favorite Zapisz do ulubionych
5
5

Diamentowe dyski szlifierskie TARCZA, DYSK, KAMIEŃ DIAMENTOWY Ø 250mm TWIST

1 220,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Zalety dysków:
- Cicha praca
- Wysoka wydajność 
- Doskonały poler bez użycia proszków 
- Średnica 250 mm
- Grubość dysku 1 cm
- Tylko 6 kroków do pełnego poleru na płaszczyznach 
- Do użycia w mini automatach polerskich
- Do stosowania na kolanówkach ramieniowych

Ilość

Ściernice diamentowe Ø250mm mocowane na rzep,przeznaczone do polerowania granitu na mokro.

Do stosowania pod dużym naciskiem maszynowym, np. w maszynach posadzkarskich czy szlifierkach kolanowych, ramieniowych.

Rzepy sztywne.

Występujące granulacje standardowe:
00 (zdzier)
1 (odpowiednik 200)
2 (odpowiednik 400)
3 (odpowiednik 800)
4 (odpowiednik 1500)
5 (odpowiednik 3000)
BUFF ( przyciemnianie oraz zwiększanie głębi i połysku) 

Przy zamówieniu proszę podać granulację rzepa.

DYSKI DIAMENTOWE "TWIST” typ Banany Ø250mm 6-STEP do polerowania płaszczyzn na mokro granitu, betonu, marmuru, piaskowca. 

Dyski współpracują z maszynami do polerowania także przy mini automatach polerskich oraz tradycyjnych kolnakówkach z użyciem mocowania na rzep. Są twarde i bardzo dokładnie przylegają do kamienia dokładnie wybierając kamień. Rzepy diamentowe mogą być stosowane przy dużych obciążeniach oraz dużym nacisku bez obaw o ich uszkodzenie. Znajdują równie zastosowania przy maszynach do szlifowania i renowacji posadzek. Po przejściu pełnej gradacji uzyskujemy poler wysokiej jakości bez potrzeby użycia proszków polerskich.

dodatkowo przy wymagających kamieniach w celu uzyskania Jeszcze lepszego poleru można uzupełnić o gradację  00 - zdzier,  BUFF- poler do czarnych granitów. 

Zróżnicowana kolorystyka dysków ułatwia operatorowi obsługę i wymianę krążków diamentowych mocowanych na rzep.

Tarcza do szlifowania granitu

Szlifowanie granitu to najważniejszy moment przed polerowaniem polegający na wyrównaniu dyskami o granulacji 0 lub 00 w zależności od nierówności płaszczyzny płyty granitowej. Tarcza Twist nie tylko służy do wykonywania płyt ale także do ździerania piaskowanych liter nagrobkowych na tablicach wykonanych z granitu przed dopisaniem nowych liter. Niekiedy wykonanie nowego liternictwa wymaga usunięcia obecnych liter aby można było rozmieścić większa ilośc napisów. Tarcze do szlifowania są najbardziej ostre ponieważ diament zatopiony w masie jest najbardziej ostry. Tarcza ta wyrównuje i zdźiera wszelkie nierówności przygotowując tablice lub płytę granitową do finalnego polerowania. Granulacja 1 oraz 2 wyrównuje powstałe rysy po pierwszych tarczach w celu  uzyskania wysokiego poleru na następnych segmentach dysków polerskich.

Tarcza do polerowania granitu

Polerowanie granitu w następnych segmentach prowadzi do uzyskania wysokiego połysku pod warunkiem dobrego wybrania pozostałości po poprzednich frakcjach rzepów. Dlatego oznaczenia numeracyjne i niepowtarzalne kolory tarcz pozwolą na zminimalizowanie pomyłek w użyciu nieodpowiedniej frakcji tarcz polerskich. Dlatego tak ważne jest zachowanie porządku w zakładaniu dysków polerskich aby uzyskać wysokiej jakości finalny połysk. Gradację koniecznie trzeba zachować w kolejności od najniższej do najwyższej tj: 0,1,2,3,4,5. Natomiast samo polerownie i uzyskiwanie poleru następuje w gradacjach od 3-5. Przy materiałach twardych a szczególnie przy czarnych granitach zlecane jest użycie dodatkowej gradacji na finisz o nazwie BUFF, który przyciemni kamień oraz wyciągnie głębie kolorytu na granicie.

