• Wyprzedaż!
favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

Pasta OIL FREE do usuwania tłustych plam

oil free pasta
Stara cena: 77,00 zł (brutto)
69,30 zł 77,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Skutecznie usuwa zabrudzenia i plamy już w 1 godzinę po:
- olejach samochodowych
- olejach spożywczych 
- woskach
- parafinach
- tłuste zabrudzenia roślinne i zwierzęce
- ślady opon samochodowych

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków

Ilość

Pasta OIL FREE 
NOWA  bezpieczna pasta do usuwania tłustych plam z każdego rodzaju powierzchni.

- jedyna taka formuła na rynku
- skuteczne szybkie i samoczynne działanie
- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- usuwa zabrudzenia wniknięte nawet do 3 cm głębokości
- nie niszczy czyszczonej powierzchni                                                                

Pasta Oil free jest najnowszym rozwiązaniem przy czyszczeniu i usuwaniu tlustych plam przez oleje, silikony, woski, pasty czy parafinę. Preparat jest w postaci pasty, która poprzez nałożenie w miejsce zaplamione pochłania plamę w całości nawet do 3 cm głębokości. Pasta jest jedynym środkiem na rynku o bardzo szybkim działaniu zledwie już w 1 godzinę. Wszystkie dostępne pasty działają w 8-9 godzin co znacząco przyśpiesza pracę fachowcom a oszczędza czas klientom indywidualnym.
Preparat jest niskowonnym środkiem przez co jest bezpieczny w stosowaniu wewnątrz pomieszczeń. Pasta posiadą gęstą konsystencje przez co doskonale sprawdza się również na powierzchniach pionowych.

STOSOWANIE:
Pasta Oil free jest nowoczesnym i doskonałym rozwiązaniem przy czyszczeniu i usuwaniu plam powstałych przez oleje w tym oleje samochodowe, woski, pasty, parafinę, tłuszcze oraz wszelkie tłuste środki. Usuwa równiez ślady po oponach samochodowych.
Pastę Oil free można stosować na wszystkich kamieniach naturalnych, wyrobach betonowych, betonach, klinkierze, drewnie, gipsie, płytkach gresowych i ceramicznych, bez obaw o ich uszkodzenie.

Najlepsze rezultaty pasta uzyskuje w temperaturze obrabianej powierzchni od 15 do 25 °C 
Natomiast stosować ją można w temperaturze obrabianej powierzchni już od 10 do 30 °C 

APLIKACJA:
Przed rozpoczęciem prac pastę należy dobrze wymieszać w celu uaktywnienia związków.
Pastę nanosimy w miejsce zaplamienia od ok 0,5 - 1 cm grubości warstwy. Pastę pozostawiamy na czas reakcji na ok 1 godzinę.
W celu mocniejszego działania pasty zabezpieczamy ją przykrywając folią i oklejając dookoła taśmą malarską. Działanie to ma na celu zwiększenie intensywności działania, wówczas pasta głębiej penetruje. Ale także uniknięcia kontaktu człowieka z preparatem lub narażeniem na zewnątrz przed deszczem. Po wyschnięciu pastę należy zmieść szczotką, odkurzyć po czym powierzchnię  zmyć wodą. 
W przypadku jeszcze widocznej plamy po pierwszej aplikacji , zabieg należy powtórzyć.
Preparat wyłącznie do użytku bezpośredniego bez rozcieńczania.
Narzędzia używane do aplikacji należy czyścić wodą

                                                                     

            
           Plama oleju na granicie                     Nałożenie pasty częściowo na plamę             Po 1 godzinie usunięcie pasty


WYDAJNOŚĆ:

 Z opakowania 1 kg wydajność pasty wyniesie ok. 0,2 m2  przy nałożeniu warstwy o grubości do 0,5 cm.
 Z opakowania 250 g wydajność pasty wyniesie ok. 0,05 m2 przy nałożeniu warstwy o grubości do 0,5 cm.

Opakowania:
puszka 250 g
puszka 1 kg

Trwałość pasty 12 miesięcy w szczelnie zamkniętym i oryginalnym opakowaniu.

