FORNIR KAMIENNY

Fornir kamienny to prawdziwy naturalny kamień dekoracyjny. Występuje w postaci cienkich 2-3 milimetrowych arkuszy, które możemy przykleić bezpośrednio do wybranej powierzchni prostej oraz po łuku. Forniry możemy wyginać w dowolny sposób bez obaw o ich złamanie. 

Zastosowanie fornirów jest ogromne jako kamień elewacyjny stosowany na zewnątrz po ściany wewnątrz pomieszczeń, kominki czy zabudowy meblowe a nawet fronty meblowe w kuchni. Prostota, minimalizm, otwarta przestrzeń i funkcjonalność to najważniejsze cechy współczesnych wnętrz. W mieszkaniach urządzonych w tym stylu nie spotkamy zbędnych przedmiotów i dodatków, jak to często bywa w przypadku starszych stylów. W tej koncepcji projektowej każdy szczegół wydaje się być bardzo starannie wykonany.

Ważnym aspektem nowoczesnej aranżacji jest dominacja bladych odcieni bieli i szarości. Ściany pomalowane w ten sposób mogą na pierwszy rzut oka wydawać się zimne, ale przy odrobinie pomyślunku nowoczesne wnętrza mogą być bardzo przytulne.

Dużą rolę odgrywa w tym oświetlenie we wnętrzu. Jest tego bardzo dużo na ryku. Oczywiście nic nie zastąpi dużej ilości naturalnego światła. Nie jest to jednak jedyne wykorzystywane światło. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się wiele lamp i dodatkowego oświetlenia. Myślisz, ze kamień będzie podatny na zabrudzenia i ciężki w utrzymaniu? Nic bardziej mylnego. Dzięki odpowiedniej impregnacji fornir nie będzie się brudził zachowując swój piękny i naturalny wygląd. Forniry kamienne występują w różnorodnej kolorystyce a nawet niektóre z rodzajów można podświetlić uzyskując niesamowite odcienie i przebicia światła.

Aktywne filtry

0
Fornir Autumn Rustic...

Niesamowite wrażenia wizualne gwarantuje linia fornirów transparent. Światło i...

217,71 zł
favorite_border
0
Fornir betonowy Concrete...

Fornir betonowy to doskonała alternatywa dla prawdziwego grubego batonu. Jest łatwy...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir betonowy Conrete Dark

Fornir betonowy to prawdziwa rewolucja. Już nie musisz martwić się o to że ciężkie...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Arctic Storm

Jego efektowne użylenie szarymi mazakami na białym tle doskonale eksponuje się na...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Autumn Cream

Kamienna tapeta o bardzo znanym pastelowym kolorze jasnego beżu. Bardzo elegancka...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Autumn Rustic

Fornir kamienny Rustic Black o niespotykanej barwie i unikalnym kolorze trafiający w...

165,00 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Black Slate

Grafitowy fornirowy łupek to ponadczasowość w nowoczesnym wzornictwie i designie w...

249,69 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Black Slate...

Niesamowity kolor forniru ukazujący rdze na tle czerni. Główne zastosowanie do...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Burning Forest

Ten Industrialny kamień doskonale uwydatnia nutę zieleni oraz koreluje z miedzianymi...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Cooper

Miedź jest bardzo popularnym kolorem w dzisiejszym wykończeniu wnętrz. 

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Galaxy Silver

Srebrny połyskliwy odcień tego forniru zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby....

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Indian Autumn

Fornir ten jest w kolorach optymistycznych z mocniejszymi akcentami i...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Indian...

Wrażenia wizualne gwarantuje linia fornirów transparent. Światło i kamień to...

217,71 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Seul White

Fornir Seul White jest dedykowany do pomieszczeń nowoczesnych jasnych stylach...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Silver Grey

Fornir w kolorze srebra to kamień posiadający bardzo ładne błyskotliwą powierzchnie,...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Silver Shine

Silver Shine to fornir niezwykłej urody. Delikatny srebrny kolor z nieregularnymi...

202,95 zł
favorite_border
0
Fornir kamienny Silver...

Fornir o znacząco mocnej fakturze kamienia. Ciepło nadają złote podbicia koloru o...

202,95 zł
favorite_border

Fornir kamienny

Fornir kamienny to doskonała okładzina z kamienia naturalnego, która jest materiałem lekkim, elastycznym i w 100% wodoodpornym z nieskończoną możliwością zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych zastosowań. Technologia materiału oraz grubość pomiędzy 1 a 3 mm, umożliwia rewolucyjne zastosowania i aplikację na każdej powierzchni.

Ten ekologiczny kamień naturalny wykonany jest przy użyciu całkowicie unikalnej metody produkcji, podczas której cienka warstwa kamienia jest dosłownie „zerwana” z istniejącej płyty kamiennej. Ściągana warstwa kamienia  jest podwójnie wzmocniona włóknem szklanym oraz żywicą poliestrową, aby zapewnić solidne i giętkie wzmocnienie warstw.

