• Obniżka
favorite Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

ADEX środek do usuwania wykwitów wapiennych i smug cementu

ADEX środek czyszczący
Stara cena: 73,00 zł (brutto)
67,16 zł 73,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant
ADEX środek do usuwania smug cementu, białych nalotów i wykwitów, przebarwień.
- działanie natychmiastowe i długotrwałe
- działa samoczynnie
- biodegradalny
- do powierzchni szorstkich
Ilość

ADEX
Preparat o natychmiastowym działaniu. Do czyszczenia pozostałości po pracach budowlanych, smugi i naloty z cementu, zapraw budowlanych, kleje , osady mineralne, białe wykwity i  naloty oraz inne trudne do usunięcia zabrudzenia z powierzchni betonowych, ceramicznych oraz kamiennych. Produkt biodegradalny. o bardzo szybkim działaniu i długotrwałym efekcie. Zpobiega powstawaniu nowych wykwitów.

Przy właściwym stosowaniu nie niszczy powierzchni gumowych, szklanych, malowanych, ceramicznych, metalowych . Nadaje się do rozcieńczania z wodą. Nie stosować na materiały polerowane (marmur, wapień).

SPOSÓB UŻYCIA:


Nanieść preparat na zanieczyszczoną powierzchnię obficie i pozostawić bez spłukiwania. W przypadku braku pełnych efektów czyszczenia (przy grubej warstwie zanieczyszczenia) czynność należy powtórzyć. Preparat działa samoczynnie. Do umycia zabrudzeń betonowych i innych trudnych do usunięcia nacieków zaleca się używanie środka w rozcieńczeniu 1:2, natomiast przy bardzo silnych zabrudzeniach używać w formie koncentratu. Do białych nalotów cementowych i białych delikatnych wykwitów, osadów mineralnych z wody, itp. używać w roztworze bez rozcieńczania.
Przy wykwitach wapiennych na wyrobach betonowych zaleca się naniesienie preparatu i pozostawienie go bez spłukiwania. Wówczas preparat działa długotrwale neutralizując ponowne powstawanie wykwitów do momentu spłukania przez deszcz.
 
DANE PRODUKTU:
Preparat na bazie związków z kwasami.
Nie stosować na materiały miękkie typu. polerowany marmur, wapień.
Przechowywać w temperaturze powyżej 0 stopni C.
Produkt przyjazny dla środowiska.
Trwałość 2 lata o dat produkcji.
 
UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.
 

Środek do usuwania wykwitów wapiennych

Preparat oferowany przez nasz sklep to nowoczesny produkt przeznaczony do trwałego usuwania wykwitów wapiennych z wyrobów betonowych. Adex jest przeznaczony dla osób, które chcą poprawić efekt wizualny kostki brukowej i innych wyrobów betonowych w warunkach domowych. Obszary, architektura ogrodowa, palisady, ogrodzenia, place, kostka itp. Czyścik ten jest również skuteczny na twardym kamieniu naturalnym jak granit, gnejs, łupek, porfir.  Wnika na kilka milimetrów w struktury betonu i kamienia oraz trwale usuwa nawet mocne wykwity wapienne.
Preparaty może być stosowany ułożony kamień już po 12 godzinach.

Preparat do usuwania zaprawy cementowej

Adex jest preparatem który szybko swoim składem znajdzie skuteczny sposób na usunięcie ciężkich i uporczywych plam z betonu i cementu.
Dzięki niemu nawet najbardziej uporczywe plamy zostaną rozpuszczone w ciągu kilku minut. Dzięki swoim właściwościom preparat wykorzystuje nowoczesną technologię do zmniejszenia napięcia powierzchniowego cieczy, przez co zwilża twarde i zaschnięte powierzchnie oraz ułatwia cząsteczkom cieczy wnikanie w głąb struktury cementu lub betonu. Dzięki tej technologii przenika do masy cementowej, osiada w niej i reaguje, rozpuszczając ją w miękką zawiesinę, którą łatwo można usunąć wodą.

Białe plamy na kostce

Smugi cementu to nic innego jak niefrasobliwe podejście wykonawcy z powodu niestarannego wymycia powierzchni po użyciu cementu. Woda odparowuje a cement zawarty w fugach czy zaprawach pozostaje na powierzchni zasychają i tworząc nieprzyjemne dla oka smugi, które popularnymi środkami ciężko usunąć. Smugi mogą tworzyć się także po niespodziewanym deszczu, który wymywa cement tworząc pasy po wyschnięciu wody. Dlatego idealnym rozwiązaniem są preparaty dedykowane jak Adex, który doskonale poradzi sobie z takimi smugami.