UWAGA: W roku 2023 produkt został poddany ulepszeniu. Nowa ulepszona formuła zapewnia jeszcze lepsze działanie pasty, głębszą penetracją oraz szybsze działanie ok 1 godziny.
Ze względu na lepsza penetrację w materiale pasta może posiadać mocniejszy zapach. 

Pasta do plam na kamieniu

Usuwanie plam z oleju silnikowego z betonu

Plamy na kostkę brukowej, betonie są bardzo ciężkie do usunięcia. Gorący olej samochodowy wnika bardzo głęboko w strukturę kostki szczególnie jeżeli jest ona wykonana metodą półsuchego prasowania. Żaden preparat dostępny na rynku Oil Absorber, Oil Tamer, Akemi, Oil Ex, Liqui Molly, Oel Ex, Pro-chem Ekspert, Oil Spoter, Jurga, Remmers, Nanoszone nie jest w stanie usunąć jednorazowo wnikniętego oleju samochodowego.Olej ma to do siebie że z czasem lubi uwydatniać się na powierzchni podłoża betonowe z powrotem. Dopiero po naniesieniu pasty o specjalnym składzie z zawartością specjalistycznych rozpuszczalników pasta Oil Free daje rade nawet z najstarszymi plamami wnikniętymi nawet do 3 cm wgłąb kostki brukowej niezależnie od struktury betonu  czy to półsuchego czy lanego.

Czyszczenie kostki brukowej z oleju samochodowego

Samo czyszczenie i usuwanie dla z oleju samochodowego nie jest trudną sprawą za pomocą pasty Oil free. Wystarczy nanieść na zaplamione miejsce grubo od 0,5 cm do 1 cm i pozostawić na okres 1 godziny. Rozpuszcalniki zawarte w paście absorbuję olej i dezaktywują ropopochodne związku, które znikają z powierzchni kostki brukowej wykonanej z betonu. Także jeżeli ktoś zaplamił Wam kostkę kapiącym olejem silnikowym to proszę się nie martwić, pasta pomoże usunąć plamę i zachować piękny wygląd kostki brukowej na dłużej. To prawdziwa rewolucja w świecie past i zmywaczy do usuwania tłustych plam.

Czym zmyć olej z kostki

Samo zmycie z powierzchni kostki plamę po oleju nie usuwa problemu z widoczną ciemną plamą całkiem. Plama stanie się bardziej niewidoczna lecz ciemna poświata pozostanie. Z czasem i to niedalekim plama stanie nie bardziej widoczna ponieważ olej lubi powracać na powierzchnię betonowego podłoża. Dlatego aby całkiem pozbyć się problemu ciemnej tłustej plamy należy użyć do tego celu pasty o przeznaczeniu absorbowania tłustej plamy i dezaktywacji związków ropopochodnych. Dopiero po usunięciu z głębi betonu tłustej zawiesiny możemy przystąpić do mycia kostki preparatem Meba Clean. Po umyciu kostki i jej wyschnięciu zalecana jest jej impregnacja w celu profilaktyki ochronnej przed ponownymi plamami olejowymi.

Czym usunąć plamy oleju z kostki brukowej

Jeżeli plamy oleju są świeże i widać gołym okiem że plama się błyszczy oznacza to, że olej Jeszce nie wniknął w betonową kostkę całkowicie. Szybką reakcją jest posypanie zaplamionego miejsca absorberem który wchłonie nadmiar oleju na kostce. Substancja absorbujący a w tym przypadku może być użyty suchy piasek z piaskownicy wchłonie nadmiar oleju a w późniejsze czasu będzie olej łatwiejszy do wywabienia. Po wchłonięciu oleju w piasek należy go usunąć oraz zastosować stężoną konsystencję pasty do usuwania oleju. Pastę należy nałożyć na plamę i po czasie ingerencji trwającej osiem godzin usunąć ją z powierzchni kostki betonowej.   

