Cena

Cena

Zlewozmywaki

Pielęgnacja zlewów

Zlewozmywaki granitowe, kwarcowe, z silgranitu czy z konglomeratu mają lekko porowatą strukturę. Sprzyja to osadzaniu się zanieczyszczeń w mikroskopijnych szczelinach. Dlatego warto regularnie dbać o jego powierzchnię. Nie chodzi tutaj o żmudne szorowanie zlewu po każdym użyciu, ale o profilaktyczne umycie go specjalnym płynem do takich zlewów, a także stałą pielęgnację zlewozmywaków. Pamiętajcie jednak, aby nie używać drucianych myjek i mleczek czyszczących z drobinkami ściernymi, które mogą zarysować powierzchnię zlewu, ponieważ będzie on jeszcze bardziej się brudził.Aktywne filtry

  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
5
5
QUARTZ claen&protect zestaw...

Do pielęgnacji zlewozmywaków granitowych zawiera środek czyszczący oraz impregnat .

148,00 zł 158,00 zł
quartz clena&protect
favorite_border

Środki do ochrony zlewozmywaków

Systematyczna pielęgnacja sprawi, że zlewozmywak granitowy będzie ładnie wyglądał, a wszystkie niebezpieczeństwa w postaci barwiących soków, herbaty, osadów wapiennych z wody czy wina nie będą już problemem. Aby zachować walory estetyczne zlewozmywaków, radzimy stosować się do instrukcji pielęgnacji zlewozmywaka i korzystać ze sprawdzonych i specjalnie opracowanych środków oraz metod pielęgnacji tego produktu. Dlatego w naszym sklepie znajdziecie kompleksowe rozwiązanie powyższych problemów, które potwierdzają się w działaniu oraz w późniejszym użytkowaniu zlewozmywaków kuchennych.

Impregnaty i środki do czyszczenia do zlewozmywaków

Impregnaty występujące do pielęgnacji i utrzymania czystości naszych zlewozmywaków niekiedy są preparatami powierzchownymi mającymi na celu wyłącznie dokonanie odświeżenia zlewu w momencie kiedy go czyścimy. Natomiast zlewy fragranitowe posiadają 95% piasku kwarcowego, który jest głównym materiałem przyjmującym wodę oraz zabrudzenia. Żywica, która się znajduje jako element szczelny piasku nie nasiąka woda ponieważ jest nie chłonna. Dlatego też powinniśmy zadbać aby zabezpieczyć frakcje występującego piasku kwarcowego od wnikania wody i plam. Odpowiednim do tego celu jest impregnat Quartz Protect, który nie tylko wnika w strukturę piasku ale także zamyka jego pory i zabezpiecza przed plamami. Ponadto impregnat ten doskonale odświeża zlewozmywak nadając delikatny połysk

marka Quartz

Słowo to pochodzi o polskiej nazwy kwarc. KWarc jako komponent do produkcji zlewozmywaków łączonych na żywicach. Dlatego też powstała marka preparatów do czyszczenia i pielęgnacji takich wyrobów, która została dedykowana zlewozmywakom. Preparaty te są środkami sprawdzonymi i przetestowanymi na dziesiątkach różnych marek i producentów z wysokimi opiniami o ich działaniu. Środki te są też konfekcjonowane dla innych marek pod ich nazwami ponieważ zostały sprawdzone i rekomendowane. 

Czym wyczyścić zlew granitowy

Zlewozmywak granitowy wykonany jest z naturalnego kruszca jakim jest twardy kamień naturalny granit. Wymaga on nie tylko czyszczenia ale także pielęgnacji w postaci konserwowania impregnatem. Zlew granitowy posiada w większości wykończenie polerowane lub antykowane (postarzane) dobierane w zależności od rodzaju wykończenia blatów kuchennych. Oba te wykończenia są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Ważne jest aby używać preparatów do tego celu. Często na rynku mylone jest nazewnictwo z jakiego materiału są wykonywane zlewozmywaki ponieważ większość zlewów sprzedawanych na rynku są zlewami odlewanymi z masy żywiczny kwarcowej a potocznie nazwane granitowymi.ZLewy granitowe (100% granit) myje czyści się za pomocą preparatów o naturalnym składzie bez użycia mocnych środków kwasowych także spożywczych pomimo ich odporności na kwasy. Zlewozmywaki granitowe należy jednak co jakisi czas impregnować preparatem przeciw plamom aby miały zdolność odrzucania plam, które mogą zabarwić kamień.

