favorite Zapisz do ulubionych
5
5

Marmolux naturalny proszek polerski do marmuru

88,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Jest to proszek o bardzo starej recepturze do polerowania, który w przeszłości używany był do prac na marmurach. Proszek został unowocześniony i doskonale sprawdza się również na maszynach do polerowania posadzek. Jest bardzo wydajny i bez problemowy w zastosowaniu. Nie zawiera kwasów szczawiowych.

Ilość

Jego skład jest mieszanką składników roślinnych z dodatkiem specjalnych naturalnych tlenków o silnym działaniu nabłyszczającym. W porównaniu z obecnymi proszkami dostępnymi na rynku jest proszkiem zupełnie innym. Nie zawiera kwasu szczawiowego, jest szybki w działaniu. Przy użyciu tego proszku podczas polerowania nie można pozostawić plam ani przypaleń na polerowanych materiałach. Nadaje się do polerowania wszystkich kolorowych marmurów, trawertynów czy wapieni itp. Proszek rozpuszcza się w wodzie i po wypolerowaniu jest bardzo łatwy do oczyszczenia. Idealny produkt do zastosowań domowych i przemysłowych.
STOSOWANIE:
Zalecany do stosowania na wilgotnej powierzchni do polerowania za pomocą padu polerskiego, filcu i czystej wody.
ZUŻYCIE:
Zużycie proszku w przedziale 15-30 gr. /1m2
PRZECHOWYWANIE :
W celu jak najlepszego zachowania jakości proszku polerskiego, zaleca się trzymanie go w szczelnie zamkniętym plastikowym wiaderku w suchym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła.
Proszek MarmoLux zawiera składniki, które mogą pochłaniać wilgoć z otoczenia, więc możliwe jest, że kulki lub małe bloki proszku mogą tworzyć się nawet w zamkniętym wiaderku. Jest to również możliwe, nawet jeśli produkt prawidłowo przechowywany na skutek reakcji chemicznych może nieznacznie zmienić kolor i stać się bielszy, lecz nie wpływa to na jakość proszku polerskiego, który pozostaje niezmiennie doskonałej jakości.
Proszek można przechowywać zgodnie z sugestiami przez okres do 15 miesięcy a nawet dłużej bez problemów z jakością.

Polerowanie marmuru

Do ręcznego polerowania marmur używa się papierów szlifierskich, które doskonale sprawdzają się bez użycia wody na sucho. W końcowej fazie-operowania aby podnieść połysk i wyeliminować powstałe mikrorysy na polerze można zastosować proszek polerski. Wówczas uzyskamy wysoki krystaliczny i lśniący połysk. Można polerować marmur samym proszkiem polerskim lecz trzeba pamiętać aby na początku polerowania rysy powstałe po cięciu piłą diamentową zostały dokładnie wybrany przez początkową gradacje papierami szlifierskimi.

Polerowanie posadzki z marmuru

Posadzkę polerujemy już nie ręcznie lecz maszynowo poprzez mobilne maszyny, które poruszają się po całej przestrzeni polerowanej posadzki. Poler wykonuje nie padami diamentowymi o wyznaczonej gradacji. Dopiero w końcowej fazie polerowania na wysokiej gradacji padów zostaje użyty zwilżony proszek polerski w celu uzyskania krystalicznego połysku na powierzchni posadzki. W ten sposób uzyskany połysk porównywany jest z krystaliczna wodą a efekt do znudzenia przypomina rozlaną wodę na marmurowej posadzce.Proszek polerski do marmuru

Na rynku można znaleźć wiele proszków polerskich do marmur ale nie wszystkie proszki sa ekologiczne i przyjazne człowiekowi. Wiele typów proszków polerskich wzbogacanych jest kwasem szczawiowym. Proszek polerski do marmuru Marmolux nie posiada zawartości kwasów szczawiowym tzw. Szczawianów przez co nie wżera się w strukturę marmur i nie osłabia jej. Proszek polerski oferowany w naszym sklepie to mieszanka naturalnych składników o ponad sześćdziesięcioletniej recepturze zmodyfikowanej z biegiem lat aby dostosować polerowanie mechaniczne marmuru do kompatybilności z padami diamentowymi. W ten sposób powstał produkt, który idealnie sprawdza się na polerowanych a także na odświeżanych posadzkach.

Cynasz


Proszki polerskie z biegiem lat na rynku dorobiły nie różnych nazewnictw. Cynasz był już proszkiem wzbogaconym o składniki lepiej polerujące od sadzy przy użyciu filcu. Lecz żadna nazwa nie zamieni naturalnego proszku, który od wieków był sprawdzonym rozwiązaniem w kamieniarstwie.

RozwińZwiń

Opinie

2022-12-22

Prosze super jakości. Szybko i sprawnia doprowadza marmuru do wysokiego połysku bez potzreby używania dodtkowych past.

Napisz swoją opinię

Marmolux naturalny proszek polerski do marmuru

PROSZEK POLERSKI do marmuru cynasz (biały)

Napisz swoją opinię

Moje ulubione produkty

close

DEEPER TENAX...

close

Wagony diamentowe

close

Chwytak...

close

Podnośnik,...

close

Marmolux...

close

MEBA CLEAN...

close

Piła do marmuru...

close
close
close

Litery...

close

LISTWA TAŚMA...

close

Chwytak NEPTUN II

close

AP-207 Pasta...

close

AP-304...

close

Rzepy na mokro...

close

RSG Lithofin...

close
close
close
close
close

Dysza do...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

QUARTZ PROTECT...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

ALGES koncentrat