Kamienie do polerowania granitu

Kamienie do polerowania granitu występują w dwóch wersjach na sucho i na mokro. Kamienie na sucho są kamieniami na bazie korundu lub bakelitu, które ścierają kamień podczas szlifowania wytwarzając pył kamienny. Kamienie korundowe lub bakelitowe stosowane są do wyrównywania kamienia po obróbce zgrubnej frezem diamentowym lub do wykonywania faz na krawędzi płyty granitowej przed finalnym polerowaniem na mokro.Po kamieniach korundowych lub bakelitowych nie uzyskamy błyszczącego poleru. Kamień będzie matowy o surowym naturalnym kolorycie. Kamienie do użytku na mokro możemy  zaś podzielić na rodzaje. Kamienie magnezytowe, które były i sa najbardziej powszechne w zakładach kamieniarskich używane przy polerkach ręcznych, kolanówkach, maszynach do posadzek a także przy automatach polerskich do płyt granitowych tzw. wagony. Kamienie o spoiwie syntetycznych, które są jakościowo lepsze od magnezytów. Kamienie hybrydowe renomowanych firm Abressa czy Adria które należą do najwyższej klasy kamieni szlifierkach przewyższając właściwościami wytrzymałościowym oraz jakościowymi oba poprzednie segmenty dostępnych kamieni szlifierskich na rynku.

Szlifowanie posadzek

Przy obróbce posadzek jaką jest bez wątpienia ich szlifowanie zależy bardzo wiele. W początkowej fazie szlifowania przy posadzce betonowej usuwamy powstałe mleczko cementowe a dopiero w późniejszych fazach nadajemy wygląd aż do pełnego połysku. Wygląd posadzki betonowej zależy od ilości usunięcia wierzchniej warstwy przy szlifowaniu. W zależności jak głęboko się posuniemy tym posadzka będzie o wyglądzie „chmurki” lub po usunięciu całości mleczka uwidoczni się kruszywo w postaci kamyczków przypominające bardziej lastryco. W przypadku posadzek kamiennych z marmuru lub granitu posadzkę szlifujemy zgrubnie wyrównując ją. Dopiero w następnych fazach szlifowania nadajemy połysk po wcześniejszym szpachlowaniu ubytków na fugach szpachlami poliestrowymi.Zarówno w betonie jak i w kamieniu naturalnym podczas szlifowania mogą wystąpić ubytki, które należy uzupełnić . Szlifowanie posadzek twardych dokonuje się krążkami diamentowymi na głowicy planetarnej lub dyskami diamentowymi mocowanymi na rzep, które przylegają całą płaszczyzna do powierzchni dokładniej ją wyrównując. Obróbka posadzek miękkich odbywa się za pomocą padów diamentowych oraz dysków diamentowych które w zupełności wystarczają . Szlifowania i polerownie posadzek jest praca długą i dokładną z tego względu prace trwają po parę tygodni chcąc doprowadzić posadzkę do pięknego i estetycznego wyglądu. 

Kolankówka do granitu

Maszyna ta jest jedną z najstarszych maszyn znajdujących się w zakładach kamieniarskich. Nie ma zakładu kamieniarskiego w którym taka maszyna by się nie znajdowała. I nie ma kamieniarza, który by nie znał tego typu maszyny. Na tego rodzaju maszynie można wykonywać prace polegające na polerowaniu płaszczyzn poziomych czyli płyt granitowych, elementów z granitu lub marmuru a także najcześciej używanej do polerowania napisów nagrobkowych. Kalankówka nosi wiele nazewnictw jak kolanko, polerka ramieniowa, polerka przegubowa czy polerka stołowa. Na takiej maszynie używane są ścierniwa jak rzepki diamentowe lub dyski diamentowe mocowane na rzepy, kamienie szlifierskie okrągłe lub kamienie szlifierskie tzw. Wagony mocowane na głowicy dwuwagonowej. Jednak te ostatnie wspomniane kamienie wagonowe stosowane są wyłącznie do granitu z powodu dużych obciążeń podczas polerowania. Do marmuru zalecane są dyski lub rzepki diamentowe a na koniec użycie proszku polerskiego z filcem w celu uzyskania pełnego błyszczącego poleru. 

