Cena

Cena

Maszyny

Maszyny

Profesjonalne przygotowane i wykonane napisy nagrobne to z pewnością wizytówka każdego zakładu kamieniarskiego w którym wykonywane są nagrobki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie kamieniarstwa posiadamy szeroką wiedzę z zakresu maszyn umożliwiających wykonanie liternictwa nagrobnego.Aktywne filtry

5
5
zestaw-do-piaskowania

Wszystko co potrzeba aby zacząć piaskowanie liter z INSTALACJĄ I SZKOLENIEM.

33 270,00 zł
favorite
0
Dysza do piaskowania liter w kamieniu.

Dysza do piaskowania liter nagrobkowych w kamieniu. Pasująca do piaskarek typu...

140,00 zł
favorite_border
0
Kompresor - Sprężarka WALTER

Bardzo wytrzymały kompresor o dużej wydajności efektywnej 440 l/min .

4 870,00 zł
favorite_border
0
Obsadka dyszy piaskarki David

Obsadka dyszy piaskarki David Bp-Sx umieszczona jest pod osłoną dyszy.

140,00 zł
favorite_border
0
Odkurzacz Przemysłowy A38

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy A 38, który łączy w sobie siłę ssącą, lekkość,...

2 361,00 zł
favorite_border
5
5
piaskarka-bezpylowa-dawid-bp-sx

Dynamiczna piaskarka bezpyłowa, charakteryzująca się małym zużyciem piasku,...

6 800,00 zł
favorite_border
0
piaskarka-tajfun

Dla średnich zakładów kamieniarskich , wykonujących do 200 tablic w sezonie.

19 500,00 zł
favorite_border
5
5
ploter  GCC V JAGUAR J5-61 LX

Ploter tnący dla wszystkich zajmujących się profesjonalnie grafiką wycinaną z folii...

10 900,00 zł
favorite_border
0
Ploter PUMA IV-60 LX

Plotery serii Puma III to idealne rozwiązanie dla firm kupujących pierwszy ploter.

9 500,00 zł
favorite_border
5
5
ploter Summa S1 D60

Summa S1 D60 to następca najpopularniejszego plotera tnącego z głowicą pasywną Summa...

13 900,00 zł
favorite_border
5
5
Szczotka do piaskarki David

Oryginalna szczotka do piaskarki bezpyłowej David bpsx .

140,00 zł
favorite_border

Jeśli szukasz takich maszyn zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu, gdzie znajdziesz plotery, kompresory, piaskarki i wszystkie niezbędne do rozpoczęcia pracy narzędzia i dodatkowe produkty.

Sprzęt do liternictwa

Obok sprzedaży profesjonalnych maszyn wyróżniam profesjonalnym  eksperckim doradztwem dotyczącym chemii  i narzędzi kamieniarskich

Liternictwo w kamieniu

Liternictwo wykonywanie w kamieniu znane jest ludzkości już od starożytności zwane kapitelem rzymskim. W późniejszych czasach pismo w kamieniu było stosowane w budownictwie w celu oznaczania materiału a inskrypcje nagrobkowe pojawiło się ku pamięci pochowanych w kulturze egipskiej. Samo wykonywanie pisma było w postaci wykucia w kamieniu piaskowym i do dnia dzisiejszego kucie liter jest stosowane i wymaga sporo doświadczenia by je poprawnie typograficznie wykonać. W dzisiejszych czasach zachowanie liternictwa nagrobkowego nadal jest kultywowane i wymaga większej wiedzy w zakresie kaligrafii i sztuki wykonywania liter.  Liternictwo nagrobkowe  poszerzone zastało o wykonywanie liter piaskowanych, mosiężnych, ze stali nierdzewnej oraz oksydowanych. Dawniej wykonywanie liter było wyłącznie surowe i nikt nie zwracał uwagi na fakt niewidocznych liter podczas mokrego kamienia. Dzisiaj jest to niedopuszczalne aby litery wykonane na nagrobku były niewidoczne. W tym celu stosuje się płatki złota klejone na mixtionie lub farby do kamienia o różnych kolorach złote, srebrne, białe, czarne w zależności od koloru kamienia i odróżnienia koloru liter od odcieni kolorytu kamienia na nagrobku. Możliwości jest wiele natomiast odpowiedni dobór i wykonanie liter pozostaje w rękach fachowych literników, którzy nabyli doświadczenia pracując dziesiątki lat w branży kamieniarskiej.

