favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

FLEKK OUT wywabiacz plam z kamienia i konglomeratów

FLEKK wywabiacz plam
64,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Właściwości preparatu:
- nie niszczy czyszczonej powierzchni
- działa samoczynnie
- szybki i skuteczny w działaniu
- jeden z nielicznych 
preparatów na rynku  
- nie zawiera kwasów
- wybiela jasne kamienie
 
Ilość
Dostępny produkt z innymi opcjami

Jak usunąć plamy z kamienia naturalnego? FLEKK OUT (dawniej Flekk) to mocny środek czyszczący do usuwania głęboko wnikniętych plam z polerowanego marmuru i kamienia. Nie jest kwasowy i nie powinien uszkadzać polerowanego marmuru i kamieni wrażliwych na kwasy. Neutralizuje głęboko wniknięte plamy, z farby, kawy, wina, plamy barwiące pochodzenia naturalnego i inne plamy z substancji barwiących.  Może być również stosowany do bielenia marmuru. Przywraca biel starym pożółkłym marmurom.

Dodatkowo usuwa również:

- odchody ptasie
- zabrudzenia z liści
- soki z naturalych kwiatów 
- soki z liści i drzew
- farbę ze sztucznych kwiatów, 

Sposób użycia:

Umieścić bawełniany wacik lub ściereczką na zaplamione miejsce i namoczyć go  płynem. Można przykryć wacik folią plastikową aby zmniejszyć parowanie. Pozostawić na kilka godzin, aż do całkowitego usunięcia plam.
W wielu przypadkach całkowite wywabienie plam może potrwać do 24 godzin. Jeżeli po kilku godzinach wacik jest suchy można zmoczyć ponownie płynem. W przypadku bardzo uporczywych plam, należy powtórzyć proces . 

Może być również stosowany do wybielania marmuru. Nanieść wywabiacz plam FLEKK OUT (dawniej Flekk) na powierzchnię można przykryć go folią w celu wolniejszego wysychania i pozostawić na czas reakcji na parę godzin.  Następnie przemyć powierzchnię dużą ilością wody.

 

Ponieważ każdy kamień ma inną strukturę oraz wrażliwość. 
Przed użyciem należy sprawdzić działanie preparatu w małowidocznym miejscu w celu sprawdzenie czy nie uszkodzi lub odbarwi kamienia.

 

 Zawsze należy używać odpowiednich rękawic gumowych w trakcie pracy z FLEKK OUT (dawniej Flekk).


UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Jak usunąć plamy z kamienia naturalnego

Kamień naturalny jest chłonny i jeżeli nie był impregnowany przed wchłanianiem wody i plam wówczas każde mocniejsze zabrudzenie, które posiada właściwości barwiące wniknie w kamień robiąc nie estetyczną plamę. Jednak nie musimy się zbyt martwić takim obrotem sprawy, ponieważ preparat Flekk Out szybko i skutecznie poradzi sobie z plamami pochodzenia naturalnego.

Plamy na blacie z konglomeratu

Konglomerat ogólnie jest mało chłonnym materiałem jednak taki produkty jak kawa, soki z buraczków czy flamastry potrafią utworzyć plamę w braci trudna do usunięcia. Konglomerat posiada w swoim składzie naturalny piasek kwarcowy dlatego nie zabezpieczony piasek wchłonie zabrudzenia bez problemu. Dobrym rozwiązaniem przy blatach z konglomeratu jest zastosowanie powłoki hybrydowej, która doskonale zapewni bezpieczeństwo w przenikaniu plam wgłąb blatu i uchroni go przed plamami.

Plamy na marmurze jak usunąć

Marmury są chłonnym kamieniem bardziej chłonnym niż granity czy kwarce naturalne. Usuniecie wnikniętych zabrudzeń wymaga podstawowej wiedzy z zakresu kamieniarstwa. Każde użycie mocnych preparatów z zawartością mocniejszych składników może doprowadzić do zniszczenia powierzchni marmuru czyli połysku. 

