favorite Zapisz do ulubionych
5
5

OCZYSZCZALNIA WORKOWA Eco Slime

oczyszczalnia wody z kamienia
14 600,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant
Eco Slime to urządzenie bezobsługowe, funkcjonalne i bardzo proste co czyni go całkowicie bezawaryjnym
Niskie koszty eksploatacji czynią maszyna bardzo ekonomiczną.
Urządzenie proekologiczne zmniejsza koszty usuwania i wywozu szlamu oraz spełnia wszelkie wymogi środowiskowe.
Oczyszczając wodę krążącą w obiegu zamkniętym dbasz o wszelkie urządzenia i maszyny pracujące w wodzie nie niszcząc ich. Przedłuża to znacząco żywotność wszystkich urządzeń.
 
Ilość


Oczyszczalnia szlamu umożliwia odfiltrowywanie i osuszanie osadów błotnych zbierających się w odstojnikach wody przemysłowej podczas produkcji w zakładach kamieniarskich. Zastosowanie dehydratora zapewnia zmniejszenie ilości zalegającego w osadnikach szlamu o ponad 90%. Filtrowanie odbywa się w specjalnych jednorazowych workach filtracyjnych, które są jednocześnie pojemnikami na osadzający się szlam. Konstrukcja urządzenia umożliwia jego podłączenie do już istniejących osadników. Maszyna jest przygotowana do pracy bezpośrednio po przyłączaniu do zasilania trójfazowego. Maszyna posiada elektroniczne czujniki poziomu cieczy które kontrolują i nie dopuszczają do przelania się brudnej wody z maszyny. Gdy poziom wody opadnie w maszynie czujnik załącza pompowanie wody brudnej do maszyny.
Filtracja wody odbywa się w sposób grawitacyjny aż do momentu pełnego napełnienia worków szlamem kamiennym.


Dane techniczne

j.m.

2 workowa

3 workowa

4 workowa

5 workowa

Wymiar  dł/szer/wys cm 120/65/195 160/65/195 200/65/195 240/65/195
Ilość worków szt. 2 3 4 5
Maks. produkcja błota/24h m3 0,1 0,25 0,35 0,5
Pojemność worków/litr szt. 2*80 3*80 4*80 5*80
Pojemność zbiornika wody L 320 430 550 660
Zasilanie/Moc pompy V/kW 380/0,75 380/0,75 380/1,1 380/1,1
  

Bezpieczeństwo
Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwporażeniowe potwierdzone protokołem odbioru przez firmę uprawnioną. 
Pompa maszyny jest hermetyczna, w pełni zatapialna i posiada zabezpieczenie przeciążeniowe oraz przeciw porażeniowej.
Urządzenie posiada deklarację zgodności oraz dokumentację CE.
Serwis i Gwarancje Trwałości 
Urządzenie objęte jest 12 miesięczną pełną gwarancją na wszystkie jego części.
Konstrukcja oczyszczalni wykonana jest ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej i objęta jest 24 miesięczną gwarancją na korozję.
Urządzenie  nie posiada żadnych elementów ruchomych mogących wchodzić w kontakt z wodą oprócz pompy która jest zintegrowana z maszyną poprzez wąż gumowy przeznaczony do wody brudnej.
Istnieje możliwość produkcji urządzenia dowolnej liczbie worków filtracyjnych.
Urządzenie nie wymaga serwisów ani smarowania przez użytkownika.
Zastosowane i zalecane worki filtracyjne są workami jednorazowymi o dobranych specjalnie parametrach.
Warunki spełniające przepisy Ochrony Środowiska  
Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska, jeżeli jest prowadzona działalność, podczas której wytwarzane są odpady produkcyjne w tym szlam z kamienia zachodzi konieczność jego utylizacji lub uzyskania 
pozwolenia na wytwarzanie odpadów, o którym mowa w art. 180a ustawy z 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (DzU z 2013 r. poz. 1232, z późn. zm.) art. 41 ustawy o odpadach. Przepisy te nakładają na przedsiębiorcę wymóg utylizacji tego typu odpadów oddając ich do punktów odbioru poprzez system bdo.
Wychodząc Państwu na przeciw nasza firma posiada sprawdzona procedurę uzyskania zezwolenia wydawanego przez organ właściwy, zgodnie z którym prowadzenie zbierania i przetwarzania odpadów, w tym szlamu z kamienia będzie legalne i nie będzie wymagało oddawania do punkt utylizacji poprzez system BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o gospodarce odpadami).
Właściwy urząd po złożeniu takiej dokumentacji wydaje decyzję na okres 10 lat zezwalającą na przetwarzanie szlamu z kamienia we własnej firmie. Dodatkowo w ramach przygotowania i złożenia dokumentacji uzyskają Państwo pozwolenie na przetwarzanie również innych odpadów z kamienia wytwarzanych w zakładach kamieniarskich, jak, oflisy, końcówki slabów czy pyły kamienne.
Koszt przygotowania takiej dokumentacji Przetwarzania Odpadów to 2460 zł netto
Dodatkowe wyposażenie maszyny
Istnieje możliwość zamówienia oczyszczalni z dolnym zbiornikiem z odprowadzeniem wody oczyszczonej ze stali nierdzewnej za dodatkową opłatą:
- do oczyszczalni 2-workowej dopłata 1480 zł brutto
- do oczyszczalni 3-workowej dopłata 1640 zł brutto
- do oczyszczalni 4-workowej dopłata 1900 zł brutto
- do oczyszczalni 5-workowej dopłata 2210 zł brutto

