Kamień naturalny

Impregnat do granitu

Wiele osób boryka się z problemem, czym czyścić kamień naturalny np. granit. W naszej bogatej ofercie można znaleźć produkty najwyższej klasy, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Preparaty renomowanych marek są nie tylko skuteczne, ale również wydajne. Jedno opakowanie wystarczy więc na długi czas. Taka inwestycja opłaca się najbardziej.Aktywne filtry

5
5
ager-impregnat-pogłębiający-kolor-kamienia-polerowanego

Ager. Impregnat powodujący pogłębienie barwy kamienia tzw. efekt mokrego kamienia....

107,80 zł
favorite_border
0
akemi-impregnat-przed-plamami

Impregnat oparty na Nano technologii do zabezpieczenia kamienia naturalnego przed...

70,00 zł
favorite
5
5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat przeciw plamom na bazie rozpuszczalników, nie zmieniający koloru...

132,00 zł
favorite_border
5
5
AP-102-Impregnat-nano-Przeciw-plamom

Impregnat nanotechnologii przeciw plamom na bazie wody. Nie zmienia koloru kamienia....

140,00 zł
favorite_border
5
5
AP-103-WET-LOOK-pogłębiacz-koloru

Impregnat przeciw plamom z efektem "pogłębienia koloru". Bezpieczny w działaniu.

140,00 zł
favorite_border
5
5
impregnat-nano-hydrofobowy

Impregnat nano, hydrofobowy na bazie wody do powierzchni szorstkich.

80,00 zł
favorite_border
5
5
poliuretanowy-wodny-lakier-do-kamienia

Wodny lakier z żywic poliuretanowych. Nie zmieniający koloru kamienia. 

86,00 zł
favorite_border
0
impregnat przeciw plamom

Impregnat szybkoschnący z długotrwałym efektem mokrego kamienia włoskiej firmy...

93,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
lakier-do-betonu

Lakier do szorstkich powierzchni efekt mokry kamień i delikatnym połyskiem.

97,00 zł
PRODARK MAX impregnat-lakier
favorite_border
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

65,00 zł
antyplama impregnat
favorite
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite
1
1
impregnat-do-kamienia-i-betonu

Impregnat do kamienia naturalnego, kostki brukowej oraz posadzek betonowych....

65,00 zł
impregnat do kamienia i betonu
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Ochrona przeciw plamom do kamieni naturalnych, gresu i betonu na blatach...

55,00 zł
impregnat fx do kamienia
favorite_border

Szeroki wybór ułatwia dobór produktu odpowiedniego dla siebie. Posiadamy profesjonalne impregnaty do granitu, marmuru, piaskowca, a także pozostałych kamieni naturalnych. Zapytaj o odpowiedni impregnat do granitu.

Impregnacja granitu

Ochronny impregnat do granitu, czy też innego kamienia naturalnego to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli dana powierzchnia znajduje się na zewnątrz. Tego rodzaju preparaty tworzą warstwę ochronną, która zmniejsza wrażliwość na oddziaływanie wilgoci, mrozu, zmiennych temperatur, czy też promieniowania słonecznego. Dzięki temu zabezpieczony przez nas obiekt (np. parapet, schody, posadzka) przez długi czas pozostanie w nienagannym stanie.

Oczywiście w naszym asortymencie nie brakuje również impregnatów do użytku wewnątrz budynku. Posiadają one bezpieczny skład, który spełnia rygorystyczne normy oraz standardy. Nie znajdziemy w nim toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie, czy też samopoczucie. Dużym zainteresowaniem cieszą się impregnaty do blatów kuchennych z kamienia. Dzięki nim powierzchnia jest odporna na działanie tłuszczów, czy też drobne uszkodzenia mechaniczne. Impregnacja granitu przy użyciu sprawdzonych preparatów do kamienia.

Środki do konserwacji granitu

Proponowane impregnaty do kamienia naturalnego genialnie sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy podkreślić kolor danego materiału. Wielkim zainteresowaniem cieszą się produkty dedykowane czarnym kamieniom, które wykazują tendencję do blaknięcia. Omawiane środki nie naruszają struktury powierzchni. Nie działają agresywnie, a więc można stosować je systematycznie. Ponadto nie zatykają one porów ani nie wywołują deformacji kamienia. Materiał nie traci swoich ponadprzeciętnych parametrów użytkowych, co stanowi wielką zaletę. Sprawdzone środki do konserwacji granitu.

