Cena

Cena

Maszyny

Maszyny kamieniarskie

Każdy zakład kamieniarski powinien być wyposażony w wysokiej jakości maszyny. Zapewnią one odpowiednie warunki pracy i umożliwią produkcję wysokogatunkowych wyrobów.Aktywne filtry

5
5
oczyszczalnia-workowa-w-kamieniarstwie

Eco Slime to jedyne na rynku urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej o niskich...

15 420,00 zł
oczyszczalnia wody z kamienia
favorite_border
5
5
Pompa zatapialna do wody...

Przystosowana do pompowania zimnej, brudnej i zanieczyszczonej wody, w której ciała...

973,50 zł
favorite_border
0
Silnik dwubiegowy trójfazowy

Do szlifowania, kalibrowania i fazowania marmuru, granitu i kamienia naturalnego...

18 300,00 zł
favorite_border
5
5
worki-filtracyjne-do-oczyszczalni-blotnej

Sprawdzone worki filtracyjne do oczyszczania wody z osadów.

13,90 zł
worki do filtracji kamienia
favorite_border

Niezbędne są zarówno urządzenia do obróbki kamienia, jak i umożliwiające oczyszczenie osadów. Dlatego firmy kamieniarskie, które szukają wyposażenia do swojego zakładu, powinny zapoznać się z ofertą naszego sklepu.

Maszyny kamieniarskie – do obróbki kamienia i oczyszczania

Dostępne w naszym asortymencie maszyny kamieniarskie mogą posłużyć między innymi do produkcji takich wyrobów, jak blaty kuchenne oraz łazienkowe, obudowy kominków, schody, posadzki i parapety. Oferujemy maszyny do obróbki kamienia, które można stosować do szlifowania, kalibrowania lub fazowania kamieni naturalnych, takich jak granit czy marmur. W naszym sklepie znajduje się również oczyszczalnia osadów błotnych. To bezobsługowe urządzenie jest nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne. Dostępne są także worki filtracyjne, które będą pasować do wielu systemów oczyszczania.

Maszyny kamieniarskie 

Kamieniarstwo w dzisiejszych czasach to już nie takie kamieniarstwo jak dawniej. Dzisiaj każdy klient wymaga dokładności, precyzji oraz wykonania na najwyższym poziomie. Dlatego większości firm kamieniarskich wprowadza nowoczesne technologie do obróbki kamienia jak pomiary w technologii 3D oraz maszyny cnc.  Chociaż w kamieniarstwie nie można przejść całkowicie na obróbkę numeryczną ponieważ nadal są prace, które trzeba wykonać ręcznie przy użyciu elektronarzędzi. Dlatego w nowoczesnym dzisiejszym kamieniarstwie każda maszyna czy numeryczna czy automat czy ręczna jest potrzebna i każda ma swoje zadania do wykonania wyręczając lub znacząco pomagając przy tym czynnik ludzki. Najczęściej wykorzystywane przy obróbce kamienia są maszyny służące cięcia kamienia, obróbki pączków wyciętych elementów kamiennych, obróbki płaszczyzn płyt i elementów z granitu i marmuru. A także ręczne szlifierki na polerujące na mokro czy służące do cięcia i szlifowania na sucho.

Traki linowe do cięcia bloków kamiennych

Aby wykonać finalne produkty z kamienia należy najpierw pociąć bloki kamienne na plastry. Takim rozwiązaniem są traki linowe potocznie nazywane linkami, które za pomocą linek diamentowych ona bloki na plastry o zadanych grubościach. Najczęściej stosownymi grubościami są w budownictwie 2,3 cm oraz w nagrobkarstwie 5,6,8 oraz 10 cm. Traki linowe tną cicho i są bardziej efektywne i ekonomiczne niż tradycyjne traki tarczowe. Tak ucięty plaster kamienia został przetransportowany wózkiem widłowym na linię polerską lub automat polerski w celu wykonania poleru na górnej powierzchni płyty.