Środek do usuwania smug cementu

Tak potocznie nazywane i utrudniające życie klientom białe plamy na kostce, którzy zwracają uwagę na estetykę betonu to nic innego jak wykwity wapienne czyli osadzanie się wapnia. Związki wapnia są obecne we wszystkich rodzajach cementu stosowanych do produkcji kostki brukowej. Można powiedzieć, że żaden beton nie ma tak niskiej zawartości wapnia, aby nie mógł powstać biały osad. Bardzo ważna jest jakość użytych surowców. Beton jest również materiałem, który stabilizuje się i stopniowo dojrzewa w wyniku procesu utwardzania i działania czynników atmosferycznych oraz środowiska. Jednym z elementów tego procesu 
(który jest dla nas tak bardzo niepożądany) jest biała wykwit objawiający się nalotem na powierzchni kostki. Bezpośrednim winowajcą jest wodorotlenek wapnia. Wilgoć z deszczu i śniegu wnika w kostkę brukową przez mikroporowatości i rozpuszcza związki, które nie zostały jeszcze związane w procesie produkcji kostki brukowej. Roztwór ten odparowuje na powierzchnię betonu i łączy się z dwutlenkiem węgla w powietrzu tworząc glinian wapnia, który jest trudny do rozpuszczenia.
Białe naloty i wykwity 
Zaskakujące również mogą być białe przebarwienia na ogrodzeniach, murach wykonanych z elementów betonowych. Główną przyczyną tego zjawiska jest karbonizacja wodorotlenku wapnia, który powstaje w wyniku hydrolizy krzemianu wapnia w cemencie. Gdy pojawiają się takie białe przebarwienia, klienci często od razu podejrzewają, że zakupiony przez nich produkt jest wadliwy i składają reklamację. Z wielu powodów jest to bardzo trudne do rozpoznania na ułożonych już pracach wykonawczych.
Zwykle nie można dochodzić roszczeń wyłącznie z powodu wykwitów. Polskie normy dotyczące wyrobów betonowych oraz niezbędne aprobaty techniczne Instytutu Dróg i Mostów uznają wykwity za naturalne zjawisko związane z dojrzewaniem a później starzeniem się betonu. Rzetelni producenci ostrzegają nabywców, że może to nastąpić i zabezpieczają się podpisem klienta, że przyjął taki fakt do wiadomości.  Informują o tym również etykiety dołączone do paletach z  wyrobami betonowymi. Oznacza to, że całkowite usunięcie niepożądanych zanieczyszczeń są technicznie możliwe  wyłącznie środkami czyszczącymi do tego celu. Samoczynnie może to nastąpić w przeciągu paru lat lecz nikt tego również nie zagwarantuje.
 
Prezentujemy Państwu test i skuteczność preparatu Adex 

 
ZOBACZ DZIAŁANIE PREPARATU RÓWNIEŻ NA FILMIE

RozwińZwiń

Opinie

2022-06-11

Preparat skuteczny i w dobrej ceni niż u konkurencji podobny środek. Szybko usunął białe zacieki z fugi na. ogrodzeniu.

2021-05-17

Jestem pod wrażeniem jak szybko poradził sobie z zabrudzeniami. Polecam.

2020-04-06

czyści dobrze

2019-06-14

Dał rade wyczyścić plamy na ogrodzeniu. Kamień jest czysty i ładny.

2019-05-29

Udało się wyczyścić zacieki po cemencie bez problemu. Polecam.

2019-03-21

szybko i sprawnie wyczyścił białe zabrudzenia

2018-08-12

Doskonale poradził sobie w białym wykwitem na kamieniu znajdującym się na kominie. Usunął szybko i sprawnie.

2018-07-24

Świetny środek. Stosowałam jako rozcieńczony 1:1. Polecam.

2018-07-16

Rewelacyjny preparat. Doskonale poradził sobie z zaciekami po fugowaniu. Próbowałem innych środków ale ten jest perfekcyjny i godny polecenia.

2018-07-03

Bardzo szybko usunął białe ślady na ogrodzeniu.

2018-06-07

Bardzo wydajny i skuteczny preparat. Dziękuję za dorare w sklepie. Bardzo przyjemna obsługa. Polecam.

2018-03-23

Bardzo dobry i skuteczny środek. Gorąco polecam

2017-07-23

Użyłem tego preparatu do czyszczenia kostki z białych wykwitów jak na przedstawianych zdjęciach.
Zadziałał bez zarzutu. Kostka jest czysta i ładna.

2017-05-29

Potwierdzam, opis i działanie preparatu prawidłowe.

2017-05-19

Środek bez rozcieńczania usunął zacieki z cementu z granitowych schodów. Szybko i skutecznie. Polecam.

2017-05-13

Godny polecenia preparat. Szybko i skrupulatnie wyczyścił wszystkie zacieki na schodach z granitu ale dopiero bez rozcieńczania.

2017-05-07

Doskonale poradził sobie z białymi wykwitami na kamieniu. Super sprawa.

2017-04-01

Fajny środek aczkolwiek mocny ale skuteczy :)

Napisz swoją opinię

ADEX środek do usuwania wykwitów wapiennych i smug cementu

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

Napisz swoją opinię

ADEX jest preparatem na bazie kwasów, który idealnie sprawdza się do usuwania takich białych plam zwanych tez wykwitami solnymi. Powstają one na powierzchni najczęściej na świeżo ułożonym kamieniu lub kostce betonowej, ale też na starych powierzchniach pod wpływem wilgoci z podłoża.
Średnia wydajność to ok. 8m2/litr ale należy pamiętać, że ADEX jest koncentratem, który można rozcieńczać z wodą ( w zależności od intensywności zabrudzenia) i wtedy jego wydajność odpowiednio wzrasta. Zalecamy przed użyciem na całości powierzchni zrobienie prób, jakie stężenie ADEX-a będzie najbardziej odpowiednie.

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

DAYSTONE COVER...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

Lithofin FVE...

close

Zestaw do...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close

HYDREX TENAX...

close

Marmolit Solid...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close

Daystone FLOOR...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close
close

Lithofin LEV...

close

Pady diamentowe...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Dynasil Renowal...

close

QUARTZ TONER...

close

BLOCKER FLEKK

close

NANOPHOS...

close

DYNASIL FX...

close
close

Piła wypukła...

close

Tarcza FICINA -...

close
close

Filc polerski do...

close

Impregnat do...

close

DAWID Piaskarka...

close

ADEX środek do...

close

Litery...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

AP-304...

close

FLEKK OUT...

close

ALGES koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

AP-102 Impregnat...

close

Coat Remover...

close

AP-207 Pasta...