Wywabianie plam z granitu

Granit natomiast jest materiałem twardym i odpornym na wszelkie mocne detergenty w tym kwasowe. Jednak nie wszystko środki są w stanie sobie poradzić z usunięciem wnikniętych głęboko plam a nie które wręcz bardziej rozpuści plamę, która jeszcze szerzej rozejdzie się w kamieniu.  Przy naturalnych kamieniach ważne jest aby ni wprowadzić eksperymentów różnymi środkami ponieważ im bardziej ingerujemy chemicznie w strukturę granitu tym występuje większe prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. Warto również wykonać zabezpieczenie granitu w postaci nałożenia impregnatu ochronnego przed wnikaniem plam.

Nie uszkadza polerowanych powierzchni 

Preparat Flekk Out jest bezpiecznym preparatem. Jako jedyny środek na rynku do wywabiania plam jest całkowicie bezpieczny dla marmurów i konglomeratów marmurowych. Nie niszczy poleru na kamieniu ani też nie uszkadza jego struktury co może prowadzić do zmian w wyglądzie kamienia. W przypadku marmurów i konglomeratów jest to ważne ponieważ materiały te są bardzo delikatne. 

Plama po liściach z drzew

Spadające liście z drzew w okresie jesiennym w połączeniu z deszczami prowadzi nie jednokrotnie do wydzielania soków z liści i zabarwienia kamienia znajdującego się na zewnątrz. Tarasy, schody, chodniki czy nagrobki są szczególnie narażone. Wniknięte soki potrafią zrobić szeroką i brzydka plamę zwracająca uwagę na negatywny wygląd kamienia. Należy wówczas użyć skuteczny i sprawdzony wywabiacz plam, który bez trudu poradzi sobie z takimi zabarwieniami.

Plama po sztucznych kwiatach

Kwiaty używane na zewnątrz pod wpływem deszczy również reagują. W przypadku sztucznych kwiatów deszcz rozpuszcza sztuczne barwniki które razem z wodą wnikają w kamień barwiąc go na kolor znajdujący się w kwiatach. Bardzo często problem taki pojawia się na nagrobkach gdzie sztuczne kwiaty dominują w wiązankach i ozdobach florystycznych.

Plama po kwiatach

Naturalne kwiaty są piękne i bardzo często wypuszczają soki, które przy większych skupiskach kwiatów barwią kamień. Balkony i tarasy na których znajdują się piękne kompozycje z kwiatami są szczególnie narażone na zabrudzenia dlatego warto pomyśleć o impregnacji takich miejsc aby uniknąć problemów w plamami nie tylko od kwiatów ale także od wilgoci, wody oraz tłustych plam z grilla.

Zobacz również test usunięcia plam przeprowadzony na marmurze z wykorzystaniem wywabiacza plam FLEKK OUT (dawniej Flekk)RozwińZwiń

Opinie

2023-04-18

Plamy ciemne na konglomeracie po herbacie i sokach usunął w zaskakująco szybkim tempie. Już po paru minutach blat jest jak nowy.

2022-12-13

Z niedowierzaniem patrzyłem jak środek na moich oczach usunął z białego blatu ciemne plamy po kawie. Dosłownie w pare minut plamam zniknęła. Póżniej użyłem impregnat w celu zabezpieczenia. Sklep posiada super preparaty na każdy problem.

2022-10-26

Polecam ten środek usunął plamy na płycie granitowej gdzie inne firmy spisały płytę na straty. Niesamowite działanie.

2022-09-18

Super preparat uratował mi płyte granitową, która została zaplamiona sokami z gałęzi z drzewa. Była ciemna plama która została usunięta tym preparatem. Dziękuję za polecenie obsłudze sklepu.

