Beton architektoniczny

Impregnat do betonu

Zalety betonu architektonicznego 

Beton architektoniczny to bardzo popularny element wystroju każdego wnętrza. Coraz więcej architektów używa tego materiału do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Jest to przykład nowoczesnego, ponadczasowego i ekologicznego materiału.Aktywne filtry

0
akemi-impregnat-przed-plamami

Impregnat oparty na Nano technologii do zabezpieczenia kamienia naturalnego przed...

70,00 zł
favorite_border
5
5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat przeciw plamom na bazie rozpuszczalników, nie zmieniający koloru...

132,00 zł
favorite_border
5
5
AP-102-Impregnat-nano-Przeciw-plamom

Impregnat nanotechnologii przeciw plamom na bazie wody. Nie zmienia koloru kamienia....

140,00 zł
favorite_border
5
5
AP-103-WET-LOOK-pogłębiacz-koloru

Impregnat przeciw plamom z efektem "pogłębienia koloru". Bezpieczny w działaniu.

140,00 zł
favorite_border
5
5
impregnat-nano-hydrofobowy

Impregnat nano, hydrofobowy na bazie wody do powierzchni szorstkich.

80,00 zł
favorite_border
5
5
poliuretanowy-wodny-lakier-do-kamienia

Wodny lakier z żywic poliuretanowych. Nie zmieniający koloru kamienia. 

86,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

61,75 zł 65,00 zł
antyplama impregnat
favorite_border
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite_border
5
5
impregnat-do-betonu-na-zewnątrz

Impregnat do betonu architektonicznego, nie zmieniający jego koloru.

52,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Ochrona przeciw plamom do kamieni naturalnych, gresu i betonu na blatach...

55,00 zł
impregnat fx do kamienia
favorite_border
5
5
Dynasil-Wet-pogłebiacz-koloru

Nowoczesny preparat do ochrony przed wodą z efektem mokrej powierzchni do kamienia,...

80,00 zł
dynasil wet efekt mokry kamien
favorite_border
5
5
Bezwonny-impregnat-do-kamienia-naturalnego

Bezwonny hydrofobizujących środek do kamienia nadający efekt suchego kamienia

74,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
4,5
4,5
impregnat-do-kamienia-granitu

Do piaskowca i kamienia naturalnego konserwuje kamień w niezmienionej barwie. 

71,25 zł 75,00 zł
hydrostone impregnat
favorite_border
4,5
4,5
Hydrostone-max- impregnat -długotrwały

O przedłużonym działaniu do ochrony przed
wnikaniem wody z efektem suchego...

138,00 zł
hydromax impregnat hydrogfobowy
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
Surfa-Shield-C-powłoka-samoczyszcząca

Powłoka do zabezpieczania powierzchni szorstkich przed zabrudzeniami oraz starzeniem...

164,00 zł 174,00 zł
favorite_border

Z betonu architektonicznego wykonuje się różnego typu elementy dekoracyjne  od ścian po blaty we wnętrzu pomieszczeń ale także na zewnątrz takie jak tarasy, donice. Dzięki swoim właściwościom beton architektoniczny jest bardzo dobrym i trwałym materiałem, odpornym na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne. 

Bezpieczne użytkowanie betonu architektonicznego 

Ten wdzięczny materiał wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji by cieszył swoim wyglądem i nie przysparzał problemów przy pielęgnacji. Kluczowym elementem zaraz po montażu jest odpowiednie zabezpieczenie betonu architektonicznego. Na rynku istnieje wiele preparatów do impregnacji. Warto tu zaznaczyć, że porowata struktura betonu powoduje, że jest to materiał bardzo chłonny. Wobec tego, należy go chronić przed wilgocią, zanieczyszczeniami, plamami czy penetracją wody, która w ostateczności prowadzi do korozji betonu.

Jaki impregnat wybrać?

Impregnat powinien przede wszystkim zabezpieczeń beton. W ofercie posiadamy impregnaty bezbarwne ale także takie które barwią na kolor. Używając  odpowiedniego preparatu możemy uzyskać pożądany przez nas efekt – od matu po połysk. 

Szeroki wybór preparatów pozwala nam także wybrać, czy chcemy za ich pomocą niwelować drobne rysy i pęknięcia powstałe na powierzchni betonu. W tym przypadku warto postawić na impregnaty polimerowe. 

