Cena

Cena

Narzędzia szlifierskie

Narzędzia i akcesoria do szlifowania kamienia

Obróbka kamienia wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz dobrze dobranych narzędzi na każdym etapie prac. Szlifowanie i polerowanie to końcowe procesy obróbki i stanowią o ostatecznym wyglądzie kamiennych powierzchni ( mat, półmat, połysk).Aktywne filtry

5
5
Kamień szlifierski diamentowy

Dyski diamentowe "TWIST” typ Banany Ø250mm 6-STEP do polerowania płaszczyzn z...

1 220,00 zł
favorite_border
0
Kamienie szlifierskie

Kamienia szlifierskie firmy KRZEMEX Granulacja #60. Kamienie do szlifowania na...

31,90 zł
favorite_border
5
5
papier szlifierski SAIT

Papiery szlifierskie na sucho do obróbki marmur i piaskowca. Średnica 125 mm.

4,30 zł
favorite_border
0
Segment-do-polerownia-na-mokro

Twardy segment diamentowy do polerowania granitu i marmuru na mokro. Po tych...

93,50 zł
favorite_border
5
5
Wagony diamentowe

Wagon metalowy do szlifowania i wyrównywania płyt z kamienia.

561,00 zł
favorite_border
0
Wagony diamentowe

Wagon diamentowy zatapiany w plastiku do szlifowania i wyrównywania płyt.

374,00 zł
favorite_border

Jakie narzędzia do szlifowania kamienia?

W ofercie sklepu znajdziecie narzędzia i akcesoria do szlifowania i polerowania kamienia naturalnego. Zapewniamy sprawdzone kamienie szlifierskie, papiery szlifierskie, segmenty do polerowania na mokro oraz wagony diamentowe do szlifowania i wyrównywania płyt z kamienia. 

Szlifowanie kamienia

Szlifowanie kamienia może odbywać się ręcznie oraz maszynowo. Szlifowanie ręczne wykonujemy za pomocą szlifierek kątowych na mokro lub na sucho. Szlifierki do polerowania na mokro dostosowane są do tego celu i zabezpieczone poprzez obniżenie napięcia przez transformator do 24 Wolt lub poprzez separator przeciążeniowy. Pierwsze rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze i żywotniejsze w działaniu.

Polerowanie kamienia

W celu osiągnięcia wysokiego połysku oraz uzyskaniu naturalnego koloru kamienia najbezpieczniej jest zastosować rzepy polerskie z nasypem diamentowym. Rzepami można bardzo dokładnie wypolerować kamień nawet w zagłębionych miejscach. Rzepki bardzo dobrze dopasowują się do nieregularnych miejsc, wygładzając kamień i nadając mu wysoki połysk.

Szlifowanie granitu

Aby dobrze szlifować granit, który jest twardym kamieniem, należy zastosować frezy diamentowe w celu wyrównani powierzchni granitu, przed rozpoczęciem polerowania na połysk. Frez diamentowy o frakcji 0 wyrówna granit, przez co segmenty diamentowe podczas polerowania wybiorą dokładnie całą powierzchnię równo, co ma bardzo duże znaczenie przy uzyskaniu ładnego połysku oraz głębi w kamieniu.

Polerowanie granitu

Chcąc wypolerować kamień aż do uzyskania połysku, należy używać dysków wyłącznie przeznaczonych do granitu. Dyski szlifierskie montuje się na rzep na maszynę kolankową lub mini automat polerski. Pod siłą docisku dyski doskonale radzą sobie z nierównościami, jak również wyprowadzają płaszczyznę granitu, uzyskując tym samym wysoki połysk. Dodatkowo po użyciu dysków o granulacji 00, 0, 1,2,3,4,5 oraz ostatniego dysku tzw. Buff w kolorze czarnym granit nabiera bardziej soczystego wyglądu. Dodatkowym atutem dysków szlifierskich jest ich duża wytrzymałość oraz polerowanie krawędzi płyt granitowych, dzięki czemu możemy wykorzystać materiał maksymalnie.

Ręczne polerowanie granitu

Do ręcznej obróbki granitu przeznaczone są rzepy diamentowe. Pozwalają one na polerowanie nieregularnych kształtów od wklęsłych po wypukłe bez obawy o ich uszkodzenie lub nieodpolerowanie powierzchni elementu granitowego. Dodatkowo rzepy 3-step potrafią w paru krokach nadać piękny lustrzany połysk już po użyciu 3 sztuk rzepów. Następnym dużym atutem tych rzepów jest fakt, iż mogą one pracować również na sucho np. na budowie, podczas odpolerowywania niewielkich fragmentów w wyrobach z granitu, uzyskując doskonałe efekty.

Renowacja posadzki

Posadzki po paru dziesięciu latach użytkowania mogą się zmatowić oraz stracić swoje piękno. Podczas renowacji należy pamiętać, aby posadzkę wykonać dyskami szlifierskimi. Wówczas tylko wtedy zostanie ona wypolerowana bez konieczności ręcznej poprawy. Natomiast jeżeli chcemy wyłącznie odświeżyć posadzkę, można zastosować pośrednią renowację marmurowej w postaci użycia padów diamentowych, które nabłyszczą i nadadzą nowy blask.

Czym szlifować kamień?

Kamień naturalny podlega szlifowaniu poprzez użycie kamieni, segmentów lub rzepów szlifierskich. Poprzez zastosowanie korundu oraz frakcji diamentu technicznego produkty szlifierskie posiadają właściwości trące, które doskonale sprawdzają się przy mechanicznym szlifowaniu kamienia.

Czym szlifować kamienia szlachetne?

Kamieni szlachetne wymagają odpowiedniego podejścia i obróbki. Do tego celu służą rzepy polerskie, które poradzą sobie już od momentu szlifowania zgrubnego aż do momentu uzyskania pełnego połysku. Należy jednak pamiętać, aby poler wyszedł ładny o dobrej głębi koloru, należy szlifować na mokro, dobrze wypłukując szlam obróbczy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnej oferty naszego sklepu. 

Narzędzia i akcesoria do szlifowania kamienia. Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepsze rozwiązanie. Wagony diamentowe do wyrównywania płyt z kamienia.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...