Podane ceny dotyczą wersji oczyszczalni bez zbiornika dolnego z odpływem.

Standardowo do urządzenia dodawany jest wąż ssawny do pompy o długości 8 mb .

MASZYNA WYŁĄCZNIE NA ZAMÓWIENIE. TERMIN REALIZACJI OD 20 DO 60 DNI W ZALEŻNOSCI OD OBŁOZENIA PRODUKCJI
Wymagana przedpłata przed zamówieniem 40% wartości zamówienia
Koszty transportu ustalane są indywidualnie.
RozwińZwiń

Opinie

2022-04-06

Ďakujeme za realizáciu projektu. Prístroj funguje veľmi dobre a voda je jemná voda z vodného kameňa. Peniaze sú tiež dostupné.

Odpowiedź sklepu
Pozwolimy sobie na przetłumaczenia Pana opinii: Dziękuję za realizację zamówienia. Urządzenie działa bardzo dobrze, a woda jest czysta z kamienia. Cena jest również przystępna.
2021-02-14

Maszyna o solidnej nierdzewnej konstrukcji, bezobsługowa i dobrze czyszcząca wodę. W porównaniu z innymi maszynami mercedes. Podczas kontroli ochrony środowiska nie mieli do niej zastrzeżeń. Polecam.

2018-08-12

Maszyna solidna nie wymagająca obsługi. Polecam

2017-10-21

Oczyszczalnia dobra i skuteczna. Świetnie się sprawdza. dzięki.

Napisz swoją opinię

OCZYSZCZALNIA WORKOWA Eco Slime

Eco Slime to jedyne na rynku urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej o niskich kosztach eksploatacji.

Napisz swoją opinię

Inaczej mówiąc to urządzenie do osączania wody w której jest duża zawartość osadów z kamienia. 

Odsączanie wody następuję w procesie grawitacyjnym poprzez samo osychanie a worki filtracyjne skutecznie zatrzymują szlam kamienny, 

który w nich pozostaje aż do całkowitego wyschnięcia. Dehydrator zwany również oczyszczalnia workową filtruje wodę z błota kamiennego i pilnuje aby

Proces filtracji przebiegał w sposób ciągły 24 godziny na dobę.

Wszystko zależy od ilości stacjonujących maszyn ale również od ciągłości pracy maszyn.

Oczyszczalnia musi mieć czas na filtrowanie wody i trzeba się liczyć z dłuższym czasem oczyszczania wody przy mniejszej ilości worków filtrujących.

Dla porównania przy posiadaniu maszyn:

1. Piła formatowa, boczkarka, stanowisko obróbki na mokro wystarczy oczyszczalnia 2 workowa lecz zalecana jest 3 workowa

2. Piła formatowa, dwie boczkarki, dwa stanowiska obróbki na mokro, kolanko, automat szlifierski to wystarczy oczyszczalnia 4 workowa

3. Dwie piły formatowe, dwie boczkarki, dwa lub więcej stanowisk obróbki na mokro, kolanko, automat szlifierski, maszyna wielofunkcyjna, maszyny typu cnc to wystarczy oczyszczalnia 5 workowa

Powyższe założenia obejmują pracę w zakresie jednozmianowym. W przypadku pracy dwuzmianowej proponujemy zamówienie oczyszczalni 6-8 workowej.

W przypadku niewykorzystywania wszystkich filtrów zawory na workach zawsze możemy zamknąć aby pracowało mniej worków.

Tym sposobem uzyskamy mniejszy przepływ filtracji wody. Natomiast w przypadku zwiększenia parku maszynowego nie musimy już zwiększać samego dehydratora.

Niestety nie. Worki stosowane do oczyszczalni nie są zwykłymi workami płóciennymi. Sa to worki filtracyjne o odpowiedniej przenikalności wody oraz odpowiednim doborze zatrzymania

Frakcji szlamu kamieniarskiego w taki sposób aby nie zatkały drożności worków. Nieodpowiednie zastosowanie worków spowoduje brak przepływu wody a zarazem zatrzymanie filtracji.

