Kominki

Kominki

Kamień naturalny przy kominkach wymaga dobrej i okresowej kosmetyki w postaci użycia odpowiedniego preparatu aby go nie zniszczyć. Musimy pamiętać, że panuje tam wysoka temperatura i nie każdy środek się sprawdzi. Aktywne filtry

5
5
DAYSTONE COVER powłoka...

Zabezpiecza przed zabrudzeniami z wody, mydeł, szamponów kamień naturalny,...

82,00 zł
COVER powłoka do pielęgnacji
favorite_border
4,5
4,5
Płyn-do-mycia-i-pielęgnacji-podłóg-z-kamienia-naturalnego

Płyn do codziennego  mycia i pielęgnacji podłóg z kamienia naturalnego i płytek...

60,00 zł
Płyn do mycia i pielęgnacji
favorite_border
5
5
lithofin-do-zmywania-i-pielegnacji

Płyn w postaci koncentratu do zmywania i pielęgnacji podłóg z kamienia.

72,00 zł
do zmywania i pielęgnacji podłóg
favorite_border
5
5
mn-politura-krem

Preparat do odświeżania i nadawania nowego połysku starym  powierzchniom.

55,00 zł
POLITURA KREM Lithofin
favorite_border
5
5
politura-nadająca-połysk-usuwająca-zmatowienia

Preparat do odświeżania i nadawania nowego blasku zmatowiałym powierzchniom.

81,00 zł
Lithofin MN Politura w kremie
favorite
5
5
SUPER-MAR-pasta-polerska-w-płynie

Płynna mieszanina wosków do nabłyszczania powierzchni. Do zastosowań...

97,00 zł
favorite_border
5
5
ZESTAW PIELĘGNACYJNY Lithofin

Zestaw pielęgnacyjny do kamienia naturalnego. Doskonały jako prezent.   

180,40 zł
favorite_border

Kamień naturalny przy kominkach

Kamień przy kominku narażony jest na działanie zabrudzeń smolistych, typu — sadza, kopeć, czy pył. Bardzo częstym problemem wynikającym ze spalania drzewa jest sadza osadzająca się na szybie kominkowej oraz marmurach zastosowanych na obudowie kominka. Niekiedy bardzo ciężka do usunięcia, ponieważ potrafi głęboko wniknąć w strukturę kamienia, przy chłonnych piaskowcach lub trawertynach. Ciężkie do wyczyszczenia ciemne plamy szpecą urok całego kominka, który jest przecież ozdobą całego salonu. Dlatego istotne jest, aby kamień przed sezonem grzewczym był poddany odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczeniu, co ułatwi nam czyszczenie kamienia po zakończeniu sezonu grzewczego. Można również używać na obudowach kominka wosków nabłyszczających. Tworzą one mikrofilm na powierzchni kamienia, sprawiając, że kamień nabiera dodatkowej śliskości. Ułatwia to późniejsze usunięcie zabrudzeń. W przypadku kamienia szorstkiego, łamanego można użyć zabezpieczenia lakierem do kamienia, który wzmocni jego strukturę oraz wypełni mikropory w kamieniu. Zapobiegnie to wnikaniu zabrudzeń w strukturę kamienia.

Nabłyszczanie kamienia

Przed sezonie grzewczym przychodzi czas na przygotowanie kominka do zimowego palenia. Każdy kamień znajdujący się na kominku wymaga przygotowania w postaci jego nabłyszczenia aby osadzający kopeć można było szybko zmyć a na kamieniu nie powstały ciemne plamy wniknięte w jego strukturę. Oczywiście okopcony kamień można wyczyścić. Stosując zabezpieczenie kamienia w postaci powłoki błyszczącej Daystone Cover spowoduje brak takiego problemu. Dodatkowo naniesiona powłoka wydobędzie kolor w kamieniu i ukaże jego pełny charakterystyczny wygląd.

Pielęgnacja kamienia

O każdy produkt naturalny trzeba dbać i wie to każdy lecz juz nie każdy do tego się stosuje. Zainteresowanie kamieniem ukazuje się wówczas jak wystąpią problemy z przebarwieniem lub plamami i zaważa to na wyglądzie całego kominka. Dlatego tak ważna jest profilaktyka a w szczególności kamieniu zamontowanych na kominkach. Ingerencja zabrudzeń podczas spalania jest tak mocna, że brud wnika głęboko w rozgrzany kamień często zmieniając jego wygląd nieodwracalnie. 

Pielęgnacja kominków

Na kominkach narażenia zabrudzenia jest znacząco większe niż kamienia w łazienkach. Dlatego powinniśmy szczególnie przez sezonem grzewczym przychylniej popatrzeć w kierunku pielęgnacji kamieni aby zapobiegać osmoleniom czy okopceniom kamienia naturalnego. Często wykonujemy takie czynności po zimie jednak jest to czasami już za późno ponieważ przebarwienie nastąpiło podczas ogrzewania w zimie a teraz pozostanie tylko leczyć skutki. Do usunięcia takich zabrudzeń na kominkach są preparaty do zmywania sadzy oraz kopcia lecz nie wolno mylić ze środkami stosowanymi do czyszczenia piekarników. Preparaty te posiadają mocne związki, które niszczą kamien trawiąc jego błyszczącą powierzchnię.

Lakier do kominków

Bardzo dobrym rozwiązaniem przy kamieniu szorstkim, łamanym zastosowanie lakieru do kamienia ponieważ struktura łamana kamienia jest otwarta i kamień w znaczący sposób przyjmuje i wchłania wszelkie zabrudzenia. Rozgrzany dym wnika głęboko w kamień zmieniając jego barwę na ciemniejsza.  Lakier wniknie w strukturę kamienia zamykając pory a dodatkowo stworzy na jego powierzchni powłokę, która będzie łatwiej zmywalna.  Nałożony lakier do kamienia na kominku wyciągnie kolor kamienia i podkreśli jego strukturę oraz wyłoni prawdziwy urok natury.

Kamień naturalny przy kominkach wymaga dobrej i okresowej kosmetyki w postaci użycia odpowiedniego preparatu aby go nie zniszczyć. VbV. Lithofin. Bellinzoni

Moje ulubione produkty

close

Piła do marmuru...

close

QUARTZ PROTECT...

close
close

Zestaw do...

close

Płyty świetlne...

close

Zestaw do...

close

Piła, tarcza...

close

SEA B-CHEM

close
close

GREASY OUT (...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

PRZECIW PLAMOM...

close
close
close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Pady diamentowe...

close

Klej poliestrowy...

close

Uchwyt, nosidło...

close

DYNASIL ST BRUK...

close

GRAVESTONE płyn...

close

DeSalin™ Rust...

close

RSG Lithofin...

close
close

Zestaw do...

close

GREINPLAST HR

close

Klej APOLLON...

close

Dynasil Renowal...

close

Szlifierka do...

close

Impregnat efekt...

close

klej i szczeliwo...

close

AP-110...

close

AGER impregnat

close

Ławeczka składana

close

AP-207 Pasta...

close

AP-312 Pasta do...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

farbka do...

close

LATIO silny...

close

HYDROSTONE WET...

close
close
close
close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

SOLVED krem do...

close

KLAR