Blaty

Środki do pielęgnacji blatów kamiennych 

Od wielu lat coraz chętniej wykorzystujemy kamień naturalny jako element wystroju naszego wnętrza zarówno jako dekorację, ale także w praktyczny sposób, czego przykładem mogą być kamienne blaty w kuchni. Przemawiają za tym poza walorami estetycznymi takie czynniki jak wytrzymałość na wysokie temperatury, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne.  Jest to też także produkt ponadczasowy, który pasuje do każdego wnętrza. Aktywne filtry

0
akemi-impregnat-przed-plamami

Impregnat oparty na Nano technologii do zabezpieczenia kamienia naturalnego przed...

70,00 zł
favorite
5
5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat przeciw plamom na bazie rozpuszczalników, nie zmieniający koloru...

132,00 zł
favorite_border
5
5
AP-102-Impregnat-nano-Przeciw-plamom

Impregnat nanotechnologii przeciw plamom na bazie wody. Nie zmienia koloru kamienia....

140,00 zł
favorite_border
5
5
AP-103-WET-LOOK-pogłębiacz-koloru

Impregnat przeciw plamom z efektem "pogłębienia koloru". Bezpieczny w działaniu.

140,00 zł
favorite_border
0
impregnat przeciw plamom

Impregnat szybkoschnący z długotrwałym efektem mokrego kamienia włoskiej firmy...

93,00 zł
favorite_border
5
5
impregnacja-blatu-granitowego

Impregnat przeciw plamom do kamienia granit, marmur, trawertyn, łupek, kwarcyt

67,90 zł
impregnat do blatów
favorite_border
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite
5
5
DAYSTONE COVER powłoka...

Zabezpiecza przed zabrudzeniami z wody, mydeł, szamponów kamień naturalny,...

82,00 zł
COVER powłoka do pielęgnacji
favorite_border
5
5
DEEPER TENAX impregnat do...

Impregnat wzmacniający kolor do blatów kamiennych z ochroną przed plamami. 

110,00 zł
DEEPER impregnat
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Ochrona przeciw plamom do kamieni naturalnych, gresu i betonu na blatach...

55,00 zł
impregnat fx do kamienia
favorite_border
5
5
impregnat-hydrex-tenax

Impregnat Hydrex Włoskiej firmy Tenax zabezpieczający kamień przed plamami  i wodą....

55,00 zł
favorite_border
0
impregnat-mokry-kamień

extra wzmacniacz kolorów dla kamienia naturalnego bardzo mocny efekt mokrego...

315,00 zł
FVE impregnat wzmacniacz kolorów
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat zabezpieczający przed wszystkimi plamami. Nie zmienia koloru kamienia.

85,00 zł
favorite
  • Obniżka
5
5
impregnat-do-konglomeratu

Najbardzej sprawdza się na blatach kuchennych, okładzinach ścian w kuchni i...

99,00 zł 110,00 zł
favorite_border
3
3
impregnat-do-konglomeratów-kwarcowych-spieków-dektonu

 Specjalny impregnat pogłębiający kolor do konglomeratów kwarcowych, spieków.

253,00 zł
QUARTZ TONER TENAX impregnat
favorite_border

Ochrona kamiennego blatu – impregnacja 

Przy użytkowaniu kamiennych blatów w kuchni czy też łazience należy jednak pamiętać o tym, że jest to materiał naturalny i aby go nie zniszczyć należy go wcześniej odpowiednio zabezpieczyć. Istotnym elementem ochrony kamiennych blatów jest odpowiednie czyszczenie a jeszcze wcześniej impregnacja. Dobrze zaimpregnowany blat będzie cieszył i służył przez wiele lat nie tracąc przy tym na swoim wyglądzie i zachowując swoje właściwości. 

Impregnacja, która nadaje piękna kamiennym blatom

Naturalną cechą kamienia jest jego porowatość, dlatego też z łatwością chłonie wszystkie zabrudzenia w postaci olejów, kawy czy nawet wody z detergentami. Zaimpregnowanie kamienia odpowiednimi środkami pozwala na powstrzymanie chłonności kamienia. Na blacie po zaimpregnowaniu tworzy się w zależności od preferencji klienta widoczna lub niewidoczna powłoka, która chroni go przed przenikaniem zanieczyszczeń do wnętrza kamienia. Dodatkowo taką powierzchnię zdecydowanie łatwiej czyścić.  W zależności od rodzaju kamienia stosuje się różne impregnaty. Należy też pamiętać, że zabezpieczanie kamiennego blatu impregnatami nie jest jednorazową czynnością. Należy ją powtarzać zgodnie z za potrzebowaniami lub z zaleceniami producenta danego środka. 

