Lithofin

Historii firmy Lithofin z Niemiec

W 1953 roku Glaubrecht Stingel rozpoczął produkcję nowego typu środka czyszczącego w mieście Esslingen pod nazwą KUKÜ.

1961 roku popyt w Niemczech gwałtownie wzrósł i położono kamień węgielny pod rodzinne przedsiębiorstwo. Wkrótce firma przeniosła się do większej miejscowości i obecnej siedziby firmy w Wendlingen. Tam rozpoczął się rozwój szerokiej gamy produktów, która do dziś inspiruje klientów.

Po ukończeniu studiów chemicznych Heinz-Peter Stingel przejął firmę rodziców w 1974 roku. Poszerzał profil firmy o nowe  produkty i skoncentrował się na ceramice, kamieniu naturalnym a także kamieniu  sztucznym tzw. Konglomeratach.

1978 roku asortyment produktów oferowany jest poza granicami Niemic w Austrii, Szwajcarii i Grecji.

1988 roku Heinz-Peter Stingel połączył produkty pod jedną marką. Składa się ona z greckiego lithos (=kamień) i angielskiego słowa wykończenie: finish. Stąd powstała nazwa LITHOFIN.

W 2003 roku jego syn Garvin Stingel dołączył do zespołu zarządzającego i kontynuuje proces internacjonalizacji, który rozpoczął się w 1978 roku. W oparciu o zasady jakości i serwisu, marka LITHOFIN jest obecnie aktywna w ponad 25 krajach na całym świecie.

2004 roku nastąpiło powiększenie powierzchni magazynowej.

W celu uwzględnienia internacjonalizacji firma zostaje przemianowana na Lithofin AG (odpowiednik polskiej Sp.zo.o.).

2015 roku Przestrzeń biurowa została znacznie powiększona o nowy budynek, aby stworzyć przestrzeń pod przyszłą rozbudowę. W nowym budynku dział obsługi klienta, technologia aplikacji, sprzedaż i marketing znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Na parterze powstały przestronne sale seminaryjne na szkolenia i inne imprezy dla klientów.

Wraz z ponownym uruchomieniem jesienią 2019 roku funkcjonalność, wskazówki dla użytkownika i projekt strony zostały dalej rozwinięte marketingowo. Ponad 25 rynków na całym świecie jest obsługiwane do  2021 roku. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa posiada 5000 m² łącznej ilości.  A zdolności produkcyjne przekraczają  50 000 Ltr/dzień.

Firma ciągle się rozwija i utrudnia 60 etatowych pracowników z ciągłymi możliwościami zwiększenia ich ilości.

Aktywne filtry

5
5
czyszczenie kamienia

Uniwersalny środek czyszczący.Dokładnie czyści

kafelki, kamienie i inne...

95,00 zł
Wexa środek czyszczący
favorite
  • Wyprzedaż!
0
wywabianie-plam-z-kamienia

Zestaw do wywabiania palm oraz impregnacji kamienia nie zmieniający jego kolor.

249,00 zł 264,00 zł
favorite_border

Lithofin

Firma rodzinna branży chemicznej ukierunkowana na produkcję wyrobów do kamienia naturalnego, płytek cotto oraz betonu. Działająca w branży produktów chemicznych od prawie 70 lat. Znana na całym świecie i ciesząca się dobra renomą.

Oil ex lithofin

Preparat który usuwa uporczywy tłuszcz i głębokie plamy olejowe z kamienia naturalnego i sztucznego. Również do usuwania przebarwień w kamieniu w przypadku spoin silikonowych oraz do usuwania uporczywego tłuszczu wnikniętego głęboko w kamień naturalny.

Lithofin przeciw plamom

Jeden z nielicznych produktów bezpiecznych w których jest bezpośredni kontakt  z żywnością. Produkt firmy Lithofin został przetestowany zgodnie z rozporządzeniem UE 1935/2004 przez niezależny instytut. Produkt jest uważany za bezpieczny do impregnacji powierzchni z kamienia naturalnego oraz sztucznego, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

Bero lithofin

Preparat do trwałego usuwania rdzy i przebarwień, zwłaszcza z twardych kamieni podatnych na posiadanie żelaza. Stosowany także do usuwania nalotu cementu oraz szlamu szlifierskiego z kamienia podczas jego obróbki.

Lithofin pogłębiacz koloru

Poprawia wygląd szorstkich, chłonnych powierzchni z kamienia naturalnego oraz betonu. Podkreśla kolor, uwydatnia strukturę, zabezpiecza przed wodą i brudem. Odporny na warunki atmosferyczne.

Lithofin polska

Jako przedstawiciel firmy Lithofin dbamy o to aby dobre imię firmy szło w parze razem z dobra jakością preparatów do ochrony, czyszczenia oraz pielęgnacji kamienia naturalnego na Tereni całej Polski. Od ponad dwudziestu lat mark alithodin gości na salonach całej Polski wkupiając się do firm, domów prywatnych oraz urzędów wyrabiając sobie marki firmy solidnej o ustabilizowanej pozycji na rynku.

Historii firmy Lithofin z Niemiec. W 1953 roku Glaubrecht Stingel rozpoczął produkcję nowego typu środka czyszczącego w mieście Esslingen pod nazwą KUKÜ.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52