Polerka do granitu

Polerowanie granitu do uzyskania pełnego wysokiej jakości poleru nie jest prostą sprawą. Osiągnięcie zamierzonego celu zależy również od rodzaju granitu. Nie wszystkie granitu poddają się obróbce tak samo. Niektóre z nich wymagają większej ilości pracy aby końcowy efekt był zadowalający. Jezlei chodzi o boki płyt granitowych uzyskanie poleru jest znacząco prossze poprzez używanie szlifirekek ręcznych na mokro. Natomiast przy polerowaniu płaszczyzn poziomy używane są do tego celu dyski diamentowe Twist zapewniające wysoki połysk poleru. Dlatego dużo zakładów kamieniarskich stosuje nowoczesne maszyny do pracy przy polerowanie płyt, tablic czy pojedynczych elementów granitowych. Do tego celu stosuje się automaty polerskie lub mini automaty polerskie gdzie w obu przypadkach nie wymagają operatora a jedynie ingerencję podczas zmiany kamieni lub dysków szlifierskich.

Automat polerski do granitu

Jest to maszyn niezbędna w zakładach produkujących wielkoformatowe płyty granitowe. Maszynę wykorzystuje się do polerowania płaszczyzny płyty w celu sykania poleru. Automaty szlifierki posiadają głowice do której mocuje się segmenty diamentowe do polerowania tzw. Wagony. Automat sam poleruje płytę w paru kierunkach aby uzyskać jak najlepszy efekt. W mniejszych zakładach gdzie nie ma potrzeby stosowania dużych automatów wykorzystuje się do tego celu mniejsze tzw. Mini automaty polerskie, które doskonale radzą sobie z mniejszymi płytami z granitu jako tablice nagrobkowe, posadzki, krzyże, ramy ale także do całych płyt nakrywkowych. Maszyny te można wykorzystywać również do budowlanki czyli polerowania elementów schodów, parapetów, kapinosów czy nadawania różnych struktur jak antykowanie używając do tego celu specjalnych szczotek antico. Mini automaty polerskie mają łezce jedną zaletę są gabarytowo mniejsze niż automaty do polerowania płyt ale przede wszystkim można je wykorzystywać do polerowania boków elementów w identyczny sposób jak Boczkarki dlatego czyni je bardzo atrakcyjnymi maszynami w kamieniarstwie. 

RozwińZwiń

Opinie

2022-07-24

Tarcze rewelacyjne poler wychodzi jak po głowicy z automatu polerskiego. Cicha praca i wydajność to główne atuty tych tarcz.

2022-07-18

Dyski jakościowo rewelacyjne. Poler po nich wychodzi porównywalny jak na automacie polerskim. Praca cicha i skuteczna.

Napisz swoją opinię

Diamentowe dyski szlifierskie TARCZA, DYSK, KAMIEŃ DIAMENTOWY Ø 250mm TWIST

Dyski diamentowe "TWIST” typ Banany Ø250mm 6-STEP do polerowania płaszczyzn z granitu, betonu, marmuru, piaskowca na mokro.

Napisz swoją opinię

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

DAYSTONE COVER...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

Lithofin FVE...

close

Zestaw do...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close

HYDREX TENAX...

close

Marmolit Solid...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close

Daystone FLOOR...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close
close

Lithofin LEV...

close

Pady diamentowe...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Dynasil Renowal...

close

QUARTZ TONER...

close

BLOCKER FLEKK

close

NANOPHOS...

close

DYNASIL FX...

close
close

Piła wypukła...

close

Tarcza FICINA -...

close
close

Filc polerski do...

close

Impregnat do...

close

DAWID Piaskarka...

close

ADEX środek do...

close

Litery...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

AP-304...

close

FLEKK OUT...

close

ALGES koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

AP-102 Impregnat...

close

Coat Remover...

close

AP-207 Pasta...