W ofercie posiadamy impregnaty które poza funkcją ochronną mogę też wzmacniać kolor poprzez efekt mokrego kamienia. Mogą nadawać połysk lub zmatowić powierzchnię zgodnie z indywidualnymi  preferencjami. Dodatkowo mogą niwelować drobne pęknięcia i zarysowania, które powstają na powierzchni. 

Oferowane środki do impregnacji są przez nas testowane, dlatego jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego preparatu zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu, gdzie postaramy się znaleźć produktu, który będzie spełniał oczekiwania. 

Impregnat do blatów kuchennych

Każdy blat kuchenny wykonany z naturalnego materiału wymaga konserwacji przed wodą oraz zabrudzeniami pochodzenia spożywczego. Impregnat chroni blat przed kolorowymi sokami, tłuszczami oraz wilgocią która bez pardonu ingeruje w blat tworząc ciemne plamy. Na blatach drewnianych stosuje się oleje i woski do drewna, na blatach kamiennych impregnaty oleofobowa. 

Impregnacja blatu kamiennego

Zabezpieczenie blatów naturalnych w tym kamiennych warto sobie przypilnować ponieważ żyt długa ingerencja wilgoci Mozę spowodować zmiany kolorystyczne kamienia objawiające się zaciemnieniami trudnymi do usunięcia. Czasami nawet niemożliwe do przywrócenia koloru pierwotnego. Niezależnie od rodzaju kamienia czy jest to granit, kwarcyt, onyks czy labladoryt to każdy z nich wchłania wodę, która ingeruje w ich strukturę.  A to wszystko za sprawa minerałów, gliny, skaleni i miki zawartej w naturalnej skamielinie mającej miliony lat.

Impregnat do blatu granitowego

Granit jest skałą twardą magmową i jest to najczęściej stosowany naturalny kamień na blaty w kuchni. Granit jednak jest materiałem przyjmującym wodę i tłuszcz dlatego jego konserwacja jest nie unikniona. Do blatów granitowych polecamy impregnaty oleofobowa w dwóch rodzajach. Z efektem suchego kamienia oraz z efektem mokrego kamienia w zależności od koloru zastosowanego granitu. Im kamień ciemniejszy tym bardziej stosujemy impregnat mokry kamień.

Impregnacja blatu granitowego 

Wykonanie impregnacji jest bardzo proste i może wykonać ją każdy dorosły domownik stosując się do zaleceń producenta impregnatu. Nakładamy impregnat obficie (grubo) na całą powierzchnie blatu granitowego i pozostawiamy na czas wniknięcia impregnatu w kamień (ok. 20-30 minut). Po tym czasie polerujemy ręcznie, czystą i suchą szmatką bawełnianą lub frotą całą powierzchnie blatu usuwając pozostałości impregnatu aż do uzyskania błyszczącej powierzchni granitu. Po tym zabiegu pozostawiamy blat do całkowitego wyschnięcia. Użytkujemy blat po impregnacji po ok. 3 godzinach.

Czym impregnować blat granitowy

Do impregnacji mocno chłonnych i jasnych blatów granitowych używa się mocnego impregnatu szczelnie zamykającego pory w kamieniu. Ogranicza to chłonność blatu kamiennego. Natomiast do ciemnych i twardych granitów dobiera się impregnaty również o działaniu mocnym pogłębiające kolor, które uwydatnią głębię kamienia stając się bardziej wypielęgnowane. Pamiętać jednak  trzeba aby do pielęgnacji używać dedykowanego płynu aby nie wypłukiwał wcześniej nałożonego impregnatu.

Blaty z konglomeratu

Konglomerat jest wytworzony przez człowieka poprzez sklejenie kruszywa (piasku kwarcowego) żywicami epoksydowymi odpornymi na kwasy spożywcze. Blaty z konglomeratu należy również impregnować ponieważ piasek kwarcowy jest chłonny i tłuszcz oraz barwiące soki mogą wniknąć wgłąb ziaren piasku. Dodatkowo konglomerat na blaty nie jest w pełni w połysku (półmat) dlatego impregnacja konglomeratu spowoduje również zwiększenie jego połysku.

Impregnat do blatu z konglomeratu

Do blatów kuchennych wykonanych z płyt z konglomeratu można używać impregnatów takich samych jak do granitu. Jednak sam impregnat nie podniesie połysku. Najlepiej jest stosować powłokę hybrydową, która zabezpieczy blaty przed chłonnością oraz podniesie połysk konglomeratu. Zastosowana powłoka spowoduje również brak przywierania zabrudzeń, kamienia z wody oraz zniknie problem tzw. Palcowania się blatów i mazaków na blatach, które do tej pory były dużym utrapieniem szczególnie na ciemnych kolorach.

Impregnaty do blatów kamiennych. Hybrydowe powłoki pielęgnacyjne. Wzmacniacze kolorów. Impregnaty do kwarców. Hydrofobowe. Oleofobowe. Pogłębianie koloru

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...