Forniry kamienne

Czyszczenie łupka odbywa się tak samo jak innych kamieni. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że łupek jest skałą twardą a jego wykonanie w postaci forniru jest cienkie. Dlatego używanie preparatów kwasowych które wnikają głęboko musi zostać ograniczone ze względu na łatwość przebarwienia kamienia ze skutkiem nieodwracalnym. Czyszczenie forniru kamiennego przy plamach lekko tłustych powinno odbywać się preparatami alkaicznymi natomiast dużych tłustych plam pastami do usuwania tłuszczy, które są obojętne na cienki kamień. Na zewnątrz  powstałe białe wykwity usuwamy środkami lekko zasadowymi rozcieńczonymi z wodą aby nie uszkodzić struktury cienkiego kamienia. Do usuwania ogólnych zabrudzeń bardziej powierzchownych zalecamy środki o delikatnej formule czyszczącej odświeży a nie usunie wcześniej dokonanej impregnacji. Dlatego specjalnie do tego rodzaju wyrobu kamiennego dobraliśmy odpowiednie preparaty w taki sposób aby użycie ich było bezpieczne bez uszkodzenia forniru.

Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
środek-do-usuwania-wykwitów-cementowych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite_border
4,5
4,5
AP-302-Neutralny-środek-do-mycia

Łagodny detergent do polerowanych marmurów i podłóg wrażliwych na kwasy o...

66,00 zł
favorite_border
4
4
AP-307-Silny-środek-alkaliczny-odtłuszczający

Silny skoncentrowany alkaliczny detergent, odpowiedni do powierzchni wrażliwych na...

60,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
oil-free-usuwanie-plam-po-oleju-wosku-tłuszczu

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz...

77,00 zł
oil free pasta
favorite_border

Jak czyścić fornir kamienny

Forniry kamienne wykonane z łupka są bardzo twarde i nie musimy się obawiać o ich starcie podczas nawet mocnego czyszczenia. Musimy jednak uważać aby odstające łupinki nie podważać ponieważ może dojść do odłupania się kawałka forniru. Do czyszczenia forniru możemy użyć miękkiej szczoteczki a w przypadku fornirów gładkich miękkiej ściereczki oraz delikatnego detergentu o właściwościach myjąco czyszczących. Gdy fornir jest dobrze zakonserwowany wówczas przy zakurzeniach wystarczy sama woda.

Czym czyścić fornir kamienny

Jeżeli występują delikatne zabrudzenia wystarczy preparat bardzo delikatny i spłukanie wodą pod ciśnieniem  Mocniejsze zabrudzenia lub nawet tłuste wtedy do tego celu zalecamy preparaty odtłuszczające. W warunkach zewnętrznych możemy zastosować czyszczenie z większa ilością wody np. Myjką wysokociśnieniową typu karcher z zastosowaniem chemii czyszczącej. Z osadów naturalnych, zielonych nalotów  oraz odchodów ptasich stosujemy preparaty biobójcze zwalczające nie tylko same zabrudzenia ale też ich zarodniki.

Czym czyścic łupek

Łupek jako kamień jest produktem bardzo mocnym. Do czyszczeni łupka posiadamy preparaty na każde zabrudzenie nie zależnie od jego koloru. Łupek nie wymaga specjalnego traktowania trzeba jednak pamiętać, że nie każde preparaty się do niego nadają.  Preparaty ogólnie dostępne w sklepach wielkopowierzchniowych do kamienia naturalnego nie zawsze się sprawdzają i mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego warto się doradzić i wybrać preparat po którym będziemy zadowoleni i osiągniemy zamierzony cel usuwając zabrudzenia z jego powierzchni. Na rynku dostępne są też impregnaty fotokatalityczne po użyciu których nie ma potrzeby czyszczenia łupka, kamieni naturalnych a także elewacji wykonany z każdego rodzaju materiału wykończeniowego. Są to impregnaty najnowszej generacji bardzo ekologiczne i warte uwagi.

Czyszczenie forniru kamiennego przy plamach lekko tłustych powinno odbywać się preparatami alkaicznymi. a duże tłuste plamy pastami do usuwania tłuszczu.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...