Czym zmyć olej z kostki

Pasta do plam na kamieniu

Kamien jest bardziej wymagającym materiałem niż kostka betonowa. Wniknięcie w kamień tłuszczu po którym postwała plama wymaga użycia odpowiedniego preparatu do usuwania plam olejowych. Dlaczego? Ponieważ zastosowanie mocno wonnej pasty wewnątrz budynku na dłuższy czas wymaga ciągłego wietrzenia pomieszczenia co będzie uciążliwe w przypadku domu czy mieszkania już zamieszkałego. Mocne preparaty na bazie stężonych rozpuszczalników mogą nawet miejscowo odbarwić kamień naturalny tworząc dookoła usuwanej plamy jaśniejszą otoczkę. Należy zwrócić szczególną ostrożność przy używaniu różnych past, zmywaczy, żelów o silnych zapachach rozpuszczalników. 

Jak usunąć wosk z pomnika

Zadanie wyglada tylko pozornie na łatwe ale takie nie jest. Wosk w postaci parafiny wnika głęboko w płytę na pomniku do tego stopnia, że możemy go nie czuć pod ręką ale plama jest nadal widoczna. Gorący wosk potrafi wejść w głąb kamienia nawet do 3 cm. A im bardziej jest gorąco na zewnątrz tym głębiej penetruje kamień zastygając w jego wnętrzy w strukturze granitu.

Jak wyczyścić wosk z pomnika

Przede wszystkim należy usunąć nadmiar zalegającego wosku na płycie nagrobkowej. Można do tego celu użyć nożyka do papieru delikatnie i pod kątem skrobiąc wosk z granitowej płyty. Nie musimy się obawiać o jej porysowanie ponieważ granit jest na rysy odporny. Po całkowitym zeskrobaniu wosku pomnik możemy umyć płynem odtłuszczającym aby zmyć resztki wosku z pomnika. To jest dopiero początek batalii o usunięcie wosku nie tylko powierzchownie ale teraz dogłębnie. Często wniknięcie wosku widoczne jest poprzez ciemną plamę na kamieniu przypominające mokre miejsce. 

Jak usunąć wosk z pomnika z granitu

Szczególnie w gorące dni podczas upałów znicze na cmentarzu lubią pękać i rozgrzany wosk wylewa się na granit tworząc nieprzyjemną plamę. Zawsze jest to dla nas na pierwszy rzut oka duży szok z tego co zobaczyliśmy. Jednak nie możemy popadać w paranoje ponieważ taki wosk można usunąć do czystego granitu bez problemu. Lecz będziemy musieli włożyć troszkę pracy i wysiłku. Wosk z pomnika możemy usunąć specjalną pastą przeznaczoną do tego celu. Pasta ta wnika również w głąb granitu likwidując ciemną plamę nie niszcząc kamienia na nagrobku.

Jak usunąć plamy z wosku na pomniku

Pastę nakładamy dość grubo ok 0,5 - 1 cm wyłącznie na plamę. Pastę należy przykryć folią i okleić taśmą malarską aby nie odparowywała do góry tylko wniknęła w kamien na pomniku. Tym działaniem wzmocnimy efekt usuwania plamy z wosku. Po usunięciu wosku z pomnika juz po 1 godzinie warto pomyśleć o impregnacji granitu, która wzmocni zabezpieczenie przed podobnymi zdarzeniami i zapobiegnie głębokiemu wnikaniu parafiny w granit na pomniku.

 

Postanowiliśmy przedstawić Państwo test pasty do usuwania tłustych plam   

RozwińZwiń

Opinie

2024-07-09

Zdziwiłem się, że zadziałało na stara plamę, jednak wydajność mogła by być lepsza

2024-06-26

Paczka zapakowana wzorcowo, produkty świetnie spełniły oczekiwania. Pasta do usuwania plam olejowych z kamienia wręcz magiczna. Polecam

2024-06-17

Polecam ten produkt do wywabiania tlustych, ciemnych plam, np. na granitowej płycie nagrobku. W moim przypadku plamy nie zeszły całkowicie po upływie 1h (oceniam skuteczność na ok. 80%), ale nam nadzieję, że plamy znikną po powtórnej aplikacji pasty. Szykuję się do złożenia zamówienia na kolejną puszkę cudownie działającej pasty...

2024-02-26

Bardzo dziękuje za polecenie produktu plamy zeszły i kamien z serca spadł.

2024-02-20

Plama na blacie zniknęła w rewelacyjnie szybkim tempie. Aż byłem w szoku że może tak działać.

