Podłogi

Podłogi kamienne

Na rynku istnieje wiele preparatów do czyszczenia podłogi z kamienia. Warto jednak przed ich zakupem dokładnie poznać ich skład i zastosowanie, gdyż kamienie takie jak marmur, wapień czy piaskowiec wymagają szczególnego traktowania. Jaki środek najlepiej wybrać?Aktywne filtry

4,5
4,5
środek-do-mycia-kamienia

Łagodny detergent do polerowanych marmurów i podłóg wrażliwych na kwasy o...

66,00 zł
favorite_border
5
5
środek-do-zabrudzeń-budowlanych

Silny, skoncentrowany środek czyszczący do usuwania zanieczyszczeń budowlanych na...

65,00 zł
favorite_border
4
4
Silny-preparat-odtłuszczający

Silny skoncentrowany alkaliczny detergent, odpowiedni do powierzchni wrażliwych na...

60,00 zł
favorite_border
5
5
Pasta-do-usuwania-tłustych-plam-parafiny-wosku

Pasta do usuwania tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur .

85,00 zł
AP-312
favorite_border
5
5
czyszczenie-marmuru

Do gruntownego czyszczenia wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych.

78,00 zł
favorite_border
5
5
mocny-środek-do-mycia-kamienia

Płyn do czyszczenia delikatnych kamieni naturalnych jak marmur, wapień, piaskowiec.

75,00 zł
LATIO płyn do czyszczenia
favorite_border
0
zmywacz-impregnatów

Bardzo silny zmywacz trudnych do usunięcia powłok, past, impregnatów, tłuszczy,...

149,00 zł
favorite_border
5
5
lithofin-kf-losefix

Usuwa wosk, olej, smołę, stare warstwy lakieru,

stwardniałe resztki środków...

105,00 zł
favorite_border
5
5
środek-do-czyszczenia-kamienia

Uniwersalny środek czyszczący.Dokładnie czyści

kafelki, kamienie i inne...

95,00 zł
Wexa środek czyszczący
favorite_border
5
5
zmywacz-kleju-epoksydowego

Preparat do usuwania  smug i pozostałości po fugach, klejach epoksydowych

87,00 zł
favorite_border

Środki czyszczące podłogi z kamienia

Podłogi kamienne wyglądają bardzo efektownie, jednak należy w odpowiedni sposób je czyścic i pielęgnować. Poniżej znajdziecie Państwo kilka polecanych preparatów, które idealnie nadają się do 

czyszczenia kamieni naturalnych i delikatnych. Bez problemu radzą sobie z blatami, ścianami oraz podłogami. Takie preparaty jak między innymi:

WEXA Lithofin, LATIO koncentrat czy LÖSEFIX Lithofin idealnie sprawdzą się do czyszczeniu brudu, pozostałości po farbach i tynkach. 

Sprawdzone preparaty 

Czyszczenie kamienia nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Nasze sprawdzone preparat od najlepszych producentów sprawdzą się przy powierzchniach marmurowych, granitowych, betonowych. 

Klienci chętnie stosują je także do kafelek, płytek, kamienia naturalnego, cegły i ceramiki. Koncentraty oprócz właściwości czyszczących, pielęgnują i konserwują podłogi, dlatego też te są dłużej w dobrej kondycji.  Zapraszamy do zakupów - wszystkie nasze preparaty w tej kategorii są obecnie w promocyjnych cenach.

Marmurowa podłoga

Podłoga wykonana z marmuru jest piękna i zachwyca oko szczególnie zaraz po ułożeniu. A pierwsze wejście do nowego domu czy mieszkania z taka podłogą przyprawia o zawrót głowy. Ale żeby to szczęście utrzymać na dłuższy czas wymaga ona nauczenia pewnych nawyków, które beda współgrać z pięknem posadzki. Na pewno trzeba uważać aby  nie wchodzić w butach bezpośrednio z zewnątrz ponieważ marmur narażony jest na zarysowania wnoszonym piaskiem pod butami. Druga równie istotna rzecz to zachowanie bezpieczeństwa przed stykiem z produktami spożywczymi jak soki, wino, cytryna czy ogórki kiszone. Są to produkty o ph kwaśnym, które potrafią zniszczyć połysk na powierzchni marmuru.

Czym czyścić marmur na podłodze

Jeżeli  już tak się zdąży i widać jaśniejsze matowe miejsca lub plamy możemy użyć do zaretuszowania wizualnego pastę polerską aby miejsca te stały się mniej widoczne a połysk na powierzchni podniesiony. Natomiast jeżeli byśmy chcieli całkiem usunąć widoczne jaśniejsze  miejsca wówczas możemy użyć zestawu do naprawy poleru, który usunie defekty a połysk posadzki powróci. 

