Cena

Cena

Transport

Transport kamienia naturalnego

Obróbka i montaż kamienia wymaga precyzyjnego i bezpiecznego przenoszenia ciężkich i  dużych kamiennych płyt. Do tego typu zadań przeznaczone są chwytaki, które pozwalają na ergonomiczną pracę i ograniczenie do minimum ilości osób potrzebnych do transportu płyt. Aktywne filtry

5
5
Chwytak NEPTUN I

Chwytak samozaciskowy do przenoszenia płyt do 500 kg. Uchwyt do 80 mm.  

2 400,00 zł
favorite_border
5
5
chwytak-neptun-do-widlaka

Chwytak samozaciskowy do przenoszenia płyt do 1200 kg. Uchwyt do 140 mm.

3 370,00 zł
favorite_border
5
5
chwytak do przenoszenia płyt

Chwytak samozaciskowy do przenoszenia płyt do 1400 kg. Uchwyt do 270 mm.

4 430,00 zł
favorite_border
5
5
przyssawka-próżniowa

Chwytak, przyssawka próżniowa służąca do montażu płyt kamiennych, betonowych i...

1 590,00 zł
favorite_border
0
przyssawka-próżniowa

Przyssawka, uchwyt, nosidło próżniowe do płyta kamiennych, betonowych i glazury.

1 999,00 zł
favorite_border
0
Krążek,uchwyt gumowy do...

Krążki, uchwyty gumowe do chwytaków NEPTUN I,II,III. Cena za 1 szt.

93,50 zł
favorite_border
5
5
Listwa transportowa do blatów kamiennych

Listwa do bezpiecznego transportowania blatów kamiennych. Dostępne różne długości.

1 260,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
0
nosidło-do-płyt-granitowych

Jedyne na rynku nosidła do montażu nagrobków i grubych płyt kamiennych dla 2 oraz 4...

1 218,00 zł 1 400,00 zł
favorite_border
5
5
podnośnik-prozniowy-P-300

Podnośnik służący do przenoszenia elementów i płyt kamiennych w poziomie na...

6 655,00 zł
favorite_border
0
podnośnik-prózniowy-szynowy

Podnośnik próżniowy na szynie do transportu pionowego i poziomego.

16 720,00 zł
favorite_border
0
Rękaw foliowy do owijania...

Rękaw foliowy, tunel do zabezpieczania listewek drewnianych do składowania płyt...

260,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
uchwyt-transportowy-do-elementów-kamiennych

Uchwyt samozaciskowy doskonale sprawdzający się przy przenoszeniu ręcznym blatów i...

963,00 zł 1 070,00 zł
favorite_border
5
5
suwnica-bramowa

Bardzo wytrzymała suwnica warsztatowa o lekkiej aluminiowej konstrukcji. Szybka...

8 300,00 zł
favorite_border
0
Stojak magazynowy na płyty...

Bardzo masywny i wytrzymały stojak magazynowy na płyty kamienne każdego rodzaju.

4 620,00 zł
favorite_border
5
5
Stojak transportowy  2400mm

Stojak transportowy do blatów kuchennych , parapetów , slabów itp.

6 200,00 zł
favorite_border

Jakie chwytaki do kamienia są najlepsze?

W ofercie sklepu do-kamienia znajdziecie chwytaki samozaciskowe z automatycznym mechanizmem zamykania  z certyfikatami TUV i CE. W asortymencie posiadamy także wysięgniki oraz stojaki transportowe na płyty kamienne w całości ocynkowane ogniowo. 

Chwytak do kamienia

Urządzenie to służy do transportowania płyt kamiennych z granitu, marmuru, konglomeratów w pionie i poziomie zarówno przy stanowiskach obróbczych jak i ze składu kamienia na produkcję. Należy rozgraniczyć chwytaki do transport pionowego wówczas wszelkie prace przeładunkowe jak i transportowe wykonuje się właśnie takim urządzeniem. Natomiast transport poziomy wykonywany jest na płytach pomiędzy stanowiskami pracy.

Chwytak do płyt granitowych

Uchwyt do slabów granitowych jest bardzo przydatny i bardzo dobrze trzyma płytę. Płyta im cięższa tym bardziej chwytak się zaciska i trzyma mocniej. Do transportu i przeładunku płyt granitowych grubych stosowanych do nagrobków najlepiej sprawdza się chwytak samozaciskowy Neptun ponieważ może przenosić płyty do grubości 14 cm o wadze 1200 kg w pionie i jako nieliczny na rynku kłaść je z pionu do poziomu bez obaw o jej wypuszczenie.

Chwytak do płyt kamiennych

Urządzenia do transportowania powinny być pewne i sprawdzone ponieważ nie ma tutaj miejsca na błąd. Płyty kamienne są drogie i każde jej rozbicie prowadzi do dużych strat finansowych a także do uszczerbku na zdrowiu pracowników. Pewny chwytak to płyt kamiennych powinien posiadać dobre gumy który doskonale przylegają do płyty z kamienia z których to płyta się nie wyślizgnie szczególnie podczas transportu wózkiem widłowym.

