Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Lastryko

Czyszczenie nagrobków z lastryko

Jednym z najczęściej wybieranym materiałem na płyty nagrobne jest lastryko, które wykonuje się z betonu, cementu i grysu. Jest to materiał wyjątkowo odporny na uszkodzenia, promieniowanie UV, trudne warunki atmosferyczne. Jedną z jego wad jest porowata struktura, przez co łatwiej w jego strukturę wnika brud i wilgoć, która z kolei powoduje, że na powierzchni rośnie trudny do usunięcia mech i glon.Aktywne filtry

4,5
4,5
Adex. Środek do usuwania wykwitów wapiennych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

66,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

68,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
5
5
CalxOut (dawniej CLEANER)...

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

90,00 zł
cleaner mocny środek
favorite
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów,-zabrudzeń-biologicznych

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast

wszystkie powierzchnie kamienne.

71,00 zł
favorite
5
5
dynasil-renowal-500-do-czyszczenia-kamienia

Kwaśny płyn przeznaczony do gruntownego mycia powierzchni kamiennych typu granit...

47,00 zł
Dynasil Renowal 500 koncentrat
favorite_border
4,5
4,5
dynasil-renowal-alk-srodek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego. 

45,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite
  • Nowy
0
Odrdzewiacz-do-granitu-kamienia

Profesjonalny odrdzewiacz do granitu i twardego kamienia naturalnego odpornego na...

64,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
  • Pakiet
5
5
do odnowy nagrobków z lastriko

Kompletny zestaw do odnowy starych nagrobków z lastriko.

153,00 zł 165,00 zł
favorite_border

Preparaty do czyszczenia lastryka

Oczyszczanie płyty nagrobnej wykonanej z lastryko nie wymaga aż takiej delikatności jak w przypadku kamienia naturalnego. Do szorowania można użyć twardej szczotki (chyba, że powierzchnia jest polerowana, wtedy zalecamy delikatne ścierki). Przy trudnych zabrudzeniach zalecamy użycie specjalistycznych środków do czyszczenia lastryka. Pozwoli to zaoszczędzić czas i przede wszystkim uzyskać doskonały efekt odświeżenia całości powierzchni przy niewielkim wysiłku.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie skoncentrowane preparaty do lastryko w ekonomicznych pojemnościach, w bardzo atrakcyjnych cenach. Środki są bezpieczne dla środowiska i biodegradowalne. Z ich pomocą skutecznie można wyczyścić nagrobek z mchu, pleśni, alg, białych wykwitów, smug i zabrudzeń pochodzenia zwierzęcego. 

Skuteczny środek do czyszczenia lastryko

Oferowane na rynku preparaty do czyszczenia lastryko to produkty wydajne, w ekonomicznych opakowaniach z wysokoaktywnymi związkami, które świetnie radzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Preparaty z powodzeniem usuwają brud i zabezpieczają powierzchnie. W ofercie sklepu znajdują się produkty o natychmiastowym i bardzo skutecznym działaniu do usuwania białych wykwitów, nalotów pochodzenia roślinnego, przebarwień, mchów i alg oraz specjalistyczne preparaty do usuwania tłustych plam, wosków, farb czy zaprawy.

Płyn do czyszczenia lastryko

W stałej ofercie sklepu znajdują się płyny cenionych producentów takich jak Dynasil. Producent podaje, że 1 litr preparatu w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni wystarcza na obszar od 10m2 do 50m2. Podobnie jak preparaty innych marek wymagają przeprowadzenia testu skuteczności oddziaływania na niewielkiej powierzchni. Preparaty firmy Alges oraz Lithofin również są bardzo skuteczne i wydaje. Należy je stosować tylko na zewnątrz  i w rękawiczkach ochronnych. W zależności od producenta preparaty są bezwonne lub o bardzo intensywnym zapachu. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w ofercie dostępne są specjalne płyny do wybielania nagrobków wykonanych z lastryko oraz zestawy do odnowy starych nagrobków z lastryko. Zestaw taki zawiera silny płyn czyszczący oraz impregnat, za pomocą którego możemy podkreślić kolor lastriko.

Środek do czyszczenia pomników z lastryko

Dobry preparat który bez trudu wyczyści lastryko to taki którego użyjemy i bez trudu wyczyścimy grób bez większego wysiłku. Takim środkiem jest na pewno preparat Calx Out. Jest to mocny środek, który po naniesieniu działa samoczynnie szczególnie na czarne zabrudzenia bez zbędnego szorowania, które słyszymy co roku na cmentarzach przed zbliżającym się świętem zmarłych.

Jak wyczyścić grób z lastryko

Lastryko jest bardzo niewdzięcznym materiałem do utrzymania czystości. Jego porowata struktura zatrzymuje wiele zabrudzeń w których przy odrobinie wilgoci rozmnażają się mikroorganizmy powodując rozrost mchów i zielonych wykwitów. Taki nagrobek nie tylko nie wygląda estetycznie ale też cement zawarty pomiędzy kamyczkami niszczeje rozkłada się powodując Jeszce większą chropowatość pomnika.

Jak wyczyścić nagrobek z lastryko

Nagrobek z lastryko czyścimy nanosząc preparat Calx Out na całą powierzchnię zachowując środki ostrożność przy użyciu preparatów chemicznych i pozostawiamy na ok. 30 minut. Przy mocnych zabrudzeniach można nagrobek prze szczotkować szczotką ryżową i spłukać obficie wodą. Po takim zbiegu nagrobek pozostawimy do wyschnięcia. Po wyschnięciu zaleca jest konserwacja preparatem zabezpieczających przed rozkładem cementu tworzącym ochronną barierę na lastryko. Można również zakupić zestaw do czyszczenia, który na pewno wychodzi bardziej ekonomicznie.

Jak wyczyścić pomnik z lastryko

Jeżeli w przeszłości stosowaliśmy impregnaty lub środki zabezpieczające lastryko wówczas samo czyszczenie w celu dobrego utrzymania grobu sprawi znacząco mniej kłopotu. Wtedy brud nie przywiera do struktury lastryko i prawie sam odchodzi pod użyciem samej wody bez detergentu. Dlatego tak ważne jest zastosowanie sprawdzonego preparatu aby na przyszłość uniknąć problemów z czyszczeniem a także naprawami lastryko.

Jak usunąć wosk z pomnika lastryko

Parafina zawarta w zniczach po rozlaniu się gdy pęknie znicz ma to do siebie ze wnika w każdy chłonny materiał. Lastryko to mieszanina cementu oraz kamyczków bazaltowych, które jeśli nie są zakonserwowane są chłonne i mają tendencję do absorpcji parafiny.

Usuniecie parafiny z lastryko wymaga wówczas zabiegu polegającego na usunięciu/wywabieniu wosku ze środka lastryko. Do tego celu służy żel, który doskonale radzi sobie z takim problemem a jego właściwości mają zdolność wywabieni tłustych plam wniknięty  nawet bardzo głęboko.

Usuwanie plam różnego pochodzenia, resztek klejów i fug. Nawet najcięższe i trudne do usunięcia plamy znikają w krótkim czasie od naniesienia bez trudu.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...