Cena

Cena

Piły diamentowe

Tarcza diamentowa

W ofercie naszego sklepu posiadamy piły diamentowe renomowanych firm do cięcia granitu, gresu, ceramiki, marmuru czy spieków kwarcowych. Przy wyborze asortymentu stawiamy tylko na takie produkty, które gwarantują najlepszy komfort pracy.  Znajdziecie u nas sprzęt takich firm jak Ficina, Italdiamant czy Diamut.Aktywne filtry

5
5
FICINA  UNIVERSAL

Piła do cięcia granitu i piaskowca  na mokro. Otwór piły 50mm, wysokość zęba 15mm.

407,00 zł
favorite_border
0
PIŁA DIAMENTOWA Ficina - 250mm

Do ciągłego cięcia na mokro porcelany, ceramiki, gresu i szkła.

253,00 zł
favorite_border
5
5
piła Diamut -TURBO Łezka

Piła do cięcia kamienia na sucho, otwór wewnętrzny standard 22,3mm 

231,00 zł
favorite_border
0
Piła do marmuru FICINA 450 mm

Piła diamentowa do marmuru do cięcia na mokro,  otwór piły 40mm, wysokość zęba...

511,50 zł
favorite_border
0
Piła do otworów Kebohr

Piła diamentowa do wycinania otworów w blatach firmy KEBOHR. Średnica 125mm.

210,72 zł
favorite_border
5
5
Piła Ficina - PROTURBO

Piła do cięcia granitu i piaskowca ze wzmocnionym ostrzem i długą żywotnością...

110,00 zł
favorite_border
5
5
Piła Ficina -TURBO

Piła, tarcza diamentowa do ciecia na sucho granitu i piaskowca.

132,00 zł
favorite_border
5
5
Piła Ficina do marmuru

Tarcza segmentowa do cięcia marmuru i miękkiego kamienia firmy FICINA.

148,51 zł
favorite_border
5
5
Piła Ficina LASER 230mm

Tarcza spawana laserowo z segmentami o wysokości 12mm do cięcia twardego kamienia.

187,00 zł
favorite_border
0
Piła Ficina TRAPEZOID

Tarcza diamentowa do ciecia na mokro granitu i kamienia. Wydłużona żywotność...

627,00 zł
favorite_border
5
5
Piła Italdiamant - EVOGRES

Piła do maszynowego cięcia na mokro płyt Dekton, Kerlite, Neolith.

968,00 zł
favorite_border
5
5
Piła Italdiamant - EVOGRES

Piła, tarcza, dysk do ręcznego cięcia  płyt z Dekton, Kerlite, Neolith.

264,00 zł
favorite_border
5
5
piła-do-otworów

Piła tarcza diamentowa do wycinania otworów pod umywalki.

170,50 zł
favorite_border
5
5
tarcza-diamentowa-do-spiekow-kwarcowych

Dedykowana tarcza diamentowa do piły mostowej do cięcia spieków kwarcowych.

1 265,00 zł
favorite_border
5
5
Piła, tarcza diamentowa...

Piła, tarcza diamentowa do cięcia granitu na mokro włoskiej firmy Unidiamand na...

830,00 zł
favorite_border
5
5
PREDATOR - FICINA 125mm

Tarcza, piło-frez do cięcia i szlifowania kwarcu, wapienia, piaskowca, granitu.

165,00 zł
favorite_border
5
5
Tarcza FICINA - 125mm

Tarcza diamentowa do cięcia i szlifowania marmuru i szkła w jednym kroku.

187,00 zł
favorite_border
5
5
Tarcza, piła do cięcia...

Tarcza diamentowa do cięcia granitu na mokro włoskiego producenta HED gwarantująca...

852,50 zł
favorite_border

Piły przeznaczone są do specjalistycznego wycinania otworów  pod umywalki, zlewozmywaki czy płyt indukcyjnych w blatach kamiennych czy spieków kwarcowych o różnych grubościach.

