Blog

Kategorie

Blog

Sposoby obróbki kamienia

Kamień obrobiony różnym sposobami Powierzchnia kamienia naturalnego może zostać wykończona przy użyciu różnych metod. Od tego, na którą z nich się zdecydujmy, zależeć będzie nie tylko wygląd, ale też właściwości. Popularnym zabiegiem jest polerowanie, szczególnie w przypadku obrabiania granitu i marmuru. Do szlifowania używa...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Sposoby obróbki kamienia

Kamienie to naturalne wytwory natury, które można wykorzystać na wiele sposobów, ale wymaga to zastosowania odpowiedniej metody obróbki. Możliwości naszych przodków były mocno ograniczone ze względu na brak technologii. Musiało wystarczyć im rozgrzewanie kamieni i łupanie prymitywnymi narzędziami. Okazuje się, że efekty ich pracy były na naprawdę niezłym poziomie, ale było to żmudnym i czasochłonnym procesem, mało wydajnym. Obecnie kształtowanie kamienia polega na łupaniu, cięciu, obróbce termicznej, laserowej, ultradźwiękowej, prądem elektrycznym o konkretnej częstotliwości. Wszystko to przebiega przy użyciu specjalistycznych narzędzi i maszyn. Efektem tych działań jest powierzchnia kamienna szlifowana, piłowana, płomieniowana, piaskowana, łupana i groszkowa. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele.

Kamień obrobiony różnym sposobami

Powierzchnia kamienia naturalnego może zostać wykończona przy użyciu różnych metod. Od tego, na którą z nich się zdecydujmy, zależeć będzie nie tylko wygląd, ale też właściwości. Popularnym zabiegiem jest polerowanie, szczególnie w przypadku obrabiania granitu i marmuru. Do szlifowania używa się specjalnych kamieni o konkretnym stopniu granulacji, w zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt. Tarcze kamienne obracają się z bardzo dużą prędkością, nadając surowcowi gładkość i głębię koloru. Powierzchnia polerowana odznacza się niską nasiąkliwością, odpornością na ścieranie i zarysowania, łatwością w czyszczeniu, elegancją, sterylnością. Z kolei za pomocą palnika i wody można uzyskać powierzchnię płomieniowaną. Chodzi tutaj o kamień palony, szorstki w dotyku i wymagający impregnacji. Cechuje się właściwościami antypoślizgowymi, które nadaje się za pomocą poddawania kamienia działaniu wysokiej temperatury, a następnie schładzaniu go wodą. Efektem tego jest powstanie nierówności. 

Powierzchnia matowa może być wyszlifowana i jednocześnie gładka dzięki sięgnięciu po specjalne szczotki. Chodzi tutaj o tą satynową, nazywaną też antykowaną i szczotkowaną. Wyróżnia ją gładkość jednocześnie niezłe właściwości antypoślizgowe. Nie prezentuje się jednak tak elegancko jak powierzchnia polerowana, ale za to jest dużo mniej śliska. Za pomocą wody można też uzyskać efekt WaterJet. Wymaga to sięgnięcia po specjalną maszynę, która generuje strumień wody pod wysokim ciśnieniem, dodatkowo zawiera też ścierniwo. Ten sposób obróbki kamienia pozwala otrzymać powierzchnię chropowatą i o bardzo dobrych właściwościach antypoślizgowych. Ze względu na duże zagłębienia należy pamiętać o impregnacji

Powierzchnię kamienna można najpierw potraktować wodą lub płomieniem, po czym przejść do zabiegu szczotkowania. Efektem tych wszystkich procesów będzie kamień matowy, dosyć gładki, ale z nierównościami. Po takie rozwiązanie sięga się przede wszystkim tam, gdzie chcemy uzyskać kamień o wysokich walorach estetycznych i dekoracyjnych. Popularnymi metodami obróbki są też śrutowanie, piaskowanie i groszkowanie. W ich przypadku dąży się do nadania kamiennej powierzchni chropowatości i zmienienie pierwotnego wyglądu.

Moje ulubione produkty

close

HYDROSTONE ECO...

close

LATIO koncentrat

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

Zestaw do...

close

HYDROMAX impregnat

close

AP-110...

close

Blocker Flekk...

close
close

AP-109 Lakier do...

close

UNIVER koncentrat

close
close

Klej-szpachla...

close

BERO Lithofin...

close

Dynasil OIL...

close

Pasta OIL FREE

close