NanoPhos

Firma została założona w 2005 roku w Lavrio Attica w Grecji w pomieszczeniach Parku Technologicznego i Naukowego, które działają pod nadzorem Narodowego Uniwersytetu Technicznego Grecji (NTUA).

Firma dołączyła do środowiska naukowego, uczestnicząc w europejskich programach badawczych i stale współpracuje z Uniwersytetem Kreteńskim oraz Uniwersytetem Arystotelesa w Salonikach.

W styczniu 2008 roku firma została uhonorowana przez założyciela Microsoft, Billa Gatesa, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Od tego czasu NanoPhos otrzymał wiele ważnych światowych nagród. Z tych wszystkich powodów firma wdrożyła System Zarządzania Jakością, walidowany przez międzynarodową organizację Lloyd’s Register, zgodnie z normami: ISO 9001, 14001, 45001.

Naszą wizją jest ciągły rozwój, badania naukowe i produkcja innowacyjnych formulacji i finalnych materiałów, opartych na technologii nanocząstek, w celu skutecznego zaspokajania potrzeb w dziedzinie budownictwa, żeglugi i przemysłu, energetyki i innych dziedzin wiedzy .

Wyróżnienia firmy Global Awards potwierdzają nasz cel, jakim jest ciągły wzrost, innowacyjność, badania i rozwój.

2010 GAIA Award dla SurfaShield™ C, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
2010 Technologia ThermoDry została nagrodzona w Chinach na wystawie ZED
2015 SurfaShield™ G Nagroda za innowacyjny produkt „Made in Greece”
2016 Pierwsza grecka firma jako członek European Cool Roof Council
2016 European Business Awards sponsorowane przez RSM
2017 – Ateny, Grecja, Lloyd’s List
2018 – Hiszpania, Przyjazne Materiały inspirowane PMMT

NanoPhos, zawsze działając z myślą o społecznej odpowiedzialności biznesu, nadal oferuje zarówno społeczności lokalnej, jak i szerszej grupie odbiorców. Opracowuje i rozwija innowacyjne produkty, mając na celu wysoką funkcjonalność i wydajność, które produkty oferują użytkownikowi końcowemu. W roku 2022 firma Nanophos otworzyła swój pierwszy oddział w Europie wschodniej w Polsce rozwijając tym samych swoje kanały dystrybucji. Jako jej wyłącznym partnerem w Polsce jest spółka Nanophos Polska Sp.z o.o. mieszczącą się w Rzeszowie.

Aktywne filtry

  • Wyprzedaż!
5
5
Surfa-Shield-C-powłoka-samoczyszcząca

Powłoka do zabezpieczania powierzchni szorstkich przed zabrudzeniami oraz starzeniem...

164,00 zł 174,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
bloker-wilgoci

Koloidalny roztwór, zaprojektowanym specjalnie do ochrony odsłoniętego muru przed...

129,00 zł 139,00 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
impregnat-do-granitu

Impregnat nano hydrofobowy na bazie wody do powierzchni porowatych z efektem „wet...

79,00 zł 89,00 zł
nanophos
favorite

Efekt Wet Look

Produkt hydroizolacyjny na bazie wody do powierzchni porowatych z efektem „mokrego wyglądu”. SurfaPoreTM Wet Look to produkt hydroizolacyjny na bazie wody, opracowany specjalnie do skutecznej hydroizolacji i ochrony kamieni naturalnych, takich jak Karystos, Pelion, ale także powierzchni konstrukcyjnych, takich jak zaprawy cementowe, beton licowy, tynki, podłogi tłoczone i kostka brukowa.

Wet Look

Dzięki specjalnemu składowi uzyskuje się wnikanie materiału na nakładane powierzchnie i tworzenie wodoodpornej powłoki, jednocześnie pozwalając na oddychanie na modyfikowanych powierzchniach. Tworzy system zabezpieczeń z nadaniem efektu mokrej powierzchni co urozmaica i wzbogaca kolorystykę kamienia i betonu.

SurfaPore™ M

 to preparat na bazie wody, specjalnie zaprojektowany, aby wykorzystać moc nanotechnologii, aby uzyskać zarówno olej, jak i wodę na nakładanych powierzchniach. Jego mechanizm działania jest prosty w koncepcji, ale skuteczny w praktyce: Cząsteczki o rozmiarach nanometrowych, odpowiednio zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​porów nałożonej powierzchni, penetrują i „zalewają” pory, w których może gromadzić się woda, olej lub brud.

SurfaPore™ FX WB

 to innowacyjny hybrydowy nanomateriał poprawiający właściwości mechaniczne i stabilizujący luźne i zużyte powierzchnie budynków. Zainspirowany składnikami najlepiej zachowanych zabytków starożytnych, SurfaPore™ FX WB zawiera nanocząsteczki, które wiążą i wiążą się z materiałami budowlanymi, dzięki czemu poprawiają się ich właściwości mechaniczne. Całkowity brak składników organicznych i związków żywicznych zapewnia długotrwałą skuteczność i odporność na warunki atmosferyczne.

SurfaShield™ C

Fotokatalityczna, samoczyszcząca powłoka nanotechnologiczna o właściwościach antybakteryjnych do powierzchni porowatych. Zapewnia właściwości antybakteryjne i samoczyszczące na powierzchniach o wysokiej porowatości, takich jak cement, płyty chodnikowe, powłoki, spoiny i skały. Za pomocą nanotechnologii i bez wpływu na fizyczny wygląd powierzchni osiąga się ciągłą funkcjonalność „inteligentnych” powierzchni strukturalnych.