Jakie piły diamentowe kupić

Wybierając piły diamentowe do pracy zarówno w profesjonalnym zakładzie jak i  do samodzielnej pacy należy zwrócić uwagę na parametry danej piły. W większości przypadków  piły są dedykowane pod konkretny rodzaj materiału, który ma ciąć. Istotne są też takie kwestie jak szybkość pracy, precyzja, gładkość cięcia oraz to czy można cięcie wykonać na sucho czy mokro.

Decydując się na zakupy pił diamentowych z naszej oferty otrzymujecie produkty z pełnym okresem gwarancyjnym  od renomowanych i zaufanych producentów. 

Piły diamentowe do kamienia

Oferowane tarcze diamentowe są profesjonalnymi narzędziami używanymi przez fachowców z branży kamieniarskiej oraz płytkarzy. 

Tarcze diamentowe występują w różnych rodzajach. Tarcze mogą być galwanizowane, segmentowe i spiekane. Dlatego bardzo ważne jest prawidłowy dobór rodzaju tarczy diamentowej do obrabianego materiału, który zostanie poddany obróbce. Praktycznie tarczami diamentowymi można ciąć wszystkie materiały, tam gdzie inne tarcze sobie nie radzą. Tarcze diamentowe segmentowe używane sa do cięcia twardych materiałów jak granity, skalenie, gnejsy czy sjenity a takze betonu. Charakteryzują się dobrą jakoscią cięcia, łatwym ścieraniem kamienia a także dobrą wentylacją tarczy co zapobiega odkształcaniu jej. Tarcze diamentowe segmentowe występują również z segmentem ciągłym tzw. tarcze turbo. Zaletą ich jest mniejsze szczerbanie ciętego materiały. Szczególnie przydatne tam gdzie element cięty wymaga dalszej obróbki m.in. w kamieniarstwie budowlanym czy nagrobkowym. Tarcze galwanizowane stosowane są przy obróbce miękkich materiałów jak marmury, trawertyny, wapienie i piaskowce. Praca takimi tarczami jest bardzo ekonomiczna. Jednak należy pamiętać aby takiej tarczy nie używać do twardych materiałów, ponieważ ulegną bardzo szybko zniszczeniu.

Poza wymienionymi powyżej tarczami produkowane są też tarcze diamentowe z nasypem diamentowym spiekanym bezpośrednio na dysku. Są to tarcze do ciecia kamieni i ceramiki, szkła. W większosci produkowane są na cienkich dyskach ponieważ łatwiej wchodza w cięty materiał posiadając mniejsze opory cięcia.

Piła do cięcia kamienia naturalnego na mokro

Do pracy na mokro dostępne w naszym sklepie są tarcze o średnicy do 600 mm (a nawet większe na zamówienie). Piły segmentowe  o średnicy od 250 mm używane w przecinarkach stołowych. Tarcze te w większości występują na dysku głośnym. Większe średnice tarcz znajdziemy również na dyskach cichych typu Detenso oraz Sandwich. Tarcze diamentowe z dyskami Detenso posiadają nacięcia laserowe na dysku o rożnych kształtach, powoduje to redukują poziomu natężenia dźwięku z 95 do 92 dB a z dyskami typu Sandwich dysk składa się z 3-ch warstw a redukcja dźwięku obniżona jest z 95 do 87 dB. Redukcja natężenia dźwięku o 10 dB odpowiada zmniejszeniu do połowy hałasu słyszalnego przez ludzi. Dlatego bardziej zalecamy piły tarczowe właśnie wygłuszone.

Tarcza diamentowa do cięcia kamienia na sucho

Do pracy na sucho stosowane są tarcze o średnicy do 400 mm, przeważnie do maszyn ręcznych lub przecinarek stołowych i drogowych. Do maszyn ręcznych najczęstszym rozmiarem są tarcze 125 mm oraz 240 mm. Zakładane są one do elektronarzędzi typu szlifierka. W kamieniarstwie wykorzystywane do cięcia i szlifowania kamienia. 

