Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Usuwanie plam

Profesjonalne preparaty do usuwania plam z płyt nagrobnych wykonanych z lastryka, kamieni naturalnych i kostki brukowej z zaschniętego wosku, mchu, rdzy, olejów, kawy, wina i innego rodzaju zabrudzeń. 



Aktywne filtry

  • Obniżka
5
5
srodek-do-usuwania-cementu

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

92,07 zł 99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite_border
4,5
4,5
żel-do-usuwania-plam-po-oleju

Preparat do usuwania na zewnątrz plam po olejach, tłuszczach różnego pochodzenia.

50,00 zł
OIL ABSORBER żel
favorite_border
4,5
4,5
plama-po-kawie-herbacie

Usuwa plamy z wina, kawy, herbaty, buraków, atramentu, soków krwi i kwiatów.

64,00 zł
FLEKK wywabiacz plam
favorite_border
  • Wyprzedaż!
4,5
4,5
oil-free-usuwanie-plam-po-oleju-wosku-tłuszczu

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz...

69,30 zł 77,00 zł
oil free pasta
favorite
5
5
Odrdzewiacz-kamienia

Profesjonalny odrdzewiacz do granitu i twardego kamienia naturalnego odpornego na...

65,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
odrdzewiacz-do-kamienia

Niezwykle skuteczny i bezpieczny odrdzewiacz do kamienia naturalnego i betonu. 

85,00 zł
ROSTEN odrdzewiacz
favorite_border

Jak usunąć plamy z nagrobków?

Każdy nagrobek będzie się pięknie prezentował, jeżeli odpowiednio o niego zadbamy. Nie ma znaczenia czy będzie wykonany z marmuru, granitu piaskowca czy lastriko. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie preparaty do jego czyszczenia.

Jak usuwać plamy z nagrobków?

Nagrobek należy czyścić kilka razy w roku, Jeden raz z okazji Wszystkich Świętych to stanowczo za mało. Przez rok powstałe zabrudzenia wnikną głęboko w kamień i plama na nagrobku będzie trudna do usunięcia. Czyszczenie nagrobka należy zacząć od usunięcia z jego powierzchni kurzy oraz liści, a następnie przytrzeć wilgotną szmatką. Zobaczymy wtedy wszystkie plamy, które powstały od ostatniego czyszczenia. Teraz można na nie nanieść odpowiedni preparat za pomocą ściereczki z mikrofibry (nie zostawia śladów) i postępować zgodnie z instrukcją producenta. 

Nasz sklep oferuje Państwu wysokiej jakości preparaty do czyszczenia kamienia naturalnego z tłustych plam, wosku, parafiny oraz mchu i innych zanieczyszczeń organicznych. Dzięki ich zastosowaniu czyszczenie nagrobków stanie się bardzo proste, ponieważ zastosowanie nowoczesnej formuły nie wymaga czyszczenia mechanicznego. Preparat głęboko wnika w kamień i usuwa wszystkie plamy. 

Plama na nagrobku

Oferowane przez nas preparaty do czyszczenia kamienia naturalnego działają samoczynnie dzięki zawartym w nich mikroabsorberom, które doskonale pochłaniają plamy. Na koniec preparat należy usunąć za pomocą szmatki. W zestawach oferujmy dodatkowo sprawdzone impregnaty, które nadadzą płycie połyski oraz będą chronić ją przed zanieczyszczeniami. Kamień naturalny coraz częściej wykorzystywany jest w nowoczesnych aranżacjach kuchni, wykonuje się z nich blaty oraz zlewozmywaki. Narażone są one na powstanie plam z kawy, wina, tłuszczów spożywczych, atramentu. Do ich usuwania przeznaczony jest oferowany przez nas Flekk Out. Nie zawiera kwasów i jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni polerowanych kamieni naturalnych. Zastosowanie profesjonalnych środków do usuwania plam i konserwacji nagrobków z kamienia naturalnego sprawi, że będzie się on pięknie prezentował przez długie lata i nie zmieni swojego wyglądu.