Zaimpregnowana powierzchnia przyciąga mniejszą ilość zanieczyszczeń. Ponadto innowacyjne powłoki są w pełni paroprzepuszczalne, a więc nie trzeba obawiać się rozwoju grzybów, czy też bakterii. Impregnaty do kamienia naturalnego redukują ryzyko pogłębiania się drobnych rys, czy też ubytków. Stosowanie tego rodzaju produktów jest niezwykle proste, a zarazem szybkie. Wystarczy jedynie stosować się do zaleceń producenta — znajdują się one na opakowaniu.

Impregnat do kamienia

Nie jest to proste zadanie dobrać odpowiedni impregnat do danego rodzaju kamienia ponieważ każdy kamień posiada inną strukturę, inną chłonność a niekiedy jego chłonność nie jest w każdym jego miejscu taka sama co może przyczynić się do nierównomiernego wchłonięcia impregnatu i powstałych nowych ciemniejszych plam. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie doświadczenia w tej materii a niekiedy nawet przeprowadzenie testów na danych rodzajach kamienia naturalnego. Bez tego nie będziemy mogli wówczas odpowiednio doradzić i zaproponować impregnat, który się sprawdzi.

Impregnat do kamienia naturalnego

Każdy kamień naturalny można zabezpieczyć na dwa sposoby. Pierwszy to impregnacja z efektem mokrego kamienia a drugi z efektem suchego kamienia. Lecz nie każdy kamien będzie dobrze wyglądać w tych efektach zabezpieczeń. Tutaj również  duże doświadczenie w branży kamieniarskiej będzie pomocne. Natura jest nieobliczalna a jej urodzaj w postaci kamienia wymaga odpowiedniego podejścia z dużym dystansem bez podejmowania pochopnych decyzji, które później mogą okazać się większym problemem niż sam kamień.

Impregnat do kamienia dekoracyjnego

Kamień jest materiałem budowlanym bardzo atrakcyjnym poprzez swój unikalny wygląd i niepowtarzalność odcieni kolorów. Stosowany jest na zewnątrz jak i wewnątrz budynków nadając im charakterystyczny i piękny wygląd. Dlatego producenci kamieni dekoracyjnych podrabiają wygląd naturalnego kamienia produkując jego atrapy z innych materiałów jak gips, beton czy żywice. Każdy z tych materiałów będzie wymagał innego impregnatu do jego konserwacji dlatego warto się dobrze zapoznać z możliwościami tych środków przed ostatecznym zakupem. We wnętrzach zalecane jest stosowanie impregnatu wodnego w celu eliminacji mocnych związków lotnych często również wonnych.

Impregnat do granitu

Granit jest naturalnym materiałem, który niezależnie gdzie jest zamontowany wymaga impregnacji przed oddaniem do użytkowania. Mitem jest że naturalne produkty nie wymagają konserwacji. Każdy naturalny wyrób musi być zabezpieczony hydrofobowo lub dodatkowo przeciw plamom w zależności od miejsca zastosowania. Zabezpieczenie hydrofobowo stosuje się w celu ochrony przed wnikaniem wody natomiast hydro i oleofobowa stosuje się przed wnikaniem wody i tłuszczy oraz plam pochodzenia naturalnego i przemysłowego. Także konserwacja granitu promieniowanego stosownego na zewnątrz wymaga szczególnie impregnacji ponieważ kamień wykończony termicznie posiada strukturę otwartą podatną bardziej na wchłanianie wody niż wykończenie granitu matowe czy w połysku.

Impregnat do piaskowca

Piaskowiec to materiał bardzo ładny wizerunkowo jednak bardzo wymagający patrząc pod kątem jego utrzymania. Tutaj impregnacja powinna być naprawdę dopilnowana chcąc trzymać go w nienaruszonej kondycji. Impregnacja hydrofobowa to podstawa. Zastosowanie porządnego impregnatu do piaskowca pozwoli utrzymać go w naturalnym kolorze oraz uodpornić na zabrudzenia atmosferyczne. Ograniczeni chłonności w piaskowcu pozwoli na przedłużenie jego żywotności i wzmocnienie struktury, która potrafi bywać niespójna. Piaskowiec bez konserwacji pod wpływem wody i mrozu potrafi się rozwarstwiać a wygląd w takim przypadku nie będzie atrakcyjny.

