Kominki

Preparat do czyszczenia kominka.

Jak dbać o kominek?

Każdy właściciel domowego kominka, doskonale wie, jak trudne i czasochłonne jest jego porządne wyczyszczenie. Dlatego też poniżej przedstawiamy środki, które w krótkim czasie poradzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami z dymu i osadu. To sprawdzone preparaty, pochodzące od doświadczonych producentów, które można teraz kupić za jeszcze niższą cenę. Aktywne filtry

4
4
AP-307-Silny-środek-alkaliczny-odtłuszczający

Silny skoncentrowany alkaliczny detergent, odpowiedni do powierzchni wrażliwych na...

60,00 zł
favorite
5
5
Pasta-do-usuwania-tłustych-plam-parafiny-wosku

Pasta do usuwania tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur .

85,00 zł
AP-312
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
DeSalin™ BBQ silny preparat...

Usuwa natychmiast uporczywe zabrudzenia i okopcenia po tłuszczach i sadzy.

22,00 zł 32,00 zł
favorite_border
5
5
mocny-środek-do-mycia-kamienia

Płyn do czyszczenia delikatnych kamieni naturalnych jak marmur, wapień, piaskowiec.

75,00 zł
LATIO płyn do czyszczenia
favorite
0
zmywacz-powłok

Bardzo silny zmywacz trudnych do usunięcia powłok, past, impregnatów, tłuszczy,...

149,00 zł
favorite_border
5
5
lithofin-kf-losefix

Usuwa wosk, olej, smołę, stare warstwy lakieru,

stwardniałe resztki środków...

105,00 zł
favorite
5
5
czyszczenie kamienia

Uniwersalny środek czyszczący.Dokładnie czyści

kafelki, kamienie i inne...

95,00 zł
Wexa środek czyszczący
favorite
  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
5
5
Zestaw do kominków

Czyści okopcone elementy kominka oraz nabłyszcza kamień.

153,00 zł 168,00 zł
favorite_border

Czyszczenie kominków 

Czyszczenie kominków nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Oferowane przez nas spraye, płyny i inne preparaty przeznaczone do tego rodzaju zanieczyszczeń szybko i skutecznie radzą sobie z sadzą, osadami i ciężkimi zabrudzeniami nie tylko na kominkach, ale też na grillach oraz powierzchniach kamiennych. Czyszczenie kamienia jest lekkie i przyjemne. Nasze preparaty nie uszkodzą żadnej powierzchni. 

Środek do czyszczenia kominków

W kategorii "kominki" wybierz odpowiedni preparat i zastosuj go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Wystarczy zaledwie 10 minut, by pozbyć się uciążliwego i nieefektownego brudu z tak wielu trudnych do wyczyszczenia miejsc. Najwyższa jakość za niską cenę. Oferowane przez nas preparaty są najlepszej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów. Tylko u nas kupisz je teraz za promocyjne ceny.

Czyszczenie szyby kominka

Jak co roku przy nadejściu sezonu grzewczego pojawia się ten sam problem-mycia szyby w kominku. Nie bez powodu nazywamy to problemem, ponieważ pojawiająca się sadza nie jest prosta do usunięcia. Przy nieodpowiednim preparacie możemy włożyć w ten proces dużo wysiłku, a i tak nie do końca udaje się nam uzyskać w pełni zadowalający efekt.

Czyszczenie kominka z sadzy

Kopeć, który powstaje przy spalaniu drewna osadza się na szybie kominowej przywierając do niej. W zależności od rodzaju drewna osadzającą się na szybie sadza nie tak łatwo odchodzi od powierzchni szyby. Jedną z metod czyszczenia mocna zapieczonej sadzy jest oczyszczanie jej za pomocą skrobaka. Niekiedy nawet demontuje się całą szybę, aby namoczyć ją w wannie, wtedy łatwiej czarny spalony bród odchodzi od szyby.