2022-06-24

Coż mogę powiedzieć. Ten środek uratował mi kominek za ponad 30 tyś złotych.Niby fachowcy montujący marmurowy portal kominkowy zabrudzili go impregnatem i jakimiś ciemnymi brudami. Biały marmur do tego stopnia że brud wchłonął w kamień i zrobił się żółty. Prawie rok zeszło mi aby znaleźć sposób na jego wyczyszczenie. dopiero ten preparat wybielił mi marmur i teraz jest jak nowy. Dziękuję

2021-12-13

Płyn zadziałał rewelacyjnie na granitowym blacie. Blat był poplamiony wilgotnymi resztkami, zmielonej, zaparzonej kawy, która była pod ekspresem. I to leżała tam pewnie dosyć długo. Za nic tego nie mogłem doczyścić w standardowy sposób. Po użyciu tego płynu w 2h było po problemie. No rewelacja. Jedna uwaga. Radzę poczytać ulotkę do końca bo najpierw w instrukcji jest jak nałożyć nasączone płatki bawełniane na plamę a dopiero potem, że należy to bezwzględnie zrobić w gumowych rękawiczkach. Nie polecam kontaktu ze skórą. :) Co do wysyłki to wszystko szybko i sprawnie!

2020-08-06

Bardzo dobrze poradził sobie z plamami, z którymi inne środki przegrywały (farba w granicie)

2020-06-22

Niestety produkt, nie poradził sobie z plamą po sosie pomidorowym na marmurze, także okazał się całkowicie bezużyteczny, ale plus za szybką realizację i wysyłkę.

2020-05-21

Ku mojemu zdziwieniu w niespełna godzinę brzydka plama spod kubka z czarną herbatą zniknęła, to samo stało się z plamą po whiskey (Jack Daniel's). Rękawice i wentylowanie pomieszczenia niezbędne, jednak najważniejsze, że preparat działa jak należy (całe szczęście), bo byłem przerażony tymi wstrętnymi plamami na nowiutkich, białych blatach. Dzięki!

2020-01-04

na plamę po liściach zadziałał doskonale.

2019-05-29

środek sprawdził się w 100%

2018-08-31

Pierwszy raz została kupiłem.
Uwaga -konieczne rękawice bo póżniej trudno domyć ręce.
Ale najważniejsze -plamy były i tera nie ma...SUPER I SZYBKO DZIAŁA.

2018-08-21

Preparat dobrze działający trzeba tylko na ręce uważać bo można się zdziwić :)

2018-05-13

Działa super już myślałem ze nie usunę tych plam na białym blacie kuchennym. Próbowałem różnych wynalazków lecz dopiera ten się sprawdził. Dziękuję.

2017-12-22

Towar zgodnie z opisem,działa super

2017-12-13

Dobrze działa na głębokie plamy w kamieniu/konglomeracie, polecam.

2017-08-27

Super preparat. Starą żółtą plamę usunął w pare minut z marmuru. Już myślałam że nie da rady żaden preparat.
A przerobiłam dużo różnych środków. Polecam.

2017-07-31

Niesamowity środek w pare minut usunął wchłoniętą kawę z blatu granitowego.

2017-05-07

Faktycznie działa POLECAM

Napisz swoją opinię

FLEKK OUT wywabiacz plam z kamienia i konglomeratów

Usuwa plamy z wina, kawy, herbaty, buraków, atramentu, soków krwi i kwiatów.

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

75,00 zł
75,00 zł
+
119,00 zł
129,00 zł
Oszczędzasz 10 zł
+
130,00 zł
140,00 zł
Oszczędzasz 10 zł
249,00 zł
264,00 zł
Oszczędzasz 15 zł

Moje ulubione produkty

close

Piła do marmuru...

close

QUARTZ PROTECT...

close
close

Zestaw do...

close

Płyty świetlne...

close

Zestaw do...

close

Piła, tarcza...

close

SEA B-CHEM

close
close

GREASY OUT (...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

PRZECIW PLAMOM...

close
close
close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Pady diamentowe...

close

Klej poliestrowy...

close

Uchwyt, nosidło...

close

DYNASIL ST BRUK...

close

GRAVESTONE płyn...

close

DeSalin™ Rust...

close

RSG Lithofin...

close
close

Zestaw do...

close

GREINPLAST HR

close

Klej APOLLON...

close

Dynasil Renowal...

close

Szlifierka do...

close

Impregnat efekt...

close

klej i szczeliwo...

close

AP-110...

close

AGER impregnat

close

Ławeczka składana

close

AP-207 Pasta...

close

AP-312 Pasta do...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

farbka do...

close

LATIO silny...

close

HYDROSTONE WET...

close
close
close
close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

SOLVED krem do...

close

KLAR