2023-10-20

Ale produkt działa fajnie :) Jeszce nie zdążyłem wyczyścić nagrobka z innych zabrudzeń a plamy już nie było na chodniku. Genialnie

2023-08-10

Świetny produkt sprawdził się w 100% zgodne z opisem , fachowe doradztwo , błyskawiczna wysyłka , różne formy płatności i dostawy. Szczerze polecam ten sklep.

2023-06-26

Szybki termin realizacji dostawy. Przesyłka dobrze zapakowana (jednak jedna puszka niedomknięta i część zawartości wyciekła) Pasta usunęła gigantyczną plamę (ze znicza parafinowego) z granitu płomieniowanego, jednak przy tak dużym zacieku zabieg powtarzałam 3 razy ( o takiej konieczności informuje sklep i jest to zrozumiałe). Szczerze polecam sklep i produkt. W razie ,,kolejnego wypadku,, na pewno po niego sięgnę.

2023-04-30

Zakupiłem pastę Oil free na tłuste plamy. Bardzo dobry produkt. Poradził sobie z plamami po wkładzie olejowym na pomniku. Przesyłka dotarła szybko. Polecam produkt jak i sprzedającego.

2023-02-17

Pasta rewelacja szybko i sprawnie usnąłem plamy na blatach kuchennych.

2022-10-04

Produkt aplikowałem na tłustą plamę po oleju jadalnym zrobioną na szarym stopniu granitowym płomieniowanym. Po zdjęciu pasty tłusta plama zniknęła, czyli super, jednak pozostało zaciemnienie powierzchni kamienia, co wyglądało jak jeszcze większa plama. Wszystko na szczescie zniknęło po kilku dniach, także należy poczekać, aż preparat odparuje ze struktury kamienia(nawet parę dni), bo na początku wygląda to nieciekawie. Bardzo skuteczny produkt! Polecam, bo u nas uratował stopień wejsciowy do domu!

2022-07-18

Bardzo dobra pasta. Nie wierzyłam że uda się usunąć tak dużą plamę po wosku ze znicza. Jednak jej działanie potwierdziło również i skuteczność tej pasty. Polecam i dziękuję podpowiedź oraz uratowanie nagrobka.

2022-05-17

Kupiliśmy pastę do usunięcia plam oleju oraz żywicy z kostki granitowej oraz krawężnika. Pasta w 100% poradziła sobie z plamami na kostce niestety na fugach plamy pozostały niezmienione ale mimo to polecam produkt. Będziemy testować dalej na zwykłej kostce oraz na innych materiałach. Polecam

2021-12-13

Pasta działa!

2021-11-30

Przyznaję, że miałam ciężką plamę do usunięcia z blatu granitowego po tłuszczu. Czytając opinie myślałam, że mam spore szansę na jej usunięcie. Szczególnie ,że przeczytałam w opisie ,iż pasta penetruje kamień do 5cm głębokości. Niestety tak się nie stało. Kupiłam dwie puszki i każda miała inną konsystencję. Pierwsza była jak galareta-ciężko było ją wymieszać. Druga była płynna-nie możliwe do nałożenia 1cm grubości. Puszki starczyły mi na cztery aplikacje i szczerze mówiąc, efekt jest ledwo zauważalny.
Jedyny plus to łatwość czyszczenia blatu po aplikacji pasty.

Odpowiedź sklepu
Nie zawsze ciemna plama na blacie świadczy o zaplamieniu tłuszczem. Czasami są to inne produkty spożywcze. Jeżeli plama nie zniknęła po paście wówczas należy zastosować Inn preparat który likwiduje plamy naturalnego pochodzenia jak Flekk. Skontaktujemy nie z Panią w celu pomocy w doborze preparatu aby pomóc w problemie.
2021-09-13

Pasta sprawdziła się idealnie na granitowym blacie w kuchni. Na początku myślałem ze nic nie usunęła ale po paru godzinach plama zniknęła całkowicie.

2021-08-19

Działa! Pasta wyciągnęła rozlaną parafinę z granitowego nagrobka.

