favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

ALGES koncentrat

ALGES środek czyszczący
75,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

ALGES preparat do usuwania zabrudzeń naturalnych
- koncentrat
- działa samoczynnie
- rozjaśnia powierzchnie
- czyści zielone naloty i czarne zabarwienia
- bezpieczny dla środowiska

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

ALGES
Najskuteczniejszy preparat na rynku. Alkaliczny środek do samoczynnego oczyszczenia na zewnątrz murów, chodników, elewacji, tarasów o właściwościach myjących i dezynfekujących. Doskonale czyści powierzchnie wykonane z , płytek ceramicznych, pcv, betonu i kamienia naturalnego. Można stosować go na kamieniach typu piaskowiec, wapień, marmur, granit, łupek oraz innych kamieni naturalnych bez obaw o ich uszkodzenie.  Usuwa zabrudzenia organiczne m.in.. pleśnie, mchy, porosty, osady zielone oraz zabarwienia pochodzenia naturalnego. Doskonale radzi sobie z ciemnymi a nawet z czarnymi zabrudzeniami które zalegały już wiele lat. Preparat bezdotykowy lecz można również wspomóc działanie preparatu poprzez prze szorowanie powierzchni czyszczonej. Zastanawiasz się jak usunąć zielony nalot z pomnika? Wybierz Alges. Skuteczny środek na mech.

SPOSÓB UŻYCIA
Należy przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu.
Metody użycia: opryskowa, zanurzeniowa. Stężenie użytkowe: Przy słabo zabrudzonej powierzchni rozcieńczać maksymalnie 1:5. Przy powierzchni średnio zabrudzone rozcieńczać od 1:2 - 1:4. Przy powierzchni mocno zabrudzonej rozcieńczać 1:2 lub nanosić bezpośrednio. Temperatura użycia roztworu: 5 – 30° C., Czas działania: min 15 minut - max 12 godziny. Po upływie zalecanego czasu działania roztworu na powierzchniach spłukać wodą. Pozostawić do wyschnięcia. W przypadku mocnych zabrudzeń i pozostałości zabrudzenia czynność czyszczenia należy powtórzyć.

UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Jak usunąć zielony nalot z pomnika

Zielone naloty na pomnikach to nic innego jak żywe organizmy rozwijające się dzięki podłożu, które jest dla nich podatne. Wilgoć, chropowatości powierzchni kamienia to główne atuty dla mikroorganizmów. Z czasem uwidaczniają się jako zielone naloty, mech a w późniejszym czasie nawet czarne skupiska plam. Niekiedy po kilkudziesięciu latach bardzo trudne do usunięcia. Preparat Alges nie tylko czyści kamień, beton od zewnętrznej strony ale także wnika wgłąb powierzchni oczyszczając ją od strukturę betonu czy kamienia od środka. W taki sposób czyszczona powierzchnia wolna jest od zarodków i prawidłowo przygotowana pod impregnację.

Preparat na mech 

Mchy są niepozornymi roślinami lądowymi i występują głównie na terenach wilgotnych. Mogą wchłaniać duże ilości wody i zatrzymywać ją przez długi czas. Mchy występują głównie w zacienionych i wilgotnych miejscach w lasach, zwykle jako część podszycia, rosnąc na skałach, pniach drzew i gałęziach. Można je również znaleźć na starych murach, płotach, pęknięciach w chodnikach i dachach budynków. Jedynym sposobem na całkowite usunięcie mchu jest zniszczenie go za pomocą środka Alges. W tym celu należy rozprowadzić preparat na mchu i pozostawić go na 24 godziny, aby zapewnić całkowite i głębokie jego usunięcie.

Środek na mech na betonie

Mech bardzo często na betonie występuje powierzchownie. Jeżeli mamy beton lany z betoniarni jego struktura jest zagęszczona i wniknięcie wody wgłąb jest bardzo trudne. Natomiast jeżeli beton wykonany jest metodą półsuchą jego struktura jest bardzo napowietrzona i występują nim kanaliki w które woda mocno ingeruje. Powoduje to silny rozwój mchów i nalotów zielonych a w konsekwencji rozkład betonu. KOniecznie taki beton należy zaimpregnować aby zminimalizować ryzyko chłonności podłoża.

