Lastryko

Pielęgnacja nagrobków z lastryko

Materiałem z którego najczęściej wykonuje się nagrobki jest z pewnością lastryko, który daje nieograniczone możliwości co do zabarwienia, struktury i wyglądu. Jego zaletą jest też cena – jest to materiał tańszy niż kamień naturalny, jednak wymaga on zdecydowanie większej pielęgnacji i ochrony by zachował swój wygląd na długie lata.Aktywne filtry

4,5
4,5
Płyn-do-mycia-i-pielęgnacji-podłóg-z-kamienia-naturalnego

Płyn do codziennego  mycia i pielęgnacji podłóg z kamienia naturalnego i płytek...

55,00 zł
Płyn do mycia i pielęgnacji
favorite_border
5
5
lithofin-do-zmywania-i-pielegnacji

Płyn w postaci koncentratu do zmywania i pielęgnacji podłóg z kamienia.

65,00 zł
do zmywania i pielęgnacji podłóg
favorite_border
5
5
LATIO koncentrat

Płyn do czyszczenia delikatnych kamieni naturalnych jak marmur, wapień, piaskowiec.

65,00 zł
LATIO płyn do czyszczenia
favorite

Produkcja płyt z lastryko jest stosunkowo tania – wykonywane są one z cementu, gresu i wody. Pomimo zabiegów produkcyjnych powierzchnia lastryko posiada liczne pory i drobne szczeliny w które wnika woda i zabrudzenia. Dlatego zastosowanie tego materiału na nagrobki wymaga intensywnej pielęgnacji by powierzchnia była czysta i bez mchu.

W ofercie sklepu do-kamienia znajdują się profesjonalne preparaty w postaci płynów, past i mydeł, które odpowiednio pielęgnują i impregnują lastryko. Zapobiegają wnikaniu zanieczyszczeń i wilgoci, dodatkowo uwydatniają kolor i poprawiają wygląd powierzchni.

Aby powierzchnia nagrobka wykonana z lastryko była odpowiednio zabezpieczona czynnością tą należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu lub zgodnie  z zaleceniami producenta. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu. 

Czym myć lastryko

Jeżeli chcesz aby Twój nagrobek wyglądał estetycznie i nie wznawiał myśli o złym wyglądzie trzeba używać preparatów do tego celu przeznaczonych. Używanie potocznych ludwików, cifów czy innej chemia nie prowadzi do prawidłowego utrzymania czystości. Wręcz przeciwnie do zmywania i niszczenia wcześniejszych zabiegów konserwacyjnych. Każdy użyty tego typu preparat ma silne właściwości odtłuszczające i zmywające dlatego niszczą one impregnat jałowiąc cement który jest spoiwem dla drobnych kamyczków zawartych w lastryko.

Nagrobek z lastryko

Nagrobki wykonane z lastryko to nic innego jak zlepek kamienia bazaltu z cementem. Płyta jest zbrojona aby zwiększyć jej wytrzymałość i żywotność. Kamien jest materiałem znacznie trwalszym od cementu, dlatego zabiegi konserwacyjne powinny być dobierane aby wzmocnić lepiszcze czyli cement. Dlatego tak istotny jest dobór preparatów do mycia nagrobków z lastryko aby zapobiegać usuwaniu preparatów konserwujących z powierzchni nagrobka.

Czym myć pomnik z lastryko

Pomnik wykonany z lastryko powinniśmy pielęgnować i myć detergentami, które nie są środkami mocno odtłuszczajacymi. Preparaty, które sa przeznaczone do kamienia naturalnego niż wyrobów z betonu. Środki taki posiadają naturalne składniki, które bardziej chronią kamień i jego konserwację niż je usuwają. Dlatego dobrym rozwiązaniem są preparaty w formie koncentratów jak Daystone Floor, które należy rozcieńczać z woda w małym stężeniu. Preparaty takie są bardzo ekonomiczne i wystarczą na długi czas. 

Płyny do zmywania i pielęgnacji. Wysokiej jakości naturalnych mydła i specjalne składniki pielęgnacyjne. Stosowane regularnie poprawiają wygląd i kolor.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...