Kucie liter w kamieniu

Jest to najstarsza możliwość wykonywania liter w kamieniu. Wymaga ono doświadczenia w liternictwie oraz odbycia wielu godzin praktyk w kamieniarstwie. Kucie liter odbywa się za pomocą dłut widiowych o różnych szerokościach w zależności od kroju wykonywanych liter i ich ozdobności. Głębokość wykonywania liter kutych wynosi ok 1 cm i praktykowane jest kucie do stożka.Istnieje możliwość wykonywania liter kutych podpiaskowanych przed ostatecznym kuciem. Pozwala to uniknąć strzępień krawędzi kamienia a litera wychodzi perfekcyjnie równa. Zaleca nie takie stosowanie przy materiałach miękkich, które mają tendencję so samoczynnego odpryskiwania minerałów naturalnych. Również młotki jakimi wykonuje nie kucie mają duże znaczenie. Do pracy przy literach płytkich stosuje się młotki ręczne, natomiast do głębokiego kucia liter stosuje nie młotki pneumatyczne usprawniające pracę i zwiększające ilość wykonywanych liter.

Ploter do wycinania liter

Chcąc wykonać poprawnie litery piaskowane w kamieniu w większości w granicie musimy przygotować literki na komputerze w odpowiednim programie np. Corel i później wydrukować na odpowiedniej folii na ploterze. Ponieważ folia do wykonywania liter w kamieniu jest dość gruba 0,4 mm to nie wszystkie plotery mają taką możliwość wycinania. Trzeba zwrócić uwagę aby ploter posiadał mocne rolki, które będą dobrze trzymać folie przesuwając ją podczas cięcia a także odpowiedni uchwyt nosa tnącego z możliwością ustawiania docisku noża tnącego. Jedne z najlepszych ploterów na rynku to ploter firmy Summa oraz Jaguar czy Puma. Pozostałe plotery to maszyny nie sprawdzone do końca w kamieniarstwie. Urządzenie to musi być kompatybilne z oprogramowaniem dostępnym na komputerze oraz zainicjonowane z programem do przygotowywania liter. 

Piaskarka do liter w kamieniu

Chcąc uzyskać literę równą i ładnie wykonaną poprze technologię piaskowania należy w pierwszej kolejności nakleić folię z wyciętym kształtem litery. Po wyciągnięciu z naklejonej folii kształtu litery piaskujemy ją piaskiem kwarcowym, karnetem lub korundem. Piaskowanie odbywa się równomiernie podążając głowicą piaskarki po całej szerokości litery w taki sposób aby media piaskujące wybierały w kamieniu równą zaniżoną powierzchnię. Prawidłowo wypiaskowana litera wynosu od 1,5-3 mm w zależności czym będzie wypełniania. Piaskowanie liter odbywa się piaskarka pod ciśnieniem sprężonego powietrza o mocy ok 4 barów. Dawniej piaskarki do liternictwa były wyłącznie inżektorowe a samo piaskowanie odbywało się w zamkniętej kabinie. Teraz rozwiązań mamy pare w tym piaskowanie bezpyłowe które jest najlepszym rozwiązaniem najmniej inwazyjnym dla człowieka gdzie praca staje nie przyjemnością.

Piaskarka bezpyłowa

Piaskowanie bez pyłu który zabierany jest podczas pracy przez odkurzacz jest najbardziej przyjazne dla człowieka. Praca piaskarki polega na tym, że ścierniwo, która ściera się podczas piaskowania wytwarza pył. Pył ten zabierany jest przez wciąganie go do odkurzacza a dobre ścierniwo powraca w obiegu zamkniętym powrotem do zbiornika piaskarki i poddawane jest dalszej obróbce aż do momentu całkowitej zamiany w lotny pył. Dlatego większość firm wybiera właśnie piaskarki bezpyłowe w celu bardziej efektywnej i bezpiecznej pracy dla jej operatora. Przy takiej piaskarce nie ma potrzeby stosowania ochrony dróg oddechowych postaci maski ponieważ pylenie w pomieszczeniem nie występuje. Do takich piaskarek możliwe jest zastosowanie automatycznych stołów literniczych, które odpowiednio zaprogramowanymi ruchami piaskują litery w kamieniu bez ciągłej obsługi i nadzoru liternika. 

Dysza Do Piaskarek. Obsadka, obudowa i osłona dyszy. Kompresor sprężarka Walter. Piaskarka bezpyłowa. Plotery tnące. Summa. Szczotki do piaskarki.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...