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Bardzo często widzimy na elewacjach budynków zielone naloty i przebarwienia. Jest to efekt chłonności elewacji oraz jej chropowatości. Bardzo często nie ma innego sposobu nawet przed jej odnowieniem jak umycie elewacji preparatem unicestwiającym rozwój mikroorganizmów w postaci zielonego nalotu. Nigdy nie wolno używać preparatów kwasowych ponieważ kwas niszczy strukturę elewacji osłabiając ją. Do tego celu powinniśmy przeznaczyć preparaty które unieszkodliwią żywe organizmy powodujące zielenienie powierzchni.

Środek na mech do betonu

Mech to nic innego jak żywe organizmy porastające na chropowatej powierzchni. W dzisiejszych czasach mech stosowany jest jako element ozdobny wewnątrz pomieszczeń ale to nie ma nic wspólnego w mchem dzikim rosnącym na zewnątrz jak dachy, elewacje, chodniki czy kostka brukowa. Mech stosowany jako ozdoba jest mchem hodowlanym specjalnego przeznaczenia. Taki mech nie mógłby żyć w naturalnej symbiozie w warunkach zewnętrznych. Mech dziki trzeba likwidować ponieważ jego rozrost powoduje degradację powierzchni znajdującej się pod nim z powodu wstrzymywania dużej ilości wody do której mech jest przyzwyczajony.

Jak usunąć zielony nalot z kamieni

Kamień jest materiałem budowanym bardzo twardym. Nie ma obaw o jego uszkodzenie pod wpływem wody czy wilgoci. Jednak może on zmieniać odcienie o kolory pod długotrwałą ingerencją wilgoci. Dlatego każdy rodzaj kamienia powinien być impregnowany. Jego struktura niekiedy jest mocno porowata co wpływa na doskonały porost nalotami zielonymi oraz mchem. Aby dokonać impregnacji należy w pierwszej kolejności usunąć zielone naloty oraz ich zarodniki aby mikroorganizmy ni mogły się nadal rozwijać po impregnatem co w przypadku braku wody doprowadzi do zaczernienia kamienia od środka i zmiany wyglądu kamienia naturalnego na ciemniejszy odcień. Szczególnie widoczne na jasnych i bezowych odmianach kamienia jak piaskowiec czy wapień.  

 
Prezentujemy Państwu poniżej skuteczność preparatu ALGES
 

Porosty zielone przed naniesieniem preparatu

Skuteczność preparatu po użyciu i wyschnięciu podłoża
 

DANE PRODUKTU:
    Preparat przyjazny dla środowiska, biodegradalny.
    Przechowywać w temperaturze 5 - 30° C. Chronić przed światłem.
    trwałość koncentratu 2 lata.
 
 

Produkt ten otrzymała 1 miejsce pod katem sprzedaży preparatów czyszczących w 2018 roku

 
 
PRZEPROWADZILIŚMY TEST PREPARATU POKAZUJĄC JEGO DZIAŁANIE
 
 
ZOBACZ DZIAŁANIE IMPREGNATU RÓWNIEŻ NA FILMIE
 


 
RozwińZwiń

Opinie

2024-04-02

Preparat Alges doskonale poradził sobie z zielonym nalotem na granicie .

2024-03-05

Środek bez problemu usuwa zielone naloty na ścianach domu, na tynku bez płukania woda. Usuwa również znakomicie zielone naloty z kostki polbruku. Używam ten środek regularnie już kilka lat i na pewno mogę go polecić innym którzy maja problemy z zielonymi nalotami.

2024-02-20

Jest to najlepszy preparat na ryku. Działa szybko i idealnie czyści zabrudzenia na kamieniu czy kostce.

2023-10-12

PReparat warty swojej ceny. Idealnie oczyścił mury z piaskowca, które powróciły do swojego orginalnego wygladu.

2023-09-07

Jestem zadowolony z działania środka ALGES na starej kostce brukowej

2023-07-04

Bardzo polecam ten środek. profesjonalne produkt uratował mi kamyczki w ogrodzie. Wysyłka naprawdę szybka.

2023-05-16

Dla mnie rewelacja, pomnik był zielony...po zastosowaniu Alges...powrócił do naturalnego wyglądu...

