Cena

Cena

Kostka brukowa

Impregnat do kostki brukowej

Kostka brukowa jest nieodłącznym elementem wystroju naszego podwórka. Jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ cenowo, jak również jakościowo, nie odbiega od innych materiałów. Decydując się na jej położenie, zyskujemy przede wszystkim estetykę oraz łatwość utrzymania tego materiału.Aktywne filtry

4
4
DYNASIL ST BRUK Impregnat...

Posiada właściwości hydro i oleofobowe, z zachowaniem suchej kostki,  zabezpiecza...

55,00 zł
st bruk impregnat
favorite_border
0
HW-3000 
HYDROWET mocny...

HW-3000 to nowoczesny impregnat z mocnym pogłębieniem koloru do każdego rodzaju...

210,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
hydroSTONE-wet -WODNY-impregnat-pogłębiający-kolor

Całkowicie bezpieczny preparat do konserwacji
kamienia z efektem tzw. mokry...

99,00 zł
hydrowet wodny impregnat
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-do-kostki-brukowej-oleofobowy

Bardzo dobry impregnat z efektem mokrego betonu do kostki brukowej i płyt...

70,00 zł
meba max impregnat
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
impregnat-hydrofobowy-do-kostki-brukowej

Impregnat z efektem suchego betonu do kostki brukowej i płyt tarasowych zachowujący...

42,70 zł 61,00 zł
MEBA PROTECT impregnat
favorite_border
4,5
4,5
powłoka-do-beton

Wodo i mrozo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do miejsc o dużym obciążeniu...

160,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
impregnat-do-granitu

Impregnat nano hydrofobowy na bazie wody do powierzchni porowatych z efektem „wet...

79,00 zł 89,00 zł
nanophos
favorite_border

Czyszczenie kostki brukowej

W brew opiniom wydawanym przez przeciwników tego rozwiązania, kostka brukowa jest łatwa w pielęgnacji. Należy jedynie przestrzegać obowiązujących zasad. Większość producentów oferuje już bruk fabrycznie zaimpregnowany - czyli zabezpieczony przed wszelkim szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Wybierz odpowiedni impregnat do kostki brukowej

Impregnacja kostki brukowej

Jeśli przy wyborze towaru, nie zaznaczyliśmy, że chcemy mieć właśnie tego typu produkt, natychmiast po ułożeniu nawierzchni, powinniśmy zastosować impregnat do kostki brukowej. Jeżeli mamy do czynienia z materiałem zaimpregnowanym, wówczas czyszczenie takiej kostki jest bezproblemowe, ponieważ nie mając ogromnych zabrudzeń, wystarczy tylko woda. Może być z dodatkiem delikatnego detergentu. Dlatego impregnacja kostki brukowej jest ważna

Impregnat do kostki

Dobór odpowiedniego impregnatu do kostki betonowej wydaje się być jednoznaczny. Lecz tak nie jest. Zaczynamy szukać, czytać i dalej dowiadujemy się, że nic nie wiemy i nie możemy się zdecydować. Wszyscy zachwalają swoje i uważają, że sprzedawany impregnat właśnie u nich jest najlepszy. A jakie są fakty? Dobór odpowiedniego impregnatu do kostki zależy od rodzaju kostki. Sa kostki wykonywane na betonie lanym a także kostki wykonywane na betonie półsuchym. I niby tutaj jest beton i tutaj jest beton. A jednak jest różnica i to duża. Beton lany jest betonem wibrowanym przez co jest znacznie mocniejszy i strukturą bardziej szczelny a co za tym idzie mniej chłonny. Beton natomiast półsuchy jest prasowany przez co jest bardziej chłonny i podatny na wsiąkanie wody opadowej. Dlatego warto  zasięgnąć rady sprzedawcy do jakiego rodzaju kostki dobrać najlepszy impregnat. 

Czym impregnować kostkę brukową

Kostkę brukową impregnujemy preparatami dobranymi do rodzaju betonu w jakim została wykonana. Zasada ogólna jest prosta. Beton chłonny impregnujemy impregnatem bazującym na wodzie a beton mało chłonny  impregnujemy preparatami bazującymi na rozpuszczalnikach lecz nie ropopochodnych ze względu na możliwość zmiany koloru kostki i jej przyciemnieniu. Różnica wynikającą z rodzaju składników w impregnacie wynika z fizycznych właściwości wchłania nie impregnatu w beton. Woda posiada cząsteczki o gęstości 997 kg/m³, natomiast rozpuszczalnik posiada gęstość 700-830 kg/m³ przez co jest rzadszy i mocniej penetruje kostkę w głąb przez co impregnacja nie jest ekonomiczna oraz efektywna. Natomiast impregnat wodny  wchłania się wolnie i płycej przez co impregnacja jest bardziej ekonomiczna i pewniejsza.

Efekt mokrej kostki

Chcąc zastosować impregnat z efektem mokrej kostki musimy zdawać sobie sprawę że większość impregnatów z takim efektem jest na bazie rozpuszczalników ponieważ zawiera związki ropopochodne  czy silikonowe przyciemniające beton. Impregnaty na bazie żywic czy poliuretanu również posiadają bazę rozpuszczalnika w celu lepszego rozpuszczania cząsteczek oraz ich połączenia ze sobą. Trwałość efektu mokrej kostki zależy od zastosowania głównego składnika który zapewni przyciemnienie kostki oraz nie przywieranie brudu. Do takich preparatów na pewno zaliczają się żywice oraz poliuretan, który jest ciągle elastyczny oraz długotrwały w działaniu.

