Cena

Cena

Rzepy do polerowania

Rzepy do polerowania kamienia naturalnego

Kamień naturalny wraz z upływem czasu traci na wyglądzie, powstają drobne  rysy, niewielkie ubytki, powierzchnia staje się matowa. Aby odzyskać pierwotny wygląd należy powierzchnię z marmuru, granitu czy też betonu odnowić.Aktywne filtry

5
5
Kamień szlifierski diamentowy

Dyski diamentowe "TWIST” typ Banany Ø250mm 6-STEP do polerowania płaszczyzn z...

1 220,00 zł
favorite_border
5
5
Rzepy 5 -step Wet Flex

Rzepy do polerowania marmuru i granitu na mokro i na sucho. 

250,00 zł
favorite_border
5
5
Rzepy Dry Flex  5-step FICINA

Rzepy do polerowania na sucho 100mm. Komplet składa się z 5 sztuk.

46,20 zł
favorite_border
5
5
Rzepy na mokro FICINA

Elastyczne dyski polerskie na rzep do granitu i marmuru na mokro.

25,00 zł
favorite_border

Nie zawsze do odnowienia kamienia wystarczą środki chemiczne do czyszczenia i impregnacji. Niekiedy najlepszym  i najbardziej skutecznym  rozwiązaniem  jest renowacja posadzki poprzez szlifowanie i polerowanie.  Dobrze przeprowadzone szlifowanie pozwala na odzyskanie naturalnego blasku kamienia naturalnego.

Jakie rzepy do szlifowania kamienia naturalnego?

W przypadku kamieni naturalnych do szlifowania poleca się nowoczesne rzepy zarówno do polerowania na sucho jak i mokro. Produkty oferowane w naszym sklepie to rzepy najwyższej jakości, o różnych średnicach i gradacjach. Rzepy dostępne są pojedynczo jak i w zestawach. 

Rzepy do granitu

Rzepki do polerowania granitu powinna cechować ich żywotność ale w taki sposób aby również się ścierały a diament zawarty w rzepach wychodził na wierzch w celu lepszego ścierania kamienia. Rzepy do granitu powinny być elastyczne i nie pękać podczas ich wyginania w celu lepszego wejścia podczas pracy w łuki, zgięcia oraz miejsca wklęsłe gdzie zachodzi taka potrzeba wyginania rzepów. Większość rzepek na rynku posiada twardy plastik i pęka podczas pracy.

Rzep do polerowania granitu

Dobry rzep do granitu powinien uzyskać taki poler aby nie było potrzeby używania preparatów chemicznych w tym past do podciągania jakości poleru. Połysk powinien być na tyle wysoki aby kamień błyszczał już po użyciu samych rzepów. Na granitach ciemnych i czarnych ostatnim rzepem do wyciągnięcia głębi w kamieniu jest bufo. Rzep ten przyciemnia granit i nadaje Jeszce lepszy połysk bez potrzeby użycia filcu i cynaszu. Najbardziej efektywnymi rzepami dostępnymi w chwili obecnej są rzepy 3-stepowe, które do pełnego poleru wymagają 3 rzepów + ostatniego buffa do granitów ciemnych.

Rzep do polerowania granitu na sucho

Rzep używane na sucho musza charakteryzować się dobrym odprowadzaniem wytwarzanego ciepła podczas obróbki kamienia. Rzepy te nie mogą się zacierać podczas pracy ponieważ będzie dochodziło do tzw. Przypalenia granitu a wykonywany poler nie wyjdzie ładny. Rzepy do pracy na sucho równie powinny być elastyczne ponieważ takie tworzywo w którym są zawarte opiłki diamentowe będzie lepiej oddawało ciepło.

Kamienie do polerowania granitu

Granit jest materiałem twardym więc i wykonanie poleru szczególnie na większych płaszczyznach wymaga użycia kamienia postaci okrągłych dysków a także kamieni w postaci „wagonów” jeżeli posiadamy automaty polerskie. Natomiast jeżeli używamy „kolnakówki” najlepszym rozwiązaniem są dyski polerskie. Kamienie te doskonale wyciągną poler na powierzchni każdego rodzaju granitu zyskując naturalny kolor kamienia bez dodatkowych zbiegów chemicznych. 

Czym wypolerować kamień

Kamień w przypadku małych powierzchni polerujemy rzepami diamentowymi  o granulacjach od najniższej do najwyższej. Rzepy są rozwiązaniem bardzo dobrym w przypadku powierzchni bocznych elementów granitowych ponieważ są elastyczne i poddają się na łukach zarówno wklęsłych jak i wypukłych. Większe powierzchnie granitowe polerujemy za pomocą dysków lub kamieni także z zawartością diamantu technicznego o różnych granulacjach. 

Oferowane rzepy są nowoczesnym oraz najwyższej jakości produktem. Wyjątkowo wytrzymałe, zapewniają oszczędność czasu pracy. Rzepy na mokro. Na sucho.

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close