Akemi

Firma AKEMI chemiczno-techniczna Spezialfabrik GmbH została założona w 1933 roku przez Ericha Höntscha w Dreźnie w Niemczech. Założyciel firmy opracował pierwsze kleje na bazie żywic poliestrowych i dostrzegł wyznaczające trendy i znaczenie żywic reaktywnych dla przemysłu kamieniarskiego.

Od tego czasu AKEMI jest światowym liderem w rozwoju i produkcji 2-komponentowych systemów klejących i wypełniających na bazie żywic poliestrowych i epoksydowych. Bazując na tym doświadczeniu, w ciągu ostatnich dziesięcioleci opracowano i stale udoskonalano obszerny i precyzyjnie skoordynowany program pielęgnacji kamieni naturalnych i sztucznych. Uzupełnieniem tego asortymentu są wysokiej jakości uszczelniacze z asortymentu chemii budowlanej. Produkty takie jak dwuskładnikowe wypełniacze do naprawy i konserwacji samochodów to kolejny segment działalności AKEMI.

Erich Höntsch był młodym biznesmenem, który posiadał trzy klasyczne cechy, które zawsze stanowią podstawę prawie wszystkich odnoszących sukcesy firm: pomysłowość, odwaga i ambicja.

Erich Höntsch urodził się w Dreźnie w 1911 roku i kształcił się na kupca eksportowego. Ale jego prawdziwą pasją była chemia. Dlatego założył małe laboratorium w szopie ogrodowej należącej do jego rodziców w Dreźnie i spędzał tam prawie każdą wolną minutę, aby poświęcić się swoim eksperymentom chemicznym. Zafascynowany możliwościami chemii, wkrótce opracował kit do przyklejania sierści zwierzęcej do pędzli do golenia, które w tamtych czasach były jeszcze rozpowszechnione. Ta masa szpachlowa w postaci proszku została zmieszana z wodą i mogła być następnie przetwarzana. A sukces udowodnił, że miał rację. Wkrótce wśród swoich klientów znalazł firmy z branży obuwniczej i elektrycznej, dla których również opracował specjalne produkty klejące.

W związku z rosnącym popytem i sukcesem swoich klejów, założył w 1933 roku firmę AKEMA w Dreźnie. Córka dobrego przyjaciela, japońskiego konsula w Berlinie, była prawdopodobnie matką chrzestną, która dała nazwę młodej firmie.

W 1945 roku Erich Höntsch uciekł przed wojskami rosyjskimi w swoim rodzinnym Dreźnie na swoim starym motocyklu BMW do Hanoweru, a następnie w 1948 roku przybył do Norymbergi. Tutaj przez jakiś czas pracował w wynajętym garażu i tam produkował kleje.

Już rok później firma AKEMA przeniosła się do dawnej stolarni. Wytwarzano i sprzedawano znane kleje do produkcji szczotek, obuwia i przemysłu gramofonowego. Klientami były znane firmy, takie jak Metz, Loewe i Grundig.

W tym czasie Erich Höntsch również dostrzegł znaczenie klejów opartych na żywicach reakcyjnych dla przemysłu kamieniarskiego i rozpoczął badania. We współpracy ze znaną niemiecką firmą chemiczną produkującą żywice specjalne, po prawie trzech latach rozwoju, w 1952 roku wprowadził na rynek pierwszy klej na bazie żywicy poliestrowej. Nazwa tego produktu brzmiała: STEIN- UND MARMORKITT UNIVERSAL.  W tym czasie ten innowacyjny klej zapoczątkował nową erę w obróbce kamienia naturalnego.

Jako firma zorientowana na przyszłość, AKEMI stale pracuje nad ulepszaniem i poszerzaniem swojej gamy produktów, aby w przyszłości móc oferować swoim klientom innowacyjne rozwiązania. Obecnie AKEMI eksportuje do ponad 90 krajów na całym świecie, a także posiada zakłady produkcyjne i biura dystrybucji w USA (Atlanta), Brazylii (São Paulo), Turcji (Turcja/İstanbul), Indiach (Bangalore i Delhi) i Chinach (Pekin).

AKEMI posiada certyfikat ISO9001:2015.

Aktywne filtry

0
AKEMI Epoxy-Entferner...

Zmywacz do usuwania fug epoksydowych i farb także plam i zabarwień po montażach.

214,50 zł
favorite_border
0
akemi-impregnat-przed-plamami

Impregnat oparty na Nano technologii do zabezpieczenia kamienia naturalnego przed...

70,00 zł
favorite
0
Impregnat efekt mokrego...

Impregnat Akemi przeznaczony do wzmacniania koloru kamienia pozostawiając go w...

155,00 zł
favorite_border
0
Żel do usuwania impregnatów...

Profesjonalny środek do usuwania impregnatów z kamienia eliminując tzw. efekt...

185,00 zł
favorite_border
0
Żywica, klej epoksydowy...

Żywica epoksydowa w formie gęstej zezowatej do klejenia konstrukcyjnego wewnątrz i...

