Cena

Cena

Artykuły

Do profesjonalnie przygotowanych napisów nagrobnych konieczne są produkty, które będą stanowiły o ich stylu i jakości. Dlatego w sklepie internetowym do-kamienia obok profesjonalnego sprzętu do liternictwa znajdziecie też farbki do liter nagrobnych firmy Jo Sonjas  czy Konig, pigmenty pozłotnicze w proszku, folie do piaskowania.



Aktywne filtry

5
5
folia-do-piaskowania-kamienia

Folia do piaskowania liter w kamieniu, szara, gruba o dużej wytrzymałości.

420,00 zł
favorite_border
0
elektrokorund

Elektro korund to niezastąpiony materiał przy efektywnym piaskowaniu liter...

219,00 zł
favorite_border
0
KLIPARTY-NAGROBNE -Christian-Graphics

TO III część zawierająca 312 klipartów plus w gratisie ponad 1200 czcionek.

473,00 zł
favorite_border
5
5
KLIPARTY NAGROBNE

To zbiory grafik, przygotowanych i zoptymalizowanych z myślą o zakładach...

231,00 zł
favorite_border
0
MIXTION LEFRANC 3h

Klej olejno-żywiczny do nakładania płatków złota,srebra po 1-3 godz.

49,50 zł
favorite_border
5
5
farba-do-liter-na-pomniku

Farba do liternictwa nagrobkowego w postaci lakieru dekoracyjnego, szybkoschnąca...

69,00 zł
favorite_border
5
5
Pędzel do malowania liter...

Pędzel do malowania liter na nagrobkach. Średnio miękka włókna pędzla zapewnia...

30,80 zł
favorite_border
0
złoto-w-proszku-do-liter-na-pomnik

Złoto, srebro w proszku pochodzenia mineralnego do liternictwa nagrobkowego.

60,50 zł
favorite_border
5
5
pumeks do liter na nagrobku

Twardy i mocny pumeks do czyszczenia pozostałości farby po malowaniu liter na...

27,50 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
zestaw-do-odnowienia-liter-na-nagrobku

Sprawdzony zestaw do malowania, renowacji i odnawiania liter na nagrobkach

126,10 zł 130,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
zestaw-do-piaskowania

Wszystko co potrzeba aby zacząć piaskowanie liter z INSTALACJĄ I SZKOLENIEM.

37 600,00 zł 39 600,00 zł
favorite_border

W ofercie posiadamy też katalogi klipartów do piaskowania przygotowania z myślą o zakładach kamieniarskich, literniczych, specjalizujących się w wykonywaniu liternictwa i grafiki z wykorzystaniem plotera tnącego.

Piasek do piaskowania

Istotna sprawą jest jaki materiał do piaskowania używamy. Im więcej zdań tym trudniej wybrać odpowiednie ścierniwo. Dawnej do piaskowania używano piasku rzecznego wysuszonego i przesianego przez sito w celu pozbycia się większych fragmentów także kamieni. Dzisiaj mamy więcej możliwości pozyskania odpowiedniego kruszywa aby efektywniej uzyskać końcowy zadowalający efekt. W kamieniarstwie używa się w znaczących stopniu do piaskowania korundu. Jest to piasek bardzo twardy i ostry. Doskonale radzi sobie w piaskowaniu twardego granitu. Jego minusy to wysoka cena oraz posiadanie piaskarki umożliwiającej korzystanie z tego ścierniwa aby nie uszkadzał części eksploatacyjnych maszyny. Drugim ścierniwem tańszym od korundu jest piasek w postaci Garnetu. Ten australijski piasek posiada mniejszą twardość niż korund jednak również dobrze radzi sobie przy różnego rodzaju granitach. Ostatnim rodzajem bardzo popularnym ostatnio jest piasek kwarcowy który jest miękkim piaskiem szybko ścieralnym ale nie niszczy części piaskarek, węży i zaworów a także jest bardzo tani co umożliwia częstszą wymianę na nowy. Wszystkie powyższe rodzaje piasków należy dopasować do swojej piaskarki oraz zapotrzebowania na ilość piaskowanych liter w ciągu roku.

Folia do plotera

Na rynku jest dostępnych wiele folii do piaskowania różnych rodzajów materiałów. W kamieniarstwie najbardziej sprawdzone folie są o grubości 0,38 oraz 0,4 mm. Sa to folie na tyle grube, że pozwalają na ciągłą prace do głębokiego piaskowania.

Dobra folia musi zachować odpowiednie parametry podczas pracy przy wyższym ciśnieniu powietrza oraz mocnych uderzeń ścierniwa. Odpowiednia folia nie strzępi się na krawędziach podczas pracy a także nie pozostawia kleju na płaszczyźnie polerownej tablicy nagrobkowej.

