Nagrobki

Proponujemy wyszukane elementy ozdobne nagrobków i grobowców renomowanych firm polskich i włoskich, które od lat cieszą się uznaniem wsród dewocjonaliów nagrobnych.Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
Adex. Środek do usuwania wykwitów wapiennych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite_border
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

65,00 zł
antyplama impregnat
favorite_border
4,5
4,5
Blocker Flekk COVER...

Lakier do szorstkich powierzchni efekt mokry kamień i delikatnym połyskiem.

97,00 zł
PRODARK MAX impregnat-lakier
favorite_border
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite_border
5
5
CalxOut (dawniej CLEANER)...

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite_border
5
5
dynasil-renowal-500-do-czyszczenia-kamienia

Kwaśny płyn przeznaczony do gruntownego mycia powierzchni kamiennych typu granit...

55,00 zł
Dynasil Renowal 500 koncentrat
favorite
4,5
4,5
dynasil-renowal-alk-srodek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite
3
3
DYNASIL ST BRUK Impregnat...

Posiada właściwości hydro i oleofobowe, z zachowaniem suchej kostki,  zabezpiecza...

55,00 zł
st bruk impregnat
favorite
0
Głowa Jezusa

Głowa Jezusa brąz Caggiati, powlekana lakierem. Wymiary 20 x 16 cm.

277,20 zł
favorite_border
5
5
Głowa Jezusa mała

Mała Głowa Jezusa brąz Caggiati, powlekana lakierem.

210,65 zł
favorite_border
5
5
impregnat-zabezpieczający-przed-wilgocią

Impregnat izolacyjny przeciw wnikaniu wilgoci stosowany na spodnią stronę kamienia.

88,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-do-kostki-brukowej-oleofobowy

Bardzo dobry impregnat z efektem mokrego betonu do kostki brukowej i płyt...

70,00 zł
meba max impregnat
favorite_border
0
Kod QR na nagrobku

Kod QR wykonany jest na plastikowej płytce do samoczynnego przyklejenia na...

220,00 zł
favorite_border
0
Krzyż brąz 24x45 cm

Krzyż imitujący drzewo z wizerunkiem Jezusa, powlekany lakierem.

313,50 zł
favorite_border

W swojej ofercie mamy wyroby takich firm jak Caggiati, Lorenzi, Fracaro. W dziale preparaty do nagrobków zaproponowaliśmy skuteczne jak i sprawdzone środki które nie uszkodzą Państwa nagrobków ani ich nie zniszczą. Znajdziecie tu Państwo środki do czyszczenia nagrobków zarówno z lastryko jak i z granitu a także z piaskowca gdzie utrzymanie takiego rodzaju kamienia wymaga doświadczenia i doboru odpowiednich preparatów do czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji kamienia na nagrobkach.

Nagrobek granitowy

Każdy kiedyś miał lub będzie miał sytuację, pochowania najbliższej osoby. Jest to wpisane w życie człowieka. I stanie wówczas przed wyborem wyboru i wykonania nagrobka granitowego. Nagrobki stawiamy ku Pamięci osób bliskich aby pamięć o nich nie zaginęła na pokolenia. W Polsce jest wiele możliwości wyboru zarówno kolorów kamienia jak i samych wzorów. Technologia poszła do przodu, że w danym momencie można również zobaczyć zamawiany nagrobek na projektach w technologii 3D wykonywanych nieodpłatnie przez firmy kamieniarskie.

Pomnik z granitu

W Polsce każdy nagrobek wykonywany jest z kamienia naturalnego jakim jest granit. Jest to najtrwalszy materiał wykorzystywany w budownictwie na zewnątrz, który najlepiej znosi nasz klimat. W większości pomniki wykonuje się w wykończeniu polerowanym, błyszczącym ale zdarzają się również realizacje w wykończeniach surowych czy antykowanych. Granit jest łatwym materiałem do utrzymania czystości i nie sprawia wiele problemów przy jego utrzymaniu jak inne materiały jak piaskowiec. Wykonane pomniki z granitu są trwałe i estetyczne dlatego materiał ten znalazł się w ofertach wielu firm kamieniarskich.

Nagrobek z kamienia

Oczywiście bywają realizacje z innych kamieni naturalnych na cmentarzach szczególnie dawniej gdzie dużą popularnością cieszył się piaskowiec. Piaskowiec wydobywany jest w Polsce dlatego jego łatwiejsza dostępność niż kolorowych granitów w znacznym stopniu wpływała na realizację zleceń właśnie z piaskowca. Oprócz piaskowca nagrobki były wykonywane z betonu lub lastryko.

Lastryko było wykonywane na dwa sposoby, płukane oraz szlifowane na połysk. Lecz wraz z biegiem lat oraz zwiększeniem dostępności na granit z całego świata lastryko też odeszło do lamusa zastąpione dużą gamą kolorowych granitów.

