Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Lastryko

Pielęgnacja nagrobków z lastryko

Materiałem z którego najczęściej wykonuje się nagrobki jest z pewnością lastryko, który daje nieograniczone możliwości co do zabarwienia, struktury i wyglądu. Jego zaletą jest też cena – jest to materiał tańszy niż kamień naturalny, jednak wymaga on zdecydowanie większej pielęgnacji i ochrony by zachował swój wygląd na długie lata.Aktywne filtry

4,5
4,5
Płyn-do-mycia-i-pielęgnacji-podłóg-z-kamienia-naturalnego

Płyn do codziennego  mycia i pielęgnacji podłóg z kamienia naturalnego i płytek...

60,00 zł
Płyn do mycia i pielęgnacji
favorite_border
5
5
lithofin-do-zmywania-i-pielegnacji

Płyn w postaci koncentratu do zmywania i pielęgnacji podłóg z kamienia.

72,00 zł
do zmywania i pielęgnacji podłóg
favorite_border
5
5
mocny-środek-do-mycia-kamienia

Płyn do czyszczenia delikatnych kamieni naturalnych jak marmur, wapień, piaskowiec.

75,00 zł
LATIO płyn do czyszczenia
favorite_border

Produkcja płyt z lastryko jest stosunkowo tania – wykonywane są one z cementu, gresu i wody. Pomimo zabiegów produkcyjnych powierzchnia lastryko posiada liczne pory i drobne szczeliny w które wnika woda i zabrudzenia. Dlatego zastosowanie tego materiału na nagrobki wymaga intensywnej pielęgnacji by powierzchnia była czysta i bez mchu.

W ofercie sklepu do-kamienia znajdują się profesjonalne preparaty w postaci płynów, past i mydeł, które odpowiednio pielęgnują i impregnują lastryko. Zapobiegają wnikaniu zanieczyszczeń i wilgoci, dodatkowo uwydatniają kolor i poprawiają wygląd powierzchni.

Aby powierzchnia nagrobka wykonana z lastryko była odpowiednio zabezpieczona czynnością tą należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu lub zgodnie  z zaleceniami producenta. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu. 

Czym myć lastryko

Jeżeli chcesz aby Twój nagrobek wyglądał estetycznie i nie wznawiał myśli o złym wyglądzie trzeba używać preparatów do tego celu przeznaczonych. Używanie potocznych ludwików, cifów czy innej chemia nie prowadzi do prawidłowego utrzymania czystości. Wręcz przeciwnie do zmywania i niszczenia wcześniejszych zabiegów konserwacyjnych. Każdy użyty tego typu preparat ma silne właściwości odtłuszczające i zmywające dlatego niszczą one impregnat jałowiąc cement który jest spoiwem dla drobnych kamyczków zawartych w lastryko.

Nagrobek z lastryko

Nagrobki wykonane z lastryko to nic innego jak zlepek kamienia bazaltu z cementem. Płyta jest zbrojona aby zwiększyć jej wytrzymałość i żywotność. Kamien jest materiałem znacznie trwalszym od cementu, dlatego zabiegi konserwacyjne powinny być dobierane aby wzmocnić lepiszcze czyli cement. Dlatego tak istotny jest dobór preparatów do mycia nagrobków z lastryko aby zapobiegać usuwaniu preparatów konserwujących z powierzchni nagrobka.

Czym myć pomnik z lastryko

Pomnik wykonany z lastryko powinniśmy pielęgnować i myć detergentami, które nie są środkami mocno odtłuszczajacymi. Preparaty, które sa przeznaczone do kamienia naturalnego niż wyrobów z betonu. Środki taki posiadają naturalne składniki, które bardziej chronią kamień i jego konserwację niż je usuwają. Dlatego dobrym rozwiązaniem są preparaty w formie koncentratów jak Daystone Floor, które należy rozcieńczać z woda w małym stężeniu. Preparaty takie są bardzo ekonomiczne i wystarczą na długi czas. 

Płyny do zmywania i pielęgnacji. Wysokiej jakości naturalnych mydła i specjalne składniki pielęgnacyjne. Stosowane regularnie poprawiają wygląd i kolor.

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close