Cena

Cena

Frezy diamentowe

Frezy diamentowe do szlifowania kamienia naturalnego

Frezy diamentowe przeznaczone są do profesjonalnego szlifowania, polerowania, łączenia powierzchni z granitu, marmuru, piaskowca, betonu czy konglomeratów.Aktywne filtry

5
5
Frez  FICINA - 100mm

Frez do szlifowania piaskowca, granit. Nadaje się również do twardych kamieni.

203,50 zł
favorite_border
5
5
PREDATOR - FICINA 125mm

Tarcza, piło-frez do cięcia i szlifowania kwarcu, wapienia, piaskowca, granitu.

165,00 zł
favorite_border
5
5
Tarcza FICINA - 125mm

Tarcza diamentowa do cięcia i szlifowania marmuru i szkła w jednym kroku.

187,00 zł
favorite_border

Jakie frezy diamentowe do szlifowania?

W ofercie naszego sklepu posiadamy  frezy diamentowe o różnych średnicach firmy Ficina. Wybór tych produktów to bezpieczeństwo, połączone z wysoką wydajnością pracy. Posiadamy frezy  do pracy zarówno na sucho jak i mokro.

Frez diamentowy do kamienia

Narzędzia, jakie występują do obróbki wstępnej kamienia nazywają się frezami diamentowymi. Posiadają one selekcjonowane frakcje diamentu technicznego, który jest głównym nośnikiem obróbczym kamienia. Grubość diamentu dobierana jest do rodzaju kamienia naturalnego jak marmur, granit, piaskowiec czy wapień tak, aby powierzchnia obrabiana nie ulegała uszkodzeniom lub nie powodowała wyrw w kamieniu.

Frez do granitu

Frezy używane do granitu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Posiadają uziarnienie o różnych frakcjach od mocnego zdziera o granulacji 0 do drobniejszego uziarnienia o frakcji 1 lub 2. Dobry frez do granitu powinien ścierać granit nie wyrywając ziaren z jego struktury, a także nie odrywając krawędzi z elementów granitowych.

Frez do marmuru

Frezy używane do marmurów wykonywane są diamentowe oraz z nasypem galwanicznym. Frakcje diamentu wybierane są drobniejsze niż przy frezach do granitu, ponieważ marmury są materiałami delikatniejszymi a ich spójność mniejsza. Frezy wykorzystywane do marmuru zdzierają, delikatnie szlifując powierzchnie obrabianą bez wyrywania drobinek kamienia. Frezy tego typu posiadają dużą żywotność i są bardzo trwałe.

Frezy palcowe

Frezy palcowe stosuje się do rzeźbienia w kamieniu i są mocowane przy urządzeniach do grawerowania w kamieniu. Występują również frezy palcowe do cięcia kamienia i są stosowane przy maszynach cnc. Mocuje się je do stożka iso i wkręcają w gwint. Frezy palcowe również wykonane są z nasypem diamentowym o różnej granulacji w zależności od potrzeb kamieniarza.

Frez kształtowy do kamienia

Ten rodzaj narzędzi służy do nadawania kształtów na krawędziach kamieni. Frez kształtuje krawędź płyty, pozostawiając kształt do dalszej obróbki ręcznej lub maszynowej przy użyciu

następnych frezów kształtowych o granulacji zmniejszającej się aż do uzyskania wysokiego połysku. Frezy kształtowe montowane są w centrach obróbczych cnc oraz maszynach do obróbki blatów. Mogą być stosowane również do szlifierek kątowych poprzez zastosowanie łożysk dociskowych freza do materiału obrabianego.

Turbo frez do szlifierek kątowych

Frezy turbo są frezami do zgrubnej obróbki kamienia w szczególności przy nadawaniu kształtów jak tablice nagrobkowe, elementy budowlane czy ozdobne. Turbo frezy charakteryzują się szybkim działaniem podczas obróbki, ponieważ posiadają grubą ziarnistość diamentów zatopionych w metalu lub mosiądzu.

Dbając o wygodę naszych klientów w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu. 

Frezy diamentowe do kamienia. Frez do szlifowania granitu granulacja. Frez diamentowy na sucho i mokro. Do piaskowca i marmuru. Dowiedz się więcej.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...