Nowoczesne pomniki cmentarne wzory

Zarówno jak i kolorowe granity, które weszły na rynek tak i wzornictwo nagrobków ewaluowało. Firmy kamieniarskie zaczęły inwestować w nowe maszyny na których wycina się wszelakie wzory nagrobków, tablic nagrobkowych nawet te najbardziej fikuśne. Zaczęła się era obłych kształtów oraz fal na płytach nakrywkowych. Klienci wyszukiwali to nowsze wzory takich , których nie ma jeszcze na cmentarzach . Kamieniarstwo weszło w nową fazę projektowania nagrobków w wersji elektronicznej w technologiach realistycznych podążając za coraz śmielszymi wymaganiami klientów. Odważne i nowoczesne wzory weszły bardzo szybko na salony cmentarne. W biegiem lat trendy w kamieniarstwie się zmieniają idąc też ku prostocie i ponadczasowości. Zmniejszają się też wielkości nagrobków i wkracza minimalizm. Nie jest to na pewno ostatnia zmiana w branży funeralna nagrobkowej. Wraz odwaga klientów i zmianami postrzegania cmentarzy Jeszce nie jedną zmianę we wzornictwie nagrobkowym zobaczymy.

Co ot jest właściwie kod QR? 

Kod QR to nic innego jak ukryty link do strony internetowej pod znakami dwuwymiarowymi zapisanymi japońskimi znakami kanji. Kod ten został wymyślony już w 1994 roku w Japonii natomiast w Polsce zaczęto posługiwać się nim dopiero od paru lat. Jest to uniwersalny skrót do wykorzystania w każdej branży aby łatwo i szybko przy użyciu telefonu przejść na stronę internetową. Wielopunktowy alfanumeryczny znak można umieszczać na folderach firmowych, wizytówkach, banerach reklamowych a także na nagrobkach w celach informacyjnych.

Nagrobek z kodem QR

W Polsce zastosowanie kodów QR na nagrobkach weszło dopiero od paru lat. Jest to zupełna nowość do której konserwatywni Polacy musza się przyzwyczaić. Z telefonów korzysta każdy a QR kod umożliwia nam pozyskanie informacji od ręki poprzez zeskanowani kodu aparatem fotograficznym i przejścia na stronę internetową z informację o osobie zmarłej. Informacje takie na stronie www umieszcza rodzina zmarłej osoby i tylko od rodziny zależy co na niej będzie się znajdowało. Kod QR umieszczony na nagrobku wygląda estetycznie i nie szpeci wizerunku nagrobka. Z powodzeniem znalazł się na stałe na nagrobkach w Japonii, Stanach Zjednoczonych gdzie świadomość ludzi o pamięci o osobach, które odeszły jest bardzo istotna.

Wszystkich świętych

Jest to święto jeden raz w roku w którym to dniu możemy całymi rodzinami odwiedzić groby swoich bliskich i wspomnieć ich. W historii święto zmarłych obchodzone było 13 maja jednak w roku 731 przez obecnego papieża data święta został zmieniona na 1 listopada. Do tej pory tak zostało. Już w czasach prehistorycznych ludzie oddawali cześć swoim bliskim, którzy odeszli i zapisywali pamięć o nich w postaci dat wyrytych w kamieni. Dzisiaj proces wyrycia informacji na kamieniu się nie zmienił lecz technologia ich wykonywania juz tak.

Jak udekorować nagrobek na wszystkich świętych

W Polsce najbardziej popularne dekorowanie nagrobków to piękny bukiet kwiatów, elementy kultu religijnego, maskotki, porcelanowe książki z sentencją lub wierszykiem a także duże ozdobne znicze z wymienianym wkładem. Polacy przywiązują duże znaczenia do wystroju nagrobka szczególnie na dzień Wszystkich Świętych podczas których odbywają się procesje i gromadzą się wszyscy ludzie wraz z rodzinami. Jednak podczas tych wszystkich dekoracji nie zdajemy sobie sprawy, że czycha na nas niebezpieczeństwo w postaci rozlanej parafiny, rdzy na nagrobku, zacieków z cementu czy gipsu po wycieku z donic z kwiatami. Z tych problemów zdajemy sobie prawe dopiero po usunięciu tych ozdób pare tygodni po święcie zmarłych szukając pomocy w usunięciu plam. A można zapobiec uniknięcia tych problemów przed świętem stosując parę zasad o których nawet nie wiemy.

Proponujemy wyszukane elementy ozdobne nagrobków i grobowców renomowanych firm polskich i włoskich. Środki do czyszczenia nagrobków. Caggiati, Lorenzi, Fracaro

Moje ulubione produkty

close

Piła do marmuru...

close

QUARTZ PROTECT...

close
close

Zestaw do...

close

Płyty świetlne...

close

Zestaw do...

close

Piła, tarcza...

close

SEA B-CHEM

close
close

GREASY OUT (...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

PRZECIW PLAMOM...

close
close
close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Pady diamentowe...

close

Klej poliestrowy...

close

Uchwyt, nosidło...

close

DYNASIL ST BRUK...

close

GRAVESTONE płyn...

close

DeSalin™ Rust...

close

RSG Lithofin...

close
close

Zestaw do...

close

GREINPLAST HR

close

Klej APOLLON...

close

Dynasil Renowal...

close

Szlifierka do...

close

Impregnat efekt...

close

klej i szczeliwo...

close

AP-110...

close

AGER impregnat

close

Ławeczka składana

close

AP-207 Pasta...

close

AP-312 Pasta do...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

farbka do...

close

LATIO silny...

close

HYDROSTONE WET...

close
close
close
close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

SOLVED krem do...

close

KLAR