Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Kamień naturalny

Środki do czyszczenia nagrobków z kamienia naturalnego

W szerokiej ofercie naszego sklepu znajduje się chemia renomowanych producentów (Dynasil, Lithofin, Adex) do czyszczenia nagrobków z kamienia naturalnego, za pomocą której można skutecznie usunąć różnego rodzaju zabrudzenia powierzchni kamiennych na zewnątrz.Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
środek-do-usuwania-wykwitów-cementowych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
środek-do-czyszczenia-zabrudzeń-naturalnych

Specjalny środek czyszczący do usuwania plam i pozostałości cementu, soli, mchu,...

46,00 zł 56,00 zł
favorite_border
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast wszystkie powierzchnie kamienne, cegły,...

79,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
środek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite_border
5
5
Odrdzewiacz-kamienia

Profesjonalny odrdzewiacz do granitu i twardego kamienia naturalnego odpornego na...

65,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
0
do nagrobków z piaskowca

Zestaw do odświeżenia i zabezpieczenia nagrobków z piaskowca.  

179,00 zł 189,00 zł
favorite_border
5
5
zmywacz-kleju-epoksydowego

Preparat do usuwania  smug i pozostałości po fugach, klejach epoksydowych

87,00 zł
favorite_border

Czyszczenie nagrobków z pleśni, zielonych osadów

W zależności od potrzeb w asortymencie można znaleźć produkty do usuwania pleśni, uporczywych ciemnych i zielonych osadów, zabrudzenia pochodzenia roślinnego. Dodatkowo preparaty powodują rozjaśnienie pociemniałych materiałów i zabezpieczają przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Preparaty dedykowane są do czyszczenia kamiennych nagrobków wykonanych z gresu, marmuru, piaskowca, wapieni oraz z powierzchni  betonowej i ceramicznej.

Czym czyścić nagrobek?

Nagrobki granitowe czyścimy preparatami dedykowanym do tego celu. Nagrobki z granitu są mniej wymagające niż z piaskowca, jednak trzeba pamiętać, aby nie używać systematycznie mocnych środków odtłuszczających lub kwasowych. Takie preparaty są stosowane wyłącznie doraźnie w sytuacjach usunięcia przebarwień lub plam. Nagrobki granitowe należy czyścić miękką szmatką przy użyciu płynów pielęgnacyjnych z naturalnych składników, jakim jest bez wątpienia preparat Gravestone.

Mech na pomniku

Mech pojawia się w większości przypadków od strony północnej oraz w miejscach mocno zaciemnionych. Na cmentarzach pojawia się szczególnie na starych ich częściach z dużą ilością drzew. Jest bardzo mocno ukorzeniony, a jego usuwanie mechaniczne nie przynosi żądanego efektu, ponieważ co chwilę lubi się odnawiać. Usuwanie mechaniczne mchu jest mozolne, dlatego warto używać odpowiednich preparatów do tego celu.

Preparat na mech na pomniku

Na mech, który porósł na pomniku najlepiej używać takich preparatów, aby zwalczał nie tylko sam mech, ale też przyczyny porastania mchu. Najbardziej odpowiednim środkiem jest koncentrat Alges. Duże kłęby mchu należy usunąć ręcznie natomiast korzenie usunąć preparatem Alges. Środek ten zwalczy też zarodniki mchu powodujące jego ponowne powstawanie.

Preparat na mech na kostce

Mech w kostce brukowej to równie duży problem, który rok do roku się powtarza. Chcą nie tylko usunąć, ale i zapobiegać takiemu rozwojowi należy zastosować środek Renowal TOR, który doszczętnie i bezpowrotnie zlikwiduje mech na kostce oraz pomiędzy nią. Preparat działa, zwalczając wszelkie powstawanie mchu na długie lata. Wystarczy spryskać całą powierzchnie kostki i pozostawić bez spłukiwania wodą.

Zielony nalot na kostce brukowej

Powstawanie zielonego nalotu na kostce brukowej to nic innego jak naturalny mikrobiologiczny osad z puszczających liście drzew i krzewów. Osad ten nalatuje przez okres wiosenny, przylegając do chropowatej powierzchni kostki. Z miesiącami następuje jego rozrost pod wpływem wilgoci i powierzchni kostki robi się zielona.

