Montaż fornirów kamiennych

Okładziny z kamienia w postaci fornirów kamiennych i betonowych są łatwe do montażu i nie powinna mieć z tym kłopotu żadna osoba, która juz wcześniej potrafi wykonywać proste prace montażowo budowlane. Dzięki odpowiednim technikom, wiedzy teoretycznej i odrobinie chęci, forniry kamienne można łatwo zamontować i zachować piękny wygląd przez długi czas. Pod produktami do montażu fornirów znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego montażu oklein kamiennych wraz ze wskazówkami użycia odpowiednich narzędzi oraz preparatów oraz chemii budowlanej.

Aktywne filtry

5
5
poliuretanowy-wodny-lakier-do-kamienia

Wodny lakier z żywic poliuretanowych. Nie zmieniający koloru kamienia. 

86,00 zł
favorite_border
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite
0
Grunt głęboko penetrujący

Koncentrat do wzmacniania oraz wyrównania chłonności podłoży mineralnych. 

16,50 zł
favorite_border
5
5
Grunt szczepny GREINPLAST  FK

Grunt posiada właściwości mocno przylegające do podłoży krytycznych, gładkich na...

85,00 zł
favorite_border
5
5
Bezwonny-impregnat-do-kamienia-naturalnego

Bezwonny hydrofobizujących środek do kamienia nadający efekt suchego kamienia

74,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
hydroSTONE-wet -WODNY-impregnat-pogłębiający-kolor

Całkowicie bezpieczny preparat do konserwacji
kamienia z efektem tzw. mokry...

99,00 zł
hydrowet wodny impregnat
favorite_border
0
elastyczny-klej-do-kamienia

Mrozoodporna, jednoskładnikowa masa poliuretanowa stosowana do elastycznego łączenia...

105,00 zł
favorite_border
0
uszczelniacz-do-fugowania

Mrozoodporna, jednoskładnikowa masa poliuretanowa stosowana do elastycznego łączenia...

49,50 zł
favorite_border
4,5
4,5
powłoka-do-beton

Wodo i mrozo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do miejsc o dużym obciążeniu...

160,00 zł
favorite_border

Jak zamontować forniry kamienne.

Cokolwiek masz na myśli - ściany, fronty, meble, wanny i prysznice, dekory, drzwi, wnęki, kominki, fronty meblowe, ściany, elewacje - dzięki okleinie kamiennej w formie forniru, która jest tak cienka i lekka jak papier, możesz samodzielnie ozdobić każdy element. Dzięki prostej instrukcji bez problemu zamontujesz ten materiał.

1) Przygotuj narzędzia
okleinę i powierzchnię. Najpierw oczyść i odtłuść powierzchnię na której będziesz kleił fornir, aby klej mógł ją całkowicie pokryć. Następnie zagruntować powierzchnię odpowiednim środkiem gruntującym w zależności od rodzaju podłoża (tynk, beton, gips itp.) aby zmniejszyć jego chłonności wody. W przypadku innych powierzchni niż ściana można je odtłuścić np. Acetonem.
2) Zabezpiecz okleinę
Materiał przed nadmiarem kleju i innymi uszkodzeniami. Zastosowanie na tym etapie środka impregnującego Blocker Flekk Nano ułatwia usuwanie ewentualnie powstałych plam podczas klejenia.

3) Dopasuj i przytnij okleinę.
Fornir kamienny jest cienki i może być cięty nożycami ręcznymi lub elektronarzędziami tarcza diamentową. Sprzęt ochronny oraz ochronę oczu, twarzy i rąk należy nosić w każdym przypadku ze względu na możliwość wystąpienia odprysków włókna szklanego i pyłu.

Przed sklejeniem sprawdź, czy wybrany element pasuje i wygląda jak najlepiej po sklejeniu aby dopasować łączenie słoi w kamieniu. Po zakończeniu pasowania przystąpić do przycinania za pomocą szlifierki kątowej z kamieniem szlifierskim lub podobnej, zachowując opisane powyżej środki bezpieczeństwa. Krawędzie cięcia potraktować ręcznie drobnym papierem ściernym w celu złagodzenia krawędzi ciętej.

4) Klejenie fornirów
Klejenie i dociskanie to jeden z najważniejszych etapów. Z naszego doświadczenia polecamy K+D klej i szczeliwo w jednym na bazie poliuretanu  (gotowe wkłady klejowe). Nałożyć cienką warstwę kleju za pomocą wyciskacza, równomiernie rozprowadzić za pomocą szpachelki. Klejąc dobrze docisnąć powierzchnię kleju, np. wałkiem gumowym lub miękka pacą aby usunąć pęcherzyki powietrza i docisnąć klej do podłoża. Zaklej też taśmą krawędzie forniru, aby nadmiar kleju wychodząc nie zabrudził krawędzi. Nie zaleca się podczas montażu klejenia klejem na bazie cementu, ponieważ może on zmniejszyć przyczepność do materiału i w czasie odstać od forniru kamiennego.  Jeżeli będziemy kleić fornir do betonu na kleju wysoko elastycznym wówczas musimy zastosować podkład szczepny w celu lepszego połączenia spodniej warstwy forniru z podłożem betonowym.

5) Fugowanie
W zależności od ostatecznego wykończenia, fornir można układać bez spoinowo w odstępach 0,1 mm lub można zastosować cienką fugę w wybranym kolorze. Wówczas odstęp zalecamy zrobić większy w celu łatwiejszej aplikacji fugi ok 0,3 mm. Do fugowania używamy Fugi cementowej lub Fugę silikonową którą aplikujemy pistoletem. Również na tym etapie zabezpiecz krawędzie kamienia taśmą malarską a po fugowaniu zbierz nadmiar fugi.  Po zaplamieniu należy natychmiast usunąć plamę bawełnianą lub podobną szmatką, bez użycia silnych środków chemicznych jak które mogą uszkodzić kamień naturalny. Na trudniejsze plamy polecamy preparat odtłuszczający Latio, specjalnie przetestowany środek do usuwania plam, zabrudzeń montażowych.
6) Impregnacja i pielęgnacja 

Fornir jest produktem naturalnym dlatego trzeba go zabezpieczyć zarówno przed woda jak i plamami. Do tego celu służą impregnaty hydrofobowe oraz oleofobowe. Warto zwrócić uwagę ze mamy dostępne impregnaty nie zmieniające koloru kamienia a także takie które przyciemnia fornir nadając efekt mokrego kamienia. Jeżeli macie Państwo problem z doborem odpowiedniego impregnatu warto zwrócić się do nas w celu jego doboru do kamienia oraz miejsca zastosowania.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...