2021-08-18

Pasta jest rewelacyjna!!!Zamówiłam, gdyż znicze olejowe wylały się na dwa pomniki :jedne ze starego granitu-drugi zupełnie nowy z polerowanego granitu więc struktura zupełnie różna(w całości rozpłynęły się na ich powierzchni ). Postępując zgodnie z opisem producenta pozbyłam się plam już za pierwszym razem.Nie zgodzę się z opiniami, że pasta nie utrzymuj się na powierzchniach pionowych,jest na tyle gęsta że nie spływa (może po prostu jest to kwestia dobrego wymieszania produktu?-ale to producent również opisuje). Wypróbowałam również na starej plamie po oleju na kostce brukowej-tu również efekt po pierwszym zastosowaniu.

2021-05-03

Zakupiłam polecaną pastę. W moim przypadku były plamy po mydle, płynie do naczyń i oleju-łącznie utworzyły tzw. efekt tęczy. Smarowałam pastą zabrudzone miejsca wg instrukcji, nastepnie dla lepszego efektu przykrywałam folią na 8 godzin, aby uzyskać efekt-użyłam pasty 4 krotnie. Efekt brak.plam:) pasta dobra, ale trzeba się nią trochę pobawić:)

Odpowiedź sklepu
Bardzo cieszymy się że udało się Pani usunąć te tłuste plamy. W niektórych przypadkach kiedy plamy są głęboko w kamieniu, należy powtórzyć cały proces czyszczenia kilkukrotnie.
2021-03-23

Pasta usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Polecam dobra cena . Fachowa pomoc.

2021-03-22

Pasta usuwa tłuste plamy z kamienia które pojawiły się od silikonu.

2021-02-02

Pasta sprawdziła się elegancko. Ciemne plamy z kamienia na blacie kuchennym zniknęły. Sklep doradził fachowo z bardzo miłym kontaktem.

2020-08-15

Profesjonalne podejście do klienta. Szybka dostawa. Produkt w 100% zgodny z opisem. Pasta do usuwania plam po wosku z płyty marmurowej bardzo skuteczna - usunęła plamy w całości, bardzo szybko. Sklep oraz produkt - godne polecenia

2020-07-30

Jest to bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z wosku i innych polecam bardzo do stosowania Wojciech Grzyb

2020-07-12

Witam:)Pasta Oil Free bardzo skuteczna.Usunela stary olej samochodowy z kostki brukowej. Kostka wyglada jak nowa . Jeste bardzo zadowolony i gorąco POLECAM:) Oczywiście 5 gwiazdek:)

2020-06-03

Miałem wieloletnią plamę po oleju na kostce brukowej.
Trochę byłem sceptyczny jednak efekt końcowy mnie zaskoczył. Po plamie ani śladu.
Pasta nie jest tania ale absolutnie warta swojej ceny. Właśnie zamawiam drugą sztukę.

2020-03-26

Pasta działa. Plamy od oleju samochodowego zniknęły z kamienia. Super. Polecam. Irena

2019-12-18

Bardzo skuteczna( wręcz magiczna ) pasta do usuwania plam z kamienia po ropie. Polecam !!!

Odpowiedź sklepu
2019-10-30

Zamówiłem u Was produkt pastę OIL FREE. Produkt jest rewelacyjny. Mała puszeczka niestety nie starczyła mi..

2019-09-24

Super produkt, pastą usuwalam już kilka plam z nagrobków i za każdym razem super efekt. Polecam:)

2019-09-16

preparat sprawdził się idealnie.

2019-09-16

Pasta rewelacyjna - wprost magiczna. Nowa kostka granitowa została zalana woskiem i mocno ściemniała. Po jednokrotnym użyciu pasty wygląda, jak nowa. Polecam bo to super produkt !

2019-08-31

Polecam , plama z wosku na kostce brukowej zniknęła za pierwszym razem.

2019-04-04

Szubko i ładnie usunął lamę o oleju na kostce.

2018-08-17

To już kolejne opakowanie pasty jakie kupuje. Jak zawsze poradziła sobie świetnie ze wszystkimi plamami z wosku. Polecam.

2018-08-17

To już kolejne opakowanie pasty jakie kupuje. Jak zawsze poradziła sobie świetnie ze wszystkimi plamami z wosku. Polecam.