SurfaShield™ MBC

Powłoka fotokatalityczna zapewniająca długotrwałą ochronę higieniczną, która działa przeciwko drobnoustrojom. Podążając śladami technologii DeSalin™, produkty z serii SurfaShield zawierają nanocząsteczki tytanu, które pod wpływem światła naturalnego lub sztucznego uwalniają środki bakteriobójcze (rodniki tlenowe). Tytan nie jest zużywany i wykazuje ciągłe działanie dezynfekujące pod wpływem światła. SurfaShield ™ MBC & MBS , zapewniają sprawdzoną ciągłą ochronę przeciwdrobnoustrojową do 6 tygodni po aplikacji!

SurfaPore™ RD

Powłoka chroniąca przed wilgocią przed Rising Damp. To impregnujący roztwór koloidalny na bazie wody, zaprojektowany specjalnie do ochrony powierzchni budynków przed podciąganiem wilgoci. Wysoką kompatybilność chemiczną z materiałami budowlanymi i łatwość aplikacji zapewnia jego nieorganiczna formuła.

SurfaPore™ C

To płynna formuła na bazie wody, która zapewnia hydrofobowość i ochronę szerokiej gamy powierzchni budowlanych. Ponieważ jego lepkość jest zbliżona do lepkości wody, głęboko wnika do naczyń włosowatych, do których nie może dotrzeć żaden elastomer ani polimer. Formuła SurfaPore™ C w porównaniu z formułami konwencjonalnymi nie tworzy „plastikowego filmu” na zastosowanej powierzchni.

SurfaPaint™ ThermoDry Exterior

To wysokiej jakości akrylowa elastomerowa farba emulsyjna o właściwościach termoizolacyjnych, idealna do stosowania na zewnątrz. Zasilany przez SurfaPore ThermoDry, zawiera specjalne składniki termoizolacyjne o rozmiarach nano i mikro, przyczyniające się do oszczędności energii zimą i latem. Cząsteczki termoizolacyjne blokują przenoszenie ciepła, odbijają promieniowanie cieplne i tworzą barierę dla wilgoci, która może skutkować znacznymi oszczędnościami energii. Stąd SurfaPaint™

SurfaDur R ThermoDry

Bezrozpuszczalnikowa (100% części stałych), poliasparaginowa powłoka dachowa z elastomeru o połączonej obniżonej przewodności cieplnej, właściwościach odbijania ciepła i wydłużonym czasie pracy do zastosowań w płynnych membranach.

SurfaDur R ThermoDry

To innowacyjna, poliasparaginowa, monolityczna, w pełni związana powłoka z membraną nakładaną w płynie (LAM), odpowiednia do najbardziej wymagających zastosowań hydroizolacyjnych i dachowych. Oparty na zastrzeżonej, zmodyfikowanej technologii poliasparaginowej, jest wysoko powłokową formułą (100% części stałych – bez rozpuszczalników).

SurfaShield® G

Koncentrując się na sektorze energetycznym, NanoPhos opracował innowacyjne energooszczędne materiały, zawsze kierując się świadomością ekologiczną. Patent SurfaShield™ G, już dawno został sfinalizowany przez zespół RnD jako innowacyjna powłoka samoczyszcząca oparta na technologii fotokatalitycznej dwutlenku tytanu (TiO2) do instalacji fotowoltaicznych.

Poprawa wydajności paneli fotowoltaicznych została odnotowana po zastosowaniu SurfaShield® G jako aktywnej, samoczyszczącej i antyrefleksyjnej innowacyjnej nanopowłoki, w trudnych warunkach klimatycznych. Poprawa wydajności paneli słonecznych fotowoltaicznych przy użyciu aktywnej samo oczyszczającej się nanotechnologii SurfaShield® G  został przetestowany pod kątem właściwości samoczyszczących i antyrefleksyjnych. Po ciągłych testach na terenie Królestwa Jordanii przez trzy miesiące wyniki wykazały odpowiednio 2,3% - 20% poprawę mocy maksymalnej i wydajności.

Powłoka z poliuretanu PTC

Produkt o wysokim połysku, który tworzy przezroczystą warstwę ochronną na powierzchniach z włókna szklanego lub stali nierdzewnej na statkach, łodziach i jachtach.

Zapobiega gromadzeniu się soli i ułatwia czyszczenie powierzchni. Nie żółknie, zapobiega powstawaniu plam solnych, nawet przy długotrwałym działaniu promieni słonecznych (UV) ciężkiego środowiska morskiego. Dzięki unikalnej recepturze i sprawdzonemu rozwiązaniu powłoka PTC znalazła swoich odbiorców w luksusowych stoczniach u producentów katamaranów dla wymagających odbiorców z Niemiec, Francji, USA, Kataru, Dubaju czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Surfa Guard RCS

Konwerter i stabilizator rdzy. Jednoskładnikowy podkład winylowo-akrylowy do aplikacji na zardzewiałe powierzchnie na bazie wody w celu przekształcenia tlenków żelaza w obojętne i stabilne związki. Surfa Guard RCS to podkład, który można nakładać bezpośrednio na rdzę przy powierzchniach z metalu, aby przekształcić tlenki żelaza (rdzę) w ochronną barierę chemiczną.

Nie wymaga czyszczenia przed malowaniem. Natomiast do zabezpieczania metalu przed korozją nawet w słonej wodzie jest SurfaGuard Metals tworzy niewidzialną barierę ochronną. 

Firma została założona w 2005 roku w Lavrio Attica w Grecji w pomieszczeniach Parku Technologicznego i Naukowego.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...