Impregnat do kostki feda, castorama,

Żaden sklep wielkopowierzchniowy nie zagwarantuje wysokiej jakości sprzedawanego impregnatu. W sklepach gdzie dominuje nacisk na dużą sprzedaż polecane są preparaty, które do przystępne cenowo oraz mają doskonały marketing. Jakość produktu jest drugorzędna. Chcą nabyć dobry produkt z którego będziecie zadowoleni należy zwrócić uwagę aby preparaty nie były długotrwałe a producent ich podawał trwałość przeliczaną na lata. Drugim aspektem wartym uwagi jest ich wydajność ponieważ niektórzy producenci chcąc pokazać wartość impregnatu wykazuje że z 1 Piotra impregnatu możemy wykonać od 10-15 m2 zabezpieczenia kostki. Jest to fikcja i nie warto na takie preparaty zwracać uwagi, ponieważ przeliczając wychodzi na o wiele mniej środka do użycia niż wyjdzie nam w rzeczywistości. Później jestem niejako zmuszeni do dokupienia preparatu w celu dokończenia impregnacji. Rzeczywista ilośc zużycia impregnatu wha się od 5-8 m2 z jednego litra w zależności od chłonności kostki brukowej.

Jaki impregnat do kostki brukowej forum

Szukając informacji na temat impregnatów do kostki znajdujemy szereg informacji w tym zakresie oraz osób polecających impregnaty. Oczywiście niektóre są prawdziwe ale także są tam informacje nieprawdziwe stworzone na potrzeby marketingu i promocji pewnych impregnatów. 

Wybierając impregnat warto zwrócić uwagę czy można nabyć próbki impregnatu w celu wykonania własnych próbo których będzie można stwierdzić jakość, wydajność oraz efekt. Wówczas wtedy możemy się upewnić kto pisze informację prawdziwe a kto pisze wyłącznie na potrzeby marketingu. 

Impregnacja kostki brukowej

Konserwację kostki należy wykonać na czystej i suchej kostce za pomocą pędzla przymałej ilości kostki lub wałkiem. Można także impregnacje przeprowadzić natryskowo sprężonym powietrzem lub zwykłym ogrodowym opryskiwaczem.Nie jest to trudne zadanie dlatego można pokusić się o wykonanie prac samemu.Impregnaty rzadkie wodne można wykonać natryskowo natomiast gęstsze jak żywiczne lub z poliuretanu najlepiej wykonywać wałkiem o średniej długości włosa. Tylko wtedy jesteśmy w stanie dokładnie dojść do zagłębień i uwypukleń na kostce i lepiej zabezpieczyć betonowe podłoże przed chłonnością.

Impregnat do ogrodzenia betonowego

Beton tak jak i na podjazdach, chodnikach tak i na ogrodzeniach wymaga konserwacji. Wiadomo ze im beton bardziej rzadki podczas wykonywania ogrodzenia lepiej zostaje zalany i jest twardszy oraz mniej chłonny. Jednak każdy beton posiada chłonność dlatego warto ją ograniczać ze względu na zwiększenie jego trwałości w czasie. Istnieją impregnaty, które nie tylko zabezpieczają przed wchłanianiem wody ale także mają właściwości samooczyszczające bazującej na fotokatalizie. Impregnaty takie pod wpływem promieniowania UV oczyszczają powierzchnie i zapobiegają powstawaniu zielonych nalotów, czernieniu betonu a przez to ciągle wyglądają jak świeżo wykonane. Nie powodują również przyciemnienia betonu przez co wygląd betonu jest ciagle atrakcyjny. Beton sam od siebie ma właściwości przyciemniające dlatego warto go uchronić aby jego wygląd był cięgle piękny.

Impregnat do betonu

Do wykonania prawidłowej impregnacji betonu najkorzystniej wybrać impregnat powodujący powstanie powłoki, która uchroni beton przed rozkładem.Chcąc nie zmienić koloru betonu powinniśmy stosować impregnaty wodne które wolniej się wchłaniają. Natomiast jeżeli zależy nam na przyciemnieniu betonu wówczas użycie impregnatu rozpuszczalnikowego ma sens.  Impregnacja betonu, mostów, ramp czy podjazdów powinna być wykonywana za pomocą impregnatu tworzącego powłokę ponieważ w przyszłości gdy nastąpi pomalowanie farba tzw. Grafitti łatwiej jest go usunąć bez naruszenia warstwy betonu. 

Impregnat do betonu na zewnątrz

Impregnat zastosowany do betonu, który będzie narażony na ciężkie warunki zewnętrzne powinien być trwały. Słońce operujące podczas dnia potrafi nagrzać beton nawet do 50 stopni Celsjusza. Tak samo w zimie podczas mrozu beton narażony jest na jego działania. Impregnat zatem musi spełniać wiele oczekiwań. Impregnat na bazie poliuretanu po wyschnięciu jest ciągle elastyczny i pracuje razem z podłożem. Podczas wysokich i niskich temperatur preparat się rozszerza nie pękając i nie łuszcząc się. Jest to ważna cecha impregnatu który ma wytrzymać kilkanaście lat w ciągłym narażeniu na warunki atmosferyczne. Przecież pogodowe warunki w Polsce są jedne z najtrudniejszych na świecie dla preparatów i materiałów budowlanych.

Impregnacja kostki brukowej. Płyn do kostki brukowej. Jak zaimpregnować kostkę. Duży wybór preparatów. Skuteczne rozwiązania. Najlepsze środki | Do kamienia

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close