Tenax

Grupa Tenax powstała w 1956 roku z intuicji Angelo Bombana, który w Sant’Ambrogio di Valpolicella rozpoczął produkcję mastyksu na lokalny rynek. Od tego zaczyna się historia wzlotu, który już w latach 60-tych skłonił nas do wdrożenia produkcji łączącej mastyks z magnezytem i syntetycznymi materiałami ściernymi do marmuru, stając się strategicznymi partnerami dla największych firm z branży.

W 1980 roku przedwcześnie zmarł nasz założyciel Angelo Bombana. To dzieci Igino i Alberto przejmują stery firmy. Pod ich kierunkiem firma rozpoczyna transformację, która oprócz wdrożenia oferty przekształciła naszą Grupę w to, czym jest dzisiaj.

Z początkiem lat 90-tych nadchodzi prawdziwy przełom, wraz z wprowadzeniem na rynek nowatorskich i rewolucyjnych produktów, takich jak żywice epoksydowe. Dzięki coraz bardziej kompletnej i efektywnej gamie produktów skierowaliśmy naszą uwagę na rynki zagraniczne, zwłaszcza te wschodzące i wciąż mało eksploatowane. Dlatego w 1998 roku przyszedł czas na otwarcie naszych pierwszych biur za granicą.

Lata nowego tysiąclecia to lata, w których produkty Tenax stały się niezawodnymi i niezastąpionymi partnerami dla profesjonalistów zajmujących się przemysłową obróbką kamienia na całym świecie. Aby oferować coraz bardziej specyficzne usługi, tworzymy Tenax Quarzo i Tenax Ceramica, działy z produktami całkowicie dedykowanymi tym materiałom.

Narodziny Tenax Italy i innych nowszych to kamienie milowe, które pozwoliły nam w ostatnich latach dotrzeć do każdego zakątka świata z naszymi produktami i usługą pomocy technicznej. Rok 2015 to rok, w którym kształtują się dywizje Fabrykator i Projekty Główne, dwa wielkie wyzwania, w których nasza Grupa chciała rzucić sobie wyzwanie: wykorzystać doświadczenie nabyte w ostatnich latach do specjalizacji w sektorach i obszarach innych niż przemysłowy.

Tak więc dochodzimy do 2016 roku, z naszą 60 rocznicą i stworzeniem Casa Tenax, przestrzeni do badań, eksperymentów i porównań dedykowanej wszystkim naszym klientom. Bo to jest właśnie cel, jaki wyznaczyliśmy sobie na przyszłość: dalszy rozwój i doskonalenie. Razem z naszymi partnerami.

Grupa Tenax. Produkty Tenax. Casa Tenax. Partner dla profesjonalistów

Aktywne filtry

3
3
impregnat-do-konglomeratów-kwarcowych-spieków-dektonu

 Specjalny impregnat pogłębiający kolor do konglomeratów kwarcowych, spieków.

253,00 zł
QUARTZ TONER TENAX impregnat
favorite_border

Cera fluida Tenax

Jeśli szukasz płynnych klejów poliestrowych do poziomego klejenia i wypełniania marmuru lub innego kamienia naturalnego, nasza linia płynnych klejów może być Twoim wyborem. Kleje te są również dostępne w wielu kolorach, a dodatkowo są również przezroczyste,

Ager impregnat do kamienia

Uszczelniacz do kamienia  to impregnaty, które wnikają w powierzchnię kamienia i odpychają substancje, aby chronić kamień przed wchłanianiem płynów i innych zanieczyszczeń. Podobnie jak inne rodzaje impregnatów, takie jak miejscowe uszczelniacze do kamienia (lub woski), są one przeznaczone do ochrony tylko w inny sposób.

Tenax solead corten

Szpachlówka Tenax Travertine służy do poziomej naprawy, odbudowy, klejenia i wypełniania trawertynu, a także podobnych kamieni. Wypełniacz Tenax Travertine to półstała konsystencja, która jest gładka i łatwa do rozprowadzania. Służy do wypełniania wszelkich otworów w trawertynie.

