Matowe

Usuwanie plam z marmuru i trawertynu

Problem ten występuje u wszystkich kamieni naturalnych które są delikatne. Takimi kamieniami są marmury, trawertyny czy onyksy oraz wszelkie konglomeraty wykonane z miękkich kamieni.Aktywne filtry

5
5
mn-politura-krem

Preparat do odświeżania i nadawania nowego połysku starym  powierzchniom.

55,00 zł
POLITURA KREM Lithofin
favorite_border
5
5
politura-nadająca-połysk-usuwająca-zmatowienia

Preparat do odświeżania i nadawania nowego blasku zmatowiałym powierzchniom.

81,00 zł
Lithofin MN Politura w kremie
favorite_border
5
5
SUPER-MAR-pasta-polerska-w-płynie

Płynna mieszanina wosków do nabłyszczania powierzchni. Do zastosowań...

97,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
0
Pasta-polerska-do-marmuru-granitu

Pasta polerska nadająca kryształowy połysk nadająca się do każdego polerowanego...

115,00 zł 123,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
plamy-na-parapecie-z-konglomeratu

Zestaw do samodzielniej naprawy matowych plam na marmurze, aglomarmurze,...

150,00 zł 175,00 zł
favorite_border

Plamy jakie powstają w większości są wywołane poprzez nieuwagę lub niewiedzę użytkowników. Pozostawienie kwaśnych produktów spożywczych lub użycie chemii przemysłowej pozostawia trwały uszczerbek w postaci matowych plam. 

Czyszczenie plam na onyksach i konglomeratach

Produkty kwaśne wytrawiają powierzchnię kamienia, która staje się szorstka w dotyku i bez połysku. W takich przypadkach zalecane jest użycie pasty polerskiej oraz wełny stalowej do polerowania. Zabieg ten można powtarzać parokrotnie. Jeżeli plamy są bardzo duże wówczas jest potrzeba wezwania firmy kamieniarskiej z profesjonalnym sprzętem w celu wykonania polerowania mechanicznego.

Plama na marmurze

Bardzo często zdarza się, że podczas użytkowania marmuru na blatach łazienkowych, parapetach czy stoliku w salonie odbiją się kółka po postawieniu szkła lub donic z kwiatami. Płyny zawarte w szkle są o ph kwaśnym wówczas następuje wystawienie powierzchni marmuru. Powstają wówczas lekko matowe i szorstkie zaplamienia trudne do usunięcia domowymi sposobami.

Plama na kamieniu 

Plamy takie zdarzają się nie tylko na marmurach ale także na innych kamieniach naturalnych twardszego pochodzenia jak granity czy kwarcyty. Niekiedy plamy nie tylko pozostają na powierzchni ale także wchłaniają się wgłąb kamienia pozostawiając jaśniejsze odbarwienie. Jednak każda plama pozostająca na kamieniu w postaci blatu, parapetu czy stolika to pojawiający się problem z wyglądem takiego produktu, który spędza nam niekiedy sen z powiek.

Plama na parapecie

W większości przypadków plamy matowe występują na parapetach wykonanych z konglomeratu marmurowego lub naturalnego marmuru. Plamy takie powstają pod wpływem postawienia szklanki już na etapie budowy z herbatą, kawą czy sokiem. Niekiedy podczas mycia okien użyjemy potocznych środków czyszczących na bazie octu czy kwasów które uszkadzają powierzchnię polerowaną robiąc ją matową.

Odnawianie marmuru

Chcąc aby kamień wrócił do stanu sprzed zaplamienia należy odnowić marmur lub konglomerat marmurowy. Do tego celu możemy zastosować pastę polerską która powinna nam pomóc przynajmniej w 70%. Niekiedy jednak samo użycie pasty nie do końca wystarczy wtedy musimy przejść do renowacji powierzchni kamiennej.

Renowacja marmuru 

Renowacja to nic innego jak odnowienie tylko w głębszej jego formie. Do renowacji musimy użyć całej gamy produktów pamiętając o używaniu ich w odpowiedniej kolejności. W przeciwnym razie efekty naszej pracy mogą być nie do końca zadowalające. W celu przeprowadzenia renowacji i całkowitego usunięcia plamy matowej zalecane jest zastosowanie specjalnie przygotowanego zestawu renowacyjnego, który posiada wszystkie potrzebne produkty i środki do tego celu. 

Pasta polerska do kamienia

Jest to specjalnie opracowana receptura w postaci pasty do niwelowania drobnych rys i plam powstałych na kamieniu naturalnym a także zwiększenia polsku na kamieniach polerowanych czyli wykończonych w połysku. Pastę polerską nanosi się na miejsce z defektem i poleruje się ją za pomocą wełny stalowej, która doskonale nabłyszcza oraz z dużą łatwością usuwa nadmiar pasty pozostawiając bardzo cienki mikrofilm na powierzchni kamiennej. Użycie pasty polerskiej nie wymaga specjalistycznego sprzętu anie wiedzy, każdy może we własnym zakresie użyć takiej pasty w celu eliminacji defektów lub po prostu pielęgnacji wyrobów z kamienia.

Proszek polerski

Preparat ten to już bardziej specjalistyczny produkt w postaci proszku. Użycie proszku wymaga juz większej wiedzy oraz praktyki kamieniarskiej. Proszek polerski używa się przy pomocy wilgotnego filcu polerskiego założonego na szlifierkę kątową. Proszki polerskie stosuje się do renowacji i naprawy połysku oraz w końcowej fazie polerowania marmuru i konglomeratów marmurowych.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52