Automat polerski do płyt z kamienia naturalnego 

Maszyna ta za pomocą kamieni szlifierskich zwanych wagonami szlifuje a póżniej poleruje płytę kamienną najczęściej granitową rozpoczynają od jej wyrównania aż do uzyskania pełnego poleru. W automatach tradycyjnych wymiana kamieni następuje poprzez wykwalifikowany personel natomiast w automatach numerycznych wymiana kamienica następuje automatycznie. Personel pracowniczy ma za zadanie dopilnować porządku prac oraz wymienić płytę na następną po zakończonym procesie polerowania.
Automaty polerskie mogą również antykowań lub satynowa płyty granitowe poprzez użycie szczotek antico zamiast kamieni do polerowania.

Piła do cięcia i formatowania płyt kamiennych

Jest to jedna z najbardziej używanych maszyn w kamieniarstwie. Bez takiej maszyny nie jesteśmy w stanie nic wykonać ponieważ podstawa jest wycięcie elementów na wymiar aby wykonać zlecenie. Piły do cięcia występują w różnych postaciach od jednosuportowych po dwusuportowe stacjonarne maszyny. W kamieniarstwie maszyna do cięcia musi być stabilna i ciężka aby zminimalizować drgania podczas cięcia. Dokładność cięcia jest tutaj priorytetem. W kamieniarstwie do tej pory większość zakładów korzystała z pił tarczowych sterowanych manualnie lub automatycznie poprzez zadanie wymiarów i wielokrotność cięcia. W danym momencie takie maszyny zstępują nowoczesne piły jednosuportowe cnc sterowane numerycznie poprzez zaaplikowanie rysunków w formacie dwg lub dxf. Różnice pomiędzy poprzednimi maszynami są ogromne. Szybsze cięcie kamienia, większe dokładność czy nawet jeden operator może obsługiwać wiele maszyn na raz. Maszyny odczytują pliki z pomiarów 3D ze skanerów proliner czy leica.

Mini automat do polerowania płaszczyzn płyt 

Są to maszyny automatyczna jak i numeryczne które szlifują, polerują, nadają struktury powierzchniom bez obsługowo. Nie wymagają stałej kontroli operatora. Zadane powierzchnie obróbcze oraz zmiana narzędzi to jedyne potrzeby operatora. W tym czasie maszyn pracuje sama a operator ma czas na obsługa innych maszyn. Maszyny te z powodzeniem wykluczają znane od pokoleń szlifierki kolankowe przy których operatorzy spędzają całe dnie szlifując i polerując elementy kamienne w postaci tablic nagrobkowych, płyt nakrywkowych. Zaleta mini automatów jest to, że możemy na nich wypolerować również małe elementy o szerokości 5 cm które przy tradycyjnych kolankówkach sprawia to wiele problemów. Autamty taki mogą również służyć jako urządzenia do polerowania boczków płyt tzw. boczkarki stawiając materiał w pionie. Znajdują w kamieniarstwie coraz więcej odbiorców oszczędzając czas przeznaczony na inne prace.

Boczkarka do boków prostych 

Maszyna ta znacznie szybciej i sprawniej bez wysiłku polernika jest w stanie wykonać poler na bocznej płaszczyźnie elementu kamiennego w sposób bardziej dokładniejszy niż tradycyjne rzemieślnicze wykonanie takiego poleru ręcznie. Obróbka ta wymaga użycia narzędzi do polerowania tzw. Rzepów lub kamieni zwanych depkami i dyskami. Maszyna wykonuje ruchy w jednej płaszczyźnie dociskając narzędzie do kamienia pneumatycznie. Po przejściu każdego granulacji operator wymienia narzędzie ręcznie puszczając maszynę ponownie. Po przejściu wszystkich granulacji element obrabiany jest wymieniany na następny w celu ponownej obróbki kamieniami o granulacji początkowej.

Boczkarka profilowa 

Maszyna służy nie tylko jak jej poprzedniczka do wykonywania polerów na bocznej krawędzi ale także wykonywania obróbki krawędzi elementów do zaokrąglenia czyli tzw. Ćwierćwałki, półwałki o różnych promieniach. Maszyna samoczynnie się obniża po promieniu suportu w taki sposób aby każdy etap obróbki od użycia frezu diamentowego po polerowanie segmentami odbyć dokładnie po każdym milimetrze. Operator wymienia narzędzia ręcznie po przejściu każdej granulacji aż do uzyskania pełno poleru.

