Cena
Cena
Rodzaj
Rodzaj
Kominki
Preparat do czyszczenia kominka.
Jak dbać o kominek?
Każdy właściciel domowego kominka, doskonale wie, jak trudne i czasochłonne jest jego porządne wyczyszczenie. Dlatego też poniżej przedstawiamy środki, które w krótkim czasie poradzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami z dymu i osadu. To sprawdzone preparaty, pochodzące od doświadczonych producentów, które można teraz kupić za jeszcze niższą cenę.
Aktywne filtry
Czyszczenie kominków
Czyszczenie kominków nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Oferowane przez nas spraye, płyny i inne preparaty przeznaczone do tego rodzaju zanieczyszczeń szybko i skutecznie radzą sobie z sadzą, osadami i ciężkimi zabrudzeniami nie tylko na kominkach, ale też na grillach oraz powierzchniach kamiennych. Czyszczenie kamienia jest lekkie i przyjemne. Nasze preparaty nie uszkodzą żadnej powierzchni.
Środek do czyszczenia kominków
W kategorii "kominki" wybierz odpowiedni preparat i zastosuj go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Wystarczy zaledwie 10 minut, by pozbyć się uciążliwego i nieefektownego brudu z tak wielu trudnych do wyczyszczenia miejsc. Najwyższa jakość za niską cenę. Oferowane przez nas preparaty są najlepszej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów. Tylko u nas kupisz je teraz za promocyjne ceny.
Czyszczenie szyby kominka
Jak co roku przy nadejściu sezonu grzewczego pojawia się ten sam problem-mycia szyby w kominku. Nie bez powodu nazywamy to problemem, ponieważ pojawiająca się sadza nie jest prosta do usunięcia. Przy nieodpowiednim preparacie możemy włożyć w ten proces dużo wysiłku, a i tak nie do końca udaje się nam uzyskać w pełni zadowalający efekt.
Czyszczenie kominka z sadzy
Kopeć, który powstaje przy spalaniu drewna osadza się na szybie kominowej przywierając do niej. W zależności od rodzaju drewna osadzającą się na szybie sadza nie tak łatwo odchodzi od powierzchni szyby. Jedną z metod czyszczenia mocna zapieczonej sadzy jest oczyszczanie jej za pomocą skrobaka. Niekiedy nawet demontuje się całą szybę, aby namoczyć ją w wannie, wtedy łatwiej czarny spalony bród odchodzi od szyby.
Jak wyczyścić szybę w kominku
Do tego celu na rynku znaleźć można bardzo dużo preparatów. Jedni stosują kostki do wypalania sadzy i tym samym próbują oczyścić przy okazji szybę. Inni stosują domowe sposoby jak mycie sodą, a jeszcze inni preparaty kupowane w marketach lub innym dyskontach. Jednak nie wszystkie sposoby są skuteczne lub na tyle skuteczne, aby dokładnie wyczyścić szybę od kominka.
Dobry środek powinien działać samoczynnie. Należy wyłącznie spryskać czyszczoną powierzchnię, odczekać i ręcznikiem papierowym ściągnąć zmokniętą sadzę wycierając szybę do sucha.
Do czyszczenia kominka
Jeżeli natomiast zdarzy się tak, że szyba jest bardzo brudna i sadza przyschnięta bardzo mocno, tak że nie można do końca wymyć jej za pomocą środków chemicznych, wówczas idealnym rozwiązaniem do ręcznego usunięcia pozostałości jest wełna stalowa, które w delikatny sposób pomoże w doczyszczeniu szyby, nie rysując jej. Wełna stalowa jest bardzo delikatna w działaniu. Posiada włókna stalowe, które perfekcyjnie doczyszczają nawet najbardziej delikatną powierzchnię. Bardzo często stosowana jest w kamieniarstwie do polerowania pastami polerskimi na delikatnych marmurach.
Środek do czyszczenia kominka
Odpowiedni preparat do czyszczenia kominka powinien być skuteczny w działaniu. Preparaty na bazie wody niestety nie sprawdzają się dobrze, ponieważ nie rozpuszczają sadzy. Sadza jako produkt uboczny podczas spalania posiada w swoim składzie amorficzną postać węgla. Dlatego do skutecznego usuwania związków węgla potrzebny jest środek na bazie związków amoniowych, który skutecznie usunie uporczywą sadzę.
Płyn do czyszczenia kominków
Dlatego bardzo skutecznym i chwalonym przez klientów jest preparat Greasy Out, który rozpuszcza zebrany kopeć i pozwala usunąć go praktycznie bez wysiłku. W przypadku bardzo uporczywego zabrudzenia szyby należy powtarzać nanoszenie preparatu aż do uzyskania zadowalającego efektu. Wspomniany preparat nie tylko usuwa, ale pozostawia na szybie bardzo cienki mikrofilm, który chroni dodatkowo szybę przed ponownym szybkim zabrudzeniem. Pozwala to na dłuższe używanie kominka bez potrzeby częstego mycia szyby.
Czym czyścić szybę w kominku
Do czyszczenia szyby kominkowej najlepiej używać ręcznika papierowego, który jest na tyle szorstki, że łatwo i skutecznie wspomaga usuwania sadzy z szyby przy kominku. Ręcznik papierowy dodatkowo ma dobre właściwości chłonne, które łatwo ściągną z szyby zabrudzenia. Dodatkowo można zastosować wełnę stalową w celu dokładniejszego wyczyszczenia szyby z pozostałości po zaschniętej sadzy.
Czym zmyć sadzę.
Sadzę, która osiadła na kamiennej obudowie kominka, można usunąć również preparatami przeznaczonymi do tego celu. Bardzo skutecznym środkiem rozpuszczającym sadze jest preparat Losefix niemieckiej firmy Lithofin. Preparat ten jest delikatnym środkiem niezawierającym kwasów. Płynem tym można myć marmury, piaskowce, wapienie czy granity, z których została wykonana obudowa kominka. Nie musimy obawiać się o uszkodzenie kamienia, a na pewno skuteczność tego zmywacza nas pozytywnie zaskoczy.