Czym myć płytki podłogowe matowe

Marmur jest naturalną skałą z której zostały produkowane płytki podłogowe. Każdy marmur wymaga użycia odpowiedniego płynu do jego mycia. Aby nie zniszczyć marmur należy używać preparatów dedykowanych do tego celu. Preparaty posiadają właściwości pielęgnujące ale także usuwające kurz i brud. Warto zwrócić uwagę aby płyn do mycia podłóg był również antystatyczny wówczas kurz na podłodze nie będzie tak przyciągany. Posiadamy w naszym sklepie dedykowany preparat prosto z Grecji gdzie styczność marmurami Grecy mają wpajane od małego. Płyn ten doskonale się sprawdza i zyskuje coraz szersze grono swoich zwolenników.

Czym myć płytki podłogowe

Płytki na podłodze nie zależnie czy są z kamienia czy z płytek kamiennych należy myć środkami do tego celu przeznaczonymi. Płytki ceramiczne są łatwiejsze w utrzymaniu podłogi w stanie jednak brakuje im znacząco wyglądu naturalnego kamienia. Chociaż producenci płytek starają się odzwierciedlić rysunek kamienia naturalnego to nadal brakuje technologii w produkcji aby całkowicie zdublować układ rys kamienia naturalnego. Jednak do mycia płytek można w zupełności zastosować taki sam płyn do mycia podłóg jak do kamienia naturalnego.  

Czym myc fugi na podłodze 

Fugi na posadzce zawsze są największą zmorą każdego domownika. Im fuga szersza tym gorsza do utrzymania czystości. Nie prawda jest że fuga na posadzce musi być szeroka i musi mieć minimum 3-5 mm ponieważ układana jest na posadzce z ogrzewaniem podłogowym. Taka fuga może mieć 1mm pod warunkiem ze płytki układane na podłodze bedą równie i be∂a miały dokładne i równe wymiary. Natomiast do mycia i utrzymania fug można z powodzeniem używać preparatów tych samych co do posadzek, który wybraliśmy.  

Czym wyczyścić fugi 

Utrzymać fugi czystej na podłodze to nie lada wyzwanie. Szczególnie jak są w jasnych kolorach. Już po paru tygodniach wyglądają jakby nigdy nie były czyszczone. Najczęściej wychodzi czyszczenie fug parownicą. Pod wpływem gorącej pary wodnej brud z fugi odchodzi i można go zmyć czystą wodą, Drugim również sprawdzonym sposobem jest użycie chemii, która również w szybki sposób rozpuści zabrudzenia dogłębnie i brud sam odejdzie od fugi cementowej.

Czym czyścić fugi na posadzce

Sprawdzonym preparatem do usuwania zabrudzeń z fug na podłodze jest preparat firmy 

Lithofin Kuku. Preparat ten jest w formie koncentratu do rozcieńczania z wodą. Po nałożeniu na brudne w fugi dosłownie z parę minut potrafi rozpuścić zabrudzenia, które bez problemu można usunąć podczas ścierania mopem. Jest to bardzo skuteczny środek, który nie uszkadza fugi.

Czym wyczyścić fugi w łazience

W łazience czyszczenie fug wygląda tak samo jak w kuchni. Dodatkowo dochodzą zabrudzenia tłuste w postaci szamponów i mydeł, które utrudniają nam zadanie. Jednak preparat Kuku doskonale radzi sobie zarówno z zbrudzeniami z zachodzonego kurzu jak i z tłustym brudem. 

Trzeba jednak pamiętać, że aby mieć fugi ładne i czyste przed dłuższy czas należy pomyśleć o ich impregnacji przed wnikaniem zabrudzeń wówczas fuga cementowa nie jest chłonna i zabrudzenia tak się jej nie czepiają. 

Czym wyczyścić brudne fugi na podłodze

Podłoga jest narażona na wszystkie zabrudzenia jakie występują w domu podczas użytkowania. Zwierzęta, ludzie mogą nanieść na posadzkę wiele różnorodnych zabrudzeń a fugi przyjmuję je wszystkie brudząc się. Jasne figi momentalnie tracą swój kolor i ciemnieją. Jedynym rozwiązaniem jest ich czyszczenie wspomnianymi sposobami powyżej lub impregnacja by zapobiegać szybkiemu zabrudzeniu. 

Czym umyć fugi

Fugi myjemy takimi samymi preparatami jak całe posadzki niezależnie z czego są wykonane. Płyn do mycia dobieramy bardziej do posadzek niż do fug. Natomiast fugi są dobierane do układanych płytek na etapie układania podłogi. Preparatem, który doskonale się sprawdza się do mycia posadzek kamiennych i ceramicznych oraz wszelkiego rodzaju fug jest środek Daystone Floor. Preparat posiada przyjemny zapach jest nieszkodliwy dla człowieka i zwierząt, antystatyczny oraz w postaci koncentratu co znacząco wpływa na jego długie użytkowanie bez konieczności częstych zakupów.

Płyny czyszczące do podłóg z kamienia. o czyszczenia kamienia naturalnego przede wszystkim do marmurów, trawertynu, wapieni, onyksu i innych.

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close