Cena

Cena

Krzyże

Krzyże na nagrobki

W ofercie sklepu internetowego do-kamienia znajdziecie dewocjonalia na nagrobki, wykonane z największą starannością, z najlepszych materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, tak aby prezentowały się dobrze przez długi czas.Aktywne filtry

0
Krzyż brąz 24x45 cm

Krzyż imitujący drzewo z wizerunkiem Jezusa, powlekany lakierem.

313,50 zł
favorite_border
0
Krzyż srebrny 17 x 45 cm

Prosty mało przyozdobiony krzyż ze stali nierdzewnej, chromoniklowej.

165,00 zł
favorite_border
0
Krzyż z brązu 17 x 40 cm

Włoski krzyż z brązu firmy Caggiati powlekany lakierem, jasny brąz.

363,00 zł
favorite_border
0
wizerunek Jezusa bez krzyża

Wizerunek Jezusa bez krzyża z brązu na tablice nagrobną

225,50 zł
favorite_border

Zaopatrzyć się można u nas w krzyże i figury kute w różnych kształtach i rozmiarach, litery mosiężne nagrobkowe, kamienne lampiony, podstawki pod znicze, odlewy, zdjęcia na porcelanie, ławki cmentarne oraz profesjonalne środki do nabłyszczania i ochrony wyrobów z brązu i metalu. 

Krzyż na grób

W Polsce 95 % krzyży znajduje się na grobach ze względów religijnych. Krzyże na grobie wykonywane są na różne sposoby od bardzo prostych wzorów po bardziej grymaśne z przechylonymi ramionami lub ozdabiane szerokimi fazami w przypadku krzyży granitowych. Krzyże mogą być również stylizowane np. na wzór drzewa. Spotyka się też krzyże wykonywane z metalu tzw. Metaloplastyka wówczas produkowane są ręcznie przez w zakładach obróbki metalu również metodami kowalskimi. Takie jednak wykonanie koniecznie musi być ocynkowane i pokryte farbami antykorozyjnymi.

Krzyżyk mosiężny

Krzyże tego typu wykonuje się jako odlew z mosiądzu w odlewniach i poleruje się je do uzyskania gładkiej powierzchni. Po czym poddawane są lakierowaniu aby mosiądz nie zachodził w warunkach zewnętrznych. Takie wykonania krzyżyków spotyka się na większości grobów, które są bardzo popularne. Krzyżyki mosiężne są trwałym produktem i spotykane nawet po dwudziestu latach nie wiele różnią się od nowych krzyżyków. Do krzyżyków mosiężnych mocowane są wizerunku również wykonane z mosiądzu tak aby krzyżyk był kompletny razem z wizerunkiem Jezusa.

Krzyż ze stali nierdzewnej

Stop ten jest bardzo popularny w wykonaniu krzyży cmentarnych ponieważ ma wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Jest dostępnych wiele różnych wykonań krzyży z nierdzewki od płaskich prostych krzyżyków po bardziej wymyślne przestrzenne wyroby.  Krzyże ze stali nierdzewnej są bardzo często wybierane w połączeniu z literami z tego samego materiału. Wówczas nagrobek doskonale się prezentuje i współgra z innymi dodatkami srebrnymi jak róże czy lampiony nagrobne.

Krzyże z brązu i srebra. Polskie i włoskie. Produkty do nabłyszczania i ochrony wyrobów z brązu oraz metalu przed wpływem warunków zewnętrznych.

Moje ulubione produkty

close

DEEPER TENAX...

close

Wagony diamentowe

close

Chwytak...

close

Podnośnik,...

close

Marmolux...

close

MEBA CLEAN...

close

Piła do marmuru...

close
close
close

Litery...

close

LISTWA TAŚMA...

close

Chwytak NEPTUN II

close

AP-207 Pasta...

close

AP-304...

close

Rzepy na mokro...

close

RSG Lithofin...

close
close
close
close
close

Dysza do...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

QUARTZ PROTECT...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

ALGES koncentrat