Dzięki takiemu procesowi produkcji zewnętrzna strona forniru kamiennego jest w 100% naturalna. Geologicznie dwa arkusze kamienia nie mogą być identyczne, dzięki czemu gama kolorów fornirów odzwierciedla piękno klasycznych rozwiązań. Fornir kamienny to produkt 100% ekologiczny – brak zanieczyszczeń przy wydobyciu.  Unikalna metoda produkcji, gdzie cienkie warstwy kamienia są zbierane za każdym razem, bez potrzeby agresywnej eksploatacji złóż surowca naturalnego.

Forniry kamienne

Forniry kamienne doskonale sprawdzają się jako wykończenie salonu, sypialni czy nawet łazienki. Wszędzie tam, gdzie ze względu na zastosowanie lekkiej konstrukcji ścian, nie jest możliwe wykorzystanie tradycyjnych płytek kamiennych, forniry kamienne staną się świetną alternatywą. Zatem w przypadku ścian karton-gipsowych można wykończyć je kamieniem naturalnym w postaci lekkiego forniru. Ten rodzaj wykończenia jest cienki i łatwy w montażu. Można go również wykorzystać, np. jako wykończenie blatów. Tapeta kamienna nada salonowi niepowtarzalnego klimatu. Sprawdzi się w stylu loftowym, gdzie surowa elegancja najlepiej się prezentuje i komponuje się z minimalistycznym wyposażeniem. Doskonale podkreśli również wnętrze w stylu ludwikowskim bądź regencyjnym.

Forniry kamienne można wykorzystać również do eleganckiego wykończenia wezgłowia łóżka czy stworzenia kamiennego obrazu na ścianie. Sprawdzą się również, w przeciwieństwie do zwykłych tapet, do wykończenia obudowy kominka czy toaletki. Możliwości wykorzystania fornirów kamiennych jest tak wiele, że ograniczeniem pozostaje jedynie wyobraźnia. Jeśli mimo wszystko staranne przyklejanie kamiennej tapety kawałek po kawałku wydaje się być zbyt pracochłonne, można zdecydować się na kamienne panele ścienne samoprzylepne, których użycie jest jeszcze prostsze i pozwala nadać wnętrzu więcej głębi dzięki efektowi 3D.

Elastyczny kamień

Arkusze forniru kamiennego są elastyczne, warstwa kamienia nie kruszy się przy zginaniu w łukach wypukłych lub wklęsłych. Unikalna technologia produkcji z zastosowaniem żywic oraz specjalnego podkładu pozwala zastosować fornir tam gdzie montowanie tradycyjnych płyt kamiennych zwykle jest niemożliwe, niepraktyczne lub zbyt kosztowne. Fornir kamienny idealnie odzwierciedla wygląd naturalnego kamienia ponieważ sam nim jest w całej okazałości. Dlatego bardzo duże ma zanaczenie aby zwracać uwagę gdzie kupujemy forniry kamienne aby po ułożeniu ładnie wyglądały i sprawiały radość z zastosowania.

Fornir kamienny castorama

Zakup fornirów stał się tak samo powszechny jak zakup płytek czy tapet i zawędrował również do dużych dyskontów budowlanych jak Obi, Leroy Merlin oraz wspomniana wcześniej Castorama. Trzeba jednak pamiętać ze jakości oferowanych w dużych sieciowych sklepach są różne. Tak jak z tapetami są wszędzie ale i jakości też jest różna. W naszym sklepie internetowym posiadamy forniry kamienne najlepszej jakości aby były jak najbardziej zbliżone do łupka kwarcytowego. Jakość forniru ma bardzo duże znaczenie podczas montażu oraz użytkowania. Podczas montażu fornir może nie łamać i wykruszać co będzie skutkowało efektem wizualnym. Podczas użytkowania natomiast fornir może się kruszyć i odłupywać a co za tym idzie będzie systematycznie przeszkadzał i dawał znać o sobie zakłócając mir domowy. Dlatego zwracajmy uwagę podczas zakupu fornirów oraz na fachowe doradztwo podczas dokonywania wyboru.

Okładzina kamienna na ścianę

Okładzina kamienna to produkt eliminujący wszystkie zasadnicze problemy związane z obróbką naturalnych kamieni. Jest lekki i elastyczny, pozwala zastosować kamień wszędzie tam gdzie użycie grubej i ciężkiej płyty kamienia jest trudne lub niemożliwe. Oferuje ograniczenia wyłącznie  wyobraźnią użytkownika w możliwości aranżacji wnętrz. Doskonale maskuje wizualne pęknięcia ścian szczególnie na ścianach wykonanych z konstrukcji o lekkiej zabudowie jak płyty gipsowo-kartonowe gdzie takie pęknięcia występują w największym stopniu. 

