Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Lastryko

Pielęgnacja nagrobków z lastryko

Materiałem z którego najczęściej wykonuje się nagrobki jest z pewnością lastryko, który daje nieograniczone możliwości co do zabarwienia, struktury i wyglądu. Jego zaletą jest też cena – jest to materiał tańszy niż kamień naturalny, jednak wymaga on zdecydowanie większej pielęgnacji i ochrony by zachował swój wygląd na długie lata.



Aktywne filtry

4,5
4,5
Płyn-do-mycia-i-pielęgnacji-podłóg-z-kamienia-naturalnego

Płyn do codziennego  mycia i pielęgnacji podłóg z kamienia naturalnego i płytek...

60,00 zł
Płyn do mycia i pielęgnacji
favorite_border
5
5
lithofin-do-zmywania-i-pielegnacji

Płyn w postaci koncentratu do zmywania i pielęgnacji podłóg z kamienia.

72,00 zł
do zmywania i pielęgnacji podłóg
favorite_border
5
5
mocny-środek-do-mycia-kamienia

Płyn do czyszczenia delikatnych kamieni naturalnych jak marmur, wapień, piaskowiec.

75,00 zł
LATIO płyn do czyszczenia
favorite_border

Produkcja płyt z lastryko jest stosunkowo tania – wykonywane są one z cementu, gresu i wody. Pomimo zabiegów produkcyjnych powierzchnia lastryko posiada liczne pory i drobne szczeliny w które wnika woda i zabrudzenia. Dlatego zastosowanie tego materiału na nagrobki wymaga intensywnej pielęgnacji by powierzchnia była czysta i bez mchu.

W ofercie sklepu do-kamienia znajdują się profesjonalne preparaty w postaci płynów, past i mydeł, które odpowiednio pielęgnują i impregnują lastryko. Zapobiegają wnikaniu zanieczyszczeń i wilgoci, dodatkowo uwydatniają kolor i poprawiają wygląd powierzchni.

Aby powierzchnia nagrobka wykonana z lastryko była odpowiednio zabezpieczona czynnością tą należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu lub zgodnie  z zaleceniami producenta. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu. 

Czym myć lastryko

Jeżeli chcesz aby Twój nagrobek wyglądał estetycznie i nie wznawiał myśli o złym wyglądzie trzeba używać preparatów do tego celu przeznaczonych. Używanie potocznych ludwików, cifów czy innej chemia nie prowadzi do prawidłowego utrzymania czystości. Wręcz przeciwnie do zmywania i niszczenia wcześniejszych zabiegów konserwacyjnych. Każdy użyty tego typu preparat ma silne właściwości odtłuszczające i zmywające dlatego niszczą one impregnat jałowiąc cement który jest spoiwem dla drobnych kamyczków zawartych w lastryko.

Nagrobek z lastryko

Nagrobki wykonane z lastryko to nic innego jak zlepek kamienia bazaltu z cementem. Płyta jest zbrojona aby zwiększyć jej wytrzymałość i żywotność. Kamien jest materiałem znacznie trwalszym od cementu, dlatego zabiegi konserwacyjne powinny być dobierane aby wzmocnić lepiszcze czyli cement. Dlatego tak istotny jest dobór preparatów do mycia nagrobków z lastryko aby zapobiegać usuwaniu preparatów konserwujących z powierzchni nagrobka.

Czym myć pomnik z lastryko

Pomnik wykonany z lastryko powinniśmy pielęgnować i myć detergentami, które nie są środkami mocno odtłuszczajacymi. Preparaty, które sa przeznaczone do kamienia naturalnego niż wyrobów z betonu. Środki taki posiadają naturalne składniki, które bardziej chronią kamień i jego konserwację niż je usuwają. Dlatego dobrym rozwiązaniem są preparaty w formie koncentratów jak Daystone Floor, które należy rozcieńczać z woda w małym stężeniu. Preparaty takie są bardzo ekonomiczne i wystarczą na długi czas. 

Płyny do zmywania i pielęgnacji. Wysokiej jakości naturalnych mydła i specjalne składniki pielęgnacyjne. Stosowane regularnie poprawiają wygląd i kolor.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...