Tenax

Grupa Tenax powstała w 1956 roku z intuicji Angelo Bombana, który w Sant’Ambrogio di Valpolicella rozpoczął produkcję mastyksu na lokalny rynek. Od tego zaczyna się historia wzlotu, który już w latach 60-tych skłonił nas do wdrożenia produkcji łączącej mastyks z magnezytem i syntetycznymi materiałami ściernymi do marmuru, stając się strategicznymi partnerami dla największych firm z branży.

W 1980 roku przedwcześnie zmarł nasz założyciel Angelo Bombana. To dzieci Igino i Alberto przejmują stery firmy. Pod ich kierunkiem firma rozpoczyna transformację, która oprócz wdrożenia oferty przekształciła naszą Grupę w to, czym jest dzisiaj.

Z początkiem lat 90-tych nadchodzi prawdziwy przełom, wraz z wprowadzeniem na rynek nowatorskich i rewolucyjnych produktów, takich jak żywice epoksydowe. Dzięki coraz bardziej kompletnej i efektywnej gamie produktów skierowaliśmy naszą uwagę na rynki zagraniczne, zwłaszcza te wschodzące i wciąż mało eksploatowane. Dlatego w 1998 roku przyszedł czas na otwarcie naszych pierwszych biur za granicą.

Lata nowego tysiąclecia to lata, w których produkty Tenax stały się niezawodnymi i niezastąpionymi partnerami dla profesjonalistów zajmujących się przemysłową obróbką kamienia na całym świecie. Aby oferować coraz bardziej specyficzne usługi, tworzymy Tenax Quarzo i Tenax Ceramica, działy z produktami całkowicie dedykowanymi tym materiałom.

Narodziny Tenax Italy i innych nowszych to kamienie milowe, które pozwoliły nam w ostatnich latach dotrzeć do każdego zakątka świata z naszymi produktami i usługą pomocy technicznej. Rok 2015 to rok, w którym kształtują się dywizje Fabrykator i Projekty Główne, dwa wielkie wyzwania, w których nasza Grupa chciała rzucić sobie wyzwanie: wykorzystać doświadczenie nabyte w ostatnich latach do specjalizacji w sektorach i obszarach innych niż przemysłowy.

Tak więc dochodzimy do 2016 roku, z naszą 60 rocznicą i stworzeniem Casa Tenax, przestrzeni do badań, eksperymentów i porównań dedykowanej wszystkim naszym klientom. Bo to jest właśnie cel, jaki wyznaczyliśmy sobie na przyszłość: dalszy rozwój i doskonalenie. Razem z naszymi partnerami.

Aktywne filtry

0
impregnat-do-konglomeratów-kwarcowych-spieków-dektonu

 Specjalny impregnat pogłębiający kolor do konglomeratów kwarcowych, spieków.

230,00 zł
QUARTZ TONER TENAX impregnat
favorite_border

cera fluida Tenax
Jeśli szukasz płynnych klejów poliestrowych do poziomego klejenia i wypełniania marmuru lub innego kamienia naturalnego, nasza linia płynnych klejów może być Twoim wyborem. Kleje te są również dostępne w wielu kolorach, a dodatkowo są również przezroczyste,

Ager impregnat do kamienia

Uszczelniacz do kamienia  to impregnaty, które wnikają w powierzchnię kamienia i odpychają substancje, aby chronić kamień przed wchłanianiem płynów i innych zanieczyszczeń. Podobnie jak inne rodzaje impregnatów, takie jak miejscowe uszczelniacze do kamienia (lub woski), są one przeznaczone do ochrony tylko w inny sposób.

tenax solead corten

Szpachlówka Tenax Travertine służy do poziomej naprawy, odbudowy, klejenia i wypełniania trawertynu, a także podobnych kamieni. Wypełniacz Tenax Travertine to półstała konsystencja, która jest gładka i łatwa do rozprowadzania. Służy do wypełniania wszelkich otworów w trawertynie.


Tenax solido paglierino
Szukasz kleju poliestrowego w kolorach beżu? Potrzebujesz płynnego wypełniacza do marmuru? Szukasz przezroczystego kleju poliestrowego? Znalazłeś swoje źródło najlepszych klejów na rynku dostępne od ręki.

Ager impregnat do kamienia opinie

Korzyści wynikające z zastosowania impregnatu Ager na powierzchni z kamienia naturalnego przynosi korzyści i dodaje kamieniowi piękny wygląd. Poniższa lista ukazuje korzyści płynące z nakładania impregnatu Ager na naturalne powierzchnie:

Odporny na promieniowanie UV

Nie żółkną

Odporny na plamy

Poprawia wygląd koloru kamienia

Pomaga chronić przed graffiti

Tenax solido bianco
Nasze poliestrowe kleje nożowe do klejenia pionowego i poziomego lub wypełniania są dostępne w różnych kolorach. Dostępny również w wersji transparentnej, jeśli szukasz przejrzystego rozwiązania.

Tenax solido nero
Tenax w kolorze czarnym jest wysokiej jakości poliestrowym klejem mastyksowym stosowanym do naprawy, odbudowy, odbudowy, klejenia i wypełniania marmuru, granitu i kamieni inżynieryjnych w pionie i poziomie. Kolorowy barwa kleju utwardza się na połysk i nadaje się do polerowania.

Ager do kamienia
Tenax Ager to jeden z flagowych produktów do kamienia, które rewitalizuje i poprawiają kolor powierzchni z kamienia naturalnego. Ager na powierzchniach z naturalnego kamienia, nadaje kamieniom głęboki, bogaty wygląd i chroni pory kamienia przed wchłanianiem odbarwiających płynów, które mogą poplamić powierzchnię kamienia. Agee służy wyłącznie do impregnacji kamienia polerowanego w połysku.

Tenax impregnat
Gdy kamień wchłonie płynną substancję, kamień może się odbarwić, a to odbarwienie może mieć negatywny wpływ na wygląd powierzchni. Impregnaty mogą być repelentami na bazie wody lub rozpuszczalników, które działają pod powierzchnią kamienia. Ten rodzaj uszczelniacza zatrzymuje zanieczyszczenia, jednocześnie umożliwiając ucieczkę wilgoci. W rezultacie impregnaty są określane jako „oddychające”; pozwalają na transmisję pary. Impregnaty zazwyczaj występują w kilku rodzajach. 

Hydrofobowe uszczelniacze impregnujące (wodoodporne)

Oleofobowe uszczelniacze impregnujące (olejoodporne)

Tenax klej do kamienia
Kleje poliestrowe i epoksydowe są dostępne w różnych konsystencjach - płynnej i stężonej. Korzystanie z profesjonalnych epoksydów, poliestrów i innych rozwiązań wiążących jest proste. Znajomość podstawowych informacji dotyczących stosowania mastyksu, żywic epoksydowych lub innych rodzajów kleju może być dla Ciebie ogromną pomocą.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...