Znicz na grób

Wybór zniczy na rynku jest bardzo duży od zniczy produkowanych w Polsce do zniczy importowanych ze świata. Tak samo parafina zawarta w zniczach jest różna. Nie ma już zniczy z czysta parafina tylko są dodatki do parafiny aby obniżyć koszty związane z produkcją. To wszystko skutkuje tym, że znicze nie tylko się nie palą długo ale się też nie wypala całkowicie. Także przy ich pęknięciu wyciekająca parafina robi większe szkody na nagrobku niż kiedyś Wnika głęboko w kamień i pozostaje ciemna plama trudna do usunięcia. Dlatego użycie pasty do usuwania tłustych plam jest nieuniknione chcąc przywrócić nagrobek do stanu pierwotnego.

Wiązanka na grób

Stosowanie wiązanek na nagrobkach jest powszechne praktykowane. Jednak wiązanki są różne w ofercie. Na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim czym jest wiązanka skręcana. Czy posiada wystające druty, który w późniejszym czasie będą korodować objawiając się rdzawymi plamami na nagrobku, które wnikają w kamień. Jedyny sposób na usunięcie takich przypadłości to zastosowanie bezpiecznego odrdzewiacza do kamienia, który po jej usunięciu nie pozostawi śladu.

Stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Ozdabianie nagrobków jest wpisane w nasza kulturę. Stroiki, wiązanki i znicze to element nierozłączny szczególnie nasilający się przed świętami Wszystkich Świętych. Należy jednak pamiętać aby zwracać uwagę przy zakupie na sztuczne kwiaty, które są barwione. Takie wykonanie stroika powoduje to, że barwniki z kwiatów pod wpływem deszczu rozpuszczają się i wnikają w kamień robiąc kolorowe plamy. Wówczas do ich usunięcia wyłącznie potrzeba będzie preparatu, który usunie plamę ale nie zniszczy granitu na nagrobku. Tym celu należy użyć wywabiacza plam do kamieni sprawdzonego środka na różnego typu kamieniach używanych przy produkcji nagrobków.

Dzień wszystkich świętych

W tym dniu większość z nas wybiera się na rodzinne groby aby ich odwiedzić i spotkać się z dalszą rodzina niewidzianą od roku. Kupujemy znicze, wiązanki i stroiki aby coś pozostawić po sobie na kolejne miesiące. Nie zdając sobie sprawy z tego, że każdy z tych produktów niesie za sobą niebezpieczeństwo w postaci efektów ubocznych. Na szczególną uwagę w tym dniu zasługują znicze ponieważ ich niepożądane działanie po pęknięciu lub przewróceniu kamień odreagowuje najbardziej. Każde rozlanie wosku na nagrobku powoduje plamy ciężkie do usunięcia. Dlatego pamiętajmy aby szczególnie na ten dzień dostarczyć większą ilość podstawek pod znicze lub tacek aby w przypadku rozlanie parafiny problem zminimalizować.

Zacieki, plama, odbicie

To najczęstsze problemy wynikające ze stawianie zniczy, doniczek, stroików na nagrobkach granitowych w połysku. Jest to normalne zjawisko panujące na wyrobach z kamienia stosowanych na zewnątrz. Woda opadowa zmywa brud który zalega dłuższy czas na powierzchni zbierając się wokół stojących rzeczy na nagrobku. Problemu by nie było gdyby nagrobek był często myty i czyszczony. Natomiast jeżeli brud zalega przez dłuższy czas to w końcu wżera się w poler na granicie tworząc idealne odbicie się podstawki czy doniczki. Do tego dochodzą jeszcze zacieki z wyschniętej wody i mamy problem gotowy. Jednak i na taką ewentualność mamy sposób. Tym sposobem jest preparat w postaci kremu który doskonale się sprawdzi razem z wełną stalową usuwa uporczywe i zaschnięte zabrudzenia. Płyta nagrobkowa będzie znowu błyszcząca i łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Plamy na nagrobnej płycie. Zaschnięty wosk. Mech i organiczne zabrudzenia. Jak dbać o nagrobek? Wybierz sprawdzone, bezpieczne środki do kamienia

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52