2023-04-18

Preparat po prostu bomba. Bez żadnego szorowania ogrodzenie wyczyściłem z mchu i naturalnych nalotów. Super produkt i dostawa expresowa

2023-04-08

Ogrodzenie z piaskowca wyczyszczone. Wystarczyło juz pierwsze nałożenie preparatu i piaskowiec powrócił do pięknego koloru tak jak na samym początku po położeniu.

2023-02-22

Bardzo dobry preparat. Zdecydowałam się na rozpylenie środka zamiast nanoszenia go pędzlem, żeby pokryć większą powierzchnię i zostawiłam go na 12h. Już od początku nanoszenia wchodził w reakację z brudem i pracował nad zielonym nalotem. Ścieżka jeszcze wymaga drugiego czyszczenia, ale już udało się usunąć wielkie ciemne plamy, których niczym nie mogłam wcześniej usunąć. Polecam!

2022-10-25

Świetny produkt, stary grobowiec dziadków aż biję czystością po oczach, szybki czas realizacji zamówienia to dodatkowy atut. Serdecznie polecam!

2022-08-09

Polecam preparat doskonale poradził sobie z zielonymi nalotami na ostrym piaskowcu.

2022-05-27

Środek bardzo dobrze usuwa zielony nalot z piaskowca. Rewelacyjnie radzi sobie z zielono-czarnymi nalotami na powierzchni z lastryko. Jeżeli planujesz np. renowację starego, zaniedbanego nagrobka/pomnika ten produkt sprawdzi się znakomicie. Stosując trzeba uważać na odzież - koncentrat jest tak silny, że nawet kropla odbarwi ubranie.

2022-03-10

Środek godny polecenia, dobrze radzi sobie z uporczywym brudem na ogrodzeniu.

2021-10-18

Kupiłem ten preparat zaproponowany przez obsługę sklepu. Po użyciu zacieki zniknęly. Mocne zabrudzenia trzeba było zmywać parokrotnie ale udało się.

2021-09-01

Na odpowiedz sklepu, jak dla mnie to zaciek jest z wody wiec raczej naturalne.

2021-08-21

Sugerowalam sie opinia konsumentow przy zakupie. Nam Aniolka z marmuru carrara i posiadal zoltawe zacueki po umyciu samym plynem nic sie nie zmienilo po ok 2 godzinach od nalozenia. Wiec jestem rozczarowana zakupem. Sprobuje jeszcze raz tylko odczekam kolo tygodnia. Produkt na chlorze zapach utrzymuje sie bardzo dlugo.

Odpowiedź sklepu
Szanowny Kliencie, Preparat ALGES jest bardzo skutecznym preparatem do czyszczenia zabrudzeń naturalnych ( zielone naloty , glony, inne zabrudzenia pochodzenia naturalnego) świadczą o tym komentarze osób, które zakupiły ten środek czyszczący. Nie jest niestety remedium na wszystkie zabrudzenia a przede wszystkim na usuwanie śladów rdzy z kamienia bo najprawdopodobniej z takimi zabrudzeniami mamy do czynienia w tym przypadku. Biały marmur Carrara jak każdy kamień posiada w swoim składzie różne minerały, w tym również związki żelaza głównie w postaci siarczku żelazawego, węglanu żelaza i krzemianu żelaza oraz magnezu. Te związki z biegiem czasu i pod wpływem działania wilgoci wychodzą na powierzchnię kamienia tworząc żółte plamy. Możan je wyczyścić specjalnym odrdzewiaczem do kamienia ROSTEN, który można używać również na polerowanych marmurach bez obawy uszkodzenia takich delikatnych kamieni. Aby zapobiec w przyszłości pojawianiu się takich plam, należy zabezpieczyć rzeźbę impregnatem, aby nie dopuścić do wnikania wilgoci w głąb marmuru. Jest dużo rodzajów plam i zabrudzeń kamienia do których należy dobrać odpowiednie preparaty czyszczące dlatego też zachęcamy Państwa aby przed wystawieniem negatywnej opinii skontaktować się z naszymi doradcami w celu dobrania skutecznego preparatu do konkretnych zabrudzeń.
2021-05-27

Bardzo silny preparat, poradził sobie nawet z przestarzałymi zielonymi narostami. Bardzo polecam!

