Cena

Cena

Wiertła

Wiertła do kamienia i betonu

Oferowane przez nas profesjonalne narzędzia do obróbki kamienia takie jak: wiertła palcowe i cylindryczne, wiertła do kamienia i betonu, otwornice diamentowe, adaptery do mocowania wierteł  to produkty wykonane z najlepszej jakości materiałów.Aktywne filtry

0
ADAPTER 1/2 GAS

Adapter,uchwyt do mocowania wierteł palcowych do maszyny typu 1/2 GAS.

107,80 zł
favorite_border
0
Frez EVOGRES firmy Italdiamant

Do spieków ceramicznych takich jak Dekton, Neolith. Na mokro, Φ 23mm, 1/2GAS.

792,00 zł
favorite_border
0
Otwornica  diamentowa 1/2 GAS

Profesjonalne wiertło do granitu i marmuru, gresu oraz innych twardych kamieni.

203,50 zł
favorite_border
0
Otwornica  z prowadzeniem

Profesjonalne wiertło do granitu, marmuru i gresu oraz innych twardych kamieni.

271,70 zł
favorite_border
5
5
Otwornica Italdiamant -...

Wiertło koronkowe, otwornica diamentowa na mokro do spieków ceramicznych, Dektonu.

401,50 zł
favorite_border
5
5
Otwornica z prowadzeniem...

Wiertło koronkowe, otwornica z prowadzeniem do pracy na sucho i mokro.

154,00 zł
favorite_border
0
Wiertło do kamienia i betonu

Wiertło SDS do ciągłego wiercenia w kamieniu naturalnym i betonie na sucho.

16,00 zł
favorite
5
5
Wiertło palcowe FICINA

Wiertło diamentowe z uchwytem cylindrycznym do granitu i ceramiki.

71,50 zł
favorite_border

Wiertło diamentowe

Ten rodzaj wierteł służy do wiercenia otworów w betonie, kamieniu naturalnym, płytce ceramicznej czy gresie. Wykonane jest z metalu zakończonym na końcu wlutowanym zębem diamentowym, który ma za zadanie wywiercić otwór, przecierając materiał na wylot. Wiertła diamentowe inaczej nazywamy otwornicami czy koronkami diamentowymi o wielkościach występujących od 14 mm. Mniejszy rozmiar wierteł to już wiertła palcowe, które występują od wielkości 4 mm.

Wiertło do kamienia

Wiertło do kamienia musi posiadać dużą żywotność, a zęby diamentowe nie mogą być zbyt twarde, ponieważ nie będą odpowiednio ścierały kamienia, tylko będą się ślizgać po kamieniu, nie wykonując dobrze swojej pracy. Wiertła do kamienia występują do pracy na mokro oraz na sucho w zależności od dobranego odpowiedniego diamentu. Wiertła kamieniarskie mocowane są do maszyn na gwint 1/2 cala lub do pracy ręcznej w wiertarkach na mocowanie sds.

Wiertło do betonu

Wiertła przeznaczone do pracy w betonie są takie same jak do pracy przy kamieniu. Beton jest materiałem słabszym od kamienia, więc spokojnie wiertła poradzą sobie w każdym rodzaju betonu. Wiertło do betonu może być również przeznaczone do wiercenia w wiertarkach z udarem, wówczas wiertło nie jest w postaci koronki, tylko placowe z wlutowana płytką z węglika, który ma za zadanie urabiać beton, a poprzez skrętne wykonanie wydobywać urobek z wierconego otworu.

Otwornica diamentowa

Narzędzie to jest dedykowane do wycinania otworów o określonym rozmiarze. Główną jego częścią są zęby diamentowe, które urabiają kamień, aby wywiercić otwór. Otwornice są dedykowane do wiercenia otworów pod baterię, gniazda elektryczne, wyposażenie kuchenne i łazienkowe. Potoczna ich nazwa w kamieniarstwie i budownictwo to również koronki diamentowe.

Koronka diamentowa

Ten rodzaj narzędzi to nic innego jak otwornica diamentowa. Zęby diamentowe usytuowane są na obwodzie kielicha metalowego w kształcie korony. Mocowane są za pomocą lutu w równych odstępach od siebie, aby woda mogła wypłukiwać szlam i urobek kamienny. Koronki do marmuru wykonane są z nasypu galwanicznego, aby podczas obróbki nie szczerbiły kamienia.

