Odladzanie

Preparaty przeciwoblodzeniowe i rozmrażające

W ofercie sklepu internetowego do-kamienia znajdziecie specjalistyczne preparaty przeciwoblodzeniowe i rozmrażające. Proponowane przez nas środki skutecznie działają na lód i śnieg do -35°C przy tym są nieszkodliwe dla roślin, zwierząt oraz dla kamienia, nie powodują korozji metali tak jak zwykła sól drogowa.Aktywne filtry

  • Obniżka
5
5
odladzacz-rozmrazacz-lodu-sniegu

Preparat przeciwoblodzeniowy, rozmrażający bezpieczny dla kamienia. 

103,95 zł 115,50 zł
favorite_border

Preparaty przeciwoblodzeniowe są przyjazne dla środowiska, nie powodują  białych wykwitów a ich pozostałości użyźniają glebę. Produkty są bardzo wydajne i idealnie sprawdzą się przy budynkach użyteczności publicznej oraz wszędzie tam gdzie bezpieczeństwo użytkowników jest na pierwszym miejscu. 

Sól drogowa

Jest najstarszym środkiem służącym do odladzanie dróg w ruchu samochodowym a także stosowana na chodnikach i podjazdach co nie jest do końca poprawne. Stosowanie soli ma wyłącznie wymiar ekonomiczny ponieważ więcej robi szkód niż pożytku. Drugim sposobem w połączeniu z solą jest piasek który działa jako środek antypoślizgowy w okresie zimowym.

Jednak piasek ma mniejszy niekorzystny wpływ na zsypywane podłoża to pozostałości piasku po zimie i bałagan jaki powstaje pozostawia dużo do życzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając antylód?

Wybór na rynku jest duży dlatego jeżeli chcemy wybrać preparat skuteczny oraz bezpieczny dla naszej powierzchni jak kostka betonowa, beton, kamień czy drewno to zwróćmy uwagę na skład jaki posiadają oferowane preparaty.

Środki z zawartością soli posiadają w nazwie skrót SOL. Wszystkie takie preparaty zawierają w głównej mierze sól drogową ale są droższe od zwykłej soli ze względu na polepszacze m.in. tez piasek. Dobry preparat odlodzeniowy posiada skład bezpieczny dla ludzi, roślin i zwierząt. Preparat taki występuje bez dodatków soli i również posiada wysokie właściwości odladzajace w temperaturach otoczenia do -35 stopni Celsjusza.

Preparat przeciwoblodzeniowy w połączeniu z wilgocią zawartą w śniegu oraz lodzie wytwarza ciepło i topi niepożądane skutki zimy.

Odladzacz

Kiedy nadejdzie zima i rozpoczną się minusowe temperatury a wraz z nimi mrozy, wówczas powstaje obowiązek utrzymania chodników, schodów, podjazdów w stanie do bezpiecznego i zdolnego użytkowania powierzchni na trasie ruchu. Najbardziej wówczas sprawdzalnym oraz najczęściej kupowanym preparatem jest środek Defrostone. Preparat ten jest naturalnym odladzaczem niepowodującym pozostawania białych śladów. Jest także całkowicie bezpieczny dla otoczenia, bruku oraz kamienia naturalnego.

Ice Melt

Preparaty do rozpuszczania śniegu i lodu nie zawsze są bezpieczne, ponieważ zawierają szkodliwe chlorki oraz mieszaniny soli drogowej. Są to związki szkodliwe, a także powodujące duże szkody w podłożu, na które sypiemy środki odladzajace.

Donsol

Najbardziej bezpieczne jest sypanie lodu piaskiem. Jednak piasek strasznie nosi się do domów, klatek schodowych powodując zabrudzenia i konieczność częstego sprzątania. Piasek, jeżeli nie jest płukany po wydobyciu, posiada pozostałości gliny, która potrafi wniknąć w podłoże, pozostawiając żółte przebarwienia trudne do usunięcia na wiosnę.

Sól drogowa Castorama

Najpopularniejszym i najstarszym sposobem na pozbycie się lodu jest sypanie solą. Dawniej, jak nie było innych produktów, był to jedyny sposób. Dzisiaj są inne rozwiązania bardziej ekologiczne i mniej inwazyjne dla podłoża, jednak nie wszyscy to stosują. Sól drogowa jest bardzo popularna i sprzedawana w każdym sklepie budowlanym jednak ona wyrządza więcej szkody niż pożytku a stosowna na beton czy kamień niszczy ich strukturę, co będzie się objawiało po paru latach rozkładem betonu oraz kamienia.

Sól drogowa cena

Koszty utrzymania w odpowiednim stanie podłoża zimą jest kosztowne. Dobre preparaty wymagają ulepszeń i badań laboratoryjnych pod względem bezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Takie preparaty są droższe od zwykłej soli drogowej. Jednak pamiętajmy, że sól rozsypywana na podłoże jest w stanie zniszczyć nawet metal, nie mówiąc o florze panującej dookoła nas oraz naszym zdrowiu.

Schody, wejścia do domów, biur, lokali gastronomicznych,centrów handlowych itp. Chodniki, podjazdy, tarasy, ulice, place, parkingi. Cmentarze. Zakłady pracy.

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

Zestaw do...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

Piaskarka...

close

DAYSTONE COVER...

close

Dynasil WET...

close

Szczotka do...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

WEXA Lithofin

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close
close

SEA B-CHEM

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

WORKI FILTRACYJNE

close

Lithofin FVE...

close

Stół obrotowy...

close

AP-101 Impregnat...

close

Zestaw do...

close

Filc polerski do...

close

BERO Lithofin...

close

AP-102 Impregnat...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close
close

HYDREX TENAX...

close

AP-104 NANO...

close

ZESTAW do...

close

Marmolit Solid...

close

Zestaw do...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ CLEAN...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

Uchwyt, chwytak,...

close

Pasta R52

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

TIX E PLUS 1,5kg...

close

Impregnat efekt...

close
close
close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close
close

BLOCKER FLEKK

close

Daystone FLOOR...

close

AGER impregnat

close

DEEPER TENAX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

DAWID Piaskarka...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...