2021-04-12

Preparat mega skuteczny. Szybko wyczyścił zabrudzenia z elewacji. Sprawdził nie bez zarzutu

2021-03-21

środek spełnił oczekiwania usunął stary brud z piaskowca

2021-02-24

Preparat pomimo swojego mocnego zapach usunął czarne i zielone plamy z elewacji oraz kostki. Szybkie i skuteczne działanie. Polecam.

2020-07-21

Produkt zgodny z opisem. Polecam w 100%

2020-04-09

Super skuteczny środek do usuwania zabrudzeń pochodzenia naturalnego. Polecam.

2020-03-28

Preparat niesamowity. Szybki i praktycznie bez żadnej pracy usunął z ogrodzenia czarne zabrudzenia i zielone też. Piękna sprawa. Dziękuje obsłudze sklepu za profesjonalne podejście do mojego problemu.

2020-01-25

Stosowany na zacienionych ścianach domu z tynkiem silikatowym, pięknie zmywa zielony nalot. Również stosowany na ozdobnych kamieniach otoczakach białych nadaje im ponownie biel. Stosuje ten środek od dłuższego czasu i polecam, jest to sprawdzony produkt.

2019-09-25

Polecam, stosowany na płytach z trawertynu

2019-07-23

w porządku, polecam

2019-07-23

preparat skutecznie działający.

2019-06-14

Wyczyścił kamień bardzo ładnie. Nawet nowy tak nie wyglądał :)

2019-03-21

Byłem pod wrażeniem działania tego preparatu. Tylko naniosłem a po chwili kamień stał się czysty. Polecam ten preparat

2018-08-13

Jak dla mnie rewelacja. Drobne zabrudzenia z piaskowca zeszly natychmiast (15 minut namaczania). Grubo wrosniety mech i inne zielone narosla trzeba bylo poczekac 1.5 h i przetrzec szczotka. Efekt jak nowe. Polecam!!!

2018-08-10

Polecam zakup

HenrykM

2018-07-17

Mogę tylko potwierdzić pozytywne opinie. Wyczyściłem zlewozmywak z granitu w ciągu kilku godzin. Nie mogliśmy poradzić sobie z przebarwieniami po herbacie, kawie i do tego różnego rodzaju tłuszcze. Już myśleliśmy o wymianie zlewozmywaka, na szczęście preparat poradził sobie wyśmienicie. Zlewozmywak wygląda jak nowy. Polecam

2018-06-25

Bardzo ładnie został wyczyszczony taras z płyt betonowych. Niektóre miejsca były aż czarne. Czyścik godny polecenia.

2018-05-20

Czyściłam pomnik z piaskowca, wygląda jak nowy, produkt rewelacyjny polecam.

2018-04-26

Super preparat doskonale dał rade starym murkom z piaskowca. Jestem zachwycony działaniem tego preparatu.

2017-12-02

Preparat dobry skuteczny poradzil sobie z zielonym nalotem. Polecam

2017-11-22

Bardzo dobry preparat. Dwa lata po zabezpieczeniu piaskowca na elewacji żadnych nalotów. Niewielkie na daszkach słupków ogrodzeniowych.Warto.

2017-08-21

Zrobiłem casting na różne preparaty czyszczące do piaskowca na zielone i czarne zabrudzenia. Po testach najbardziej popularnych czterech preparatów dostępnych na rynku najlepiej wypadł Alges. Preparat wart jest zakupu. Jak najbardziej go polecam.

2017-08-14

Zrobiłem casting na różne preparaty czyszczące zielone i czarne zabrudzenia. Po testach 4 preparatów dostępnych na rynku najlepiej wypadł Alges. Preparat wart jest zakupu. Jak najbardziej polecam.

2017-07-24

Polecam, poradził sobie z zielonymi i ciemnymi złogami.

2017-05-07

Preparat w porządku poradził sobie z zielonymi naroślami. Ale cena mogłaby być nisza.

2017-03-31

Super skuteczny środek. Długo nie mogliśmy uporać się z czarnym brudem na kamieniu. Ten preparat sobie poradził. GORĄCO POLECAM ten środek.

2017-03-31

Jestem pod ogromnym wrażeniem. bardzo skuteczny i szybki produkt

Napisz swoją opinię

ALGES koncentrat

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...