Cena

Cena

Kostka brukowa

Środki do impregnacji kostki brukowej pozwalają na zabezpieczenie jej przed plamami z oleju czy wosku.Aktywne filtry

4,5
4,5
lakier-do-betonu

Lakier do szorstkich powierzchni efekt mokry kamień i delikatnym połyskiem.

97,00 zł
PRODARK MAX impregnat-lakier
favorite_border
1
1
impregnat-do-kamienia-i-betonu

Impregnat do kamienia naturalnego, kostki brukowej oraz posadzek betonowych....

65,00 zł
impregnat do kamienia i betonu
favorite_border
4
4
DYNASIL ST BRUK Impregnat...

Posiada właściwości hydro i oleofobowe, z zachowaniem suchej kostki,  zabezpiecza...

55,00 zł
st bruk impregnat
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-do-kostki-brukowej-oleofobowy

Bardzo dobry impregnat z efektem mokrego betonu do kostki brukowej i płyt...

70,00 zł
meba max impregnat
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
impregnat-hydrofobowy-do-kostki-brukowej

Impregnat z efektem suchego betonu do kostki brukowej i płyt tarasowych zachowujący...

42,70 zł 61,00 zł
MEBA PROTECT impregnat
favorite_border

Za pomocą impregnatów można uwydatnić kolor, nadać jej efekt mokrej lub suchej powierzchni. W przypadku kostki brukowej użytej wokół nagrobka zalecamy użycie impregnatu z doskonałą funkcją hydrofobową. W ofercie sklepu do-kamienia znajdziesz szeroki wybór środków  ochronnych i pielęgnujących do kostki brukowej, które są  sprawdzone i bezpieczne dla środowiska.

Kostka przy nagrobku 

Utwardzenie chodników przy nagrobku jest bardzo ważnym aspektem aby można było stanąć przy pomniku i zapalić znicza. Stosuje się do tego celu kostki brukowe wykonane z betonu o prostych kształtach w większości cegiełki o grubości 4 cm. Nie ma potrzeby stosowania grubszej kostki ponieważ chodniki nie są poddawane dużym obciążeniom.

Kostka brukowa przy nagrobku

Można zastosować różne rodzaje kostki przy pomniku. Najbardziej powszechne jest stosowanie kostki betonowej jednak również stosuje się kostkę brukową wykonaną z granitu o wymiarach 5x5 cm lub 6x6 cm o powierzchni łamanej. Znajdują również zastosowanie płyty granitowe w grubości 2 cm o wielkości 40x40 lub 30x60 cm o strukturze promieniowanej aby powierzchnia ich była antypoślizgowa.

Impregnacja kostki brukowej

Po ułożeniu chodników z kostki ważnym aspektem jest jej konserwacja poprzez zastosowanie odpowiedniego impregnatu. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych z plamami na kostce z parafiny po pękniętym zniczu a także ochroni kostkę przed wnikaniem plam naturalnych po liściach. Impregnacja spowoduje również znaczne zmniejszenie chłonności kostki betonowej tym samym ogranicza wchłanianie deszczu i rozkładanie betonu zimową porą.

Czym impregnować kostkę brukową

Kostkę należy impregnować preparatami do tego celu przeznaczonymi. Nie wolno używać środków pośrednich jak oleje, tłuszcze, smary czy związki ropopochodne. Takie środki nie tylko przyciemnią kostkę ale także spowodują nadmierne przyciąganie brudu i kurzu co w praktyce przyczyni się do braku możliwości usunięcia takich związków a wyłącznie do jej wymiany na nową. 

Impregnaty do kostki brukowej

Do impregnacji kostki betonowej zalecamy impregnaty które przy kolorze kostki ciemnej wyciągną jej koloryt i zrobią efekt tzw. „Mokrej kostki”. Natomiast do kostki w jasnym kolorze zalecamy impregnat nie zmieniający koloru kostki z tzw. Efektem ”suchej kostki.”

Każdy z użytych impregnatów powinien mieć działanie nie tylko hydrofobowe odpychające wodę opadową ale także działanie oleofobowa chroniące kostkę przed tłustymi plamami w tym przypadku ze zniczy. Bardzo dobre są impregnaty powłokowe, które tworzą warstwę ochronną i nie przepuszczającą  na jej powierzchni.

Konserwacja kostki brukowej

Chcąc zachować kostkę w stanie idealnym oraz zabezpieczyć przed wnikaniem plam zarówno z wosku jak i naturalnych musimy koniecznie przeprowadzać konserwację kostki zarówno betonowej jak i granitowej a także płyta granitowych stosowanych przy nagrobkach. Konserwacja powinna być dokonywana przynajmniej jeden raz na dwa lata. Pozwoli to na prawidłowe utrzymanie podłoża w efektowym stanie oraz ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami jak pękanie zniczy podczas upałów.

Kostka brukowa wokół nagrobka - impregnacja. Używaj sprawdzonych preparatów.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...