Domowe sposoby czyszczenia zlewu granitowego

Podczas czyszczenia zlewozmywaków granitowych należy unikać używania preparatów kwasowych również kwasów spożywczych jak kwasku cytrynowego, wody z ogórków czy samą czystą sodą. Wszystkie te związki posiadają mocne właściwości nie tyle czyszczące co żrące, które dają szybkie efekty usunięcia osadów ale mocno podrażniają strukturę kamienia. Po używaniu ich przed dłuższy okres może dojść do schropowacenia powieźli kamiennej oraz większego niż wcześniej przywierania brudu. Zalecany jest używanie do czyszczenia granitu preparatów wyrabiających plamy ale nie żrących. Dobrym i bezpiecznym sposobem jest mycie zlewy octem, który jest bezpieczny a później zalanie wodą z rozpuszczoną małą ilością sody. Zalew wypełniamy woda do pełna i postawienia na noc. Możemy wówczas odnieść wrażenie czystszego zlewu lek dalekiego do ideału.

Czym czyścić czarny zlew

Kolor czarny jak i biały ogólnie jest ładny pod jednym tylko warunkiem, że jest czysty. Przy użytkowaniu zlewozmywaków  występują różne substancje spożywcze barwiące go. I to przy jasnych kolorach jest utrapieniem. Przy kolorach czarnych często tych zabrudzeń nie widać po prostu ale przychodzi taki moment, że na zlewach czarnych powstaje biały nano i jest to osad wapienny, który jeżeli nie jest czyszczony systematycznie narasta i w pewnym momencie pęka wyglądając jak zalany lakierem. Niestety wtedy jest już za późno na jego wyczyszczenie i pozostaje tylko wymiana zlewu na nowy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i systematyczne czyszczenie zlewu z osadów wapiennych preparatem Solved oraz konserwowanie go impregnatem do tego celu Quartz Protect. Jest to bardzo ważny zabieg aby osad wapienny po prostu się nie czepiał powierzchni zlewozmywaka.

Czym czyścić zlew z kompozytu

Zlewozmywaki wykonane z kompozytu kwarcowego tj: barwione żywice poliestrowe + piasek kwarcowy należą do zlewów mocno przywierających brud. Zlewozmywaki granitowe lub ceramiczne posiadają o wiele mniejsze właściwości przyciągania zabrudzeń. Dlatego wszystkie zlewozmywaki czy producentów Franke, Teka, Primagran, Tektonit czy inne są produkowane na podobnej bazie składników i wszystkie w podobny sposób się brudzą. Zabrudzenia występujące w zlewozmywakach sa zabrudzeniami organicznymi pochodzącymi od zwierząt i roślin czyli spożywczymi. Najlepszym rozwiązaniem do tego celu na rynku jest preparat Quartz Clean, który nie tylko usuwa pozostałe zabrudzenia powierzchownie ale także pozostawiając go na dłużej wywabia plamy wniknięte w strukturę piasku kwarcowego. Preparat ten posiada również właściwości odkażające dlatego stosowany systematycznie dba o poprawne utrzymanie higieny w kuchni. Środek ten został doceniony przez użytkowników takich zlewów iw coraz większej ilości dociera do grona zadowolonych klientów.

Sprawdzone środki do pielęgnacji zlewów granitowych i z konglomeratu. Impregnaty do zlewozmywaków. Konserwujące, odświeżające i nadające nowy blask.

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close