Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Kamień naturalny

W asortymencie sklepu do-kamienia znajdziecie środki do usuwania plam z kamienia naturalnego. Preparaty renomowanych marek są skuteczne w działaniu i usuwają  plam y z oleju, tłuszczów, rdzawych wykwitów, zacieków na granicie, piaskowcu, wapieniu, łupku, gnejsie. 

Aktywne filtry

4,5
4,5
żel-do-usuwania-plam-po-oleju

Preparat do usuwania na zewnątrz plam po olejach, tłuszczach różnego pochodzenia.

50,00 zł
OIL ABSORBER żel
favorite_border
4,5
4,5
plama-po-kawie-herbacie

Usuwa plamy z wina, kawy, herbaty, buraków, atramentu, soków krwi i kwiatów.

64,00 zł
FLEKK wywabiacz plam
favorite
4,5
4,5
oil-free-usuwanie-plam-po-oleju-wosku-tłuszczu

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz...

77,00 zł
oil free pasta
favorite_border
4,5
4,5
odrdzewiacz-do-kamienia

Niezwykle skuteczny i bezpieczny odrdzewiacz do kamienia naturalnego i betonu. 

85,00 zł
ROSTEN odrdzewiacz
favorite_border
4,5
4,5
delikatny-krem-do-czyszcenia- kamienia-z-wody

Delikatny krem do czyszczenia kamienia. Usuwa kamień osadzający się z wody, zacieki...

86,00 zł
solved krem do czyszczenia
favorite_border

Plamy na nagrobku granitowym

Nagrobki montowane w warunkach klimatycznych Polski są poddawane szczególnym próbom na wytrzymałość. Zmieniające się warunki pogodowe w tym temperatura bezpośrednio wpływa na kamień. Wilgoć, deszcz, mróz ingerują na granit bardzo mocno domowe skutkować powstawaniem różnego rodzaju plam żółte, brązowe, rude czy zielone przebarwienia wpływające na wygląd całego pomnika.

Żółte plamy na pomniku

Kolor jasnożółty, który pojawił się w postaci małych kropeczek na granicie, nasuwa jednoznacznie myśl, że coś się zaczyna dziać w jego strukturze. Pod wpływem wilgoci zachodzą zmiany, które do tej por nie były widoczne. To jest aktywacja tlenku glinu znajdującego się w składzie granitów szczególnie tych o kolorystyce jeno szarej. Nie jest to duży problem, ponieważ możemy go usunąć trwale, stosując preparat Calx Out. Jest to środek usuwający takie przebarwienia dość szybko i sprawnie.

Rude plamy na nagrobku granitowym

Ten rodzaj plam wskazuje jednoznacznie, że mamy odczynienia z rdzą. Tutaj również aktywacja i powstawanie tlenku żelaza objawia się rdzą, która następuje podczas dłuższej ingerencji wilgoci w kamień. Powstające plamy wychodzą na wierzch granitu, zwiększając swoją objętość i szpecąc wygląd pomnika. W tym przypadku, aby usunąć powstały problem, należy użyć odrdzewiacza do kamienia, który usunie rdzę i zachowa naturalny koloryt granitu.

Ciemne plamy na płycie nagrobka

Plamy powstające na nagrobkach objawiające się ciemnymi miejscami są wyłącznie spowodowane wilgocią panująca wewnątrz pomnika. Szczelnie wykonany nagrobek, w którym dominuje chłód, powoduje powstawanie tzw. „Punktu rosy” skroplin, które zbierają się wewnątrz budowli, powodując przenikanie na zewnątrz. Objawia się to właśnie przyciemnieniem płyty nagrobka. Krawędzie płyty są jaśniejsze a w środku płyta ciemniejsza. Zapobieganie takim przypadkom jest bardzo proste. Wystarczy podczas produkcji nagrobka zabezpieczyć kamień od spodu preparatem HI-3000 co spowoduje izolację skroplin od kamienia, a tym samym ograniczy do zera chłonność granitu.