Tarcze takie występują również jako segmentowe otaz turbo w zależności od rodzaju kamienia oraz upodobań operatora szlifierki. Trzeba jednak pamiętać aby nie stosować do szlifowania tarcz diamentowych służących do cięcia ponieważ może doprowadzić to do starcia diamentu a w konsekwencji do jego oderwania od dysku. Sytuacja taka ma bardzo często miejsce co może doprowadzić do wypadku w pracy. Do szlifowania kamienia służą dyski diamentowe zwane frezami, które są mocniejsze swoją konstrukcją i nie posiadają zębów diamentowych. Ich polem roboczym jest diament zatopiony w mosiądzu. Takie rozwiązanie jest bardzie bezpieczne oraz żywotniejsze,

Tarcza do szlifowania płytek

Narzędzie do szlifowania zgrubnego powinno być solidne i bezpieczne w użytkowaniu. Najlepiej spisują się tarcze z nasypem bocznym ponieważ fliziarz ma możliwość pracy w bezpiecznej pozycji oraz z dobrą szybkości wykonania tej pracy. Jednak tarcza taka nie zeszlifuje szkliwa, którym płytka jest powleczona od widocznej strony. Doszlifowanie np. kąta 45 stopni powinno odbywać się rzepami diamentowymi o granulacji 0. Wówczas dokładność szlifu i bezpieczeństwo o nieuszkodzenia strony widocznej jest minimalne.  Tarcza diamentowa do szlifowania płytek ma na celu wyłącznie szlifowanie zgrubne, które w zupełności przebiega bardzo sprawnie.

Tarcza do cięcia gresu

Gres jest najbardziej twarda odmianą ceramiki w którym występują również szkliwienia strony widocznej. Zasada jest bardzo podobna jak przy płytkach ceramicznych. Szlifowanie zgrubne odbywa się za pomocą tarczy diamentowej służącej do szlifowania natomiast doszlifowanie skosów oraz krawędzi odbywa się już za pomocą rzepek diamentowych o granulacji 0. Pozwoli to na dokładne i precyzyjne wykonanie łączenia dwóch płytek pod kątem 90 stopni. Szlifowania nie wolno wykonywać tarczą do cięcia ponieważ zagraża to bezpieczeństwu a praca zostanie wykonana mniej dokładnie.

Piła do gresu

Narzędzie to wywołuje największe zainteresowanie w branży płytkarskiej. Kafelkarze sprawdzają różnorodne piły różnych producentów a zdania są podzielone. 

Tutaj wchodzi szereg uwarunkowań aby praca była wykonana zgodnie z oczekiwaniami klienta. Grubość uziarnienia diamentowego na tarczy, rodzaj gresu a także jakosc cięcia podczas pracy i upodobania samego płytkarza. Dlatego bardzo ciężko jest znaleźć idealne rozwiązanie. Podstawowym kryterium jest jakość i szybkość cięcia gresu. Podczas ciecia wymagane jest małe szcerbanie płytek. Im mniejsze tym efekt końcowy jest lepszy. Również czas cięcia jest bardzo ważny przecież nikt nie wyobraża sobie cięcie paru płytek przez cały dzień. Ważne jest również aby docinki ręczne wykonywane były dokładnie a piła do gresu była cienka wówczas szerokość cięcia i siła tarcia jest mniejsza. A co za tym idzie praca szybsza o lepszej jakości. Dlatego producenci stale poszukują nowych rozwiązań w produkcji narzędzi diamentowych dla szybkiego, dokładnego i ekonomicznego cięcia i szlifowania płytek gresowych.

Piła do cięcia granitu. Piła do gresu. Do ceramiki. Piła do marmuru. Do spieków kwarcowych. Piła do wycinania otworu w kamieniu. Laser. Tarcza diamentowa

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...