favorite Zapisz do ulubionych
5
5

GRAVESTONE płyn do mycia nagrobków

39,00 zł (Cena z VAT)
NOWOŚĆ NA RYNKU POLSKIM!!!! PŁYN DO CZYSZCZENIA NAGROBKÓW.
- bardzo dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia,
- nie pozostawia smug,
- myje, czyści i pielęgnuje
- łatwy i poręczny w aplikacji
- nie wymaga spłukiwania wodą
- wzmacnia wcześniej wykonana impregnację
Ilość

PŁYN DO MYCIA NAGROBKÓW
GRAVESTONE (GROBSTONE) środek do mycia nagrobków umożliwiający szybkie, skuteczne i bez wysiłku usuniecie wszelkiego rodzaju zabrudzeń z powierzchni kamienia naturalnego. Wzmacnia kolor i pielęgnuje powierzchnię kamienia.
Dzięki specjalnie dobranym aktywnym związkom płyn nie pozostawia smug. Nie niszczy powierzchni. Chroni powierzchnię przed zabrudzeniami oraz ułatwia pielęgnację. Odporny na działanie promieni UV oraz warunków atmosferycznych.

Zalety:
- bardzo dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia bezużycia wody
- nie pozostawia smug
- myje, czyści i pielęgnuje kamień nie jałowiąc jego powierzchni 
- łatwy i poręczny w aplikacji beż użycia wody 
- nie wymaga spłukiwania wodą
- wzmacnia wcześniej wykonaną impregnację

SPOSÓB UŻYCIA
Spryskać równomiernie czyszczona powierzchnię a następnie przetrzeć miękką szmatką. Pozostawić do wyschnięcia. Nie spłukiwać. Dla uzyskania lepszego efektu pozostałość przetrzeć suchą szmatką.


UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Płyn Do mycia nagrobków

Preparat używany do mycia nagrobków powinien być sprawdzony ponieważ użycie nieodpowiedniego środka może wyrządzić wiele szkód. Przede wszystkim środek do mycia nagrobków powinien być na naturalnych składnikach, który myjąc od razu pielęgnują kamień. Wiele preparatów zawiera kwasek cytrynowy, alkohole, ocet a nawet amoniaki. Takie środki są preparatami niedopuszczalnymi do mycia kamienia naturalnego.

Płyn do czyszczenia nagrobków

Zarówno płyn do mycia czy czyszczenia nagrobka wykonanego z granitu musi posiadać parę zalet, które w późniejszym czasie podczas użytkowania będą nam pomagać w czyszczeniu a nie przeszkadzać. Takimi zlewami są na pewno łatwa aplikacja płynu bez potrzeby rozcieńczania, szybkie czyszczenie kurzu, łatwe rozpuszczanie brudu czy brak smużenia się. A najlepiej jakby pozostawiał delikatną powłokę pielęgnująca granit.

Czyszczenie nagrobków

Podczas czyszczenia ważną rzeczą jest aby unikań ostrych narzędzi do odśnieżania nagrobków zimą, zmiatania piasku i pyłów czy ściągania wosku jak już się wyleje na płytę nagrobną. Do mycia używamy gąbki lub szmatki, do mocniejszego czyszczenia możemy użyć wełny stalowej do kamienia  natomiast do usuwania wylanej parafiny użyjemy nożyków do papieru odcinając wosk od płyty granitowej pod katem w kierunku kamienia. Natomiast usunięcie parafiny z głębi kamienia to już zadanie do specjalnych wywabiaczy w postaci pasty do usuwania parafiny.

Do granitowych nagrobków

Granitowy nagrobek jest wykonany z całkowicie naturalnego kamienia o nazwie granit. Jest to kamień twardy odporny na warunki atmosferyczne lecz wymagający pielęgnacji i konserwacji jeżeli chcemy utrzymać go w dobrym stanie „jak nowy.”  Do tego celu stosuje się preparaty, które będą środkami nie kwasowymi i nie powodujące wytrawiania powierzchni kamienia. Najczęstszym problemem pojawiającym się na nagrobkach są zacieki na płytach nakrywkowych, które są ciężkie do usunięcia. Przysparzają one problemu nie tylko w usunięciu ich ale i w wyglądzie całego nagrobka.

Płyn do mycia pomników

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla czyszczenia, mycia i pielęgnacji kamienia jest preparat Gravestone, który posiada wszystkie podane właściwości w jednym składzie. A dodatkowo jest poręczny i nie wymaga dodatkowych narzędzi jak wiaderko i wodę gdzie wiadomo nie na wszystkich cmenatrzach ona występuje w ogólnej dostępności.