Elewacje z kamieniem dekoracyjnym

Kamień ten może być również z powodzeniem stosowany jako materiał wykończeniowy elewacji budynków. W tym zakresie proponujemy ofe kamień naturalny na elewacje, który jest świetną alternatywą dla powszechnej i nieco nudnej sztukaterii betonowej, gipsowej oraz znacznie droższej cegły klinkierowej. Otwiera to ogromne możliwości projektowe. Pasy lub panele z forniru kamiennego mogą być zainstalowane na całej elewacji. W połączeniu z drewnianą stolarką okienną i drzwiową oraz dachówką ceramiczną można uzyskać efektowny nowoczesny lub rustykalny wygląd w zależności od odbioru forniru. Inną ciekawą propozycją jest umieszczenie kamienia tylko na cokole elewacji. Cokoły budynku z kamienia naturalnego są nie tylko piękną ozdobą domu, ale także służą do ochrony przed zabrudzeniami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi.

Kamień na elewację

Deska elewacyjna imitacja drewna - przed Państwem produkt, który w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Śmiało można powiedzieć, że staje się on naszym prawdziwym, sprzedażowym hitem. Deska elewacyjna imitująca drewno to rozwiązanie modne, komfortowe i bardzo funkcjonalne. Kupno tego produktu z pewnością przyniesie Wam wiele satysfakcji, oszczędzi czas i fundusze.

Na czym polega rosnące zainteresowanie tym produktem? Przede wszystkim jest to komponent dla klienta niezwykle wygodny. Tradycyjne deski do elewacji z drewna są kosztowne i wymagają systematycznej konserwacji co jakiś czas. Ich odpowiedniki - płyty elewacyjne drewnopodobne - posiadają atrakcyjną cenę i nie wymagają cyklicznego odnawiania. Prawdziwe drewno pod wpływem temperatury i opadów atmosferycznych ulega eksploatacji. By zachowało żywotność, trzeba je konserwować. Często zdarza się, że takie prace muszą być wykonywane co roku. Jeśli mowa o deskach imitujących drewno, nie ma takiej potrzeby. Technologia ich wykonania pozwala na wieloletnią eksploatację po zamontowaniu na elewacji.

Łupek na ścianę

Kamień łupkowy to rodzaj skały osadowej, naturalnie cienkie i równolegle łamane płyty. Mają szerokie zastosowanie w wykończeniu wnętrz i charakteryzuje się trwałością, odpornością na ścieranie oraz dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Łupek ma doskonałe właściwości ognioodporne i wodoodporne, dzięki czemu po wykonaniu impregnacji nadaje się do stosowania na zewnątrz, co jest jego dużą zaletą. W szczególności posiada właściwości termoizolacyjne, które poprawiają parametry ochrony energetycznej budynków. Często stosowany jest jako dachówka co zmniejsza nagrzewanie się budynku od dachu.

Tapeta kamień

Jeśli jesteś fanem odważnych dekoracji, z pewnością zainteresuje Cię jeden z produktów znajdujących się w sprzedaży w naszym sklepie internetowym. To jest oczywiście tapeta kamienna. Produkt ten służy klientom do dekorowania wybranej przez nich przestrzeni. Być może już niedługo nadejdzie dzień, w którym ściany w korytarzach, wejściach, salonach, sypialniach, kuchniach i łazienkach zostaną pokryte fornirem kamiennym inaczej tapetą z kamienia. Pod tą nazwą kryje się tak naprawdę wiele rozwiązań dekoratorskich.

Można powiedzieć, że tapeta kamienna to ogólne określenie tapety, która imituje surowe faktury i powierzchnie ścian, takie jak tynk, kamienne ściany i powierzchnie ceglane. Wszystkie te motywy od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością.

Kamien jako produkt naturalny zyskał we wnętrzach nowego znaczenia a wykonie ściany w kamieniu naturalnym, który jest dodatkowo bardzo lekki to już kierunek przyszłości.

Fornir kamienny - montaż

Montaż forniru kamiennego nie jest wymagający i każdy sobie z nim poradzi, zwłaszcza w przypadku mniejszych formatów.

Płytki kamienne zwykłe montuje się za pomocą białego kleju. W przypadku fornirów kamiennych jest nieco inaczej. Tutaj stosuje się klej w kartuszu. Należy wycisnąć klej na fornir, a następnie za pomocą plastikowej szpachelki dokładnie go rozprowadzić i docisnąć. Każdy użytkownik swojego domu mający choć szczyptę w swoich rękach umiejętności majsterkowania poradzi sobie z montażem forniru kamiennego.

Fornir kamienny to doskonała okładzina z kamienia naturalnego, która jest materiałem lekkim, elastycznym i w 100% wodoodpornym.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52