Fornir kamienny

Impregnacja łupka w formie fornirów jest bardzo istotna aby zapobiegać zaplamieniom. Wewnątrz pomieszczeń często występują odbicia palców przez dzieci, które bardzo często mają palce zabrudzone słodkościami oraz tłustymi przysmakami. W kuchni występuje duże prawdopodobieństwo zaplamienia tłuszczami pochodzeni roślinnego oraz zwierzęcego. Natomiast przy zastosowaniu łupka na zewnątrz koniczna jest impregnacja przed wsiąkaniem  wody opadowej a później ingerencją mrozów aby fornir kamienny się nie złuszczał. Trzeba też pamiętać, że do fornirów musza być dopasowane preparaty ponieważ jednej ze środków wyciągają koloryt łupka i wyostrzają jego piękno, natomiast drugie zachowują łupek w jego naturalnej suchej barwie. Dlatego lepiej posiadać wiedzę i doświadczenie z tym związane ponieważ nie rzadko odwrócić efekt jest bardzo ciężko. Sa też impregnaty chroniące przed plamami szczególnie przy w miejscach narażonych jak grille, tarasy czy kuchnie. Nasza ofert impregnatów jest już wypróbowana na większości oferowanych fornirów kamiennych na rynku dlatego prezentujemy impregnaty sprawdzone o wiadomym efekcie końcowym.

Aktywne filtry

5
5
AP-110-Poliuretanowy-wodny-lakier-do-kamienia

Wodny lakier z żywic poliuretanowych. Nie zmienia koloru kamienia. 

71,00 zł
favorite
5
5
fotofatalityczna powłoka samooczyszczająca

Powłoka do zabezpieczania powierzchni szorstkich przed zabrudzeniami oraz starzeniem...

158,00 zł
favorite_border
5
5
Dynasil-Wet-pogłebiacz-koloru

Nowoczesny preparat do ochrony z efektem mokrej powierzchni do kamienia, betonu i...

77,49 zł
dynasil wet efekt mokry kamien
favorite_border
5
5
Bezwonny Impregnat do kamienia naturalnego

Bezwonny hydrofobizujących środek do kamienia nadający efekt suchego kamienia

67,00 zł
favorite
4,5
4,5
hydroSTONE wet -WODNY-impregnat-pogłębiający- kolor

Całkowicie bezpieczny preparat do konserwacji
kamienia z efektem tzw. mokry...

85,00 zł
hydrowet wodny impregnat
favorite_border
5
5
lakier-do-kamienia

Wodo i mrozo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do miejsc o dużym obciążeniu...

145,00 zł
favorite_border

Konserwacja forniru

Impregnacja forniru powinna odbywać się poprzez naniesienie impregnatu na całą powierzchnię łupka pędzlem lub natryskowo. Konserwacja wałkiem się nie sprawdzi ponieważ fornir posiada strukturę nieregularną i włos wałka nie dojdzie do każdego miejsca oraz niekiedy mocnych zakamarków. Wówczas fornir z łupka może posiadać plamy w przypadku użycia środków pogłębiających kolor. Konserwacje łupka znajdującego się na fornirach powinno przeprowadzać się z taką intensywnością jaka jest potrzebna do zachowania świetnego wyglądu i zapobiegania zaplamieniom. W przypadku zastosowania pod prysznicem konserwacje przeprowadzali minimum raz do roku natomiast na scenach w domu w salonie można pozostawić zabezpieczenie raz na pięć lat. Wszystko zależy od częstotliwości ingerencji zabrudzeń w fornir.  

Środek do konserwacji forniru

Odpowiednio dobrany preparat to połowa sukcesu. Właściwy preparat odpowiada za ochronę łupka w zależności od rodzaju zabrudzenia. Preparaty, które dobrze zabezpieczą fornir kamienny mogą być mało wonne wodne oraz mocno wonne rozpuszczalnikowe. Wszystko zależy jaki jest to rodzaj łupka oraz jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Preparat mocno wonne powinny być stosowane bardziej na zewnątrz budynków z powodu lepszego przewiewu, natomiast impregnaty wodne można z powodzeniem stosować wewnątrz budynków nawet w domach lub mieszkaniach zamieszkałych bez obaw o swoje zdrowie i swoich bliskich.

Impregnat do forniru kamiennego

Fornir kamienny jest produktem naturalnym naniesionym na siatkę z żywicą. Jeżeli impregnacja forniru jest wykonana odpowiednimi impregnatami wówczas cały produkt jest już zabezpieczony ponieważ sama siatka z włókna szklanego oraz żywica nie jest chłonna. Impregnat dobieramy do przeznaczenia forniru. Jeżeli fornir będzie stosowany na zewnątrz wówczas wybieramy impregnację hydrofobową. Jeżeli natomiast fornir jest jasny i narażony na zabrudzenia zalecamy wówczas wykonać zabezpieczenie impregnatem fotokatalitycznym w celu samooczyszczania powierzchni. Impregnacje z dużym narażeniem na zaplamienia polecamy wykonać impregnatami zabezpieczającymi przed plamami wówczas mamy pewność, że fornir kamienny nie wchłonie mocnych plam jak tłuszcze czy barwiące soki.

Impregnacja forniru powinna odbywać się poprzez naniesienie impregnatu na całą powierzchnię łupka pędzlem lub natryskowo

Moje ulubione produkty

close
close
close

LAMPION kamienny...

close

WEXA Lithofin

close

HYDROSTONE MAX...

close

Zestaw do...

close
close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close
close

Szczotka do...

close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close

DAYSTONE COVER...

close
close

przyssawka -...

close

AP-110...

close

Blocker Flekk...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close

AP-312 Pasta do...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

ALGES koncentrat

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak ALIGATOR...

close

OCZYSZCZALNIA...

close

ADEX Koncentrat

close
close
close

Osłona dyszy...