Również przy zmianach temperatury otoczenia folia musi zachować swoje odpowiednie właściwości aby podczas chłodnych dni nie łamała się a także podczas bardzo ciepłych dni nie naciągała się co prowadzi do zniekształcenia liter. Nie jest łatwy dobór odpowiedniej folii jednak przy posiadaniu dużego doświadczenia branży kamieniarsko-literniczej możemy zaoferować najbardziej optymalne rozwiązania, które mogliśmy sprawdzić w praktyce.

Złoto w płatkach

Złoto wykonanie w cienkich płatkach produkowane jest podczas obróbki ręcznej i wieloetapowego wytworzenia. Uzyskuje się tym sposobem cienkie płatki, które nanosi się na kamień specjalnym pędzlem. Kamień pokrywa się przed nałożeniem klejem Mixtion. Złoto dostępne jest w różnych odcieniach w zależności od domieszek metali. Domieszki srebra uwydatniają w złocie kolor zielonkawy a domieszki miedzi ukazują odcień czerwonawy. Płatki złota pakowane są w książeczki przełożone pergaminem. Złoto płatkowe występuje jako 12 - 24 karatów. 

Farba do malowania liter w kamieniu

Farba do liternictwa nagrobkowego jest o wiele prostszym sposobem nakładania. Wystarczy dobrze wstrząsnąć opakowaniem i miękkim pędzelkiem nanieść na czysta i sucha literę dokładnie ja pokrywając. Jeżeli powierzchnia litery ni pokryła się w całości i widać przebijający surowy kamień lub delikatne smugi, nałożenie farby należy powtórzyć po raz drugi. Kamień po wykonaniu liter i wyczyszczeniu z pyłu jest szorstki i farba do jej płaszczyzny bardzo dobrze przylega.  Jeżeli farba była nanoszona po piaskowaniu na folii wówczas folię ściągamy zaraz po malowaniu nie pozostawiając farby aby wyschła razem z folią. Ponieważ po wyschnięciu farby i odrywaniu folii malowane krawędzie liter farbą mogą się postrzępić i wyglądać mało elegancko.

Farba do malowania liter na pomniku

Malowanie liter na pomniku to nie lada wyzwanie szczególnie jeżeli nie mamy w tym zakresie doświadczenia. Prace wykonywane w pionie ogólnie są bardziej wymagające niż prace wykonywane w poziomie. Przy malowaniu liter na cmentarzu musimy zachować szczególną ostrożność aby nie pobrudzić płyty, nakrywy nagrobkowej. Najlepiej podłożyć kartony w miejsce malowania aby w przypadku chwili nieuwagi nie dołożyć sobie prac porządkowych. Litery malowane na pomniku należy najpierw oczyścić mosiężną szczotka drucianą a następnie odtłuścić rozpuszczalnikiem nitro nałożonym na czystą szmatkę w celu usunięcia pozostałości po czyszczeniu. Po takim zabiegu oczyszczającym możemy przystąpić do nanoszenia farby na napisy.

Farba do napisów na pomnikach

Jakość farby na napisy stosowana na zewnątrz powinna być sprawdzona i nie warto pokusić się o zakup na stronach sklepów lub platform sprzedażowych nie związanych z branżą kamieniarską. Zakup taki może być dużym rozczarowaniem w niedługim czasie. Warto zapoznawać się czy dany sprzedawca ma praktyki kamieniarską i jak długo, ponieważ tylko wtedy mógł sprawdzić jakość oferowanej farby. Najlepsza farba na napisy stosowana na pomniki powinna być na bazie rozpuszczalników. Unikajmy farb wodnych ponieważ ich żywotność jest bardzo krótka. Lepszej jakości są farby akrylowe i ich trwałość określana jest na ok 2 lata. Farby rozpuszczalnikowe posiadają znacznie dłuższa żywotność, która nawet pod wysokim ciągłym wpływem wody i wilgoci wytrzyma długo a występujące różnice temperatur jakie panujące w naszych warunkach klimatycznych nie będą wpływać negatywnie na jej żywotność.

Farbki Konig, Jo Sonjas. Kliparty nagrobne do piaskowania. Folie, szara i czerwona. Pełny asortyment do wykonywania liter.

Moje ulubione produkty

close

GRAVESTONE płyn...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Anti-Fleck Akemi...

close
close

OIL FREE EXPRESS...

close

Kod QR na nagrobku

close
close

GREINPLAST P 80 LD

close

Blocker Flekk...

close

Litery na pomnik...

close

OIL-EX Lithofin...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

SurfaPore™ RD...

close

BETAWAX...

close

DAYSTONE COVER...

close

HW-3000 Hydrowet...

close

Wzór nagrobka...

close
close

QUARTZ TONER...

close

BLOCKER FLEKK do...

close
close

Zestaw do...

close