Płyn do nagrobków

Dodatkowym atutem preparatu Gravestone jest jego ilość znajdująca się w opakowaniu 750 ml aplikowanym przez atomizer spray. Łatwość użycia, noszenia i zabrania go ze sobą jest nie sprawiająca kłopotu nawet najmniejszemu pomocnikowi.

Środki do czyszczenia pomników z granitu

Dostępnych środków na rynku jest cała kolekcja. Jednak nie wszystko preparaty są sprawdzane pod kątem użycia na kamieniu a w większości posiadają w swoim składzie detergenty ogólnego stosowania znajdujące się we wszystkich innych środkach do mycia podłóg z płytek ceramicznych, linoleum, betonu itd. Nie ma to nic wspólnego z użyciem na naturalnym materiale jakim jest granit.

Sidolux

Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych marek na rynku chemii przemysłowej produkująca uniwersalne środki do czyszczenia, mycia i pielęgnacji podłóg wykonanych z drewna, paneli i płytek.

A także tak popularne mleczka silikonowe do nabłyszczania różnych ogólnych powierzchni użytkowych.

Pielęgnacja nagrobków

Dlatego trzeba mieć na uwadze, że kamień naturalny ma swoje wymagania a nie dostosowanie się do nich spowoduje coraz grozy wygląd i mniejszą trwałość pomników. Dlatego odpowiednia pielęgnacja grobów jest bardzo istotnym elementem w utrzymanie ładnego wyglądu granitu na nagrobków, który będzie stał na miejscu spoczynku naszych bliskich osób.

Konserwacja nagrobków

Do konserwacji nagrobka używamy potocznie mówić nabłyszczaczy, które powodują narastanie warstw wosków na jego powierzchni ograniczając tym samym oddychanie kamienia i wymianę powietrza. Powoduje o pękającą powierzchnię na grobie i wytwarzającą się tzw. Skórkę węża. Objaw ten jest mocnym sygnałem do renowacji powierzchni poleru na nagrobku i niestety już w profesjonalnym zakładzie kamieniarskim. Dlatego konserwacje nagrobków najlepiej wykonywać impregnatami służącymi do hydrofobizacji granitu a także zabezpieczenia przed plamami.

RozwińZwiń

Opinie

2024-02-20

Płyn rewelacyjny pozostawia nagrobek bez smug i wygładza kamień

2023-08-30

Transakcja odbyła się sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Towar najwyższej jakości doskonale sprawdzający się na pomniku. Dziękuję.

2023-04-25

Fajny płyn do mycia nagrobków. Naprawdę polecam

2023-04-18

Płyn do mycia bardzo przydatny. Nie dźwigam już wiaderek tylko małą zgrabną butelkę z wydajnym preparatem. JEdna butelka starcza mi na pięcio krotne i dokładne umycie nagrobka. Polecam każdemu.

2022-08-29

Polecam ten płyn bardzo subtelnie myje nagrobek pozostawiając kamień gładki i miły w dotyku.

2022-07-18

Doskonały środek do nagrobka z kamienia błyszczącego. Nie pozostawia smug i dokładnie umyje stare zaschnięte ślady po kwiatach.

2020-12-28

Produkt godny polecenia. Wszystko zgodne z opisem.

2019-10-30

Niedawno zamówiłem w firmie "do-kamienia" płyn nabłyszczający nagrobki granitowe. Rewelacyjny i prosty w użyciu. Zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie. Polecam tę firmę bardzo gorąco.

2018-09-04

Jest ok

2018-08-21

Super produkt. Poręczna butelka i delikatny płyn który pielęgnuje kamień.

2018-08-01

Bardzo ładnie błyszczy nagrobek po tym preparacie.

2018-06-07

Bardzo dobry preparat potwierdzam zgodność z opisem

2018-05-06

idealnie wyczyścił nagrobek bez smug.

2017-06-17

świetny płyn. Wygładza kamień oraz doskonale zmywa wszelkie zabrudzenia.

2017-05-10

bardzo przydatny preparat, szybko i bez smug myje kamień. Polecam.

Napisz swoją opinię

GRAVESTONE płyn do mycia nagrobków

Płyn do mycia, czyszczenia i pielęgnacji nagrobków wykonanych z granitu.
Czyści i pielęgnuje jednocześnie.

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

+
94,00 zł
104,00 zł
Oszczędzasz 10 zł
65,00 zł
65,00 zł
+
105,00 zł
115,00 zł
Oszczędzasz 10 zł
97,00 zł
97,00 zł

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...