Otwornica do gresu

W glazurnictwie wykonuje się szereg otworów pod odpływy wody o różnych wielkościach. Wśród dostępnych płytek jest wiele produktów o różnej twardości. Ciężko jest czasem dobrać odpowiednią otwornicę do ciągłej pracy. Niekiedy trzeba wycinać otwory, chłodząc płytki, aby uniknąć jej pęknięcia podczas pracy. Dlatego dobra otwornica radząca sobie z każdym gresem to już połowa sukcesu.

Koronka do gresu

Aby koronka spełniała oczekiwania, należy wybrać narzędzie sprawdzone, które będzie odpowiednie do twardości gresu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są narzędzia marki Italdiamand, które są przeznaczone do gresu, ceramiki, spieków produkowanych przez neolith, dekton, paradyż, Grespania, Tubądzin oraz wielu innych producentów.

Wiertło do gresu

Dobór odpowiedniego rodzaju wiertła nie jest prosty. Płytki są różnej twardości i klasach ścieralności. Wiertło od gresu powinno być z zębami diamentowymi, aby poradziło sobie w twardych gresach. Wiertła z nasypem galwanicznym nie poradzą sobie i ulegną szybko uszkodzeniu. Wiertła diamentowe są jedynym rozwiązaniem poza skorzystanie, z usługi Water jet, czyli cięcia płytek wodą.

Otwornica do płytek

Otwornica zwana również potocznie koronką wiercąc otwór, musi lekko przechodzić przez płytki, szczególnie przy rozpoczęciu wiercenia, ponieważ szkliwo na jej powierzchni lubi się wykruszyć. Po przejściu przez szkliwo otwornica wchodzi głębiej, przez co szkliwo nie jest już tak narażone, jak na samym początku wiercenia. Otwornica powinna samoczynnie wchodzić w płytki pod delikatnym naciskiem. Większy nacisk może spowodować pęknięcie płytki podczas wiercenia.

Czym wywiercić otwór w gresie

Otwór w twardym gresie najlepiej wykonywać otwornicą diamentową, która jest przeznaczona do twardych i ciężkich do obróbki gresów i płytek. Diament powoduje lepsze ścieranie gresu a tym samym szybsze wiercenie bez uszczerbku płytki. Podczas wiercenia nie powinniśmy używać udaru, ponieważ może spowodować pęknięcie płytki.

Wiertło sds

Wiertło do wykonywania otworów w kamieniu naturalnym, jak i betonie powinno być przeznaczone do pracy z udarem. Mocowanie wiertła na system sds powoduje szybszą wymianę wiertła oraz łatwy montaż i demontaż wiertła. W danym momencie większość elektronarzędzi posiada taki montaż bez konieczności ich zamawiania przy zakupie.

Polecamy i sprzedajemy sprzęt godny zaufania w rozsądnej cenie znanych i cenionych marek (Ficina, Italdiamant), który ułatwi pracę z takim materiałem jak granit, marmur, trawertyn, konglomerat czy beton. Wiertła i otwornice wyróżniają się wysoką skutecznością i żywotnością, przy tym są dostępne w różnych rozmiarach.

Wiertła do kamienia i betonu. Wiertła palcowe cylindryczne. Otwornice diamentowe. Adaptery do mocowania wierteł. Wiertło koronkowe. Otwornica.

Moje ulubione produkty

close

Piła do marmuru...

close

QUARTZ PROTECT...

close
close

Zestaw do...

close

Płyty świetlne...

close

Zestaw do...

close

Piła, tarcza...

close

SEA B-CHEM

close
close

GREASY OUT (...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

PRZECIW PLAMOM...

close
close
close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Pady diamentowe...

close

Klej poliestrowy...

close

Uchwyt, nosidło...

close

DYNASIL ST BRUK...

close

GRAVESTONE płyn...

close

DeSalin™ Rust...

close

RSG Lithofin...

close
close

Zestaw do...

close

GREINPLAST HR

close

Klej APOLLON...

close

Dynasil Renowal...

close

Szlifierka do...

close

Impregnat efekt...

close

klej i szczeliwo...

close

AP-110...

close

AGER impregnat

close

Ławeczka składana

close

AP-207 Pasta...

close

AP-312 Pasta do...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

farbka do...

close

LATIO silny...

close

HYDROSTONE WET...

close
close
close
close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

SOLVED krem do...

close

KLAR

close

BLOCKER FLEKK

close