Efekt mokrego kamienia

Każdy kamień naturalny posiada swoją strukturę oraz  rozmaite przebarwienia. Aby je bardziej uwidocznić i wyostrzyć ich barwę stosuje się impregnaty ukazujące efekt mokrego kamienia. Efekt taki wyciąga koloryt kamienia, uwydatnia jego piękne wzory a kolor kamienia staje się bardziej soczysty i intensywny. Zastosowanie takich impregnatów jest powszechne w kamieniarstwie i stosuje się je przeważnie na ciemnych i kolorowych kamieniach. Unika się stosowania na jasnych i szarych materiałach. Efekt taki utrzymuje się od 1-5 lat w zależności od jakości preparatu. 

Impregnat mokry kamień

Preparat o właściwościach potęgujących kolor ma za zadanie nie tylko wydobyć barwę kamienia ale także go zakonserwować hydrofobowo przed wchłanianiem wody oraz oleofobowo, przed wnikaniem tłuszczy w strukturę kamienia. To ostatnie zadanie jest bardzo istotne aby kamien wyglądał estetycznie i ekskluzywnie przez długie lata użytkowania. Zabezpieczony kamień dobrej jakości impregnatem oraz dobranym do odpowiedniego rodzaju kamienia pozwoli chronić kamień przez wiele lat w ciężkich warunkach użytkowania. 

Impregnat do granitu mokry kamień

Granit pomimo swojej twardej struktury jest kamieniem chłonnym i wymaga konserwacji aby zabezpieczyć go przed wnikaniem wody i wilgoci. Pogłębienie koloru granitu pozwoli uzyskać bardziej intensywny kolor, który będzie przykuwał uwagę odbiorcy. Zastosowanie impregnatu na granicie może odbywać się w różnych jego strukturach. Polerowanej, promieniowanej, groszkowanej czy łamanej na która nanosimy impregnat równomiernie i pozostawiamy do wyschnięcia. Natomiast użycie impregnatu na powierzchniach polerowanych, antykowanych, szczotkowanych czy leader wymaga po kilkudziesięciu minutach froterowania czysta i sucha szmatka bawełnianą w celu usunięcia nadmiaru pozostałego impregnatu z powierzchni kamienia. Impregnat mokry kamień jest bezpiecznym preparatem dla ludzi, zwierząt  i otoczenia.

Impregnat do kamienia mokry kamień

Impregnaty z efektem mokrej powierzchni kamiennej stosowane są przy każdym rodzaju kamienia zarówno o powierzchniach gładkich, błyszczących jak i o powierzchniach szorstkich i matowych. Wymagają jednak dobrego doboru impregnatu do rodzaju kamienia i jego struktury. Ponieważ kamień naturalny nie jest na całej powierzchni jednolicie chłonny i po użyciu nieodpowiedniego impregnatu mogą wystąpić nierównomierne ciemniejsze plamy gdzie preparat bardziej nasycił kamień. 

Eksil mokry kamień

Występują impregnaty do kamienia powłokowe zabezpieczające kamień w postaci powierzchownej membrany oraz hydrofile zabezpieczające kamień poprzez sieciowanie wgłębi kamienia pozwalające na swobodne „oddychanie” czyli wymianę wilgoci zawartej w powietrzu. Impregnaty z efektem mokrego kamienia są nakładane wałkiem lub pędzlem a także natryskowo.

Akemi efekt mokrego kamienia 

Są to jedne z najstarszych impregnatów używanych przy kamieniu naturalnym. Moga być stosowane zarówno przy szorstkim jak i gładkim kamieniu. Impregnat pogłębiający kolor Colour Intensiper wnika wgłąb kamienia wyostrzając jego barwę. Impregnat jest także wodochronny spełniając wszelkie normy budowlane.

Lithofin pogłębiacz koloru

Preparat ten jest impregnatem powłokowym. Oznacza to ze tworzy na powierzchni kamienia powłokę ochronną chroniąc przed woda oraz plamami. Bardzo ważnych aspektem jest fakt, że nadaje się on wyłącznie do surowego i szorstkiego kamienia. Nie wolno stosować go na powierzchnie gładki i błyszczące. Impregnat Pogłębiacz koloru intensyfikuje barwę kamienia tworząc efekt mokrej powierzchni.

Impregnaty do kamienia. Granit, marmur. Impregnat do granitu płomieniowanego, marmuru polerowanego. Konserwacja kamienia. Środki do konserwacji granitu.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...