Cena

Cena

Oczyszczalnie

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku kamieniarskim posiadamy bardzo duże doświadczenie także w kwestiach profesjonalnych maszyn kamieniarskich. Kupując u nas masz gwarancję, że otrzymasz  przetestowany przez nas sprzęt najlepszej jakości.Aktywne filtry

5
5
oczyszczalnia-workowa-w-kamieniarstwie

Eco Slime to jedyne na rynku urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej o niskich...

15 420,00 zł
oczyszczalnia wody z kamienia
favorite
0
Pompa zanurzeniowa do...

Pompa zanurzeniowa wodoodporna transportująca zanieczyszczenia o maksymalnej...

990,00 zł
favorite_border
0
Pompa zanurzeniowa Water...

Pompa przeznaczona do czystej lub brudnej wody podawanej do maszyn produkcyjnych...

1 230,00 zł
favorite_border
5
5
Pompa zatapialna do wody...

Przystosowana do pompowania zimnej, brudnej i zanieczyszczonej wody, w której ciała...

973,50 zł
favorite_border
5
5
worki-filtracyjne-do-oczyszczalni-blotnej

Sprawdzone worki filtracyjne do oczyszczania wody z osadów.

13,90 zł
worki do filtracji kamienia
favorite

W ofercie posiadamy maszyny do oczyszczania oraz niezbędne akcesoria takie jak worki filtracyjne. Oferowany sprzęt sprzedawany jest wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. W celu zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu internetowego do-kamienia

Oczyszczalnia workowa

Urządzenie to jest najprostszym rozwiązaniem występującym w filtracji wody w sposób grawitacyjny. Nie wymaga ono żadnych flokulantów dopełniających oczyszczanie wody a także jest w pełni ekologicznym urządzeniem.

Maszyna jest  wykonana ze stali kwasoodpornej co za tym idzie nie wymaga żadnej konserwacji wodoodpornej. Urządzenie Eco Slime jest całkowicie bezawaryjne i bezobsługowe. Jedyna ingerencja człowieka to wymiana worków filtracyjnych po ich napełnieniu aby osadzający się szlam kamienny miał miejsce na dalsze osadzanie się w workach. Każda oczyszczalnia posiada zawory na każdym wylocie brudnej wody aby można było regulować napełnianie się worków filtracyjnych i wymianę ich w jednym czasie.

Oczyszczalnia szlamu kamiennego

Szlam kamienny jest jednym z najbardziej dotkliwych problemów w zakładach kamieniarskich, który gromadzi się podczas obróbki kamienia w korytkach ściekowych, przepompowniach czy osadnikach. Szlam kamienny należy usuwać w momencie ich napełnienia. Aby uniknąć żmudnej i ciężkiej pracy usuwania szlamu ręcznie lub mechanicznie powstała oczyszczalnia worka aby móc usunąć szlam razem z workami po ich napełnieniu. Worki wywozi się na zewnątrz hali produkcyjnej i po ich wyschnięciu można spokojnie wykorzystać jako produkt uboczny np. Jako dodatek do betonu przy produkcji pokryw betonowych, płyt chodnikowych czy wykonywania piwnic pochówkowych lub fundamentów pod nagrobki. Szlam z kamienia w odpowiedniej proporcji doskonale utwardza i zespala beton nadając mu lepszych właściwości wytrzymałościowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie środowiska szlam z kamienia można prawnie wykorzystywać jako produkt uboczny uzyskując formalnie pozwolenie na takie działania.

Oczyszczalnia osadów błotnych

Oczyszczalnia workowa może być wykorzystywana również do oczyszczania wody na budowach, jeziorkach, zbiornikach wodnych i z powodzeniem zbierać osady pochodzenia roślinnego, błotnego, trawiastego, kamiennego, ceglanego itp.

Jedyne jakie posiada wymagania to musi być zadaszona przed warunkami atmosferycznymi oraz musi mieć doprowadzone zasilanie 400V. Dobór odpowiedniej pompy do rodzaju sadów błotnych a nawet cząstek ciał stałych proponowany jest na etapie składania zamówienia. Urządzenie Eco Slime posiada szerokie spektrum zastosowania i sprawdza się w wielu przemysłach jak kamieniarstwo, budownictwo czy szklarstwo. Warunkiem odpowiedniej filtracji wody jest dobranie worków filtracyjnych o właściwej gęstości.

