Cena

Cena

Zlewozmywaki

Jak dbać o zlewozmywak granitowy

Wybierając zlewozmywak do kuchni coraz częściej stawiamy na ponadczasowy wygląd oraz na łatwość utrzymania czystości. Szukamy takich rozwiązań, które będą pasowały do każdej aranżacji, jesteśmy nawet skłonni zapłacić więcej za wyjątkowy design i jakość produktu. Aktywne filtry

  • Obniżka
  • Pakiet
5
5
preparaty-do-czyszczenia-zlewozmywaków-granitowych

Do pielęgnacji zlewozmywaków granitowych zawiera środek czyszczący oraz impregnat .

122,00 zł 133,00 zł
quartz clena&protect
favorite_border
5
5
impregnat-do-zlewozmywakow-quartz-protect-w-sprayu

Impregnat do zlewozmywaków granitowych  - spray.

78,00 zł
favorite_border

Produktem, który będzie przez wiele lat  nas cieszył w kuchni z pewnością jest zlewozmywak granitowy. Kamień zastosowany do produkcji jest bardzo trwały i przyjemny w użytkowaniu. 

Pielęgnacja kamiennych zlewozmywaków

Aby zlewozmywak granitowy cieszył przez wiele lat należy o niego odpowiednio zadbać. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, jednak należy wybrać odpowiednie środki do pielęgnacji. 

W pielęgnacji zlewozmywaków granitowych bardzo ważne jest to, aby robić to regularnie i środkami, które są do tego przeznaczone. Użycie mocnych i żrących preparatów może trwale uszkodzić powłokę. Dlatego należy unikać preparatów, które posiadają składniki ścierające lub wybielające. Bardzo poważnym problemem dla zlewozmywaków granitowych mogą być uporczywe plamy na przykład po winie. 

Impregnacja zlewu granitowego

Poza codzienną pielęgnacją bardzo ważnym elementem zabezpieczającym zlewozmywak przed zabrudzeniami czy zarysowaniami jest impregnacja. Odpowiednie dobrane preparaty gwarantują szybkie i skuteczne działanie, usuwają nawet największe zabrudzenia i pozostawiają długotrwały efekt odświeżenia zlewozmywaka. 

Dodatkową zaletą impregnatów, które posiadamy w ofercie naszego sklepu jest to, że są w sprayu co zdecydowanie ułatwia aplikację. Ich unikatowy skład usuwa zaciemnienia, które powstają podczas codziennego użytkowania zlewozmywaka. 

Zlew teka

Firma Teka jest znaną Hiszpańską firmą zajmująca się sprzętem agd oraz wszelkimi akcesoriami również do zlewozmywaków jaki samym zlewozmywaków. Firma znana jest ze swojej jakości lecz w ostatnich latach wprowadziła dwie linie swoich produktów. Pierwsza linia posiada tańsze rozwiązania jednak znacząco obniżające swoją jakość. Dystrybucje ekonomicznej linii zajmują się markety i duże sieci handlowe mające priorytet utrzymania niskiej ceny.  Druga linia tego producenta posiada wysokiej jakości produkty i jest linia dystrybuowana przez projektantów wnętrz oraz salony łazienek.

Zlewozmywak fragranit

Dzięki swoim właściwościom zlewozmywaki z fragranitu są odporne na plamy. Przy minimum kłopotów, zawsze będziesz mieć czysty i elegancki zlew. Fragranit jest odporny na plamy i nie blaknie. Dzięki temu Państwa zlewozmywak zachowa swój elegancki wygląd przez długie lata. Głównym składnikiem fragranitu jest kwarc, jedna z najtwardszych substancji znanych człowiekowi. Jego twardość jest druga po diamentach, rubinach i topazach. Przy odpowiednim obchodzeniu się ze zlewozmywakami z fragranitów mogą one przetrwać całe życie.

Zlewozmywak Franke fragranit

Fragranit to materiał opracowany specjalnie dla zlewozmywaków Franke. Fragranit to materiał uformowany ze spoiwa granitowego. Jego drobne cząsteczki sprawiają, że zlewy Fragranit są twarde a po polerowaniu są gładkie na powierzchni. Materiał, fragranit, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne.

Przede wszystkim zlewozmywaki z Fragranitu wyróżniają się trwałością. Są twarde i silne. Dzięki temu są odporne na wstrząsy i zarysowania. Dzięki mączce granitowej są również odporne na plamy i zabrudzenia. Ten rodzaj zlewu można myć płynem do naczyń lub w przypadku mocniejszych zabrudzeń delikatnym kremem Solved.  Wówczas jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Po umyciu wytrzeć zlew do sucha i zaimpregnować preparatem Quartz Protect.

Fragranit jest również niepalny i wytrzymuje temperatury do 280°C. Warto również zauważyć, że Fragranit+ zawiera cząsteczki srebra. Pozwala to ograniczyć rozwój bakterii i innych organizmów o 99%.

Tektonit czy Fragranit forum

Tektonite to nowy produkt, który należy do nowej generacji materiałów do produkcji zlewozmywaków kuchennych. Właściwości materiału przypominają granit. W rzeczywistości jednak jest to materiał kompozytowy wykonany z naturalnych składników i w pełni nadający się do recyklingu. Zlewozmywaki tektonite wykonane są z długich włókien szklanych pochodzących z piasku kwarcowego zmieszanych z żywicą poliestrową. Posiada również powłokę ochronną, która jest odporna na działanie promieniowania UV.  Fragranit posiada podobne właściwości tylko bez wzmocnienia włóknem szklanym. Każdy z tych zlewozmywaków jest łączony spoiwem czyli żywicą. Tektonit na żywicach poliestrowych natomiast fragranti na żywicach akrylowych. Każdy z tych zlewozmywaków wymaga odpowiedniego czyszczenia oraz pielęgnacji w postaci konserwacji impregnatem. Do tego celu polecamy zestaw Quarzt Clean & Protect.

Preparat konserwuje, odświeża i nadaje nowy blask. Niweluje drobne zarysowania oraz wyostrza kolor zlewozmywaka. Ułatwia utrzymanie zlewu w czystości

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...