Impregnacja betonu architektonicznego zapewnia wzmocnienie struktury, zabezpieczenie przed wilgocią, eliminuje pylenie. Dodatkowo zwiększa odporność na ścieranie i powstawanie rys. Przy zastosowaniu impregnatu hydrofobowego mamy osłonę chroniącą przed zanieczyszczeniem, porastaniem przez mech. Impregnat ułatwia też czyszczenie i wzmacnia walory estetyczne betonu. 

Impregnat do betonu

Dobór odpowiedniego impregnatu do wyrobów betonu nie jest taki oczywisty. Wszystko zależy od sposobu wytworzenia wyrobu, rodzaju betonu czy był półsuchy, mokry lub też jaka posiada klasę wytrzymałości B15, B20 czy B25 które są najczęściej spotykanymi rodzajami stosowanego betonu w budownictwie.

Impregnat do betonu za zewnątrz

W warunkach zewnętrznych najlepiej sprawdza się beton mokry, lany i dobrze zagęszczony wibratorem. Beton taki ma najniższy współczynnik chłonności. Jednak jego impregnacja jest wskazana ponieważ narażony na mokre warunki będzie zieleniał i ciemniał. Do tego celu można zastosować impregnat rozpuszczalnikowy, który dobrze penetruje jego strukturę wypełniając i wiążąc pory w betonie nawet te mikroskopijne.

Impregnat do ogrodzenia betonowego

Ogrodzenie wykonane z betonu jest w modzie w dzisiejszych czasach. Jednak i ono narażone jest na zewnętrzne czynniki i zabrudzenia. Ładne ogrodzenie to wizytówka każdego domu, dlatego o jego zabezpieczenie należy dbać. Dobrze zastosowany impregnat pozwoli na ochronę betonu do 6 lat a powtórzenie impregnacji pozwoli na zredukowanie ilości użytego impregnatu.

Impregnat do betonu architektonicznego

Beton architektoniczny zer względu na swoją strukturę oraz skład jest produktem bardziej chłonnym od tradycyjnego betonu. Zawiera w sobie specjalna mieszankę kruszywa oraz plastyfikatory i polepszacze. Do ochrony takiego produkty potrzeby jest odrębny 

impregnat najlepiej wodny, który nie zmieni barwy oraz odcieni betonu jednocześnie chroniąc go przed wnikaniem wody i zabrudzeń.

Impregnat do płyt betonowych

Płyty betonowe w zależności gdzie będą zastosowane i w jakich warunkach wymaga dopasowanego zabezpieczenia.Pod warunkiem ze maja wyglądać nadal estetycznie. Beton zastosowany na zewnątrz a ułożony wewnątrz pomieszczeń będzie konserwowany dwoma różnymi preparatami. Najczęściej płyty betonowe występują jako finalny produkt z betonu architektonicznego.

Impregnat do posadzek z betonu

Beton na posadzkach wymaga osobnego podejścia. Beton przemysłowy nie jest aż tak wymagający ale beton polerowany wewnątrz domu już tak. Beton taki jest bardziej podatny na zaplamienia przede wszystkim tłuszczami roślinnymi oraz zwierzęcymi. Tłuszcz wnika w powierzchnię betonu tworząc nie estetyczne ciemne zabarwienie. Dlatego do ochrony domowych posadzek wykonanych z betonu zalecane jest stosowanie impregnatów plamo odpornych, które nie dopuszczą do wniknięcia tłuszczu w strukturę betonu. 

Impregnat hydrofobowy do betonu

Hydrofobizacja betonu odbywa się na zewnątrz budynków a jego celem jest bardzo dobre zabezpieczenie betonu przed wnikaniem wody. Hydrofobizację stosuje się na ogrodzeniach, murach elewacjach, mostach, tunelach oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest ochrona przed wodą. Dodatkowo można zabezpieczyć beton przeciw wykonywaniem grafik i napisów farbą w sprayu tzw. grafitti. Istnieje także możliwość ochrony betonu przed zabrudzeniami czyli fotokatalitycznie przez co budowle betonowe będą lśniły nowością przez wiele dziesiątek lat.

Impregnaty zabezpieczające. Przeciw plamom. O przedłużonym działaniu. Podstawowa ochrona. Gotowe do użycia wysokiej jakości środki hydrofobizujące. Sprawdź

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close