Maszyna nie wymaga specjalnego montażu. Najważniejsze zalecenia to:

- wypoziomowana posadzka (podłoga) o wymiarach większych niż sam gabaryt maszyny , pozwalająca na zakotwienie podstawy urządzenia do posadzki.

- gniazdko zasilania 380V 16A *5 bolców, w odległości 2 m od urządzenia zabezpieczone wyłącznikiem wł - wył. (0-1)

Maszyna posiada już sprawdzone zabezpieczenia różnicowa prądowe w celu zabezpieczenia użytkownika przed skutkami porażeni prądem

Maszyna wykonana jest z wysokojakościowej stali nierdzewnej stosowanej przy pracach w bardzo ciężkich warunkach o podwyższonej wilgotności.

Nie ma takiej możliwości aby maszyna zardzewiała. Taka możliwość istnieje przy maszynach wykonywanych ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie wyłącznie farbą lub przy maszynach wykonanych ze stali ocynkowanej.

Ocynk jak i farba z czasem w tak ciężkich warunkach ulega korozji a co za tym idzie skrócona zostaje w dużym stopniu jej żywotność.

Zastosowana pompa Water Quality jest jedną z najlepszych pomp w oczyszczalniach tego typu i jest urządzeniem do pracy w szczególnie trudnych warunkach i przeznaczona jest do całkowitego zatapianie w brudnej wodzie.

Żywotność pompy określa na parę lat. Trzeba liczyć się jednak z wymiana takiej pompy w swoim czasie ponieważ ciągła praca w szlamie kamiennym w znaczący sposób skraca żywotność.

Jeżeli porównamy ceny takich maszyn na rynku to jest to najbardziej ekonomiczna wersja na rynku spełniająca wymogi pracy w ciężkich warunkach. Dodatkowo maszyna wykonana jest w 100% na częściach produkcji Polskiej

Stąd bieżąca dostępność wszystkich jej części oraz stabilna i solidna konstrukcja. Dla porównania takie maszyny włoskiej lub niemieckiej produkcji kosztują ok 40% drożej.

Stąd zapewne rosnąca popularność i zwiększające się zapotrzebowanie na tę maszynę.

Tak maszyna ta produkowana jest z myślą o zabezpieczeniu przedsiębiorcy prze kontrolami z RDOŚ oraz WIOŚ i spełnia wszelkie wymogi ochrony środowiska.

Podczas kontroli samo posiadanie oczyszczalni workowej w zamkniętym obiegiem wody jest dużym atutem lecz niewystarczającym aby zakład spełniał do końca wymogi zagospodarowania odpadami przemysłowymi.

Pomimo że sam szlam kamienny nie jest materiałem szkodliwym, jednak kwalifikuje się on do odpadów podlegających utylizacji i wprowadzania do bazy BDO.

Dlatego też nasza firma posiada prawne rozwiązania dla firm kamieniarskich z zakresu Odzysku odpadów po produkcyjnych w tym błota z kamienia aby było w zupełności zgodne z prawem bez konieczności oddawania do utylizacji i ponoszenia dodatkowych opłat w bazie zagospodarowania odpadów BDO.

Nie maszyna nie musi pracować w obiegu zamkniętym jednak jest to zalecane z dwóch powodów:

1. Odzysk wody do dalszego podania na produkcję

2. Brak ponoszenia opłat za pobór wody oraz odprowadzania wody do sieci kanalizacyjnej uznawanej jako odpad po produkcyjny.

Maszyna jest przeznaczona dla każdego zakładu produkcyjnego wykorzystującego wodę i chcącego odzyskać wodę w celu transferu jej do dalszej produkcji.

Każdy zakład posiadający taką maszynę nie naraża maszyn na szybsze zużycie podzespołów oraz spełni w zupełności wymogi ochrony środowiska.

W zakładach o dużych przerobach kamienia same oczyszczalnie workowe nie wystarczą. Mogą jedynie służyć jako uzupełnienie linii technologiczne do odzysku wody produkcyjnej aby bardziej dokładniej ją oczyścić ze szlamu kamieniarskiego.

Worki filtracyjne maja swoja przepuszczalność i podawana jest ona gdy worek jest ona do pustego worka.

Podczas filtracji następuje złóg szlamu a podczas napełniania worka ilość przepływającej wody przez niego spada.

Również wiele czynników na wpływ m.in. Ile czasu na dobę pracuje produkcja, jaki kamień jest obrabiany na produkcji, ile maszyn pracuje w danym czasie itp.

Jednak wymiana worków nie jest częsta w zależności od doboru maszyny do linii technologicznej firmy od 20 - 40 dni.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...