Tenax solido paglierino

Szukasz kleju poliestrowego w kolorach beżu? Potrzebujesz płynnego wypełniacza do marmuru? Szukasz przezroczystego kleju poliestrowego? Znalazłeś swoje źródło najlepszych klejów na rynku dostępne od ręki.

Ager impregnat do kamienia opinie

Korzyści wynikające z zastosowania impregnatu Ager na powierzchni z kamienia naturalnego przynosi korzyści i dodaje kamieniowi piękny wygląd. Poniższa lista ukazuje korzyści płynące z nakładania impregnatu Ager na naturalne powierzchnie:

  • Odporny na promieniowanie UV
  • Nie żółkną
  • Odporny na plamy
  • Poprawia wygląd koloru kamienia
  • Pomaga chronić przed graffiti

Tenax solido bianco

Nasze poliestrowe kleje nożowe do klejenia pionowego i poziomego lub wypełniania są dostępne w różnych kolorach. Dostępny również w wersji transparentnej, jeśli szukasz przejrzystego rozwiązania.

Tenax solido nero

Tenax w kolorze czarnym jest wysokiej jakości poliestrowym klejem mastyksowym stosowanym do naprawy, odbudowy, odbudowy, klejenia i wypełniania marmuru, granitu i kamieni inżynieryjnych w pionie i poziomie. Kolorowy barwa kleju utwardza się na połysk i nadaje się do polerowania.

Ager do kamienia

Tenax Ager to jeden z flagowych produktów do kamienia, które rewitalizuje i poprawiają kolor powierzchni z kamienia naturalnego. Ager na powierzchniach z naturalnego kamienia, nadaje kamieniom głęboki, bogaty wygląd i chroni pory kamienia przed wchłanianiem odbarwiających płynów, które mogą poplamić powierzchnię kamienia. Agee służy wyłącznie do impregnacji kamienia polerowanego w połysku.

Tenax impregnat

Gdy kamień wchłonie płynną substancję, kamień może się odbarwić, a to odbarwienie może mieć negatywny wpływ na wygląd powierzchni. Impregnaty mogą być repelentami na bazie wody lub rozpuszczalników, które działają pod powierzchnią kamienia. Ten rodzaj uszczelniacza zatrzymuje zanieczyszczenia, jednocześnie umożliwiając ucieczkę wilgoci. W rezultacie impregnaty są określane jako „oddychające”; pozwalają na transmisję pary. Impregnaty zazwyczaj występują w kilku rodzajach. 

Hydrofobowe uszczelniacze impregnujące (wodoodporne)

Oleofobowe uszczelniacze impregnujące (olejoodporne)

Tenax klej do kamienia

Kleje poliestrowe i epoksydowe są dostępne w różnych konsystencjach - płynnej i stężonej. Korzystanie z profesjonalnych epoksydów, poliestrów i innych rozwiązań wiążących jest proste. Znajomość podstawowych informacji dotyczących stosowania mastyksu, żywic epoksydowych lub innych rodzajów kleju może być dla Ciebie ogromną pomocą.

Grupa Tenax powstała w 1956 roku z intuicji Angelo Bombana, który w Sant’Ambrogio di Valpolicella rozpoczął produkcję mastyksu na lokalny rynek.

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

Piaskarka...

close

DAYSTONE COVER...

close

Dynasil WET...

close

Szczotka do...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

WEXA Lithofin

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close
close

SEA B-CHEM

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

WORKI FILTRACYJNE

close

Lithofin FVE...

close

Stół obrotowy...

close

AP-101 Impregnat...

close

Zestaw do...

close

Filc polerski do...

close

BERO Lithofin...

close

AP-102 Impregnat...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close
close

HYDREX TENAX...

close

AP-104 NANO...

close

ZESTAW do...

close

Marmolit Solid...

close

Zestaw do...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ CLEAN...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

Uchwyt, chwytak,...

close

Pasta R52

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

TIX E PLUS 1,5kg...

close

Impregnat efekt...

close
close
close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close
close

BLOCKER FLEKK

close

Daystone FLOOR...

close

AGER impregnat

close

DEEPER TENAX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

DAWID Piaskarka...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...