Czym usunąć zielony nalot na kostce brukowej

Nalot z kostki można profilaktycznie usunąć myjką ciśnieniową, jednak nie jest to sposób idealny. Pozostające niewidoczne zarodniki ponownie powodują powstawanie osadu i zielenienie chodników. Chcąc całkowicie zlikwidować zielony osad i naloty musimy użyć preparatu zwalczającego zarodniki. Tym celu aplikujemy preparat Renowal TOR i pozostawiamy go w celu reaktywacji zielonego nalotu.

Rdza na pomniku

Wilgoć występująca w naszych warunkach klimatycznych ma bardzo duży wpływ na powstawanie nowych problemów wynikających ze złego zabezpieczenia kamienia naturalnego lub jego brak w całości. Zawarte w granitach szczególnie jasnoszarych tlenki żelaza oraz glinu powodują ich aktywację, co zostaje uwidocznione nawet już po roku od montażu kamienia na zewnątrz.

Czym usunąć rdzę z pomnika?

Usunięcie takich plam jest możliwe dzięki mocnym preparatom, jakim są w przypadku rdzy odrdzewiacz Renowal ODR, który wnika głęboko w strukturę kamieni, likwidując tlenek żelaza. W przypadku tlenku glinu preparat użycie środka Calx Out spowoduje dość szybką reakcję, uwalniając kamień z żółtych małych kropek, o jasnych odcieniach. Tak oczyszczony granit na pomniku należy poddać impregnacji, aby zabezpieczyć kamień i ograniczyć jego chłonność.

Czyszczenie piaskowca na nagrobku

Piaskowiec jest skałą miękką i chłonną przyjmująca duże ilości wody opadowej a długo oddający tę woda do odparowania. Dlatego na piaskowcu szybciej niż przy innych kamieniach osadzają się zabrudzenia komunikacyjne czy naturalne powodujące ciemne przebarwienia.

Czym wyczyścić piaskowiec?

Piaskowiec najlepiej czyścić miękką szczoteczką tak być nie uszkodzić powierzchni elementów pomnika. Do tego celu można zastosować preparat Alges, który swoim samoczynnym działaniem usunie wniknięte w strukturę piaskowca zabrudzenia. Po zakończeniu aplikacji tego preparatu i odczekaniu doby pomnik należy spłukać czystą wodą, delikatnie szorują jego powierzchnię szczoteczką.

Czym wyczyścić plamę z wosku na pomniku?

Plamy po zniczach gdzie wyciekł wosk, jest dość trudny do usunięcia. Gorąca parafina potrafi wniknąć w kamień nawet do 3 cm głębokości. Do tego celu musimy użyć specjalistycznej pasty Oil Free, która dogłębnie poradzi sobie z usunięciem parafiny z granitu. Jednak w celu całkowitego usunięcia dużej plamy zabieg trzeba powtarzać, nanosząc ponownie pastę w grubości 0,5-1cm w miejsce zaplamione.

Czym wyczyścić plamę z wosku z kostki?

Kostka brukowa wykonana z betonu jest Jeszcze bardziej chłonna niż granit. Jej chłonność jej bardzo wysoka dlatego do celu usunięcia tłustej plamy po zniczach trzeba zastosować mocny środek wyrabiający takie plamy. Do tego celu proponujemy żel Oil Absorber, który dzięki mocnym związkom absorbującym tłuszcz usuwa z głębi kostki powstałe zanieczyszczenia. Jest to jeden z lepszych środków przeznaczonych do kostki brukowej wykonanej z betonu.

Nasi klienci mają do wyboru wygodne, ekonomiczne opakowania oraz gotowe zestawy do czyszczenia i pielęgnacji nagrobków z kamienia naturalnego. Produkty do czyszczenia dostępne w ofercie sklepu są przyjazne dla środowiska, biodegradowalne i bardzo dużej wydajności. Przy wyborze preparatu do czyszczenia należy uwzględnić rodzaj kamienia, z którego został wykonany nagrobek. 

Zabrudzenia po pracach budowlanych, smugi i naloty z cementu. Osady z zapraw budowlanych, osady mineralne, białe wykwity i naloty wapienne. Środki myjące.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...