Pompa zatapialna

Pompy z serii Water Quality to trwałe i wydajne pompy. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami oraz przystępną ceną, dzięki czemu urządzenia te są bardzo atrakcyjne i często wybierane przez indywidualnych odbiorców i firmy kamieniarskie. Przeznaczone są do pompowania ścieków, płynnego szlamu kamieniarskiego, wody z obecnością zanieczyszczeń włóknistych, zanixszcszceń stałych do 35 mm oraz czystej, zimnej wody, której maksymalna temperatura nie będzie większa niż 35°C. Wykorzystywane są do indywidualnego użytku, między innymi przez rolników, do wypompowywania szamba, wody z zalanych pomieszczeń, czerpania wody ze stawów, podlewania ogródków oraz przepompowni.  Znajdują również zastosowanie w firmach budowlanych do opróżniania zalanych wykopów czy budowanych piwnic. Pompy wyposażone są w króćce, przeznaczone do pracy z elastycznymi wężami, a także w wbudowany sterownik pływakowy. Maksymalna głębokość zanurzenia pomp zatapialnych serii Water Quality wynosi 5 m.

Pompa do wody brudnej

Water Quality to polska marka pomp zatapialnych, a także urządzeń usprawniających pracę systemów wodnych istniejący od 1974r. Przez cały okres swej działalności, firma ukierunkowana była na nieustanny rozwój prac badawczo‑naukowych, które pozwalają na produkcję najnowocześniejszych urządzeń, znajdujących szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Zastosowanie pomp Water Quality to gwarancja niezawodności i najwyższej jakości.

Pompa do brudnej wody

Budowa pomp zanurzeniowych do brudnej wody Water Quality  to, podobnie jak większość tego rodzaju urządzeń, pompy o konstrukcji monoblokowej. Zamknięcie hydrauliki i silnika elektrycznego w jednej obudowie, oraz osadzenie ich na jednym wale pozwala na zminimalizowanie wymiarów i wagi urządzeń, co przekłada się na ich łatwiejszy montaż oraz szersze wykorzystanie.

W pompach zatapialnych Water Quality zainstalowano silniki jednofazowe zasilane prądem 230V lub trójfazowe na prąd o napięciu 400V, chłodzone pompowaną cieczą, wyposażone w sterownik pływakowy.

Podstawowe właściwości silników elektrycznych:

silniki jednofazowe 230V lub trójfazowe 400V (w zależności od modelu)

chłodzenie wodne

wbudowany sterownik pływakowy

klasa izolacji – F 

stopień ochrony – IP 68

Komponenty pomp zatapialnym Water Quality wykonane są z najtrwalszych materiałów, odpornych na korozję takich jak:

korpus ssący – żeliwo

obudowa pompy – stal nierdzewna/żeliwo

pokrywa pompy – żeliwo

wirniki – żeliwo

podwójna dławica mechaniczna – grafit‑węglik krzemu/grafit‑ceramika

Pompy zatapialne serii Water Quality zostały wyposażone w specjalnie wyprofilowane wirniki, które pomagają w rozdrabnianiu zanieczyszczeń podczas opróżniania cieczy.

Pompa zanurzeniowa

Zastosowanie pomp zatapialnych Water Quality wyróżniają się wieloma zaletami. Możliwość pompowania wody z zanieczyszczaniami sprawia, że urządzenia te wykorzystywane są:

do użytku domowego w sytuacjach awaryjnych

do wypompowywania szamba

do tłoczenia czystej wody

do opróżniania zbiorników, basenów

Do pompowania szlamu kamieniarskiego

przez firmy budowlane do odprowadzania wody z zalanych wykopów

do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń i studzienek

do czerpania wody z rzek i stawów

do podlewania niewielkich upraw warzywnych i ogródków

Pompa do szamba

Cechy i zalety pomp zatapialnych Water Quality to gwarancja wielu korzyści i pozytywnych zalet, dlatego też znajdują one szerokie zastosowanie przez liczne grono użytkowników. 

Najważniejsze cechy to:

bezawaryjne, wieloletnie działanie

solidna i trwała konstrukcja

odporność na korozję

możliwość pompowania szamba i wody z zanieczyszczeniami długowłóknistymi za sprawą dużego swobodnego przelotu

zainstalowanie wyprofilowanych wirników rozdrabniających zanieczyszczenia

wydajny silnik chłodzony pompowaną cieczą

wbudowany wyłącznik pływakowy z możliwością regulacji długości

szerokie zastosowanie

łatwy montaż i obsługa

cicha praca

Oczyszczalnie workowe osadów błotnych. Worki filtracyjne

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...