2018-08-15

Pasta ok

2018-07-29

Udało się usunąć plamę na tarasie po tłuszczu z grilla. Pasta sprawdziła się w 100 procenatch :)

2018-07-16

preparat usunął plamę na blacie kuchennym bez zarzutu. Polecam.

2018-07-14

Moja opinia będzie na 3,5 pkt gwiazdki a nie 4.
Z uwagi na to że: jak widać specyfikacja towaru świadczy o wydajności opakowania na znacznie większą powierzchnię niż w rzeczywistości. Zakupiłem 1 litr, plama nie miała więcej niż 0,5 m2. Do usunięcia tłuszcz po wkładach ze zniczy.Warstwa na granitowym pomniku od 6 mm do 3 mm. Niestety opakowanie poszło całe- 1 litr. Dlaczego piszecie, że wydajność opakowania ma być na około 1-2 m2 ? To nie logiczne nawet aby z litra nałożyć na taką powierzchnię. Kupując towar nie wiem jak reaguje pasta po wymieszaniu, czy zwiększa swoją objętość czy nie. Po aplikacji rozpłynęło się na nie więcej niż 6 mm, a specyfikacja produktu podaje aby było 1 cm do skuteczności działania, więc trudno utrzymać ten 1 cm. Nie wyobrażam sobie zastosowania na powierzchni pionowej. Nie ma ostrzeżeń typu w jakim zakresie temperatur stosować itp. tym samym nie ma mowy o nieodpowiednim zastosowaniu. Teraz efekt. Owszem pasta zadziałała ale tak w 50 %. Starsza plama sprzed roku niestety nawet nie tknięta. Koszt nie mały 129 zł z przesyłką- więc warto rozważyć przy stosowaniu na kostce np. Bo taniej będzie wymienić. Moja ocena jak mówiłem 3,5. ---------------------------------------------------------- Odpowiedź sklepu: Dziękujemy za tak cenne uwagi z Pana strony. Na pewno wpłyną one na poprawę i funkcjonowanie naszego sklepu. Po sprawdzeniu Pana uwag dostosujemy opisy preparatu aby były zgodne z możliwościami tej pasty.-----------------------------------

2018-05-23

Kostka brukowa z posypką oczyszcza się wspaniale.
Świeże plamy znikają bez śladu.
Stare plamy po oleju silnikowym trzeba potraktować kilkakrotnie.
Bardzo ważna rzecz preparat nie odbarwia kostki.

2018-05-22

Pozbyłem się w końcu plam - kostka teraz jest tak czysta jak nowa.
Dziękuję i p0ozdrawiam.

2018-03-21

pasta bardzo skuteczna, polecam!

2018-01-10

Pasta usunęła plamy po wosku z steatytowego kominka. Polecam!

2017-10-03

Bardzo dobry produkt usunął plamy z oleju samochodowego i inne

2017-08-09

Pasta usunęła olej sprawnie i skutecznie. Super.

2017-07-24

Doskonały i złoty środek na brzydkie plamy. Polecam i dziękuję za podpowiedź ze strony sklepu.

2017-07-12

Potwierdzam dobre opinie poprzedników. Pasta bardzo dobra.

2017-07-06

bardzo dobra, trzeba tylko nanieść parę razy

2017-05-29

produkt 100% dobry. Polecam

2017-05-24

Świetnie poradziła sobie z tłustą plamą. Na plus też nie nie śmierdzi.

2017-05-07

Miałem rozlany wosk na nagrobku. Pasta usunęła go bez problemu. Polecam ten preparat.

2017-05-07

Dobry produkt. Takich więcej na rynku poproszę.

2017-04-04

faktycznie skuteczna pasta. Dobry opis ale i też jakość OK.

Napisz swoją opinię

Pasta OIL FREE do usuwania tłustych plam

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz śladów opon samochodowych.

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

70,00 zł
+ +
186,00 zł
201,00 zł
Oszczędzasz 15 zł
64,00 zł
+
132,00 zł
142,00 zł
Oszczędzasz 10 zł
+
143,00 zł
153,00 zł
Oszczędzasz 10 zł

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close