Jak wyczyścić szybę w kominku

Do tego celu na rynku znaleźć można bardzo dużo preparatów. Jedni stosują kostki do wypalania sadzy i tym samym próbują oczyścić przy okazji szybę. Inni stosują domowe sposoby jak mycie sodą, a jeszcze inni preparaty kupowane w marketach lub innym dyskontach. Jednak nie wszystkie sposoby są skuteczne lub na tyle skuteczne, aby dokładnie wyczyścić szybę od kominka.

Dobry środek powinien działać samoczynnie. Należy wyłącznie spryskać czyszczoną powierzchnię, odczekać i ręcznikiem papierowym ściągnąć zmokniętą sadzę wycierając szybę do sucha.

Do czyszczenia kominka

Jeżeli natomiast zdarzy się tak, że szyba jest bardzo brudna i sadza przyschnięta bardzo mocno, tak że nie można do końca wymyć jej za pomocą środków chemicznych, wówczas idealnym rozwiązaniem do ręcznego usunięcia pozostałości jest wełna stalowa, które w delikatny sposób pomoże w doczyszczeniu szyby, nie rysując jej. Wełna stalowa jest bardzo delikatna w działaniu. Posiada włókna stalowe, które perfekcyjnie doczyszczają nawet najbardziej delikatną powierzchnię. Bardzo często stosowana jest w kamieniarstwie do polerowania pastami polerskimi na delikatnych marmurach.

Środek do czyszczenia kominka

Odpowiedni preparat do czyszczenia kominka powinien być skuteczny w działaniu. Preparaty na bazie wody niestety nie sprawdzają się dobrze, ponieważ nie rozpuszczają sadzy. Sadza jako produkt uboczny podczas spalania posiada w swoim składzie amorficzną postać węgla. Dlatego do skutecznego usuwania związków węgla potrzebny jest środek na bazie związków amoniowych, który skutecznie usunie uporczywą sadzę.

Płyn do czyszczenia kominków

Dlatego bardzo skutecznym i chwalonym przez klientów jest preparat Greasy Out, który rozpuszcza zebrany kopeć i pozwala usunąć go praktycznie bez wysiłku. W przypadku bardzo uporczywego zabrudzenia szyby należy powtarzać nanoszenie preparatu aż do uzyskania zadowalającego efektu. Wspomniany preparat nie tylko usuwa, ale pozostawia na szybie bardzo cienki mikrofilm, który chroni dodatkowo szybę przed ponownym szybkim zabrudzeniem. Pozwala to na dłuższe używanie kominka bez potrzeby częstego mycia szyby.

Czym czyścić szybę w kominku

Do czyszczenia szyby kominkowej najlepiej używać ręcznika papierowego, który jest na tyle szorstki, że łatwo i skutecznie wspomaga usuwania sadzy z szyby przy kominku. Ręcznik papierowy dodatkowo ma dobre właściwości chłonne, które łatwo ściągną z szyby zabrudzenia. Dodatkowo można zastosować wełnę stalową w celu dokładniejszego wyczyszczenia szyby z pozostałości po zaschniętej sadzy.

Czym zmyć sadzę.

Sadzę, która osiadła na kamiennej obudowie kominka, można usunąć również preparatami przeznaczonymi do tego celu. Bardzo skutecznym środkiem rozpuszczającym sadze jest preparat Losefix niemieckiej firmy Lithofin. Preparat ten jest delikatnym środkiem niezawierającym kwasów. Płynem tym można myć marmury, piaskowce, wapienie czy granity, z których została wykonana obudowa kominka. Nie musimy obawiać się o uszkodzenie kamienia, a na pewno skuteczność tego zmywacza nas pozytywnie zaskoczy.

   

Jak czyścić kominek? Czyszczenie szyby kominka wymaga sprawdzonych preparatów. Najlepsze środki do kominków. Pełne zestawy do czyszczenia.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52