Cena

Cena

Do wnętrz

Systemy do stosowania wewnątrz to zaawansowane produkty, które pozwalają na ułożenie kamienia naturalnego czy płytek ceramicznych w sposób najbardziej profesjonalny. Zaproponowane produkty posiadają cechy, które zabezpieczają podłoże jak i sam kamień przed wpływem wilgoci i innych czynników zewnętrznych.Aktywne filtry

0
GREINPLAST IC

Płynna folia izolacyjna do wykonania powłok uszczelniających pod płytki ceramiczne

105,00 zł
favorite_border
0
GREINPLAST P 70 LD

Klej do marmuru i kamienia naturalnego elastyczny typu C2TE.

115,00 zł
favorite_border
0
Grunt głęboko penetrujący

Koncentrat do wzmacniania oraz wyrównania chłonności podłoży mineralnych. 

16,50 zł
favorite_border
5
5
Grunt szczepny GREINPLAST  FK

Grunt posiada właściwości mocno przylegające do podłoży krytycznych, gładkich na...

85,00 zł
favorite_border
5
5
silikon-do-płytek

Profesjonalne silikony do kamienia niemieckiej firmy OTTO CHEMIE. Różne kolory.

82,50 zł
favorite_border
  • Wyprzedaż!
5
5
bloker-wilgoci

Koloidalny roztwór, zaprojektowanym specjalnie do ochrony odsłoniętego muru przed...

129,00 zł 139,00 zł
favorite_border

Oferta zawiera izolacje do wykonania powłok uszczelniających przed mocowaniem płytek, kleje do przyklejania płytek o niskiej nasiąkliwości oraz płytek z kamieni naturalnych oraz grunty głęboko penetrujące do wzmacniania oraz wyrównywania chłonności podłoża.

Montaż kamienia

Montaż to proces instalacji kamienia naturalnego lub sztucznego w różnych miejscach, takich jak podłogi, schody, ściany, i blaty. W zależności od rodzaju kamienia i miejsca montażu, proces może różnić się od siebie.

Ogólnie proces montażu kamienia zaczyna się od odpowiedniego przygotowania powierzchni, na której będzie on instalowany. Powierzchnia musi być czysta, sucha, wolna od kurzu i innych zanieczyszczeń. Następnie, w zależności od rodzaju podłoża, jak również od rodzaju i grubości kamienia, na podłożu należy umieścić klej kamieniarski po czym zamontować, ułożyć kamień równo dobijając go aby lepiej przyległ do kleju. Po jego wyschnięciu następuje fugowanie i impregnacja kamienia.

Izolacja przeciw wilgoci

Jest to proces, w którym materiały izolacyjne są stosowane w celu zapobiegania przedostawaniu się wilgoci do wnętrza budynku lub konstrukcji. Wilgoć jest powszechnym problemem, szczególnie w budynkach lub pomieszczeniach położonych w wilgotnych lub narażonych na wpływ wody środowiskach. Takimi miejscami wewnątrz budynków zdecydowanie są pokoje spa, sauny, łazienki, prysznice oraz piwnice.

Układanie kamienia dekoracyjnego

Polega na mocowania kamieni na podłożu w sposób estetyczny i trwały. Istnieje kilka technik układania kamienia dekoracyjnego, w zależności od typu kamienia i charakterystyki powierzchni, na której kamień jest układany.

Jedną z najczęstszych technik jest układanie kamienia na zaprawie klejowej, co zapewnia stabilne mocowanie i minimalizuje ryzyko pęknięć lub złamań. W przypadku podłoża, które nie jest idealnie równomierne, stosuje się technikę układania kamienia na zaprawie cementowej, która pozwala na wyrównanie powierzchni i zwiększenie jej stabilności.

W przypadku kamieni dekoracyjnych o mniejszej grubości, takich jak mozaiki, stosuje się klejenie na specjalnych siatkach, które umożliwiają układanie kamieni w bardziej skomplikowanych wzorach.

Ważne jest również, aby kamień dekoracyjny był odpowiednio uszczelniony i zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć i zanieczyszczenia. W tym celu stosuje się specjalne impregnaty i lakiery, które zapewniają trwałość i estetyczny wygląd kamienia na długi czas.

Jaki klej do kamienia naturalnego

Do klejenia kamienia naturalnego zaleca się stosowanie klejów cementowych, żelowych,  epoksydowych lub modyfikowanych reaktywnie klejów poliuretanowych. Kleje te charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ścinanie i pełzanie, co zapewnia trwałe i solidne połączenie kamieni. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta, aby uzyskać optymalne wyniki klejenia. Warto również pamiętać, że dobór odpowiedniego kleju zależy od rodzaju kamienia oraz warunków panujących na miejscu montażu

Hydroizolacja łazienki

Hydroizolacja łazienki to proces, który ma na celu ochronę pomieszczenia przed wodą i wilgocią. Wilgoć i woda mogą przedostać się pod płytki, co prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów, a w skrajnych przypadkach mogą uszkodzić konstrukcję budynku.

Aby dokonać hydroizolacji łazienki, należy zastosować odpowiednie materiały i techniki, które zabezpieczą powierzchnię przed wodą. Na początku należy oczyścić i wyrównać powierzchnię, a następnie nałożyć warstwę izolacyjną. Można zastosować różne materiały do hydroizolacji, takie jak folie, membrany, płyny czy masy izolacyjne lub impregnaty. 

Jaki silikon do łazienki

Do uszczelnienia połączeń w łazience, takich jak połączenia między wanną a ścianą czy między kabiną prysznicową a ścianą, stosuje się specjalne silikony sanitarno-higieniczne. Są one elastyczne, wodoodporne i odporne na pleśń oraz grzyby. Przy wyborze konkretnego produktu należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, takie jak temperatura aplikacji, czas utwardzania i kolor. 

Wilgoć w łazience 

Wilgoć w łazience to powszechny problem, ponieważ w tym pomieszczeniu często mamy do czynienia z dużą ilością pary wodnej, która skrapla się na powierzchniach i może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni. Aby uniknąć wilgoci w łazience, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

1. Czy dobrze działa wentylacja łazienki

2. Czy wszystkie uszczelnienia silikonowe są w stanie nienaruszonym

3. Czy fugi w płytkach, kamień naturalny nie są spękane i czy są zaimpregnowane hydrofobowo.

Powłoki uszczelniające stosowane przed mocowaniem płytek ceramicznych. Produkty szczególnie polecane do wykonywania hydroizolacji na tynkach.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...