Wewnątrz pomieszczeń

Bezpieczne środki do usuwania plam wewnątrz pomieszczeń. 

Zastosowanie preparatów wewnątrz pomieszczeń wymaga odpowiedzialnego podejścia aby nie doszło do zatrucia użytkowników oraz w przyszłości  do wydalanie toksycznych związków. Z takim podejściem rekomendujemy preparaty, które zostały sprawdzone pod tym kątem przez wiele lat. Polecamy również sprawdzone rozwiązania na różne przypadłości które bezpośrednio nam przeszkadzają w życiu codziennym. Preparaty do usuwania tłustych, wywabiacze plam oraz wiele innych dedykowanych rozwiązań. Aktywne filtry

5
5
AP-301-Odplamiacz-do-kamienia

Usuwa wszelkie kolorowe plamy z kamienia w tym również z polerowanego marmuru.

89,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
plama-po-kawie-herbacie

Usuwa plamy z wina, kawy, herbaty, buraków, atramentu, soków krwi i kwiatów.

64,00 zł
FLEKK wywabiacz plam
favorite_border
4,5
4,5
usuwa-tłuste-plamy

Do usuwania plam z oleju, wosku ze wszystkich rodzajów kamienia naturalnego.

99,00 zł
OIL-EX Lithofin żel
favorite_border
4,5
4,5
oil-free-usuwanie-plam-po-oleju-wosku-tłuszczu

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz...

77,00 zł
oil free pasta
favorite_border
4,5
4,5
delikatny-krem-do-czyszcenia- kamienia-z-wody

Delikatny krem do czyszczenia kamienia. Usuwa kamień osadzający się z wody, zacieki...

86,00 zł
solved krem do czyszczenia
favorite
5
5
czyszczenie kamienia

Uniwersalny środek czyszczący.Dokładnie czyści

kafelki, kamienie i inne...

95,00 zł
Wexa środek czyszczący
favorite

Plamy wewnątrz pomieszczeń powstają w większości po artykułach spożywczych, olejach czyli tłuszczach a także od chemikaliów gospodarczych używanych w domu. Dedykowanymi preparatami wewnątrz pomieszczeń są środki na bazie wody ponieważ są słabo wonne i mniej uciążliwe podczas aplikacji. 

Wywabiacze plam. Odplamiacze. Kremy do czyszczenia

Jednak nie na wszystkie rodzaje kamienia preparaty wodne działają prawidłowo i są w stanie usunąć plamę. Dlatego preparaty rozpuszczalnikowe dedykowane do wnętrz charakteryzują nie słaba wonnością i są bezpieczne dla człowieka oraz zwierząt. Należy również pamiętać aby uniknąć plam na kamieniu w domu o impregnacji kamienia impregnatem przeciw plamom, które działają jak tarcza ochronna przed wnikaniem plam.

Plama z wina

Zaplamienia z wina są zaplamieniami nie tylko kolorowymi barwiącymi materiał pochodzącymi z owoców z jakich jest zrobione wino ale także kwasami organicznymi zawartymi w winie. Plamy barwiące szczególnie widoczne są na jasnych materiałach szczególnie po winie czerwonym. Białe wina nie są barwiące lecz tak samo żrące jak czerwone co może spowodować wytrawienia powierzchni kamienia szczególnie miękkich materiałów jak marmur, trawertyn, onyks, wapień czy konglomeraty marmurowe.

Plamy po czerwonym winie

Wino czerwone posiada więcej barwników pochodzących z owoców jak wiśnie, porzeczki, maliny czy popularne winogrona. Wina czerwone posiadają też mocno żrące substancje w tym mikro- i makroelementy, jak fosfor który potrafi zmatowić kamień i zmienić jego odcień. Plamy po winach wymagają juz polerowania ręcznego z użyciem produktów polerskich do kamienia naturalnego w tym papierów szlifierskich.

Plama po ogórkach 

W wyniku fermentacji ogórków podczas ich kiszenia powstaje kwas mlekowy, który jest pierwszorzędnym hydroksykwasem potrafiącym w szybkim tempie dosłownie paru sekund doprowadzić polerowany marmur do utraty połysku. Powstające zamglone i niewyraźne plamy można usunąć pasta polerską przy użyciu wełny stalowej. Taki zabieg może przywrócić połysk i doprowadzić do ponownego właściwego wyglądu np. Stolika kawowego. Jednak po dłuższej styczności kamienia z kiszonką z ogórków sama pasta może nie wystarczać wówczas należy bezwzględnie zastosować polerowanie mechaniczne z użyciem proszku polerskiego.

Plama z soku cytryny 

Cytryna jest nie raz nie rozłącznym owocem w naszej kuchni. Używamy ją prawie do wszystkiego, herbaty, napojów w tym alkoholowych. Jednak nie wiele osób wie, że jest to jeden z najbardziej niepożądanych produktów w styczności z kamieniami naturalnymi. Posiada bowiem w sobie dużą zawartość kwasu cytrynowego pochodzenia organicznego. Jest to mocny związek chemiczny wytrawiający powierzchnie miękkich kamieni ale także tych twardych materiałów podchodzących swoimi właściwościami do granitu.

Dlatego aby zapobiegać i chronić kamień od cytryny proponuje się używanie Powłoki ochronnej nanoszonej na kamień. Chroni ona przez dłuższy czas od uszkodzenia powierzchni kamienia.

Plamy po płynie atlas shop

Na rynku znajdziemy masę różnych preparatów czyszczących smugi cementu, pozostałości po pracach budowlanych, zmywacze silikonu ale nie każdy zwraca uwagę na ich skład. Duże zawartości kwasów technicznych ale także pojawiają się zawartości octu, który także przy większym stężeniu potrafi zmatowić poler marmuru.

Plamy po płynie do piekarników 

Mycie piekarników czy grilli nie jest łatwym zadaniem. Dlatego większość takich preparatów posiada bardzo mocne związku, które mają za zadanie szybko i sprawnie usunąć przypalenia i sadzę. Dlatego preparaty taki posiadają w swoich składach wodorotlenki sodu i potasu. Są to silnie żrące składniki powodujące nawet oparzenia skóry. Dlatego kontakt z kamieniem może być tych silnych związków następstwem uszkodzenia powierzchni kamienia łącznie z odbarwieniem koloru, przepaleniem minerałów skamieliny oraz trwałym i nieodwracalnym zniszczeniem poleru i połysku na kamieniu. Unikajmy więc takich preparatów w kontakcie zarówno ze skórą jak i kamieniem czy to naturalnym czy jako konglomeraty.

Skuteczne pasty. Wywabiacze plam. Odplamiacze. Kremy do czyszczenia. Zapoznaj się z pełnym asortymentem sklepu www. Chemia do usuwania plam z kamienia.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...