Chwytak samozaciskowy do płyt kamiennych

Ten rodzaj chwytaków występuje w dwóch wersjach do płyt grubych oraz płyt cienkich i służy wyłącznie do transportu pionowego bez możliwości kładzenia materiałów do poziomu. Pomimo możliwości przenoszenia płyt do grubości 60 a nawet 70 cm to jednak bezpieczniej jest go stosować do płyt o grubości 50 mm. Ten chwytak samozaciskowy Aligator jest konstrukcji szczupłej więc idealnie sprawdza się do wkładania płyt na stojaki pionowe podczas magazynowania materiału. 

Chwytak podciśnieniowy do kamienia

Chwytaki podciśnieniowe są powszechnie stosowane na produkcji przy stanowiskach przenosząc elementy kamienne z jednego stanowiska na drugie. Są bardzo praktyczne i nie wymagają obsługi dwóch lub paru ludzi. Do przeniesienia elementów kamiennych wystarczy jedna osoba. Chwytak działa na zasadzie wytworzonego podciśnienia zasysając materiał w środki membrany. Po przeniesieni elementu membrana zwalnia powietrze puszczając element kamienny. Chwytaki podciśnieniowe występują również w wersji do różnych powierzchni kamienia jak polerowane, antykowane, promieniowane czy surowe. 

Szyna do blatów z kamienia

Listwa taka jest bardzo sprawnym narzędziem przy transporcie gotowych wyrobów z kamienia jak blaty kuchenne i łazienkowe, cienkie materiały jak spieki kwarcowe, ceramika, czy delikatne marmury, Gotowy materiał wsuwa się w szynę dociskając specjalnymi uchwytami  materiał który staje się usztywniony. W ten sposób można przekręcać czy przenosić gotowe elementy do transportu lub już na miejscu montażu nawet z otworami bez obaw o je pęknięcie.

Montaż blatów kamiennych

Każdy zakład czy firma kamieniarska wie, że montaż blatów począwszy od samego pomiaru, wykonania aż demontażu wiąże się z dużą precyzją a także i z ryzykiem. Dlatego nie wszystko firmy pracujące w kamieniu wykonują takie usługi. Sam montaż również wymaga odpowiedzialnego i profesjonalnego podejścia ale przede wszystkim doświadczenia w tej usłudze aby nie uszkodzić innych rzeczy znajdujących się domu czy mieszkaniu. W większości takie miejsca są już wykończone na gotowo a blaty są produktem już finalnym przez samym wejściem do zamieszkania inwestora. 

Listwa do blatów granitowych

Szyna do noszenia blatów jest przydatna i powinna znaleźć się w każdym profesjonalnym zakładzie kamieniarskim. Zastosowanie listy ni dość, że pomaga w transporcie i montażu blatów kamiennych to również nie niesie za sobą żadnego ryzyka porysowania czy uszkodzenia blatów granitowych. Listwa montażowa jest wyścielona miękkim materiałem, który dobrze chroni polerowany blat przed porysowaniem podczas zakładania i zdejmowania listwy przy montażu blatów kuchennych. Produkt ten występuje w różnych długościach dlatego idealnie można dopasować do wielu długości blatów.

Nosidło do płyt granitowych

Uchwyty są stosowane od niedawna w kamieniarstwie i doskonale sprawdziły się przy ręcznym przenoszeniu większych płyt granitowych szczególnie w kamieniarstwie nagrobkowym. Nakrywa na nagrobku potrafi ważyć nawet 400 kg i dla czterech mężczyzn było to nie lada wyzwanie. Użycie nosideł nie tylko pomaga w lepszych chwycie płyty ale także rozkłada ciężar całej płyty równomiernie na wszystkich uczestników transportu. Nie ma wtedy problemu ze któryś z mężczyzn dźwiga więcej lub mniej nakrywy. Nosidło transportowe jest prostej konstrukcji lecz doskonale wyważone aby nie sprawiać problemów w miejscach trudno dostępnych na cmentarzu.

Stojaki do płyt granitowych

Stojak jest rozwiązaniem magazynowym, który prawidłowo zabezpiecza płyty kamienne przed złamaniem i przesunięciem się podczas magazynowania. Stojaki są wykonane ze stali i poddane ocynkowaniu w celu nie korodowania. Stojaki mogą być statyczne lub transportowe. Stojaki transportowe mają dodatkowo wzmocnione podłoże oraz uchwyt umożliwiające transport płyt razem ze stojakiem widlakiem. Sa stosowane we wszystkich zakładach kamieniarskich do składowania slabów a także gotowych wyrobów z kamienia naturalnego a także konglomeratów.

Chwytak samozaciskowy do przenoszenia płyt. Różna szerokość chwytu np. 270 mm. Nośność ok. 1500kg. Możliwość położenia płyt do poziomu. Całość cynkowana ogniowo

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close