Cena
Cena
Narzędzia marki Italdiamant
Profesjonalne narzędzia do kamienia naturalnego
Poszukując profesjonalnych narzędzi do obróbki kamienia naturalnego należy stawiać na producentów z dużym doświadczeniem, którzy stawiają na jakość i cenią sobie zadowolenie klientów. Na rynku narzędzi do obróbki kamienia wiodąca jest znana na całym świecie marka Italdiamant. Firma wyspecjalizowała się w produkcji tarcz, ostrzy, narzędzi oraz technologii diamentowego przemysłowego.
Narzędzia do płytek ceramicznych i porcelanowych
Narzędzia diamentowe Italdiamant do płytek ceramicznych i porcelanowych nadają się do wszystkich urządzeń do obróbki kamienia i ceramiki w ciężkim środowisku pracy. Można je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Ceramika przeżyła w ostatnich latach fenomenalny rozkwit i popularność ze względu na swoją opłacalność, łatwość utrzymania i szeroką możliwość dostosowania do różnych stylów wnętrz w ich wykończeniu. Na szczęście nasza dogłębna wiedza o materiałach i zgromadzone doświadczenie pozwalają nam stale poszerzać ofertę narzędzi diamentowych i szybko reagować na niesamowite zapotrzebowanie rynku obróbki ceramiki i porcelany. Ceramika nie jest łatwym materiałem do obróbki, dlatego dobór odpowiednich narzędzi jest bardzo istotny i uchroni nas przez niespodziewanymi sytuacjami podczas produkcji.
EvoGres to najlepsze rozwiązanie do pracy z ultrakompaktowymi płytami kamiennymi takich producentów jak: DEKTON – LAPITEC – LAMINAM – NEOLITH – GEOLUXE – ATLAS PLAN – EMILGROUP – EMILCERAMICA – MARAZZI – ASCALE – SAPIENSTONE – COVERLAM TOP – ELEGANCJA – ABK STONE – FLORIM STONE – GRANITI FIANDRE – MAXFINE – MAXIMUM – ARIOSTEA ULTRA – QUADRA – INALCO – KERLITE itp.
Aktywne filtry
Najlepsze narzędzia do kamienia naturalnego
W ofercie naszego sklepu znajdziecie narzędzia z których sami korzystamy w naszym zakładzie kamieniarskim. Nie brakuje w nim specjalistycznych frezów, otwornic i pił do maszynowego cięcia kamienia firmy Italdiamant.
Frezy diamentowe
Idealnym jest produktem do cięcia na mokro i na sucho. Porcelana, ceramika, granit, marmur, wapień, łupek, terakota, włókno szklane, trawertyn itp. Końcówka z segmentem diamentowym jest tak wyprofilowana, że obniża temperaturę cięcia, zapewniając 10-krotnie dłuższą żywotność. W materiałach typu ceramika i porcelana zlecane jest dodatkowe chłodzenie wodą. Technologia kompozytów diamentowych umożliwia obróbkę frezem w celu uzyskania optymalnej wydajności. Konstrukcja z szerokimi szczelinami zapewnia lepszą widoczność podczas cięcia i szybkie usuwanie urobku podczas pracy.
Frezy cnc
Obróbka ceramiczna CNC również odniosła sukces w obszarach, w których operatorzy muszą wykonywać złożone, precyzyjne operacje maszynami numerycznymi. Elementy wykonane z ceramiki musza być dokładnie wycięte aby pasowały z innymi elementami pomierzonymi na budowie. Przy produkcji blatów kuchennych na wymiar nie ma miejsca na niedociągnięcia sięgające paru milimetrów a każde wysypanie krawędzi materiału jest widoczne i ciężkie do rekonstrukcji.
Otwornica do ceramiki
Wiertła 3/4" do porcelany i ceramiki zostały zaprojektowane i zbudowane specjalnie do wszystkich rodzajów materiałów ceramicznych i porcelanowych, ale szczególnie do grubszych płyt 12 i 20 mm, takich jak płyty Lapitec i Cosentino Dekton czy Laminam.
To specjalne połączenie ceramicznego wiertła rdzeniowego umożliwia bardzo szybkie „wcinanie się” w ceramikę lub porcelanę.
Dodatkowo wiertła rdzeniowe do porcelany i ceramiki nie wykruszą ceramiki ani porcelany na krawędziach.
Szybkość wiercenia wiertłami rdzeniowymi do porcelany i ceramiki jest znakomita.
Płytki ceramiczne
Płyty te to rodzaj ceramiki wykonanej ze zwartych, twardych i barwnych brył, bez porowatości na powierzchni. Powierzchnia, uzyskana z gliny, piasku i innych naturalnych materiałów zmieszanych ze sobą i związanych razem podczas wypiekania w temperaturze ok 1000-1300 C.
Płytki porcelanowe
Różne testy przeprowadzone za pomocą narzędzi Italdiamant podkreśliły złożoność tego materiału i cięższej obróbki niż kamienia naturalnego. Płyty wielkoformatowe porcelanowe utrzymują ekstremalne napięcie wewnętrzne, co może spowodować pęknięcie podczas cięcia, który może wpłynąć na ostateczne wykorzystanie płyty. Przed rozpoczęciem obróbki tych płyt wymagane jest formatowanie materiału, obcinając zarówno wzdłuż, jak i poprzecznie krawędzie ok 3 cm w celu ich rozprężenia. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy rozpocząć cięcie płyty porcelanowej na właściwe formaty.