Kółka po donicy na granicie

Odbicia spowodowane postawieniem doniczki z kwiatami na płycie granitowej to codzienność. Stojąca donica zbiera wokół siebie zabrudzenia, które z biegiem czasu wnikają w granit, powodując obrysowania spodu donicy. Jedynym jak dotąd sprawdzonym sposobem, aby je usunąć, jest zestaw czyszczący postaci delikatnego kremu oraz waty stalowej. Czyszcząc tym zestawem, jesteśmy w stanie usunąć z pomnika liczne ślady po donicach, podstawkach oraz zniczach i przywrócić dawny blask na kamieniu.

Jak usunąć plamy z kwiatów na pomniku?

Sprzedawane wiązanki w przycmentarnych butikach w większości są sztuczne. Barwniki używane do koloryzowania kwiatów nie są odporne na warunki atmosferyczne na dłuższą metę. Barwnik rozpuszcza się pod wpływem kwaśnych deszczy, powodując zabarwienia na chłonnych granitowych nagrobkach. Niekiedy taki plamy potrafią z biegiem czasu poprzez działanie słońca same zejść, lecz jest to proces długotrwały. Do usunięcia takich przebarwień możemy użyć wywabiacza plam Flekk Out, który doskonale sobie z nimi poradzi. Polecamy pamiętać również, aby wykonać konserwację pomnika środkiem impregnującym, który z dużym stopniu ochroni płytę granitową przed ponownymi plamami.

Czym wyczyścić zacieki na pomniku?

Jest to problem ogólnokrajowy występujący na każdym nagrobku granitowym. Zacieki powstają na skutek opadów deszczu, które napełniają donice z kwiatami wypełnione cementem lub gipsem. Deszcz rozpuszcza takie wypełnienie i smużką ścieka wzdłuż po całej płycie nagrobkowej. Po ustaniu deszczu woda odparowuje a smugi cementu lub gipsu pozostają, wżerając się w kamień. Uwydatnia się to białą delikatną smugą często mylącą z pęknięciem płyty. Aby usunąć taki defekt, należy zastosować delikatny krem Solved wraz z wełną stalową, który doskonale sobie radzi z takimi problemami. Można te preparaty nabyć w zestawie czyszczącym, kupując taniej.

Jak usunąć rozlany wosk z pomnika?

Wosk czy parafina w dodatku gorąca wnika po rozlaniu dość głęboko w kamień, z którego sama niestety nie wyjdzie. Dużo osób próbuje różnych domowych sposobów na usunięcie jej z kamienia, lecz efekt jest bardzo mizerny lub wcale go nie ma. Najbardziej sprawdzonym sposobem na usunięcie parafiny jest ściągnięcie nadmiaru jej z powierzchni płyty granitowej nożykiem do papieru i nałożenie pasty wywabiającej tłuste plamy Oil Free przykrywając ją folia, aby zapobiec spłukanie w czasie opadów deszczu. Gwarantuje to doskonały efekt usunięcia wosku z pękniętego znicza

Pochłanianie plam w całości nawet do 5 cm głębokości. Najnowsze rozwiązania przy czyszczeniu i usuwaniu plam. Preparat do usuwania rdzy.

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

DAYSTONE COVER...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

Lithofin FVE...

close

Zestaw do...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close

HYDREX TENAX...

close

Marmolit Solid...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close

Daystone FLOOR...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close
close

Lithofin LEV...

close

Pady diamentowe...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Dynasil Renowal...

close

QUARTZ TONER...

close

BLOCKER FLEKK

close

NANOPHOS...

close

DYNASIL FX...

close
close

Piła wypukła...

close

Tarcza FICINA -...

close
close

Filc polerski do...

close

Impregnat do...

close

DAWID Piaskarka...

close

ADEX środek do...

close

Litery...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

AP-304...

close

FLEKK OUT...

close

ALGES koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

AP-102 Impregnat...

close

Coat Remover...

close

AP-207 Pasta...