Czyszczenie

Czyszczenie nagrobków

Nagrobki przez większą część roku są zanieczyszczone przez kurz, błoto, plamy z wosku, zaschnięte liście czy porośnięte przez mech i porosty. Na ich wygląd ma wpływ zmienna temperatura, działanie mocnego słońca czy też miko uszkodzenia powierzchni. Czyszczenie ich bywa uciążliwe. Na miejscu zazwyczaj brakuje dostępu do bieżącej wody, a zaschnięte i długotrwałe zabrudzenia bardzo trudno usunąć. W takich sytuacjach warto skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych środków do czyszczenia nagrobków z kamienia naturalnego takiego jak granit, marmur, piaskowiec czy lastryko.Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
środek-do-usuwania-wykwitów-cementowych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite_border
  • Obniżka
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

67,50 zł 75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
5
5
srodek-do-usuwania-cementu

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite_border
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast wszystkie powierzchnie kamienne, cegły,...

79,00 zł
favorite_border
5
5
do-czyszczenia-kamienia

Kwaśny płyn przeznaczony do gruntownego mycia powierzchni kamiennych typu granit...

55,00 zł
Dynasil Renowal 500 koncentrat
favorite_border
4,5
4,5
środek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite_border
5
5
dynasil-renowal-TOR-płyn-do-usuwania-mchu

Preparat skutecznie zwalczający porosty glony, mchy i grzyby pomiędzy kostka...

45,00 zł
lastr
favorite_border
4,5
4,5
delikatny-krem-do-czyszcenia- kamienia-z-wody

Delikatny krem do czyszczenia kamienia. Usuwa kamień osadzający się z wody, zacieki...

86,00 zł
solved krem do czyszczenia
favorite
  • Wyprzedaż!
5
5
Zestaw do czyszczenia...

Doskonale sprawdzający się zestaw do oczyszczenia zlewów, blatów, prysznica zacieków...

104,00 zł 114,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
  • Pakiet
5
5
do-odnowy-renowacji-nagrobków-z-lastriko

Kompletny zestaw do odnowy i renowacji starych nagrobków z lastriko.

172,00 zł 182,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
0
do nagrobków z piaskowca

Zestaw do odświeżenia i zabezpieczenia nagrobków z piaskowca.  

179,00 zł 189,00 zł
favorite_border

Dobrze dobrany preparat bez problemu usunie brud z nagrobka nadając mu pierwotny wygląd. Przy wyborze preparatu należy uwzględnić rodzaj czyszczonej powierzchni ponieważ raz uszkodzona nie odzyska pierwotnego wyglądu.

Specjalistyczne preparaty do czyszczenia nagrobków

W ofercie naszego sklepu  znajdziecie Państwo środku o natychmiastowym działaniu do czyszczenia powierzchni z osadów mineralnych, nalotów, mchów, porostów, pleśni, zabrudzeń pochodzenia naturalnego.

Impregnacja nagrobków

Na wyczyszczony nagrobek warto zastosować impregnat, który zabezpieczy jego powierzchnię przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i sprawi, że będzie wyglądał atrakcyjniej przez dłuższy okres czasu.  Specjalistyczne środki do impregnacji kamiennych powierzchni nagrobków znajdziecie też w ofercie naszego sklepu. 

Czym myć nagrobek

Niektórzy mówią, żeby nie używać żadnej chemii i tys czysta wodą. Poniekąd mają rację ponieważ nie wszystkie płyny się do tego nadają. A nie wszyscy potrafią wybrać odpowiedni środek do tego celu. Dlatego lepiej jest powiedzieć, żeby myc nagrobki czystą wodą w celu uniknięcia odpowiedzialności, która wynika bardziej z niewiedzy niż chęci polecenia dobrego preparatu.

Czym myć pomniki granitowe

Kamień na pomniku granitowych jest naturalny i jak każdy produkt ale też skóra człowieka jest naturalna i wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jeżeli skóra rąk wymaga pielęgnacji to i kamień naturalny również o taką pielęgnację się prosi. Dlatego do mycia nagrobków wykonanych z granitu zalecamy preparat Gravestone, który doskonale wypełni wszystkie poruszane aspekty poprawnego mucia pomników.

Kompozycje kwiatowe na cmentarz

Kwiaty na nagrobkach w celu uczczenia pamięci o zmarłych są stosowane od pokoleń. Kwiaty można komponować na różne sposoby oraz kolory. Układaniem i dobieraniem kompozycji zajmują się na codzień kwiaciarnie i floryści znający odpowiedni rodzaj kwiatów do warunków panujących w danych okresie roku. Najlepiej to im zaufać zwracając szczególną uwagę z czego są wykonywane i jakie materiały są użyte do produkcji takich kompozycji kwiatowych.

Pomniki na cmentarz wzory cena

Jeżeli stoimy przed wyborem nagrobka jednym z kryteriów jest na pewno cena. Koszt nagrobka nie może też być niski ponieważ powinno to już zwrócić na nas uwagę. Jeżeli kamień jest tańszy wówczas cena na pewno będzie niższa ponieważ jest różnica pomiędzy materiałami. Ale robocizna powinna być już na podobnym lub zbliżonym poziomie.Jeżeli tak nie jest to na cenę nagrobka będzie wchodziła słaba jakość użytych materiałów a wtedy i trwałość nagrobka będzie krótsza.

Reklamacja pomnika

Każdy z nas kiedyś miał możliwość wniesienia reklamacji na zakupiony towar lub usługę. Wtedy dokładnie okazuje się jak firma lub wykonawca do tego podchodzi. W takich właśnie chwilach widać jakość firmy i jej zachowanie. Jeżeli firma jest profesjonalna powinna pojechać na miejsce, sprawdzić problem i wydać nam opinię co zamierza z tym problemem zrobić i jak sprawę rozwiązać. W innych przypadkach może dochodzić do unikania podjęcia decyzji i gry na czas aby nie wziąć odpowiedzialności. Dlatego bardzo istotne jest spisywanie umów na wykonanie nagrobka lub pomnika która na pewno nam pomoże w sporze z wykonawcą.

Kompletne zestawy do odświeżenia i zabezpieczenia nagrobków. Usuwanie zabrudzeń organicznych, Pleśni, mchów, porostów, osadów zielonych.

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close