Boczkarka przelotowa

Maszyna ta jest unowocześnieniem powyższych dwóch maszyn uwzględniając obróbkę boczną elementów razem z wykonaniem faz górnej i dolnej wraz z pełnym ich polerem. Wyższe modele tych maszyn wykonują także profilowanie krawędzi płyt jak ćwierćwałki i półwałki. Element obrabiany wkładany jest do maszyny która posiada szereg segmentów polerskich i przy powolnym posuwie taśmy wraz z elementem kamiennych przechodzi on przez wszystkie kamienie uzyskując pełen poler. Maszyna ta nie wymaga od operatora wymiany kamieni a wyłącznie ustawienia na panelu sterowniczym rodzaju materiału, grubości oraz doborze odpowiedniego posuwu materiału podczas obróbki. Obrabiarki tego typu wykonują również kalibracje grubości płyt kamiennych, podcięcia kapinosów przy parapetach  oraz odcinanie faz przy blatach kuchennych. Maszyny te występują już w pełnej automatyzacji procesu pracy. Operator wkłada i wyciąga juz gotowy, obrobiony element. Sa one najbardziej wydajnymi boczkarkami w kamieniarstwie i służą do dużych przerobów produkcyjnych. Maszyny te występują w dwóch wersjach z pionowym i poziomym załadunkiem materiału.

Frezarka do elementów kamiennych

Maszyn te są obrabiarkami półautomatycznymi służące do usprawnienia produkcji przy wykonywaniu czynności związanych z wycinaniem i polerowaniem otworów, wierceniem, frezowanie po obrysie szablonu, wykonywaniem frezowań skośnych czy polerowaniem małych elementów kamiennych. Takie maszyny służą do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych, wykonywaniem ociekaczy, otworów pod baterię w zakładach kamieniarskich nie produkujących swoich wyrobów seryjnie a wyłącznie pod klientów indywidualnych. Operator frezarki narzędzia wymienia ręcznie przez mocowanie na ślimak lub poprzez pneumatyczny stołek iso. Przy pracach seryjnych i dużym przerobie zalecane są już maszyny numerycznie jak centra obróbcze.

Centrum obróbcze do kamienia 

Jak sama nazwa wskazuje jest to centrum precyzyjnych prac wykończeniowe-obróbczych elementów z kamienia. Maszyna w swoich zestawach posiada szereg narzędzi począwszy od frezów prostych, frezów kształtowych, frezów palcowych, wałków i bębnów polerujących z automatyczna i samoczynna ich wymianą. Prace odbywają się poprzez zaprogramowane sterowanie numeryczne cnc za zamknięta kabiną z oddzielenie strefy roboczej od operatora. Maszyn te wykorzystywane są na skalę przemysłową i służą do dużych ilości przerobów kamienia naturalnego, konglomeratów i ceramiki. Maszyna gwarantuje powtarzalność obróbki wpisana do pamięci komputera bez potrzeby ponownego wpisywania wielkości obrabianych elementów. 

Cięcie wodą Water Jet

Maszyna do cięcia wodą Water Jet to urządzenie wykorzystujące strumień wody pod wysokim ciśnieniem, aby przeciąć materiały. Woda jest pod ciśnieniem nawet kilku tysięcy atmosfer i wypuszczana jest przez specjalną dyszę, która skupia strumień na niewielkiej powierzchni. W celu zwiększenia efektywności cięcia, do wody dodawany jest ścierniwo, najczęściej w postaci proszku z granitu lub kwarcu. Maszyna do cięcia wodą jest stosowana do obróbki różnych materiałów, w tym stali, metali nieżelaznych, szkła, ceramiki, kamienia, a nawet żywicy epoksydowej. Jest to proces bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie wykorzystuje chemikaliów ani emisji gazów.

Szukasz sprawdzonych maszyn kamieniarskich? Sprawdź kamieniarski sklep internetowy do-kamienia.pl

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...