155,00 zł
favorite_border

Akemi 

Akemi to niemiecki producent impregnatów, środków czyszczących i konserwujących do kamienia naturalnego i sztucznego od ponad 75 lat. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że Akemi jest wiodącym na świecie partnerem dla firm zajmujących się obróbką kamienia naturalnego. Bardzo wysoka jakość produktów Akemi jest gwarantowana przez utrzymanie ciągłości produkcji oraz przez ciągłe badania prowadzone we własnych laboratoriach. Produkty Akemi przeznaczone są do impregnacji, marmuru, granitu, piaskowca i konglomeratów.

Akemi impregnat

Preparaty długoletnich receptur wyprodukowanych w Niemczech charakteryzują się doskonałym odpychaniem wody i zabrudzeń połączonych z wytrzymałością na zewnątrz budynków. Ich ciągłe doskonalenie receptur sprawia, ze są idealnym rozwiązaniem przy chłonnych materiałach wymagających solidnego zabezpieczenia w postaci impregnacji hydrofobowej. 

Akemi impregnat do granitu

Impregnuje kamień przed plamami, tłuszczami i ogólnymi zabrudzeniami. Środek impregnujący zaczyna działać po kilku minutach, a pełną odporność osiąga po 2-3 godzinach. W większości przypadków preparat ten nie zmienia koloru kamienia zachowując granit w jego naturalnej barwie. Skuteczna impregnacja olej fobowa na bazie wysokiej jakości organicznych substancji aktywnych, które zamykają pory w kamieniu. Szczególnie stosowany na blatach w kuchni w celu ich zabezpieczenia.

Akemi impregnat do kamienia

W ofercie Akemi znajdują się również produkty do konserwacji i pielęgnacji kamienia naturalnego.

Regularne stosowanie środków konserwujących zapewnia pełną ochronę powierzchni kamiennych, ułatwiając utrzymanie ich w czystości i dobrym stanie przez cały czas bez obaw o zaplamienia lub znaczenie ich powierzchni.

Akemi klej do kamienia

Kleje, barwniki i szpachlówki poliestrowe do kamienia to cały asortyment firmy Akemi. Posiadamy również duży wybór barwników do kamienia, żywic epoksydowych i klejów poliestrowych do kamienia naturalnego i konglomeratów.  Oferujemy również kleje konstrukcyjne o wysokiej wytrzymałości w ciężkich warunkach zewnętrznych.

Silikon akemi

Profesjonalny silikon Akemi przeznaczony jest do wypełniania fug w sektorze kamienia naturalnego. Szczególnie polecany jest do marmuru i chłonnego kamienia mającego duże właściwości chłonne. Posiada bardzo dobrą przyczepność do tynku, ceramiki, drewna, szkła, metalu, tworzyw sztucznych oraz kamienia. Specjalne właściwości silikonu zapobiegają przebarwieniom krawędzi kamienia naturalnego co czyni go bezpiecznym w aplikacji.

Zmywacz kleju epoksydowego

Epoxy Entofurner firmy Akemi to profesjonalny środek do usuwania pozostałości fug epoksydowych i śladów po klejach epoksydowych. Usuwa sprawnie pozostałości po kleju i uszczelniaczach z kamienia naturalnego, konglomeratów, klinkieru, ceramiki, spieków kwarcowych itp. Do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Lekko płynna forma żelu może być stosowana na pionowych powierzchniach bez obaw o spłynięcie. Środek czyszczący wolny od kwasów, zasad, produkowany w rozcieńczeniu, o neutralnym zapachu.

Akemi pasta do usuwania tłustych plam z kamienia

Dzięki paście Akemi usuwanie tłustych plam z kamienia staje się bardzo łatwe i nie wymagającą od nas większego wysiłku a samo czyszczenie jest łatwą czynnością. Idealnie nadaje się do usuwania tłustych plam z wosku, oleju i przebarwień brzegowych z wszystkich kamieni sztucznych i naturalnych oraz różnych materiałów mineralnych. Pasta czyszcząca do kamienia nadaje się idealnie do stosowania w kuchni np. do czyszczenia blatów kuchennych z tłuszczy. Sprawdza się również do czyszczenia nagrobków po rozlanej parafinie. Pasta zawiera mocne środki absorpcyjne likwidujące tłuste plamy.

Płyn do czyszczenia blatów kuchennych

Preparat Akemi Quartz Clean & Care to profesjonalny środek do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni z konglomeratu kwarcowego. Preparat przeznaczony jest do bieżącego czyszczenia i usuwania drobnych zabrudzeń na polerowanych i matowych powierzchniach kwarcowych. Brak zagrożenia dla zdrowia podczas użytkowania wykazały badania laboratoryjne.

Z płynem Quartz Clean & Care otrzymujesz czyste, świeże blaty kwarcowe a także świeży zapach w kuchni.

Firma AKEMI chemiczno-techniczna Spezialfabrik GmbH została założona w 1933 roku przez Ericha Höntscha w Dreźnie w Niemczech.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...