Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Lastryko

Czyszczenie nagrobków z lastryko

Jednym z najczęściej wybieranym materiałem na płyty nagrobne jest lastryko, które wykonuje się z betonu, cementu i grysu. Jest to materiał wyjątkowo odporny na uszkodzenia, promieniowanie UV, trudne warunki atmosferyczne. Jedną z jego wad jest porowata struktura, przez co łatwiej w jego strukturę wnika brud i wilgoć, która z kolei powoduje, że na powierzchni rośnie trudny do usunięcia mech i glon.Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
środek-do-usuwania-wykwitów-cementowych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
  • Obniżka
5
5
srodek-do-usuwania-cementu

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

92,07 zł 99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite
  • Wyprzedaż!
5
5
środek-do-czyszczenia-zabrudzeń-naturalnych

Specjalny środek czyszczący do usuwania plam i pozostałości cementu, soli, mchu,...

46,00 zł 56,00 zł
favorite_border
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast wszystkie powierzchnie kamienne, cegły,...

79,00 zł
favorite_border
5
5
do-czyszczenia-kamienia

Kwaśny płyn przeznaczony do gruntownego mycia powierzchni kamiennych typu granit...

55,00 zł
Dynasil Renowal 500 koncentrat
favorite_border
4,5
4,5
środek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite_border
0
zmywacz-powłok

Bardzo silny zmywacz trudnych do usunięcia powłok, past, impregnatów, tłuszczy,...

149,00 zł
favorite_border
5
5
Odrdzewiacz-kamienia

Profesjonalny odrdzewiacz do granitu i twardego kamienia naturalnego odpornego na...

65,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
  • Pakiet
5
5
do-odnowy-renowacji-nagrobków-z-lastriko

Kompletny zestaw do odnowy i renowacji starych nagrobków z lastriko.

172,00 zł 182,00 zł
favorite_border

Preparaty do czyszczenia lastryka

Oczyszczanie płyty nagrobnej wykonanej z lastryko nie wymaga aż takiej delikatności jak w przypadku kamienia naturalnego. Do szorowania można użyć twardej szczotki (chyba, że powierzchnia jest polerowana, wtedy zalecamy delikatne ścierki). Przy trudnych zabrudzeniach zalecamy użycie specjalistycznych środków do czyszczenia lastryka. Pozwoli to zaoszczędzić czas i przede wszystkim uzyskać doskonały efekt odświeżenia całości powierzchni przy niewielkim wysiłku.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie skoncentrowane preparaty do lastryko w ekonomicznych pojemnościach, w bardzo atrakcyjnych cenach. Środki są bezpieczne dla środowiska i biodegradowalne. Z ich pomocą skutecznie można wyczyścić nagrobek z mchu, pleśni, alg, białych wykwitów, smug i zabrudzeń pochodzenia zwierzęcego. 

Skuteczny środek do czyszczenia lastryko

Oferowane na rynku preparaty do czyszczenia lastryko to produkty wydajne, w ekonomicznych opakowaniach z wysokoaktywnymi związkami, które świetnie radzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Preparaty z powodzeniem usuwają brud i zabezpieczają powierzchnie. W ofercie sklepu znajdują się produkty o natychmiastowym i bardzo skutecznym działaniu do usuwania białych wykwitów, nalotów pochodzenia roślinnego, przebarwień, mchów i alg oraz specjalistyczne preparaty do usuwania tłustych plam, wosków, farb czy zaprawy.

Płyn do czyszczenia lastryko

W stałej ofercie sklepu znajdują się płyny cenionych producentów takich jak Dynasil. Producent podaje, że 1 litr preparatu w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni wystarcza na obszar od 10m2 do 50m2. Podobnie jak preparaty innych marek wymagają przeprowadzenia testu skuteczności oddziaływania na niewielkiej powierzchni. Preparaty firmy Alges oraz Lithofin również są bardzo skuteczne i wydaje. Należy je stosować tylko na zewnątrz  i w rękawiczkach ochronnych. W zależności od producenta preparaty są bezwonne lub o bardzo intensywnym zapachu. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w ofercie dostępne są specjalne płyny do wybielania nagrobków wykonanych z lastryko oraz zestawy do odnowy starych nagrobków z lastryko. Zestaw taki zawiera silny płyn czyszczący oraz impregnat, za pomocą którego możemy podkreślić kolor lastriko.

Środek do czyszczenia pomników z lastryko

Dobry preparat który bez trudu wyczyści lastryko to taki którego użyjemy i bez trudu wyczyścimy grób bez większego wysiłku. Takim środkiem jest na pewno preparat Calx Out. Jest to mocny środek, który po naniesieniu działa samoczynnie szczególnie na czarne zabrudzenia bez zbędnego szorowania, które słyszymy co roku na cmentarzach przed zbliżającym się świętem zmarłych.

Jak wyczyścić grób z lastryko

Lastryko jest bardzo niewdzięcznym materiałem do utrzymania czystości. Jego porowata struktura zatrzymuje wiele zabrudzeń w których przy odrobinie wilgoci rozmnażają się mikroorganizmy powodując rozrost mchów i zielonych wykwitów. Taki nagrobek nie tylko nie wygląda estetycznie ale też cement zawarty pomiędzy kamyczkami niszczeje rozkłada się powodując Jeszce większą chropowatość pomnika.

Jak wyczyścić nagrobek z lastryko

Nagrobek z lastryko czyścimy nanosząc preparat Calx Out na całą powierzchnię zachowując środki ostrożność przy użyciu preparatów chemicznych i pozostawiamy na ok. 30 minut. Przy mocnych zabrudzeniach można nagrobek prze szczotkować szczotką ryżową i spłukać obficie wodą. Po takim zbiegu nagrobek pozostawimy do wyschnięcia. Po wyschnięciu zaleca jest konserwacja preparatem zabezpieczających przed rozkładem cementu tworzącym ochronną barierę na lastryko. Można również zakupić zestaw do czyszczenia, który na pewno wychodzi bardziej ekonomicznie.

Jak wyczyścić pomnik z lastryko

Jeżeli w przeszłości stosowaliśmy impregnaty lub środki zabezpieczające lastryko wówczas samo czyszczenie w celu dobrego utrzymania grobu sprawi znacząco mniej kłopotu. Wtedy brud nie przywiera do struktury lastryko i prawie sam odchodzi pod użyciem samej wody bez detergentu. Dlatego tak ważne jest zastosowanie sprawdzonego preparatu aby na przyszłość uniknąć problemów z czyszczeniem a także naprawami lastryko.

Jak usunąć wosk z pomnika lastryko

Parafina zawarta w zniczach po rozlaniu się gdy pęknie znicz ma to do siebie ze wnika w każdy chłonny materiał. Lastryko to mieszanina cementu oraz kamyczków bazaltowych, które jeśli nie są zakonserwowane są chłonne i mają tendencję do absorpcji parafiny.

Usuniecie parafiny z lastryko wymaga wówczas zabiegu polegającego na usunięciu/wywabieniu wosku ze środka lastryko. Do tego celu służy żel, który doskonale radzi sobie z takim problemem a jego właściwości mają zdolność wywabieni tłustych plam wniknięty  nawet bardzo głęboko.

Usuwanie plam różnego pochodzenia, resztek klejów i fug. Nawet najcięższe i trudne do usunięcia plamy znikają w krótkim czasie od naniesienia bez trudu.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...